מכשיר סלולר מאובטח עם שתי מערכות הפעלה: פרטית ועסקית בו זמנית

דף הבית >> חדשות לארגונים ולעסקים >> מכשיר סלולר מאובטח עם שתי מערכות הפעלה: פרטית ועסקית בו זמנית
מכשיר סלולר מאובטח עם שתי מערכות הפעלה: פרטית ועסקית בו זמנית על המכשיר
מאת: אבי וייס, 09.12.14, 17:30רוג'ר אורדמן
 
רד בנד מפתחת פתרון מהפכני לעולם ה-BYOD ולעולם העבודה הארגונית הניידת, שמספק גם פרטיות גם חווית שימוש וגם אבטחה.
 
"המעבר מאזור לאזור, מהחלק הפרטי של המכשיר לחלק הארגוני, הוא בלחיצת כפתור על המשתמש על המסך, עניין של שבריר שניה", מתאר רוג'ר אורדמן, מנהל שיווק מוצרים בחברת רד בנד תוכנה. "אנו למעשה באים לשוק עם מודל עסקי חדש, גם לספקי השירות וגם לארגונים, מודל שלא היה קודם לכן בשוק, בלי להתפשר על האבטחה מצד אחד ועל חוויית הלקוח מצד שני".
 
קיימתי ראיון בלעדי עם רוג'ר אורדמן (בתמונה), כדי לשמוע על מימוש הרעיון של כמה מערכות הפעלה על מכשיר סלולרי אחד, בלי לפגוע ברמת האבטחה והשליטה של הארגון במידע הארגוני מצד אחד ולספק פרטיות למשתמש מצד שני.
 
שאלה: לאן Red Bend מתפתחת?
רוג'ר אורדמן: "אנו מובילי שוק בתחום פיתוח תוכנות לניהול מוצרים ניידים. אנו בשוק כבר כ-8 שנים והחזון שלנו מתחילת דרכנו, על חיבור מכשירים ניידים, מתממש הלכה למעשה בכל מקום בעולם. ההתפתחות הזו משפיעה על כל עולמות ה-ICT. חיבור ברשת ניידת דורש תוכנה ותוכנה דורשת עדכון. זה בדיוק המיקום שלנו.
 
ב- 2010 רכשנו את Virtual Logix הצרפתית, שפיתחה פתרונות לווירטואליזציה על הטלפון הנייד. זה מה שנמצא בבסיס שלנו לפיתוחים החדשים, שאנו מציגים לשוק הנייד. נכנסנו בשנתיים האחרונות לתחום השירותים, כי גם יצרנים וגם חברות רוצים לא רק מוצר אלא מוצר + שירות. החברות רוצות זאת כ-SaaS. זה מה שאנו באים לספק.
 
אנו תומכים כיום בכ-1,300 סוגי מכשירים ניידים ויש לנו מעל ל-2 מיליארד הטמעות. זה הרקע למעבר שלנו לשווקים חדשים, כולל שווקים מאוד מעניינים כמו שוק הרכב, שיש בו כניסה מהירה של מערכות מולטימדיה וספקיות הסלולר נמצאות בתנועה לכיוון שוק הרכב.
 
כיום, יצרני וספקי הסלולר מדברים ומתגאים ביכולות ה-FOTA, 'עדכון מהאוויר', מה שהיה החזון שלנו מתחילת הדרך שלנו. בשבילנו, זה 'חזון אחרית הימים' שמתגשם. זאת, כי בתחילת הדרך לא רצו לפרסם שיש להם צורך בטכנולוגית FOTA לתקן בעיות ולעדכן גרסאות.
 
השוק הנייד גם השתנה. בעבר, נשלט השוק לכל היותר ע"י 10 יצרנים. כיום, יש מאות יצרנים, חלקם מקומיים למדינה מסוימת. יש עליהם לחץ להוציא מהר לשוק מכשירים חדשים, כי התחרות מאוד חזקה ומהירה. זה דורש, כמובן, כל הזמן עדכונים, ואלה הפתרונות הוותיקים שלנו".
 
שאלה: איך הגעתם לניהול המכשירים, מפתרונות העדכונים באוויר?
תשובה: "כדי לנהל את העדכונים, יש צורך בפלטפורמות לניהול אפליקציות. אנו מזה זמן מספקים פלטפורמות לניהול אפליקציות לארגונים, כמו גם ליצרני המכשירים הניידים ולספקי התקשורת הניידת.
 
זיהינו את הצורך בשוק לקבל פתרון חדש ל-BYOD ולמכשירים הניידים השונים הקיימים בארגון, כי הפתרונות הקיימים לא היו מספקים.
 
הפתרון שלנו מורכב מיצירת 2 סביבות עבודה על כל מכשיר:
א. אזור פעילות פרטי של המחזיק במכשיר.
ב. אזור עבודה ארגוני בו המחזיק במכשיר מבצע את העבודה בפלטפורמות הארגוניות ובאפליקציות הארגוניות.
 
הפתרון כולל גם את הצד של השרת וגם את הצד של המכשיר. הוא כולל הרשאות, חנות אפליקציות ארגוניות, בקיצור: הכל. אנו מספקים פתרון כולל, קצה לקצה. הארגון מחליט אילו אפליקציות מתאימות לו ומי יורשה להשתמש בהן ומתי. כ"כ, הארגון קובע האם האפליקציות תידחפנה למכשיר מרחוק או תימשכנה ע"י המשתמש מהחנות הארגונית".  
 
שאלה: מה מצב המוצר?
תשובה: "המוצר שלנו, ששמו TRUE, נמצא בהרצה ובניסויים מתקדמים אצל יצרנים וחברות גדולות ברחבי העולם. השנה (2014) נצא עם המוצר לשוק בשיווק עולמי מלא ומקיף. בשנה שעברה (2013) עבדנו קשה כדי לבצע התאמות ופיתוחים לאור המשובים שקיבלנו, כדי לענות על הצרכים של הארגונים וספקי השירות, שהחלו להתנסות בפתרון. ספקי השירות עצמם, שנכנסו לנושא, היו צריכים להכין את עצמם למתן שירות חדש כזה כולל מערכי תמיכה ושירות ללקוחות.
 
כבר בשלבים ראשוניים של הרצת המוצר, שאלו אותנו מנהלים של ארגונים ועסקים: בשביל מה מערכת ארגונית כזו? הם טענו: 'האנשים אצלנו מריצים על הסמארטפון או הטאבלט שלהם לכל היותר דוא"ל וגלישה'.
 
אולם, הגישה הזו לא נכונה. אנשים משתמשים בהרבה אפליקציות, החל מרישום נוכחות בעבודה וכלה ב-CRM ו-ERP. הצורך לאבטח את הנכסים של הארגון הפך להיות קריטי. הארגונים גם החלו להבין, שגם על הדוא"ל של העובד יש להגן. הכל ניתן לשאוב מהדוא"ל. בנוסף, לכל ארגון יש צרכים שונים למחלקות השונות בתוכו. לכן, הוא צריך מדיניות ארגונית. יש לא מעט עובדים, שיש להם מידע מאוד רגיש על המכשיר הנייד וחשוב להגן עליו. הצורך הזה הוא אמיתי ומיידי".
 
שאלה: מה מיוחד בפתרון שלכם מול מה שיש כבר בשוק?
תשובה: "הפתרון שלנו מלא והפתרון שלנו יושב על ה-Kernel של המכשיר. זה הדבר הכי חזק בפתרון שלנו.
 
המשמעות של המשפט הקודם: אפשר להריץ 2 מערכות הפעלה על המכשיר, או 2 גרסאות של אותה מערכת הפעלה על המכשיר. משתמש הקצה יכול להשתמש בחלק הפרטי של המכשיר במערכת הפעלה אחת, עם יישומים פרטיים כרצונו, ובמערכת הארגונית יכולה להיות מערכת הפעלה אחרת, או גרסה אחרת של אותה מערכת, עם יישומים מהחנות הארגונית ולפי המדיניות הארגונית.
 
אי אפשר לערבב את החיים הפרטיים של העובד עם החיים העסקיים של הארגון בלי לפגוע באבטחה. קח לדוגמה יישום מאוד בנאלי ונחמד: Siri של אפל. כל שאילתה, שהמשתמש עושה ב-Siri יוצאת מהמכשיר אל הענן. מי מאבטח זאת? מי שולט בזה?
 
דהיינו: עולם ה-MDM הוא די פרוץ. רוב פתרונות ה-MDM מורכבים מ-Client על המכשיר ועליו מפעילים את המדיניות הארגונית. רוב החברות נמצאות עדיין במצב הזה. הבעיה הגדולה של הפתרון הזה: הארגונים מתערבים ומפריעים למשתמש בצד הפרטי שלו ודורשים ממנו כל הזמן שם וסיסמה כדי להשתמש במכשיר. יש כאן פגיעה גדולה בפרטיות, כי המערכת הארגונית של ה-MDM יודעת כל הזמן כל מה שהעובד עושה עם הטלפון שלו.
 
בנוסף לכך, ב-iOS זו מערכת סגורה ל-MDM ויש בה כבר חלקים מה-MDM, שמונעים מהפתרון הארגוני להיות ייחודי לכל חברה, כי זה מגביל את השימוש במכשיר מבית אפל.
 
לכן, שוק ה-MDM הבין את החסרונות של ה-MDM והתקדם לכיוון של MAM (ר"ת: Mobile Application Management). דהיינו: לכל אפליקציה מספקים סביבה מאובטחת. קובעים רמת אבטחה ושימוש לכל אפליקציה. אלו פתרונות כבדים הדורשים הרבה API וסיבוכיות בטיפול בכל אפליקציה. אין כאן שום סטנדרטים. יש כאן המשך פגיעה בפרטיות של המשתמש. רוב הפתרונות הללו הם פתרונות OTT, אבל הבעיות של האבטחה לא נעלמו. אם פורצים את מערכת ההפעלה של המשתמש, אז פורצים את מערכות ההצפנה וההגנה של היישומים. הפתרונות הללו לא שינו מאומה במערכת ההפעלה, לכן רמת האבטחה לא השתפרה.
 
אנו הלכנו על פתרון לגמרי אחר. פתרון של Dual Persona. שמנו ממש מעל החומרה את הפתרון שלנו - Hypervisor. כך, אפשר להריץ כמה מערכות הפעלה על מכשיר אחד. כל מערכת הפעלה רואה בנפרד מולה את המעבד והזיכרון עם כל היכולות. זה הכוח והיתרון של וירטואליזציה. אנו מפעילים וירטואליזציה של 'סוג 1' ואנו עובדים ממש בצמוד למעבד.
 
הפתרון שלנו פותר בבת אחת את כל בעיית הפרטיות ומספק אבטחה לצד הארגוני ברמה הגבוהה ביותר, תוך אספקת יכולת עדכון מהירה ונפרדת בין 2 החלקים של המכשיר. כל היכולות של המכשיר הופכות לווירטואליות ולכן ניתן לשלוט בכל מרכיבי החומרה. למשל, הארגון יכול להחליט, שבעבודה בחלק הארגוני המצלמה לא תפעל. זה אפשרי רק אם שולטים באופן מלא בחומרה של המכשיר.
 
נקודה נוספת, שמאוד עניינה את מפעילי הסלולר: יכולת להפעיל 2 תוכנות זהות על מכשיר אחד, עם 2 סוגי שירותים שונים. השימוש הארגוני שונה מהשימוש הפרטי וניתן לתמחר אותו בנפרד עם חשבון נפרד. כך, יהיה למכשיר חשבון פרטי וחשבון ארגוני.
 
את כלל היתרונות של הפתרון שלנו מול הפתרונות הקיימים בשוק ניתן לראות בטבלת ההשוואה הבאה (לחיצה על הצילום מגדילה אותו):
טבלת השוואה 
 
הנעת התעשייה לאמץ טכנולוגיות מתקדמות כמו וירטואליזציה ניידת, דורשת הפעלה משולבת של כל חלקי המערכת. עבור המתחרים שלנו, חסרי הניסיון בתעשיית המובייל, זהו אתגר ממשי. יש לנו ניסיון רב שנים בעבודה משותפת עם כל יצרני המכשירים, ספקי המוליכים למחצה והמפעילים הסלולריים המובילים, ניסיון שיכול להניע את השוק לאימוץ טכנולוגיות ניידות חדשות, ביותר ממיליארד טלפונים סלולריים ומכשירים ניידים. בעוד שאחרים עובדים על פרויקטים בשלב המחקר, המפתח הוא לפעול בשיתוף פעולה הדוק עם הצרכנים ועם השותפים ולבנות מוצר אמין והניתן להרחבה לכל כיוון".  
 
שאלה: מהם שוקי היעד לפתרון הזה?
תשובה: אנו מספקים פתרון קצה לקצה. לכן, אנו עובדים גם מול היצרנים של המכשירים וגם מול ספקי התקשורת. השאיפה שלנו היא, שהפתרון יימכר דרך ספקי התקשורת כשירות, כ-SaaS, אבל אנו גם נמכור אותו ישירות לארגונים. כרגע אנו מתמקדים בספקי השירות הגדולים בעולם".
 
שאלה: מה עוד אתם מספקים לספקי השירות הנייד?
תשובה: "מעבר לפלטפורמה, שתיארתי, אנו מספקים WebAPI, דהיינו: אפשרות להתחבר למערכות הקיימות כבר בארגונים ולמערכות צד שלישי. זה מאפשר גם לספקי השירות וגם לעולם המפתחים לפתח יישומים ואפליקציות משלימות למערכת.
 
אנו עובדים לפי הסטנדרטים של OMA, הכל תקני, ללא פתרונות קנייניים".
 
שאלה: איך הפתרון מתממש הלכה למעשה בתוך המכשיר הסלולרי?
תשובה: "במכשיר עצמו יש למעשה 3 מערכות הפעלה, לא 2 כפי שניתן להבין מהשם של הפתרון שלנו. יש במכשיר מערכת הפעלה של המשתמש בחלק הפרטי שלו, מערכת הפעלה שהארגון בחר בחלק הארגוני, ומערכת הפעלה לניהול המדיניות והאבטחה במכשיר. המערכת הזו עובדת על JeOS, שזה סוג של לינוקס. המערכת השלישית הזו, הנסתרת מהמשתמש, כוללת, בין היתר, את היכולות של ה-FOTA, של ה-OMA-DM, מחיקה ונעילה של המכשיר, מדיניות האבטחה ואכיפתה ועוד. כל נושא העדכונים של 3 מערכות ההפעלה הללו הוא פשוט ושקוף למשתמש. אנו מבצעים זאת דרך ספקי השירות מרחוק, כי יש לנו ניסיון ארוך שנים ומוצלח בעולם ה-FOTA.
 
השילוש הזה במערכות ההפעלה תורם לשיפור חוויית הלקוח, לרמת ביצועים גבוהה ושומר על הפרטיות, בלי להתפשר על רמת האבטחה. כל מי שהתנסה בפתרון, התלהב מקלות השימוש וממהירות וקלות המעבר משימוש פרטי לשימוש עסקי במסך המכשיר".
 
שאלה: מה החלום המקצועי שלך?
רוג'ר אורדמן: "אנו די ריאליים ויודעים, שלא נצליח להיכנס לכל ארגון בעולם, כי השוק כבר רווי במתחרים. אולם, אני משוכנע, שנתפוס פלח שוק מאוד גדול ומשמעותי. אנו חולמים להשתלב בסביבה שלמה של עולם הסלולר, ליצור ecosystem שלם ומלא לעולם ה-BYOD.
 
יש כאן חדשנות, כשאנו באים לשוק עם הרעיון של הרצה של כמה מערכות הפעלה על מכשיר אחד. זה נושא חדש לגמרי, שטרם גילינו את כל צפונותיו ויכולותיו ואנו מאמינים, שזה יצור לנו שווקים חדשים ואתגרים מלהיבים. הטכנולוגיה שלנו חדשנית ומובילה בעולם והיא תיצור, ללא ספק, גלי חדשנות בשוק, שאנו מקווים להוביל אותם".
 
סרטון הסבר על TRUE: 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות
רק בריאות, לכל הקוראים והקוראות באשר הם!!!!

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

7-13/11/21 - שבוע היזמות הגלובלית 2021

17-18/11/21 - iHLS INNOTECH 2021 
 

הכי ניצפים 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת ההונאה הגדולה שהובילה לכך שמוצרי התקשורת יקרים יותר בישראל - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: חשיפת "דבר ראשון" בעניין היועמ"ש - היבטים חמורים חדשים - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי המאת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

חשיפה: סלקום אספה ומכרה במשך שנים את כל נתוני לקוחותיה לרבות מיקומם - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

שר התקשורת חתם על הטבה רגולטורית של מאות מיליוני ש"ח ל-3 טייקונים! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן


 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים