Telecom News - למה מנכ"לי משרד התקשורת "סיבנו" בעניין אי חוקיות יו"ר ועד העובדים?

למה מנכ"לי משרד התקשורת "סיבנו" בעניין אי חוקיות יו"ר ועד העובדים?

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> למה מנכ"לי משרד התקשורת "סיבנו" בעניין אי חוקיות יו"ר ועד העובדים?
"הרמת מסך" מעל 2 פרשיות, שהוסתרו היטב מהציבור (על הנעשה בתוך משרד התקשורת), שנחשפות כעת בזכות החלפת הממונה על חופש המידע במשרד, שהעביר לנו את ממצאי הביקורת של מבקר הפנים של המשרד (אלון זולר), שחשף ממצאים מדהימים ומדאיגים ביותר על התנהלותם של שלמה פילבר, שמילה מימון ותמי לשם (2 המנכ"לים של משרד התקשורת: אחד כעת "עד מדינה" והשני ממלא מקום, השלישית פרשה מהמשרד). מי מקבלים תוספת תמוהה של אלפי ש"ח כאילו הם ב"כוננות" גם בבית (רמז: לא האגפים המקצועיים במשרד)?
מאת: אבי וייס, 1.3.18, 12:40שלמה פילבר

בלעדי. לקראת סוף 2017 (לאחר ההדחה של הממונה על יישום חוק חופש המידע במשרד התקשורת), התמנה ממונה חדש על יישום חוק חופש המידע במשרד - מוניר קזמל. זמן קצר לאחר שהתמנה, קיבלנו "טיפ" ב"מייל האדום", שמבקר המשרד (אלון זולר) ביצע במהלך 2017 בקרה באגף מינהל ומשאבי אנוש במשרד התקשורת, שבאותה עת נוהל ע"י סמנכ"לית בכירה תמי לשם, ולכן פנינו ביום 27.12.17 (לאחר תשלום האגרה, כמקובל) למוניר קזמל בבקשה לקבל את דו"ח הביקורת. ציינתי בפנייתי שעל פי החלטת בית המשפט העליון, דוחו"ת ביקורת (סופיים) של מבקר הפנים אינם חסויים ואין אפשרות (חוקית או אחרת), למנוע את העברתם למבקש. 

לאחר דחיות, שלא היו בדיוק ברורות, קיבלנו ביום 26.2.18 לא דו"ח ביקורת אחד, אלא 2 דוחו"ת ביקורת של אלון זולר, ב-2 תחומים שונים, שמתחברים יחד למסכת מאוד מרתקת, שאנו "מרימים את המסך מעליה" כעת. מדובר בדוחו"ת מאוד מקצועיים, ואפילו נוקבים, אולם, אלו דוחות שעוסקים ב"מיקרו" ולא ב"מאקרו" וכמובן הם לא מבקרים (ישירות) את התנהלות המנכ"ל והשר שמעליו. זו ההגדרה של התפקיד של מבקר פנים, שכפוף למנכ"ל ומונחה מקצועית ע"י משרד מבקר המדינה (ונש"מ) והחוק

כאן נציג את הממצאים בתחום אחד ובמאמר הבא נחשוף איך הממצאים הקשים הללו קשורים ישירות למה שנחשף בדו"ח השני, ואיך כל זה מתקשר באופן מאוד משמעותי לפרשיות המסעירות את המדינה והמכונות כיום בשם "תיק 4000". 

דו"ח הביקורת המלא (הראשון שנחשף, מתוך השניים שקיבלתי ממוניר קזמל), דו"ח ביקורת של אלון זולר - מבקר המשרד, מצוי כאן במלואו, למתעניינים.

רק כדי להיות קצת אופטימיים, בכל הכאוס, שכעת הציבור בישראל נחשף אליו (מה שאני עוסק בו שנים. אגב, מי שמעוניין בתקצירים למאות המאמרים והחשיפות בתחום זה הם כאן: "מורה נבוכים 1" ו"מורה נבוכים 2"), אציין, שכל הפרשות, שנחקרות כעת וגם מה שייחשף ב-2 הכתבות כאן (בעניין דוחו"ת מבקר המשרד), נוגעות לפרשות חמוראביבית מסבנדות מהשנים 2015 עד 2017. אלו בדיוק השנים ש"תיק 4000" עוסק בהם ממש כעת. 

בספטמבר 2017 תמי לשם (מי שניהלה "מאחורי הקלעים" את משרד התקשורת, במשך שנים), הוחלפה ע"י אביבית מסבנד, (בתמונה משמאל), מינוי מקצועי לחלוטין, ועד כה נראה, שהיא "עובדת ציבור" ולא "עובדת על הציבור", כמו שראשי משרד התקשורת מתנהגים, החל מתחילת העשור ועד עצם היום הזה. נקווה, שלא "יקלקלו" אותה. כך, שיש "אור בקצה המנהרה", לפחות מהכיוון שלה, כפי שמוניר קזמל ממש מפתיע לטובה, בהתנהלותו הממלכתית והציבורית, מה ששנים לא היה קיים במשרד התקשורת.

תמצית הסיפור כאן:
כשראיתי, שמשרד התקשורת החל "לרדת מהפסים" (זה החל בתקופת אבי ברגר כמנכ"ל וגלעד ארדן כשר, והפך לכאוס מחריד בתקופת שלמה פילבר כמנכ"ל והשרים, שהתחלפו במהירות בראש המשרד: ביבי, צחי, איוב), הרבה מעבר לכאוס שהיה בקדנציה של עדן בר-טל, גיליתי די בקלות, שכמעט כל "התרגילים" והספינים של השרים והמנכ"ל, שהוצאו לפועל או הוכוונו ע"י תמי לשם, נעשו בתיאום עם ועד העובדים, שבראשו עמדה במשך שנים (יותר מעשור) יו"ר ועד, שהיא גם מנהלת בכירה בתפקיד מנהלת תחום נכסים, לוגיסטיקה ורווחה, בכפיפות ישירה לסמנכ"לית בכירה למינהל ומשאבי אנוש דאז, תמי לשם.

לכן, פניתי עשרות פעמים להנהלת המשרד, שזה לא הגיוני שמנהלת בכירה תהיה גם יו"ר הוועד וחייבים להפסיק את זה, וקיבלתי תשובות בין שקריות לבין מטעות, והמון התעלמויות משאלותיי. לכן, פניתי להסתדרות, שתפעל לקיום בחירות במשרד התקשורת, לבחירת ועד חדש, שלא עמד שנים רבות לבחירה, ובתחילה גם ההסתדרות "מרחה אותי". אולם, אחרי מהלך, שנמשך כשנה וחצי, ההסתדרות השתכנעה מטענותיי, שיש להפסיק עם הכאוס, ובאפריל 2017 המהלך של ההסתדרות הסתיים, ונבחר ועד אחר וחדש של עובדים, ולא "ועד של מנהלים" ו"שפוטים" של המנהלים הללו.

פירוט כל החשיפות וההתנהלות הכאוטית (שרובה ככולה גם לא חוקית), של משרד התקשורת בתחום זה באותם שנים, מפורטים בלינקים הרבים, בנספח בתחתית הכתבה. 

למה כל זה בכלל חשוב?
מהסיבה הפשוטה: שלמה פילבר ידע (ממבקר המשרד), שזה לא חוקי (המצב הזה, של מנהלת בכירה שהיא גם יו"ר הוועד).
איך הוא ידע? מלבד מה שאני שאלתי, נדנדתי וכתבתי בעשרות כתבות, טיוטת דו"ח הביקורת הראשונה הוגשה לו ע"י אלון זולר ב-26.10.16. הדו"ח הסופי (לאחר 3 סבבים של תגובות המבוקרים) הוצא ב-9.1.17, והעניין הזה לא תוקן ע"י שלמה פילבר, תמי לשם ושמילה מימון (שעמדו מאחורי הכאוס המתמשך הזה). בפרק הבא בסדרה נבהיר יותר למה, ונקשר את זה לאקטואליה...

הנה מה שאלון זולר סיכם בעניין זה (ציטוט):
צילום 1

.א. השליטה ברכבי המשרד, הקצאתם ותשלומים עבור הוצאות רכב.
יו"ר ועד העובדים, מעבר להיותה מנהלת בכירה עם סמכויות רבות ותקציבים, היא הייתה חברה ב"וועדת הרכב" של המשרד, או בקיצור הייתה שותפה לחלוקת רכבים צמודים והחזר הוצאות רכב במשך שנים שלא כדין ל"אנשינו", כדי שיצייתו למה שההנהלה רוצה מהם... רבים החזיקו "רכבי איגום" כ"רכב צמוד" במשך שנים. למה? כדי שידעו למי להיות נאמנים...  

המבקר מצא לא פחות מ- 33 עובדים כאלה (במשרד כל כך קטן), בעוד שהוא מצא 16 עובדים "שלא הלכו בתלם" ולא היו "שפוטים של ההנהלה", ושנדפקו ממה שהיה מגיע להם - בתחום הרכב.
ככה השיטה הזו עבדה. פשוט גאוני.
המבקר מסכם זאת כך:
צילום 2

יותר מזה לא יכול להיות ברור.

למרות זאת, התרגילים להשאיר את המנהלת הבכירה הזו כיו"ר ועד העובדים נמשכו עד מרץ 2017 ואח"כ שלמה פילבר (בשת"פ עם תמי לשם) ניסה לקדם אותה בדרגה, אבל זה לא צלח ואביבית מסנבד, שהוזכרה לחיוב למעלה, קיבלה את התפקיד של סמנכ"ל בכיר, במכרז של הנציבות. 

אולם, "השליטה בעובדים" באמצעות הרכבים, לא הייתה הכלי היחיד לשלוט בהם. היו עוד כלים מאוד חזקים ואתאר אותם בקצרה (מפורט בדו"ח המבקר):

ב. הקצאת כוננויות.
מדובר בכסף די גדול, שמוענק לעובדים הנמצאים ב"כוננות". כמה עובדים הוזעקו בכוננויות הללו? אתם לא צריכים להתאמץ. אין דבר כזה. אני מניח, שלא תהיו מופתעים כשתקראו את הפסקה הבאה בדו"ח המבקר:
צילום 3
צילום 4

ג. הקצאת שעות נוספות. 
גם כאן מדובר בכסף די גדול המוענק לעובדים, שעובדים "שעות נוספות". אני כבר מקווה, שלא תהיו מופתעים לקרוא את הממצאים של המבקר בסעיפים הבאים:
צילום 5
צילום 6

צילום 7
צילום 7A
7B

כלומר: "ישראבלוף" במיטבו. אין בדו"ח המבקר שמות. כך, שאין בהם הצלבות: מי קיבל גם רכב שלא כדין, גם שעות נוספות שלא כדין וגם כוננויות שלא כדין, ואולי גם "לימודים" על חשבון המשרד (סעיף, שלא הבאתי כאן), ואולי גם קיבלו "שכר עידוד" על כלום, נושא שלא נבדק בדו"ח הביקורת הזה (מופיע בדו"ח המבקר השני). 

בפרק הבא נמחיש לאן זה הוביל ואיך זה קשור למה שנחקר ממש בימים אלה.

מי שיקרא את כל המאמרים המצויים כאן למטה בנספח, יגלה חלק גדול מהתשובות לשאלות הללו. זה גם מספק תשובה לשאלה: למה חלק מעובדי משרד התקשורת (לכאורה) שיתפו פעולה (או העלימו עין) ממעשיהם הלא חוקיים של אבי ברגר ואחריו שלמה פילבר ושמילה מימון.

זה פשוט היה כדאי להם מאוד (כלכלית).


ככה "השיטה" עבדה, עד שהתפוצצה. 

נספח:
רשימת חלק מהכתבות והחשיפות הקשורות ליו"ר ועד העובדים במשרד התקשורת ולהתנהלות המשרד, שבהם היא הייתה מעורבת, או קשורה, או פעילויות, שוועד העובדים במשרד עסק בהם מול הנהלת המשרד, ב-4 השנים האחרונות: 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024 

21.8.24 - רוח אחרת - כנס חירות ישראלי

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים