Telecom News - יש צורך להטיל "עיצומים כספיים" (קנסות) על שמילה מימון וגדעון שטרית

יש צורך להטיל "עיצומים כספיים" (קנסות) על שמילה מימון וגדעון שטרית

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> יש צורך להטיל "עיצומים כספיים" (קנסות) על שמילה מימון וגדעון שטרית
חשיפת ההתעללות של משרד התקשורת ואגף בכיר רישוי ביבואנים  ובאנשים פרטיים, אנשים הרוצים רק לייבא למשל רחפן. סיפורה העגום של אזרחית, שהסכימה לחשיפת שמה. איך משרד התקשורת מספק "שירות לציבור", בזמן שהמשרד הזה מטיל קנסות על אחרים - חברות התקשורת, שלא מספקות שירות מספיק מהר או בכלל... עדכונים בסוף הכתבה
מאת: אבי וייס, 30.12.17, 17:34שמילה מימון

בלעדי: אגף בכיר רישוי במשרד התקשורת הוקם בתחילת 2017, כחלק מהתרגיל המכונה "שינוי ארגוני", שנועד בפועל לקדם את שמילה מימון לתפקיד משנה למנכ"ל (במציאות הוא התקדם עד למנכ"ל בפועל...), ולקדם את גדעון שטרית לתפקיד מנהל אגף בכיר רישוי.

השינויים הללו נעטפו במלל רב, שטען, שמטרת השינויים הללו להביא לשיפור דרמטי של השירות לציבור מצד משרד התקשרת בכלל ומצד אגף בכיר רישוי החדש בפרט. ההודעות של משרד התקשורת בעניין "שיפור השירות לציבור" נראות כיום כבדיחה לא מוצלחת. 

במציאות, די מהר אחרי שהאגף החדש הזה לרישוי ולשירות הציבור הוקם, הוא פשוט קרס לתוך עצמו, ולא הצליח להתרומם עד היום. יתרה מכך, אם בעבר, מהשירות המחפיר של משרד התקשורת סבלו רק יבואנים ובעלי עסקים, שעוסקים בייבוא ובמכירה של ציוד תקשורת מכל סוג, כיום סובלים מזה כל אזרחי ישראל, רק בגלל שהם רוצים למשל, לייבא צעצוע, למשל רחפן, ייבוא הדורש מהם משום מה אישור של משרד התקשורת. כל התכניות היפות של שר האוצר משה כחלון להקל על הייבוא, מתגמדות לנוכח המציאות, שאנו חושפים כאן.

הכאוס הזה הוביל לפרשיות חמורות באגף הזה, כולל חשדות לשוחד, כפי שחשפנו כאן, פרשות ש"טואטאו מתחת לשטיח". 

אני מקבל כמעט כל יום תלונות מיבואנים ומסתם אזרחים, שנתקלו בדבר הזה הקרוי "שירות ממשרד התקשורת". אולם, כמעט כל הפונים אלי לא מוכנים, שאחשוף את שמם. כך, שאני לא מפרסם את תלונתם ושולח אותם להתעמת ישירות עם משרד התקשורת. אני ממליץ להם ללמוד מסיני ליבל, כיצד לנהל מאבק ציבורי, כדי שמשרד התקשורת יואיל בטובו לקיים את החוק ולקיים את המטלות המוטלות עליו כמשרד ממשלתי חשוב, שאמור לספק שירות לציבור בישראל. זה אותו משרד, שלא מהסס לחקור ולהטיל עיצומים על חברות התקשורת, רק בגלל שהן לא ענו מהר לפניות אזרחים... 

אולם, יש אזרחית אחת, שכן הסכימה בשבוע החולף לחשוף את שמה, ולכן שלחתי את השאלה הדחופה הבאה לצמרת משרד התקשורת:
"מצ"ב תלונת אזרחית בשם AB (השם ידוע למשרד התקשורת) כנגד משרד התקשורת.
מה בדעתכם לעשות בנושא החמור הזה המועלה ע"י הפונה?
******************************************************
התלונה:
הזמנתי רחפן מחו"ל וחברת השילוח הודיע לי, שהוא הגיע לארץ. אך כדי לשחרר אותו אני צריכה אישור מרת"א ואישור ממשרד התקשורת. מרת"א השגתי אישור במיידית ופקססתי אותו וטפסים נוספים למשרד התקשורת לפני שבוע. ניסיתי להתקשר אליהם לוודא, שהפקס הגיע, אך יש להם שעתיים של מענה בימי שני וחמישי בלבד ובשעות האלו אין מענה באמת, כי הקו תפוס תמיד (התקשרתי לפחות 50 פעמים במהלך השעתיים הללו), ניסיתי להשאיר הודעה בתא קולי וניסיתי לשלוח מיילים לבירור סטטוס הבקשה ובדיקה אם הטפסים התקבלו, אך לא חזרו אלי באף צורת תקשורת. האם יש איש קשר, שאני כן יכולה לדבר איתו על מנת לברר את סטטוס הבקשה?
AB".
*********************************************************

תגובה לא קיבלתי ממשרד התקשורת, לא שלא ניסיתי. ככל שאקבל תגובה, אעדכן בהתאם. אין מה להיות במתח, ברור שלא אקבל תגובה (שזו הפרת חוק נוספת של המשרד), כי משרד התקשורת בהנהגתו של שמילה מימון, "לא סופר איש ממטר", לא את גברת AB ולא אותנו. 

אין ספק, שהדיווח מהסוג הזה, שאני מקבל כל שבוע מאנשים רבים, שמדווחים בדיוק את אותו סיפור עגגדעון שטריתום של ניתוק משרד התקשורת ממתן שירות לציבור, מחייב להטיל "עיצומים כספיים" (קנסות) ניכרים, על מי שיצרו את המצב הכאוטי הזה ונושאים באחריות אישית לכך, שהוא נמשך שנים ונהיה גרוע מחודש לחודש: שמילה מימון (המנכ"ל בפועל) וגדעון שטרית, ראש אגף בכיר רישוי (בתמונה משמאל).

ומה שר התקשורת איוב קרא עושה למען הציבור, שמשלם את משכורתו, הנהג הצמוד שלו, העוזרים שלו, המאבטחים שלו וכך הלאה?

את זה כבר חשפתי ויותר מפעם אחת: השר עסוק כרגע "עד מעל לראש" בספין שקרוי "מהפכת איוב קרא", שהביטוי העכשווי שלה הוא הספין הענק שלו על "ערוץ 20", כמפורט כאן.
לטפל בכאוס שיש אצלו במשרד - אין לו זמן.

אגב, השר איוב קרא כבר הבטיח שהייבוא יהפוך לפשוט, זול ומהיר (ראה כאן וכאן), אבל זה לא קרה... כידוע, אין מיסים על ספינים... 

דו"ח של איגוד לשכות המסחר, שביקר את פעילות אגף הספקטרום ויחידת הרישוי שבתוכה (לפני הקמת אגף הרישוי הנפרד), הציג תמונה שבה אין כמעט קבלת קהל, הטלפון במשרד תפוס ולא ניתן לשלוח פקס ולוקח למשרד התקשורת שבועות ולעיתים חודשים לטפל בטופס אחד פשוט. המצב נהיה רע הרבה יותר בשנה האחרונה, כשימי קבלת קהל ומתן מענה צומצמו דרסטית והאופציה לשלוח מייל הפכה לבדיחה. הבטחות חגיגיות כולל בכתב של ראשי משרד התקשורת שהם ישפרו את המצב המופקר הזה - לא מומשו. למה? כי לא הוטלו סנקציות אישיות על האחראים ליצירת המצב החמור ביותר הזה במשרד התקשורת

ישנם 2 אתרים בפייסבוק שמכונים בשם: "משרד התקשורת" (לא ברור מי בדיוק מנהל אותם) - כאן וכאן, שמה שמשותף לשני הדפים הללו: הם מלאים בתלונות של אזרחים שנתקלו בדיוק באותה בעיה של AB: משרד התקשורת הישראלי לא מתפקד בכלל ומתעלל בציבור בצורה מחפירה ומבישה.

על פי הידוע לנו, גדעון שטרית, למרות שקיבל תגבור זמני של כוח אדם ליחידה שלו (מה שלא הוכיח את עצמו), פנה לאחרונה בבקשה שעובדים ביחידות האחרות במשרד התקשורת יסייעו לו זמנית במענה טלפוני לפונים הרבים (והזועמים) המחפשים מענה באגף הרישוי שבראשותו. כמה מעובדי המשרד נענו לבקשה של גדעון שטרית? אפס!!!! הסיבה די ברורה: איש לא מוכן להיות שותף איתו למחדל החמור הזה.

לאזרחית AB אין לי פתרון מיידי, חוץ מלפרסם את הסיפור העגום שלה כאן, בתקווה, שהפרסום יפתור לה את הבעייה והיא תקבל אישור לקבל את הרחפן, שהזמינה מחו"ל בתמימותה.... 

עדכון 2.1.18: למרות הפרסום, גב' AB לא קיבלה את הרחפן שלה ששוכב במחסני המכס. מה שמראה שמשרד התקשורת מצפצף על כולנו, בלי שום בושה או פחד. אולי כדאי שגב' AB תתחיל להפגין מול ביתו של שמילה מימון (הוא גר במודיעין), כדי להזיז את תהליך קבל האישור לרחפן שלה..

עדכון 4.1.18: האם הלחץ שלנו עוזר? פרסום של חברת הוביז, יבואנית רחפני DJI לארץ, חושף כי משרד התקשורת אישר לה לייבא רחפנים של DJI מסדרת MATRICE שפועלים על תדר 5.8 גיגההרץ. עד כה, המשרד אישר רק רחפני 2.4 גיגההרץ. ההודעה של החברה הזו מצוי כאן. משרד התקשורת לא הוציא שום עדכון בנושא זה (די ברור למה). 

לסיכום:
משרד התקשורת (לרבות מועצת הכבלים והלוויין והרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו) הצליחו בשנתיים האחרונות בנושא אחד בלבד: לדאוג לכך, ש"דמי הכיס" של אזרח די נחבא אל הכלים בשם שאול אלוביץ', יגדלו בכ-3 מיליארד ש"ח על חשבון הכיס של כולנו. כמיליארד ש"ח עברו במסלול של מנכ"ל המשרד ושות' מול בזק וכ-2 מיליארד ש"ח עברו ועוברים במסלול של מועצת הכבלים והלוויין מול Yes (נושא, שטרם נחקר כראוי).

קריסת "השירות לציבור" של משרד התקשורת, היא נושא חמור ביותר הראוי לחקירה פרלמנטרית. 

מוטב היה, ששר התקשורת יעסוק כעת בדבר הכי חשוב למשרד התקשורת: פיזור מועצת הכבלים והלוויין ואיתור מנכ"ל ראוי, מקצועי והגון ("עובד ציבור" ולא "עובד על הציבור") למשרד התקשורת. זאת, בנוסף להפסקת "שוד משאבי הציבור" וההפקרות הנמשכת של מתן שירותי תקשורת בלי רישיונות, בסיטונות. 


לכן, הטיפול הכושל ברגולציית עולם התקשורת בישראל והטיפול הכושל וחסר האחריות של ראשי משרד התקשורת וגופי הסמך של המשרד בתחום מתן שירות בסיסי לציבור הרחב, ציבור המייבא מוצרים מחו"ל ולא מכיר את המכשלה הזו הנקראת "שירות ממשרד התקשורת", מחזקים את הצורך הדחוף בהקמת "רשות לתקשורת", רשות עצמאית, שתפעל לטובת הצרכנים ולא נגד הצרכנים ולטובת בעלי ההון וה"מקורבים לצלחת" של מקבלי ההחלטות, בניגוד מוחלט לחוק ולאחריות המוטלת על משרד ממשלתי חשוב ובעל כוח כלכלי עצום כלפי השחקנים הגדולים בשוק. 
  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
16.7.24 - CIO FOCUS 2024

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים