יישומי צ'אט-בוט ובינה מלאכותית - AI מחייבים יצירת אתיקה מקצועית

דף הבית >> סקירות טכנולוגיות >> יישומי צ'אט-בוט ובינה מלאכותית - AI מחייבים יצירת אתיקה מקצועית
כך לדברי ג'ף פולבר (יזם סדרתי ומגדולי האנג'לים בעולם) המעוניין, שירושלים תהיה הבסיס ליצירת "אתיקה מקצועית" לעולם ה-AI, אתיקה, שתכסה את כל תחומי הצ'אט-בוטים, בוטים, רובוטים ו"עוזרים אישיים חכמים" דוגמת Siri ו-Alexa, פתרונות עולם המחר המתפשטים במהירות לכל תחום בחיינו.
מאת: אבי וייס, 26.2.17, 07:20ג'ף פולבר

ג'ף פולבר (בתמונה משמאל), שמרבה להגיע לישראל, הופיע באירוע, שנערך ביום 23.2.17 במכללת שנקר בר"ג, תחת הכותרת: Breakfast with Jeff Pulver and friends in Tel-Aviv, והציג את תפיסת עולמו לגבי עתיד עולם התקשורת.

ג'ף פולבר: "אני עובד כיום על פתרונות המשך למה שאני עושה למעלה מ-20 השנה האחרונות. התחלתי את הקשר שלי עם עולם התקשורת כשהייתי חובב רדיו בניו-יורק בזמני הפנוי ונתקלתי בתוכנת CU-SeeMe, שהחלה לספק שירות של שיחות וידיאו בתחילת שנות ה-90, בתחילה בשחור לבן ואחר כך בצבע, על הרשתות הראשונות של האינטרנט, שהחלו להתפשט באותה תקופה בארה"ב. זה איפשר לי ליצור קשר עם חובבי רדיו כמוני, ובהמשך הפכתי לפריק מחשבים ואינטרנט. 

אולם, התוכנה הזו הייתה פתרון וידיאו די מוגבל וסגור ואני חיפשתי קשר טוב יותר של שיחות דיבור, שתעקפנה את הרשתות הישנות של ספקי התקשורת. אז נתקלתי בהצעה של חברת ההזנק ווקלטק הישראלית, והתקנתי שרת שלהם אצלי במרתף בניו-יורק.

זו היה תחילתה של תקופה, שבה התחלתי להשתמש ולדחוף את המצאת ה-VoIP, שהחלה בווקלטק, עד שנבנתה סביב ההמצאה הזו תעשייה אדירה של מיליארדי דולרים לשנה. למעשה, הכל החל בישראל, וזה הקשר, שנשאר לי עד היום עם ישראל.

לא הערכתי בתחילת הדרך את הכוח והיכולות של ההתפתחות החדשה הזו. זה צמח במהירות מסחררת. הייתי בטוח מהרגע הראשון, שנתקלתי בטכנולוגיה הזו באמצע שנות ה-90 של המאה הקודמת, שזו טכנולוגיית העתיד. 

עבורי זו הייתה הזדמנות עסקית, שמימשתי אותה דרך VON (ר"ת: Voice Over the Net), עבורי זו הייתה תקופה מאוד פוריה של אירועים גדולים, שיזמתי, השקעות, שהשקעתי במיזמים חדשים, תקופה של רכישות ומיזוגים. לא הכל הצליח לי. 'עולם המחר' של שוק הטלקום היה ועודנו מאוד סוער ומאתגר. 

ההתפתחות של עולם ה-VoIP הייתה לכיוון של הווידיאו, לכיוון של מסרים מיידיים, שכיום ברור לי, שזה העתיד, וזה נכנס לכל תחום, גם לעבודה שיתופית וקבוצתית

אני מרוכז כיום בקידום עתיד עולם התקשורת, שזה לא מה שאנו מכירים מהעבר וממה שאנו משתמשים כיום, אלא קשור קשר ישיר לעולם ה-AI (ר"ת: Artificial Intelligence - בינה מלאכותית). זה נכנס לכל תחום בחיינו ובעבודתנו.

לכן, יזמתי ויצרתי את המסגרת בשם MoNage והאירוע הראשון התקיים בספטמבר 2016 בבוסטון. זה לא היה אירוע גדול, אולם עבורי ועבור רבים, שהשתתפו בכנס הזה, זו הייתה נקודת מפנה. זה שינה את תפיסת העולם שלי ולא רק שלי, שעולם המסרים המיידיים זה לא רק עולם המחר, זה המחר וזה לא רק מסרים מיידיים קצרים.

חשתי בבוסטון וכעת אני מאמין, שיש כאן הזדמנויות עסקיות ענקיות, שעדיין אין אנו יכולים לאמוד אותן. זה מזכיר לי את הימים הראשונים, שדחפתי את ה-VoIP. אי אפשר בתחילת הדרך לראות לאן זה יגיע, אבל זה יגיע מאוד רחוק. 

אני מאמין, שבשנים הקרובות נעשה עסקים בעיקר במסגרת האינטרנט וננהל את חיינו סביב האינטרנט. לכן, עולם התקשורת אמור להיות מותאם לעידן הזה. זה לא רק שירותי קול, וידיאו ומסרים קצרים, מה שקיים כבר היום במכשירי הסלולר לכל סוגיהם. אנו נעבור לעידן של שיח, שמעורבב עם בוטים, צ'אט-בוטים ורובוטים. כשנדבר עם עסק, לא נדע אם אנו מדברים עם בני אדם או שאנו מדברים עם מחשבים. זה יהיה בדיוק אותו דבר. 

הנושא הזה כבר החל לתפוס תאוצה ולהתפשט וזה השלב הראשון של תקשורת העתיד. בארה"ב, ה-Siri הייתה הצלחה עצומה וכעת אלכסה - Alexa של אמזון זו הצלחה מדהימה. ה-EchoDot מתפשט במהירות מסחררת לתוך הבתים בארה"ב  יש עוד פתרונות כאלה הנכנסים ממש כעת לשוק. אלה פתרונות, שהם הרבה מעבר ל"סייען האישי" של Siri. 

להערכתי, אנו כעת רואים את תחילתה של מהפכה שבה הצ'אט-בוטים מתחברים לעסקים ויוצרים עסקים. אנו מבזבזים כיום המון זמן בעשיית עסקים, בקניות ובקבלת החלטות. אפשר להפוך את כל התהליכים הללו למערכות מהירות ואוטומטיות, מערכות הנשלטות ע"י בוטים ורובוטים. הם יבינו מה אנו צריכים ורוצים ויקבלו החלטות במהירות עבורנו וגם יבצעו את ההחלטות הללו. 

ההתפתחות הזו גם משנה את כל עולם ה-IVR הישן, שאנו מכירים. הקשר עם החברות יהיה למעשה עם בוטים, כי 'שפה טבעית' היא הבסיס לתקשורת נכונה, לא לחיצה על מקשים. יש כבר פתרונות כאלה גם בישראל, למשל מאודיוקודס 

בארה"ב, התקשורת על בסיס 'קול טבעי' מתפשטת לכל פינה. זה ישנה לגמרי את צורת היחים שלנו, כי נהיה הרבה יותר יעילים והרבה יותר מדויקים. במקביל, השימוש באפליקציות ייעלם, כי אפליקציות נועדו לשימוש ביישום אחד לכל אפליקציה בעוד שבחיים האמיתיים אנו זקוקים למערכת, שתענה על כל הצרכים שלנו בבת אחת ותשקלל בין הצרכים הללו לפי הצורך המשתנה שלנו בכל רגע. 

זו בדיוק הגישה של הרכב האוטונומי, שחייב לקבל המון החלטות בזמן אמת על בסיס כל הנתונים, שהוא רואה ומנתח על מה שנעשה סביב הרכב האוטונומי. אנו נפעל בדיוק כמו הרכב האוטונומי. 

ההתפתחות הזו, של שילוב AI ותקשורת אנושית, מעורר שאלות אתיות רבות. דוגמה קטנה: בבית בארה"ב מערכת אלכסה הקליטה מהלך של רצח. חברת אמזון לא הייתה מוכנה לספק למשטרה את ההקלטה של מה שמכשיר ה-EchoDot הקליט בבית הזה, בטענה, שזו פגיעה בפרטיות. יש כאן בעיה של איזון בין ערכים מתנגשים. זה כבר קרה קודם לכן עם האייפון בפיגוע בבוסטון, שאפל סירבה לפתוח עבור הרשויות את מה שהוקלט באייפון 

כך, שהתפתחות עולם ה-AI מעורר הרבה שאלות, שאנו שכבר כעת שואלים את עצמנו ולא יודעים לתת לזה תשובה  לכן, אני סבור, שאני צריך ליזום מפגש מיוחד בנושא הזה, של 'אתיקה בעולם התקשורת של המחר' המבוסס על AI, בירושלים. אני מאמין, שירושלים היא מקור של פיתוח האמונה והסמל לדתות רבות ולכן זה בדיוק המקום. כך, שבירושלים ניצור שיח פתוח, שיציג קו מנחה חדש של אתיקה לעולם ה-AI, אתיקה, שתהיה נחלת הדורות הבאים לכל העולם. 

בנוסף, צריך להגן על התפתחות שירותי התקשורת מבוססי AI. היום ומזה שני עשורים, ברור לכולם, ששירותי VoIP הם שירותים חופשיים מעל לרשת האינטרנט. זה לא נוצר במקרה. הייתי זה שדחף לכך והייתי הראשון שקיבל אישור מהממשל, מה-FCC, שקבע, ששירותי VoIP הם שירות אינטרנטי ולא שירות תקשורת תחת רגולציה של העולם הישן: “The Pulver Order”. לכן, ה-VoIP היה ונשאר משוחרר מרגולציה והגישה הזו הועתקה מארה"ב לכל רחבי העולם. 

כיום, אנו צריכים להגן על עולם המחר, עולם התקשורת מבוססת AI. התחלנו בהגנה על הצא'ט-בוטים. יסדתי ארגון בשם FCC.AI, שמשמעותו: Friends of ChatBot Coalition, שכרגע אוסף מידע ומדווח על כל פגיעה או ניסיון פגיעה בצ'אט-בוטים. אנו מעוניינים לקדם את התעשייה הזו ולדאוג, שהיא תהיה חופשית.

למה צריך להגן על הצ'אט-בוטים? כי יש כאלה הרוצים לעצור את הצ'אט-בוטים, רוצים לעצור את הבוטים ורוצים לעצור את הרובוטים האנושיים. הטענה המרכזית שלהם היא: זה גוזל את הפרנסה מהעובדים הקיימים בחברות. אנו רק בתחילת הדרך ואני בטוח, שנראה לא מעט מאבקים בתחום הרגולציה על התחומים הללו.

היוזמה הכי קרובה שלי היא אירוע ענק,שייערך בסיליקון-ואלי בסן-חוזה בארה"ב בין 21 ל-23 במרץ 2017. האירוע נקרא MoNage ואני מזמין את ידידי בישראל להגיע לאירוע. כל ישראלי, שמתכוון להגיע לאירוע, שיכתוב אלי ואני אסדר לו כניסה חופשית לאירוע. טיסות אני לא יכול לממן, אבל כניסה חופשית לישראלים - כן, ולכן אני מזמין את כל מי שמעוניין להשתתף בבניית עתיד עולם התקשורת, או מתעניין בתחום הזה, להגיע לאירוע החשוב ביותר, שיש השנה בתחום עתיד התקשורת האנושית". 

בתמונה: ג'ף פולבר (מימין) עם פרופ' מל רוזנברג, מהמחלקה להנדסת תעשייה וניהול (בשנקר) שאירח את ג'ף באירוע בשנקר:
ג'ף פולבר עם ידידים
  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.


 

הכי ניצפים 
חג שמח!!!!

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

חשיפה: כיצד עמית סגל הטעה את הציבור וסייע לתפירת תיק 4000 כנגד נתניהו - כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

עדכונים שוטפים שצריך לדעת ממשפט "תיקי האלפים" עם כתב האישום השקרי - כאן

עדכונים וחשיפות מבית המשפט המחוזי בירושלים על תיק 4000 התפור והמופרך - כאן

ביהמ"ש המחוזי בירושלים: עדכונים מרתקים ממשפט תיק 4000 המצוץ מהאצבע - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

החקירה הנגדית של חפץ: עדכונים מביהמ"ש המחוזי בי-ם לגבי תיק 4000 התפור - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

משפט תיק 4000: הסברים של אבי וייס ע"י סרטוני יוטיוב/מצגות ינואר 2022 - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים