Telecom News - מודל חדש ומהפכני לעבודת הממשלה ולניהול מכרזים ציבוריים "שקופים"

מודל חדש ומהפכני לעבודת הממשלה ולניהול מכרזים ציבוריים "שקופים"

דף הבית >> פורומים וביטקוין >> חדשות עולם הביטקוין >> מודל חדש ומהפכני לעבודת הממשלה ולניהול מכרזים ציבוריים "שקופים"
מערכת "אתריום" מציגה אלטרנטיבה "שקופה" לניהול כלכלי וארגוני של כל משאב, פרטי או ציבורי, עם יכולת ניהול רגולציה מזן חדש לחלוטין: נגמר עידן "הפרוטקציה במחשכים", הכל מנוהל באופן פתוח בגישת ה- Web 3.0. מהפכה בתחילת דרכה מפותחת בישראל.
מאת: אבי וייס, 5.8.14, 10:30אתריום

בעבר הצגנו כאן מערכת ממוחשבת בענן לתיחור, רכש ומכרזים, שהופכת את כל התהליכים הללו לקלים, שיוויוניים ושקופים (יחסית). אולם, זה הדור הנוכחי של פתרונות מחשוב, לתחומים הכי מורכבים של עבודת כל עסק, ארגון וכל גוף ממשלתי וציבורי. למהפכה הבאה קוראים "אתריום" ואת הרעיון המסתתר מאחוריה וכיצד המערכת הזו מפותחת כבר חשפנו בהרחבה כאן

במפגש קהילת האתריום, שכבר מונה מעל ל-110 חברים, שהתקיים ב-31.7.14 במתחם הסטארטאפים SOSA בת"א, תחת הכותרת: Ethereum - From Concept to Implementation, הוצגו ונחשפו המהלכים הבאים של האתריום, פיתוחים הנמצאים כעת בשלבים ראשונים של פיתוח בכמה חברות הזנק ובניסויים ראשונים בכמה ארגונים ועסקים בארץ ובעולם. 

גלעגלעד וולצוביץד וולצוביץ (בתמונה משמאל) יזם הפורום: "אתריום זו פלטפורמה ובסיס לפיתוחים רבים ומלהיבים. המטרה שלנו בפורום כאן: להיות Hub של רעיונות מעל ל-Blockchain. הנקודה החשובה בפיתוח של האתריום: האמון - Trust. קהילות קטנות עובדות די טוב בקשר ובאמון בין האנשים. אולם, כשעוברים לקהילות גדולות ולארגונים גדולים, יש צורך לבנות מערכות לבניית אמון. בעולם הפיננסי, הבנקים אמורים להיות הבסיס לאמון בכלכלה ובכסף שאנשים מחזיקים ביד. זה לא תמיד עובד, במיוחד כשיש משברים פיננסיים והונאות פיננסיות גדולות.

מכאן, שקודם כל יש צורך ליצור קונצנזוס ולשמור על האמון לאורך זמן. בלי אמון, האנשים פונים אל הרגולציה, כמי שאמורה לשמור על רמת האמון בין בני האדם ולהגן עליהם ועל הנכסים הפיננסיים שיש בידם. אולם, הרגולציה מגיבה בד"כ באיחור, רק אחרי שהתגלתה הונאה בקנה מידה גדול או שנוצר משבר גדול.

בעולם הביטקוין, האמון הפיננסי נובע מה-Blockchain, שהוא הבסיס ליצירת בלוקים חדשים, שהם גלויים לכל. כך, הביטקוין יצר בסיס לרמת אמון כמעט מוחלטת ומבוזרת באופן מלא. אם נצליח לפתור באותה צורה את רמת האמון בעולם הפיננסי, המלא ברגולציה, בגלל חוסר האמון הבסיסי שיש בעולם הכלכלי, אזי ניתן לנהל בגישת ה-Trust כל סוג של עסק וארגון עד רמת הממשל. 

במערכת זו יוצרים Meta Data לכל נכס - Asset ושומרים אותו בבלוק. הבלוק גלוי לכולם. זה יוצר מערכת של Blockchain 2.0.

האתריום יוצר שכבה חדשה בלי להגדיר מה השימוש שלה. מכאן, שניתן לבזר כל דבר. כל הסכם, כל נכס, כל החלטה. 

היות וזה מבוסס על קוד פתוח, כל אחד יכול לראות מה יש בפנים. זה הבסיס הראשוני לאמון.

כל התהליך של בניית המערכת החדשה נעשה היום בצורה מבוזרת ע"י צוות בראשותו של ויטאלי. יש כבר כמה רעיונות העומדים בפני מימוש, בעיקר בתחום ה-Contracts (חוזים). המשמעות: החשבון החדש באתריום לא רק יודע להעביר מטבע (למעשה מעביר אסימון), אלא גם הוא יודע מה התנאים של ההעברה, אילו פעולות מתבצעות ותבוצענה ומה התכונות הקיימות בהעברה הזו. 

האתריום, למעש האתר, המטבע הבסיסית, החל להימכר כדי לממן את הפיתוח של הפלטפורמה.

השלב הבא, שנקרא Web 3.0, הוא תהליך של יצירת קונצנזוס מלא עם העברת קבצים והעברת מסרים מוצפנים ב-2 הפרוטוקולים הנוספים לאתריום: Swarm ו-Whisper. כך, יוצרים אינטרנט מבוזר לחלוטין בשונה מהמבנה של האינטרנט של היום, שהוא די ריכוזי.

יש כיום נטיה ללכת לשקיפות מלאה באינטרנט. זה מאוד מתאים לגופי הממשל. הכיוון הזה נועד למנוע שחיתויות ואת כל המניפולציות הנסתרות הנעשות בכסף של הציבור. זה בהחלט מתאים לכל הפעילות המתבצעת כיום בגופי החקיקה והרגולציה כנגד הריכוזיות והפירמידות של ארגונים גדולים.

אולם, הבעיה המרכזית עדיין לא נפתרה. היא מצויה ברשות המבצעת על כל זרועותיה. השאלות, שנשארו פתוחות, הן: איך הכסף הציבורי עובר ולאן הוא מגיע, איך מוציאים אותו, מי ולמה. אלה תהליכים נסתרים, מאוד ריכוזיים, אפילו במדינות דמוקרטיות.

אתריום, תוך 5 עד 10 שנים, יכול לשנות את כל המודל של עבודת הממשלה. אפשר לפתח Open Market של אפליקציות עבור הממשלה, עבור קהילת המשתמשים בכסף בממשלה, שזה למעשה חלק ניכר מעובדי המדינה, שישתמשו במערכת כזו. כך, ניתן יהיה לשנות את כל עולם הרגולציה שיש על הכסף ועל התנהלות העסקית והארגונית.

מדובר בקונספט מהפכני הנמצא בתחילת דרכו. יש לו כבר תחילת פיתוחים ויישומים מרתקים.

אני רואה, שהמימושים הראשונים של רעיון "הממשל השקוף" יתחיל ב-NGO (עמותות) ואני מאמין, שדי מהר הרעיון הזה יעבור גם לגופי הרגולציה והממשל ברחבי העולם. 

במקום לנהל מכרזים ופטורים ממכרזים באופן מרוכז ודי נסתר, מבחינת האינטרסים הקיימים מאחורי הקלעים, ניתן לשנות את השיטה של 'חבר מביא חבר' ושאר השחיתויות הקטנות והגדולות. ניתן להפוך זאת לפעילות קהילתית, שיש צורך וניתן ליצור בה אמון. הכנסת האלמנט של האמון בתהליך של כל מכרז והוצאה כספית, תשנה את הממשלה ותאפשר לאזרחים לתת אמון בממשלה ובפעולותיה. אמון במערכות הכספיות של הממשלה תיצור מהפכה ביחס בין האזרחים משלמי המיסים לממשלה". 

רומן מנדרומן מנדלייללייל (בתמונה משמאל), מומחה ומפתח אתריום: "אתריום זו פלטפורמה הנמצאת בתחילת דרכה ואנו מעודדים מפתחים להפעיל את הדימיון שלהם ולפתח פתרונות חדשים ומלהיבים, 'שישנו את העולם'.

הקהילה שלנו מאוד פתוחה, מבוססת כולה קוד פתוח ויש לנו כבר פיתוחים שמצליחים. הצגתי כמה מהם בהרצאה הקודמת, למרות שהמערכת על רוב חלקיה היא במצב של אלפא. 

אני מחפש מפתחים בג'אווה, שיפתחו ויהיו שותפים לפיתוח בתחום, שאני יזמתי, שקרוי Ethereum J (אתריום ג'אווה). יש לתחום הזה, לעניות דעתי, פוטנציאל אדיר". 

אילן פרחאילן פרח (בתמונה משמאל) יזם ומנכ"ל OpenLETS: "אנו מפתחים פתרונות לעולם הכלכלה החדשה. הכלכלה הזו דורשת מסגרת - Framework, כי היא מאוד שבירה ומבוזרת. 

OpenLETS מאפשרת לכל קבוצה של אנשים לייצר לבד ובעצמם כלכלה משותפת חדשה מכל סוג. כיום, ייצור מטבעות וקביעת ערך למטבע נעשה בצורה מרכזית ע"י הבנק המרכזי של המדינה. אולם, המסחר העולמי הפך להיות מבוזר.

יש כבר שווקים רבים של P2P. יש דוגמאות רבות לעולם הכלכלי הזה: Uber וגט-טקסי בתחום הנסיעה במוניות, 'מימון המונים' בתחום גיוס הכסף, ויש תחומים רבים העובדים בשיטת ה-P2P גם בעולמות שאינם הייטק. למשל: החלפת בתים לחופשה, פרויקט אגורה ועוד. נוצרו מטבעות חדשים רבים, שאינם ביטקוין, לצורך החלפה ומכירה של מוצרים. תחום הייעוץ והלמידה המקוונת עבר למודל של Time Bank עם כסף מיוחד. זה קיים גם באתרי מסחר אלקטרוני, נושא שהחל בצבירת נקודות וקופונים והמשיך למטבעות שוות כסף, למשל באיביי, אמזון, בסט-ביי ועוד.

אנו משלבים קוד פתוח בכל תחום וכך מגיעים לעולם החדש, שייכנס לכל תחום ולא רק בעולם ה-ICT. למשל לעולם התכנון של מוצרים מכל סוג ועד רמה של ייצור ומכירת מכוניות ובתים.

מה שחסר לנו כדי שהמודל הזה יעבוד בקלות, זה שיש כיום מצב של היעדר קשר בין מטבעות וכלים פיננסיים ולהפך. יש מכשירים פיננסיים רבים, שיש להם קשר חלש למטבעות. אנו מנסים לפתור את הפער הזה. 

מה אנו רוצים להציג? מערכת בקוד פתוח, שתספק מסגרת אחודה ל-eCosystem חדש, שיוצר קשר בין כלכלות מכל סוג. המודל חדש קובע: מי יכול ליצור מטבע, איך קובעים זאת, מה השיטה הכלכלית, איך יוצרים אמון, איך יוצרים אינטרסים משותפים.

שכבת כלי הפיתוח במערכת מחברת את כל השיטות הכלכליות הקיימות, החל מכסף הנקבע ע"י המדינה, דרך כרטיסי אשראי מכל סוג, כסף מבוזר ועד למצב בו אין מטבע כלל ויש החלפת מוצרים בלי כסף (שזה למעשה הכלכלה העתיקה של בארטר). אנו מאפשרים לפתח PlugIns לכל תחום כדי פתח כלים פיננסיים וחברתיים חדשים לעולם הכלכלה החדשה. 

מבחינת הפיתוח של המערכת שלנו, אנו מפתחים כעת את ממשק המשתמש. מתחת למנוע של הממשק מסתתר אתריום, אבל למשתמשי הקצה זה שקוף עבורם.

כדי להדגים יכולות, בנינו כלי פיתוח ליישום אחד, יישום, שאותו אנו מציגים באתר, והוא Time Bank, שבו לכל מוצר יש ערך הנמדד בזמן.

הכלכלה החדשה, שאנו מדגימים אותה, כדי להציג את היכולות של המערכת, מצויה כאן. זו מערכת הדגמה, שכבר עובדת במצב אלפא וניתן להתנסות ולחוש מה יש בה ואיך הכלכלה החדשה תתבצע הלכה למעשה.

החזון שלנו הוא ליצור כלכלה חדשה של אנשים המשתפים פעילות ביניהם בכל תחום. אני מעריך, שנציג מערכת עובדת במצב בטא בעוד כ-3 עד 4 חודשים והקהילה תוכל לבחון אותה. נספק את המערכת לארגונים ולאנשים, שירצו לבנות פעילות כלכלית חדשה סביב הפלטפורמה הזו".

מצגת ההרצאה של אילן פרח מצויה כאן
Introduction to Smart Contracts 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
27.2.24 - Axis Tel Aviv 2024

19.3.24 - Europe Days 2024 Conference

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים