מעוניינים לאבטח את הענן הארגוני? 4 צעדים קריטיים שאסור לכם לפספס

דף הבית >> סקירות טכנולוגיות >> מעוניינים לאבטח את הענן הארגוני? 4 צעדים קריטיים שאסור לכם לפספס
מעוניינים לאבטח את הענן הארגוני? 4 צעדים קריטיים שאסור לכם לפספס
מאת: אוהד רייכברג, 4.11.19, 16:43אוהד רייכברג יחצ

ארגונים צריכים לכלול 4 תפישות כחלק מאסטרטגיות פריסת הענן שלהם. ללא מסגרת אבטחה בעלת עוצמה, משולבת ואוטומטית, שתוכננה כדי להתפרש, לגדול ולהתאים את עצמה לכל הרשת שלכם, אתם עפים ללא רשת ביטחון, ופושעי הסייבר התוקפניים של היום מוכנים ומסוגלים לנצל את החולשות שלכם למטרותיהם הזדוניות.


התכונה החשובה ביותר של הענן זו היכולת לפרוס, לנהל ולהפיץ אפליקציות עסקיות קריטיות בצורה מהירה ופשוטה יותר מאשר בכל שיטה אחרת, וזאת בהינתן גישה בזמן אמת לעובדים וללקוחות למידע קריטי בכל מקום שבו הם נמצאים ומכל מכשיר שהם משתמשים בו.

מדובר בעניין הדורש משאבים היכולים לנוע ולהתאים את עצמם ואפליקציות פשוטות ואינטואיטיביות לשימוש בעלות גישה לנתונים בזמן אמת, שניתנות לעדכון במהירות. כך, שיתאימו למגמות המשתנות ללא הרף. גם תהליכי עבודה פנימיים בין מכשירים וסוגי ענן שונים צריכים להיות זמינים ביותר, גמישים ובעלי תגובה מהירה כדי לתמוך בפונקציות קריטיות ולהשלים ביצוע של טרנסאקציות.

האבטחה מהווה מרכיב קריטי נוסף בכל סביבת ענן שהיא, במיוחד כאשר פושעי הסייבר מחפשים לנצל את שטח התקיפה המתרחב במהירות. כדי לשמור על יעילות, האבטחה צריכה להיות גמישה ודינמית בבואנו להגן על תשתית הענן. חשוב להבין, שלא ניתן להגן על סביבת ענן באמצעות שימוש בפתרונות אבטחה מסורתיים, כפי שלא ניתן לבנות ענן באמצעות שימוש ברכיבי רשת מסורתיים ואסטרטגיות פריסת אפליקציות מסורתית.

אבטחה יעילה מגינה לא רק על החיבורים שבין הנתונים למשתמשים, אלא גם מאבטחת כל חיבור לכל התקן פיזי או וירטואלי לאורך כל התשתית המבוזרת וכוללת את ההתקנים הנעים באופן קבוע לאורך ואפילו בין התקנות של multi-cloud

סביבה זו מביאה עמה מורכבויות שונות הנובעות משימוש בפתרונות אבטחה שונים, כמו פריסת פתרונות אבטחה המינים רק בפלטפורמת ענן מסוימת אחת ובעלי הגבלות פונקציונליות. פריסות אלו יצרו הגבלות לפוטנציאל האמיתי של הענן. ארגונים רבים מידי נכשלו להתמודד עם אתגר אבטחה זה בצורה הוליסטית, כאשר לעיתים קרובות הם הוצפו ע"י ההיקף וקנה המידה של האתגר.

כדי להתמודד עם האתגרים השונים, ארגונים צריכים לכלול את 4 התפישות הבאות כחלק מאסטרטגיות פריסת הענן שלהם:

1. פריסת ענן המבוססת על אבטחה: פרצות אבטחה נוטות להיות תוצאה של פושעי סייבר נחושים המנצלים את החוליה החלשה ביותר בשטח התקיפה של הארגון. עבור ארגונים רבים, האימוץ של הענן הרחיב את שטח התקיפה שלהם בצורה מעריכית. כדי להתמודד עם החוליות החלשות הללו, יש צורך באכיפה קבועה של אבטחה בכל מקום, גם כאשר התשתית נמצאת במצב של שטף קבוע.

היות והתשתיות מתרחבות ומשתנות במהירות רבה, חיוני, שתוכנית אבטחה כוללת תהיה הדרישה הבסיסית לכל שינוי הנעשה ברשת. הדאגה לכך, שכלי אבטחה, פוליסות ותהליכים מתאימים יימצאו במקומם לפני השילוב של משאבים חדשים, מאפשרת לאבטחה להתאים את עצמה בסנכרון עם שינויי התשתית והאפליקציות.

דבר זה דורש בחירת כלי אבטחה המבינים את התשתית, שבה הם מוקמו, ויכולים לפעול בקביעות גם לאורך כל הסביבות, ובכלל זה ה-multi-cloud, כדי לאכוף פוליסות ולוודא נראות המאפשרת אפליקציות וחיבוריות מאובטחות החל ממרכז הנתונים ועד לענן. חשוב להבין, שאפילו שינויים קלים ביכולת ההסתגלות והאכיפה יכולים ליצור פערי אבטחה, שפושעי הסייבר מוכנים ויכולים לנצל לטובתם.  
  
2. אבטחת cloud-native: היות ונתונים ותהליכי עבודה יצטרכו לעבור דרך התשתית ועד לענן, האבטחה צריכה לתפקד בצורה קבועה. בחירת פיירוול ענן מהספק המגן על הנכסים הפיזיים של הארגון לא בהכרח תפתור את הבעיה. כל הפתרונות השונים צריכים לתקשר בצורה רציפה עם שירותי הענן ולרשום את עצמם לשירותים הללו, כמו גם לזהות משאבים מבוססי-ענן באותה צורה הגיונית, שבה הם מזהים משאבים אחרים.

הטכנולוגיה הבסיסית, שמשמשת להגנה על רשתות, שונה מהותית מהטכנולוגיה המשמשת להגנה על משאבים מבוססי-ענן, אך שיטות ניהול האבטחה צריכות להישאר דומות. לכן, חשוב מאוד לבצע אינטגרציה מקומית לתשתית הענן.

חלק מהבעיה זה העניין לפיו סביבות ענן פועלות בצורה שונה מאוד זו מזו וארגונים יכולים לעיתים להישאר עם סט הטרוגני של טכנולוגיות בשימוש, עם בקרות אבטחה שונות בסביבות ענן שונות. דבר זה יכול ליצור אתגרים נוספים באשר לתיאום ואכיפה של אבטחה.

בנוסף לאינטגרציה מקומית של הענן, כלי האבטחה צריכים להיות בעלי היכולת לתרגם פוליסות בזמן אמת. כך, שניתן יהיה לאכוף אותן בקביעות וברציפות לאורך כל הסביבות השונות. דבר זה דורש בחירת ספק בעל פתרונות הניתנים לשילוב באופן מקומי לכמה שיותר פלטפורמות ענן כדי לוודא אבטחה וחיבוריות קבועות החל ממרכז הנתונים ועד לענן ללא תלות בתשתית הענן.
 
3. מפרטים מרובים: אכיפה קבועה של אבטחה תלויה בפריסת אותם פתרונות אבטחה לאורך פלטפורמות רבות ככל האפשר ובמפרטים רבים ככל האפשר. לדוגמא, אפליקציות צריכות להיות בעלות יכולת לתקשר עם פתרונות אבטחה מבוססי-ענן כדי לזהות ולהגן על טרנסאקציות ונתונים ספציפיים. אפליקציות מבוססות-קונטיינרים צריכות להיות בעלות גישה לכלי אבטחה ממוקדי-קונטיינרים כדי לבצע אינטגרציה פשוטה של פונקציות אבטחה לתוך שרשרת האפליקציות. באופן אידאלי, יש לתפעל כלים אלה בצורה זהה לזו של פתרונות הנפרסים בכל מקום לאורך התשתית המבוזרת שלכם, כולל סניפים מבוזרים והתקני קצה.

יחד עם זאת, אל תפלו בפח ותחשבו, שגרסה וירטואלית של פיירוול הרשת שלכם תתאים לפריסת הענן או הקונטיינר שלכם. כפי שצוין קודם לכן, כל מפרט של פתרון זקוק לאינטגרציה מקומית לסביבה, שבה הוא ממוקם, במידה ואתם מעוניינים באכיפה עקבית, שמשולבת עם היכולת להתמודד עם האתגרים הייחודיים של סביבות אינדיבידואליות.
 
4. ניהול מרכזי: אחת התלונות הגדולות ביותר של מנהלי רשת היא, שהם לא יכולים לראות ולנהל את כל הרשת שלהם דרך קונסולה אחת המרחיבה את הנראות לאורך רשתות וירטואליות ופיזיות. פתרון ניהול, שיכול לראות ולסגור את השערים כנגד התקפה באזור אחד של הרשת, אך לא באזור אחר, ככל הנראה, יוביל לפגיעה בתשתית.

כדי להתמודד עם הפערים באכיפת אבטחה, ארגונים זקוקים לניהול אחוד כדי להרוויח נראות ולהגדיר פוליסות אבטחה קבועות לאורך כל התשתית ולנהל סיכונים בצורה יעילה. פתרונות אבטחה צריכים לחלוק ולתאם מודיעין איומים; לקבל וליישם אורקסטרציה מרכזית ושינויי קונפיגורציה ולתאם בין כל המשאבים. כך, שיגיבו לאיומים שאותרו.

חשבו מחדש על האבטחה שלכם
יש להבין, שכבר עבר זמנם של מודלי אבטחה מסורתיים בהם מיקום ההתקנים נמצא בשער הכניסה של הרשת כדי לפקח על התעבורה הצפויה. כיום, אבטחה צריכה להתפרש על פני התשתית המבוזרת שלכם, להתאים את עצמה בצורה דינמית בעת גידול משאבי האפליקציות, ולהסתגל בצורה אוטומטית ככל שהתשתית ממשיכה להתאים עצמה ללא הרף לדרישות המשתנות.

וחשוב לא פחות, האבטחה צריכה להבטיח פונקציונליות קבועה ואכיפת מדיניות ללא קשר למפרט שלה או למקום, שבה היא נפרסה. כדי להשיג זאת, ייתכן ותצטרכו לחשוב מחדש על תשתית האבטחה הנוכחית שלכם.

אם הענן הולך לשחק תפקיד משמעותי בעתיד של הארגון שלכם, ההמלצה החמה היא למצוא ספק יחיד המסוגל לתמוך בכל מחזור החיים של האפליקציות, מפות הדרכים של התשתית ותוכניות ההתרחבות שלכם, עם דגש על פתרון המספק הגנה ופונקציונליות קבועות לאורך מרחבים מרובים של עננים ציבוריים ופרטיים, אפילו אם משמעות הדבר היא להחליף את חומרת האבטחה המסורתית הפרוסה כיום באתר המקומי.

מינוף יכולות אינטגרציה מקומיות של סט כלי הגנה מקיפים, אוטומטיים ובעלי ניהול מרכזי הוא בסיס האבטחה ההכרחי, שיאפשר לכם אכיפת מדיניות אחידה, שיתוף איומים, ניהול ואורקסטרציה מרכזיים, ותצוגה אחידה לאורך התשתית המבוזרת כולה.

כל אלה יעצימו את הארגון שלכם עם הביטחון לפרוס כל אפליקציה על כל תשתית ענן שהיא. ללא מסגרת אבטחה בעלת עוצמה, משולבת ואוטומטית, שתוכננה כדי להתפרש, לגדול ולהתאים את עצמה לכל הרשת שלכם, אתם עפים ללא רשת ביטחון, ופושעי הסייבר התוקפניים של היום מוכנים ומסוגלים לנצל את החולשות שלכם למטרותיהם הזדוניות.

מומלץ לקרוא אודות פתרונות ה-multi-cloud של פורטינט המספקים את הנראות והבקרה הדרושות לאורך תשתית הענן, ומאפשרים אפליקציות וחיבוריות מאובטחות ממרכז הנתונים ועד לענן.
 
מאת: אוהד רייכברג, נובמבר 2019.
דירקטור אזורי בפורטינט ישראל

CYBER FREE
NORDVPN 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

29/6/2022 - בינת אקספו 2022


 

הכי ניצפים 
חג שמח!!!!

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

חשיפה: כיצד עמית סגל הטעה את הציבור וסייע לתפירת תיק 4000 כנגד נתניהו - כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

עדכונים שוטפים שצריך לדעת ממשפט "תיקי האלפים" עם כתב האישום השקרי - כאן

עדכונים וחשיפות מבית המשפט המחוזי בירושלים על תיק 4000 התפור והמופרך - כאן

ביהמ"ש המחוזי בירושלים: עדכונים מרתקים ממשפט תיק 4000 המצוץ מהאצבע - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

החקירה הנגדית של חפץ: עדכונים מביהמ"ש המחוזי בי-ם לגבי תיק 4000 התפור - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

משפט תיק 4000: הסברים של אבי וייס ע"י סרטוני יוטיוב/מצגות ינואר 2022 - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים