לא צריך להיות הבעלים של רכב כי הרכב הוא שירות אוטומטי מנוהל בסמארטפון

דף הבית >> סקירות טכנולוגיות >> לא צריך להיות הבעלים של רכב כי הרכב הוא שירות אוטומטי מנוהל בסמארטפון
 לא צריך להיות הבעלים של רכב כי הרכב הוא שירות אוטומטי מנוהל בסמארטפון
מאת: אבי וייס, 28.2.15, 18:15
יניב פרטוק ופרנק גסנר
 
המהפכה של עולם השירותים, שמתבצעת כעת בהובלת T-Systems וסיילספורס עם שותפים גם מישראל (One1), מובילה להגשמת חזון מפתיע בעולם הרכב בעזרת טכנולוגיית iBeacon ושירותי ענן. עולם האוטומוטיב בפתח.
 
"החזון שלי נקרא CaaS (ר"ת: Car as a Service). זה העתיד של עולם הרכב", מתאר פרנק גסנר (Frank Gassner), סגן נשיא ומנהל תחום האוטומוטיב (VP Automotive SI Sales) בחברת-T-Systems . "אני מספר לפונים אלי על החזון שלי, שיוגשם בעשור הקרוב: אל תקנה רכב. תשכור רכב אוטומטי מהסמארטפון שלך, לפי הצרכים שלך ולזמן בו יש לך צורך בכלי הרכב. אתה תקבל רכב בכל רגע נתון בו אתה צריך אותו ולכל צורך. הרכב המתאים לצורך שלך יגיע אליך בכוחות עצמו, כי לא צריך נהג ברכב, והוא ייקח אותך ליעד. הגעת ליעד, אתה יוצא מהרכב וזהו. הרכב ממשיך ללקוח הבא".
 
קיימתי ראיון בלעדי עם פרנק גסנר (בתמונה משמאל), ביחד עם יניב פרטוק (בתמונה מימין), מנכ"ל One1link – חטיבת הסיילספורס (Salesforce) של קבוצת One1 (יניב פרטוק היה מנכ"ל ,Balink שנרכשה במחצית 2014 ע"י One1), כדי לשמוע על מימוש הרעיון של הפיכת כל מה שקשור לעולם הרכב לאוטומטי, מקושר ל-iBeacons, נשלט מהסמארטפון ומחובר למערכות המידע בענן.
 
המושג iBeacon נחשף לראשונה כאן, בהאקתון הראשון, שנערך בישראל (והשני בעולם) לתחום ה-iBeacon, עם פיתוחים מלהיבים. כעת, הטכנולוגיה הזו עושה קפיצת מדרגה בעולם הרכב ובשווקים נוספים, עם שימושים חדשים ומפתיעים.
 
T-Systems היא חברת בת (עם כ-50 אלף עובדים) של חברת התקשורת הענקית הגרמנית דויטשה-טלקום ומספקת שירותי IT לארגונים ולעסקים בכל העולם. כיום, נחשבת T-Systems למובילה עולמית של תחום האוטומציה של כלי הרכב עם דגש לתחום ה-CEM (ר"ת: Customer Experience Management) ובדגש על שימוש בסמארטפונים וטאבלטים. זאת, כי היום כולם אוחזים בידם מכשיר חכם ונייד, מה שמאפשר להעצים את חווית המשתמש ולספק לו פתרונות חדשים.
 
שאלה: מדוע בחרתם בטכנולוגיית ה-iBeacon?
פרנק גסנר: "החלטנו ללכת בכיוון הזה, לאחר שבחנו מה הדרך הטובה ביותר לספק מידע ובמיוחד מידע עסקי בצורה דיגיטלית ובכל מקום, למכשירים ניידים.
 
בחנו את כל הטכנולוגיות הזמינות בשוק, דוגמת ה-RFID, וראינו, שהטכנולוגיות הללו לא מתאימות לצרכים, שאנו מעוניינים לספק להם מענה נכון. ראינו, שמה שנכנס לשוק ומתחיל להצליח זה ה-iBeacon.
 
היתרון של הטכנולוגיה הזו הוא, שקל להתקין אותה בכל מקום. היא משתמשת ב-BLE, שזו שיטת השידור בבלוטוס' (Bluetooth), שנמצא כבר בכל סמארטפון, ניתן לחבר את זה לתקשורת דו-כיוונית די טובה וזה מכסה שטח די טוב.
 
כבר כיום יש התקני iBeacon בגדלים שונים. הרוב לטווחים של כמה עשרות מטרים, אבל יש גם כאלה המכסים טווחים של עד 100 מטר וזה הולך ומשתפר. המוצרים הללו נעשים מתקדמים יותר ויותר עם עוצמות גדלות והולכות ויכולות הולכות וגדלות. לא מצאנו דבר כזה בטכנולוגיות המתחרות.
 
מכאן, שאנו יכולים להניח iBeacon כמעט בכל חלל, בכל חדר או אולם וגם מחוץ לבניינים ובכל רכב ולמעשה בכל מקום. אנו יכולים בקלות לחבר אותם לענן וזה נותן יכולות, שלא היו לנו בעבר, שמאפשרות לפתח פתרונות חדשים לשווקים חשובים דוגמת שוק הרכב, בו בנינו פתרון מלא ומשולב, החל משלב השיווק והמכירה של הרכב וכלה בשלב התחזוקה השוטפת שלו במוסך".
 
שאלה: איך משתמשי הקצה מתחברים ל-iBeacons?
תשובה: "אנו מפעילים את כל האפשרויות במקביל. הסמארטפון מתחבר ישירות ל-iBeacon בבלוטוס' והסמארטפון מתחבר במקביל למערכת שבענן. זאת, או דרך רשת הסלולר, למשל באירופה זה LTE, או ברשת WiFi מקומית או ציבורית דרך רשת האינטרנט.
 
כך, אנו מספקים קישור מלא לכל הצדדים. למשל: אנשי מכירות באולמות תצוגה ובוחני רכב במוסך, מקבלים את הקישור לטאבלט שלהם, או בסלולר או ב-WiFi לפי החלטת העסק, שהוא הלקוח שלנו. לקוחות הקצה גם כן מתחברים מהסמארטפון שלהם בסלולר או ב-WiFi לפי הכיסוי הקיים באותו מקום בו הם נמצאים.
 
אנו משאירים ללקוחות העסקיים שלנו להחליט מה תהיה טכנולוגיית הכיסוי אצלם ואיך הם יתמכו בלקוחות הקצה, בסמארטפונים שלהם. הלקוח שלנו גם מחליט איך להוציא את המידע הנצבר והמנותח ולמי, מה רמת ההרשאות של השימוש במידע ועוד. אנו מספקים את כל הפלטפורמות והיכולות לפי רצון הלקוח שלנו.
 
אנו מרוכזים כיום בפתרונות בעולם האוטומוטיב - Automotive. זה עולם חדש, שנכנסנו בו עם התחלה של הצלחות, עם שותפים רבים, שאנו מעודדים אותם להשתתף בגישה הזו כדי לספק כלים לפלטפורמה האחודה של עולם האוטומוטיב. אנו למעשה מאחדים 2 שווקים, שהיו עד כה נפרדים: עולם הלקוחות הפרטיים עם מכשירי הקצה החכמים שלהם ועולם תעשיית הרכב על כל רבדיה (פירוט ראה בשקף כאן. לחיצה על התמונה מגדילה אותה)".


שקף 1  
 
שאלה: האם הפתרון והפלטפורמה הזו מתאימים רק לשוק הרכב?
תשובה: "הפלטפורמה, שפיתחנו ואנו ממשיכים לשפר אותה, מתאימה לכל שוק. אפשר להפעיל את הגישה הזו בכל מקום ובכל תחום.
 
התחלנו עם ה-iBeacons בתחום הרכב כי הייתה לנו נגישות טובה ליצרני הרכב וזה שוק ענק עם פוטנציאל ענק. אולם, כבר הצגנו את הפתרון הזה לשוק ה-Retail (הקמעונאות), פתרון המתאים מאוד לחנויות ולמרכזי קניות. כל אלה שראו את זה התלהבו מאוד מהרעיון ודרך המימוש שלו.
 
כעת אנו עובדים עם מפיצים ורשתות של חנויות בעולם ה-Retail כדי לבנות להם פתרון, שיתאים לכל חנות בכל מקום. בקרוב תוכל לראות את הפתרון הזה בחנויות באירופה.
 
הפתרון של העברת מידע בגלל 'קירבה' ועניין של לקוחות, שמבוסס מיקום (Location Based Services), יכול להיות מיושם עם iBeacons בכל תחום ולא רק בעולם הרכב. כל מי שעוסק למשל בתחום מתן שירותים (Services), בכל תחום, זה מאוד מתאים עבורו. זה כמובן דורש התאמות ואינטגרציה למערכות המידע של כל שוק וכל לקוח, אבל זה תהליך שהחל ויזכה להצלחה רבה.  
 
בעולם הרכב אנו נמצאים קדימה בחזית העולמית עם פתרונות שכבר עובדים ויש לנו שת"פ עם יצרני הרכב המובילים בעולם".
 
שאלה: מה היתרונות בפתרון שלכם, שעולם הרכב מוכן לשת"פ אתכם?
תשובה: "הפתרון שלנו יוצר פלטפורמה אחודה וקלה להקמה ולתפעול לשוק הרכב האוטומטי. המערכת הזו מחברת על פלטפורמה אחת בענן את: הנהגים, יצרני הרכב, המוכרים והמשווקים, הספקים של שירות וציוד בעולם הרכב, מוסכים וכיו"ב. הכל במערכת אחת. כל אחד הנמצא ב'שרשרת הערך' של עולם הרכב מקבל ערכים חדשים ורווחים מהפלטפורמה הזו. ההחזר על ההשקעה כאן הוא ברור ומיידי.
 
הבעיה העיקרית, שעמדה בפנינו בתחילת הדרך היא: איך מתחילים לבנות פלטפורמה כזו. אפשר לבנות פלטפורמה מורכבת במשך שנים ואז לגלות, שהשוק כבר זז וזה יקר ולא רלבנטי. לכן, הלכנו לחפש שותפים, שיכולים לתת לנו פתרונות מהירים, מבוססים על טכנולוגיות מוכחות, פתרונות מהירים וגמישים מספיק כדי להתאים אותם לכל מקום. אחד השותפים המרכזיים שלנו לפתרון זו Salesforce, שהמערכות שלה בענן ענו בדיוק לצורך הזה.
 
גילינו בישראל שותף חשוב נוסף לפיתוח המערכת שלנו. זו One1 עם מרכז הפיתוח שלה. היא הפכה להיות מרכז פיתוח עבורנו. פיתחנו עימה 3 תסריטים של שירות ללקוחות הקצה ומימשנו את זה הלכה למעשה. התסריטים כללו: חיבור יציב, מהיר ומאובטח, מה שנותן פתרון מתאים לצרכים של השוק.
 
כך, בנינו כמה מודולים של תוכנה, שעונים לצרכים המשתנים בשרשרת הערך של עולם הרכב. קח למשל את ה-Mobile Check-In. במערכת הזו אנו נותנים פתרון ספציפי ומלא לבוחן הרכב (יש מוסכים שהוא נקרא "יועץ השירות"), בעת שמכניסים רכב למוסך. הפתרון הזה נותן גם מידע ללקוח בעל הרכב, היכן הרכב שלו בכל שנייה במוסך, מה הטיפול הנעשה ברכב באותו רגע ומתי הטיפול יסתיים.
 
כשהתקנו את הפתרון הזה במוסכים ראינו, שיש שיפור מיידי של כ-80% בכל מדדי התפוקה של המוסך, בלי כל צורך באימון האנשים, לא במוסך ועובדיו ולא אצל בעלי הרכב הבאים למוסך. הכל נעשה בענן וקל מאוד לתפעל זאת. להקים את המערכת במוסך זה עניין של ימים בודדים וזה פשוט עובד.
 
אנו לא רצינו להתחרות בפתרונות מאוד מתוחכמים ויקרים הקיימים בשוק הרכב. הצגנו למוסכים פתרון פשוט, גמיש, מבוסס על iBeacon ושירותי ענן. הכל עובד מהרגע הראשון. לא צריך הדרכות ותהליכי למידה. זה מביא לייעול מיידי של תהליכי העבודה, תוך שיפור חווית המשתמש גם של בעל הרכב".  
 
שאלה: מיהם הלקוחות העיקריים שלכם לפלטפורמה הזו?
תשובה: "הלקוחות הפוטנציאליים הראשיים שלנו הם יצרני הרכב הגדולים באירופה, דוגמת: מרצדס, BMW, פורשה, פיאט, פולקסווגן, אאודי ועוד.
 
אנו עובדים קשה כדי 'לסגור את המעגל' עם כל היצרנים של רכב הקיימים באירופה. עם רוב היצרנים באירופה כבר סגרנו הסכמים. כרגע אין לנו גישה ליצרני הרכב בארה"ב, אבל יש לנו גישה טובה לשווקים אחרים, למשל במקסיקו ובברזיל. אנו עובדים כרגע ליצור קשר עם קרייזלר וזו הזדמנות מאוד גדולה שלנו ועבורם, אם נסגור שת"פ עם קרייזלר. אנו נמצאים בתחילת מו"מ גם עם האחרים.
 
הגענו לחלק גדול מהלקוחות שלנו דהיום דרך השת"פ, שיצרנו עם סיילספורס. חברת סיילפורס היא מובילת שוק ונמצאת אצל כמעט כל הלקוחות הפוטנציאליים הגדולים שלנו. כך, שבעזרת הקשר הזה היה קל לנו יחסית לגייס שחקנים נוספים, שייכנסו לעולם האוטומוטיב".
 
שאלה: האם אתם מסתכלים ובוחנים סטארטאפים ישראליים בתחומים בהם אתם עוסקים?
תשובה: "בהחלט. אנו כל הזמן עם היד על הדופק לגבי מה קורה בישראל. ככה הגענו ל-One1 המפתחת עבורנו. כעת אנו מחפשים פתרונות נוספים כדי לקדם את המערכת שלנו ומחפשים פתרונות חדשים ומלהיבים בעיקר בתחומים של הנהלת חשבונות ובתחומי הגיבוי.
 
מי שיש לו פתרון טוב שיכול להתאים לנו, יכול לפנות אלינו. זה די קל להגיע אלינו למרות שהמטה שלנו בגרמניה, כי לדויטשה טלקום יש נוכחות קבועה בישראל לטובת עולם היזמות, נציגות שאנו נעזרים בה. אני בטוח, שיש חברות הזנק מישראל, שיכולות לעניין אותנו, ואנו ממשיכים לחפש ולבדוק כל הזמן את השוק גם בעזרת דויטשה טלקום.
 
בשקף הבא אפשר לראות את כל תחומי הפיתוח שלנו (לחיצה על התצלום מגדילה אותו). כך, שניתן לראות, שאנו מכסים תחומים רבים בפיתוחים שלנו".


שקף 2
 
שאלה: מה החלום המקצועי שלך?
פרנק גסנר: "אני כל הזמן חולם, שנצליח להגשים את הרעיונות שלנו. הרעיון המרכזי שלנו הוא, שנספק פלטפורמה אוטומטית, שתספק שירותים בכל תחום, בכל השווקים. אנו מסתכלים בעיקר על שווקי ה-OEM, ה-Retail, הרכב וכל עולם השירותים, בכל תחום.
 
ספקי,OEM  שאנו פוגשים שואלים אותי: איך יינתנו שירותי הרכב בעתיד? יש לי תשובה די ברורה לזה וזה החלום שלי.
 
כיום נמצאים משתמשי הקצה ב-2 פלטפורמות ניידות: של אפל ושל גוגל. אולם, בשוק הרכב אין דבר כזה. לכל יצרן יש מערכות מידע משלו במערכות די סגורות וקנייניות. איך מחברים בין הדברים?
 
אני מסתכל וחוזה איך ייראה שוק הרכב בעוד למעלה מעשור. זה די ברור, שאנו הולכים לכיוון, שבו הרכב ינהג את עצמו. לא צריך נהג. לכן, לפי החזון שלי, גם לא צריך בעלות על הרכב. אני מאמין, שאנו הולכים לכיוון, שבו לא יהיה צורך לרשום בעלות על כלי רכב, אבל אנשים ימשיכו להשתמש בכלי רכב. איך? זה הפתרון שלנו. די דומה לעיקרון של הפתרון של גט-טקסי ואובר בעולם המוניות.
 
אני מאמין, שהקשר בין אנשים לכלי רכב ישתנה לחלוטין. בשיטה שלי, המערכת, שתהיה כמובן בענן, תדע לאיזה צורך אתה מבקש רכב מהסמארטפון שלך. אתה תקבל רכב שונה אם אתה יוצא לקניות לעומת הרכב שתקבל כאשר אתה נוסע לעבודה או יוצא לטיול. לכן, גם אין כל צורך, שתהיה הבעלים של איזה רכב. המערכת תתאים לך את הרכב לכל צורך בכל פעם מחדש. אתה תבחן את השירות של החברה, שתספק לך את הרכבים האוטומטיים. זה יקבע באיזו חברה תבחר.
 
החלום שלי הוא לא רק חלום. אנו מכינים את עצמנו לחזון הזה. אנו בונים את הפלטפורמה העתידית הזו גם על תשתיות אפל וגם של גוגל. המידע יהיה כולו בענן. מי שמשקיע בתשתיות חומרה - אין לו עתיד. אנו מרוכזים בפיתוח מערכות בענן. אנו מאמינים, שאנו מפתחים בכיוון הנכון.
 
אנו מקבלים כל הזמן חיזוקים מהשוק, שבו תחום ה-IoT נמצא בעלייה תלולה. זה מתחבר עם פתרונות לערים חכמות ופתרונות מתקדמים של ספקיות התקשורת דוגמת דויטשה טלקום.
 
אנו הולכים לכיוון של מתן שירות אישי בכל תחום. ה-IoT מאפשר את הפילוח האישי ושימושים מבוססי מיקום וצורך אישי. זה מה שמשפר את חווית הלקוח, שזה הנושא המרכזי היום ובעתיד, לכל עסק ולכל שירות.
 
אנו מובילים את עולם שיפור חווית הלקוח למחוזות, שמעולם לא חשבו עליהם. אנו כל הזמן חושבים: איך יוצרים חווית לקוח יותר טובה? זה כולל הפעלת טכנולוגיות ניידות מגוונות. כך הגענו לפתרונות האוטומוטיב, לעולם הרכב.
 
ניהול חווית הלקוח באמצעות כל מרכיבי עולם המידע זה האתגר שלנו ואנו מתמודדים עם זה יום יום ובהצלחה".
 
בתמונה: פרנק גסנר, סגן נשיא ומנהל תחום האוטומוטיב ב-T-systems. קרדיט תמונה: קובי קנטור.

 
פרנק גסנר
 
המצגת של פרנק גסנר להורדת מכאן.   
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.


 

הכי ניצפים 
חג שמח!!!!

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

חשיפה: כיצד עמית סגל הטעה את הציבור וסייע לתפירת תיק 4000 כנגד נתניהו - כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

עדכונים שוטפים שצריך לדעת ממשפט "תיקי האלפים" עם כתב האישום השקרי - כאן

עדכונים וחשיפות מבית המשפט המחוזי בירושלים על תיק 4000 התפור והמופרך - כאן

ביהמ"ש המחוזי בירושלים: עדכונים מרתקים ממשפט תיק 4000 המצוץ מהאצבע - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

החקירה הנגדית של חפץ: עדכונים מביהמ"ש המחוזי בי-ם לגבי תיק 4000 התפור - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

משפט תיק 4000: הסברים של אבי וייס ע"י סרטוני יוטיוב/מצגות ינואר 2022 - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים