מפגש בגוגל קמפוס: רוברט סקובל על הטכנולוגיות שתחסלנה את הפרטיות

דף הבית >> פורומים וביטקוין >> Web 2.0/3.0 >> מפגש בגוגל קמפוס: רוברט סקובל על הטכנולוגיות שתחסלנה את הפרטיות
מפגש בגוגל קמפוס: רוברט סקובל על הטכנולוגיות שתחסלנה את הפרטיות
מאת: נירית וייס-בלט, 15.5.14, 01:30רוברט סקובל
 
הגורו הטכנולוגי נפגש עם עשרות סטארטאפים בארץ וסיפר על המעקב התמידי הצפוי ביומיום, בקניות, בנופש ובנהיגה. לדעתו המעקב המדויק הוא מגניב אבל גם מפחיד. בנוסף, הוא לא ממליץ לקנות את גוגל גלאס ורואה חשיבות בפסק הדין האירופאי ביחס למחיקת מידע מהרשת, כי יש פוסט ישן עליו בו הוא מתועד שיכור במסיבה עם פאה כשגבר מנשק אותו. זה יהיה קיים ברשת לעד.
 
רוברט סקובל, מהבלוגרים הטכנולוגיים המובילים בעולם, הגיע לביקור קצר בארץ בו הוא עבר מכנס ה-Wearable Tech Israel  במגדלי עזריאלי ל-Campus Talks TLV ול-Tomorrow Israel Meets the Future בגוגל קמפוס (מגדל אלקטרה בת"א) ול-JVP בירושלים.

סקובל, שרבים מכירים את כתיבתו מהבלוג Scobleizer, פרסם 2 ספרים מעניינים- Naked Conversations (כיצד הבלוגים משנים את הדרך בה עסקים מדברים עם לקוחות) ו-Age of Context (עידן ההקשרים), וכיום הוא ממשיך לראיין סטארטאפים מטעם חברת Rackspace. הנה ראיון מצולם שהתקיים איתו בינואר, כשהכריזו על כנס המחשוב הלביש והגעתו ארצה. סיכום הרצאתו המובא פה הוא מהמפגש בגוגל קמפוס ב-13.05.14.

"הטכנולוגיה, שראיתי פה בימים האחרונים, היא מדהימה (mind-blowing). פגשתי 35 סטארטאפים עד כה וממפגשים כל כך רבים עם אלו הבונים את העתיד ניתן לראות מהם הדפוסים והכיוונים החדשים.

מדהים לראות איך הסנסורים סביבנו משתפרים באופן אקספוננציאלי (כמו PrimeSense מישראל) ושהמחירים שלהם יורדים באופן אקספוננציאלי. כמות המחשוב הלביש, שיש עלינו, גם עולה עם הזמן. בין הדברים העוזרים להתקדמות: הרשתות החברתיות והעובדה, שאנו מעדכנים יותר ויותר על איפה אנחנו נמצאים ומה אנחנו עושים. הטכנולוגיה של מאגרי המידע משתנה. השרתים, שהתמקדו בעבר בכוננים קשיחים, מוחלפים בהתבססות על SSD.

אפליקציית Moves, שנרכשה ע"י פייסבוק, מציגה לנו את הכיוון העתידי: בעזרת הסנסורים בטלפון הנייד שלך היא מנתחת האם אתה הולך, רץ, רוכב על אופניים או בנהיגה. גוגל עובדת על Contextual Operating System, ולמעשה, מבקשת לחבר את כל הידע עליך כדי לספק מוצרים ייעודיים מדויקים יותר ואישיים (Personalized). גם אפליקציית Tap-n-Go, שהחלו להשתמש בה באוניברסיטאות בארה"ב, עוקבת אחר דפוסי ההתנהגות שלך: איפה אתה קונה קפה, מה אתה אוכל לארוחת צהריים ואיזה ספרים קנית. מהמכלול הזה מוצעים דברים זהים. הרעיון לאפליקציה נבע מהניסיון של היזם במודיעין הישראלי, מניתוח דפוסי התנהגות וחשיבות הזיהוי כשיש בהם חריגות. הפעם, במקום לבדוק חריגות בודקים מהם ההרגלים הנפוצים כדי להקל על הרגלי היומיום.
 
נדבך נוסף הוא סיפוק מידע מקדים ללקוח: גוגלNOW  עובר על האימיילים, היומן והיסטוריית החיפושים ויודע לעזור בהתאם. המטרה של גוגל היא לחזות את מה שאתה הולך לחפש לפני שאתה מחפש ולהציג מבעוד מועד את המידע הרלוונטי. גם אפליקציית Uber משפרת את היומיום וניידות הצרכנים עם המעקב בזמן אמת אחר הנהג והתנהגותו והדירוגים עליו ועליך כנוסע.
 
השינוי הוא, שהעסקים הגיעו לנקודה שהם צריכים לדעת הכל על הכל.
 
גם המלון, שתתארח בו, יצטרך לדעת עליך ועל ההיסטוריה שלך כדי להתאים לך הטבות בשירות. למשל, מה האוכל שאתה אוהב. אמרתי למנהלי רשת המלונות ריץ, שהבעיה שלהם היא, שהם אינם עושים פרסונליזציה לפי מה שידוע עליי (מהעדכונים הרבים אודותיי ברשת). הם סיפרו, שכשהריץ הוקם לפני 100 שנה, הם היו בודקים בפח האשפה של החדר למצוא איזה אוכל אתה אוכל, רמז על מי אתה ובמה אתה משתמש, כדי שבפעם הבאה ישלפו את כרטיס האינדקס לגביך ויכינו לך בחדר את מה שאתה אוהב. המעקב ההיסטורי הזה הוא שהוביל אותם למעמד של ספקי שירות לקוחות טובים. היום הם ימשיכו במעקב, אבל הוא יהיה אחר: יבדקו מה עדכנת בפייסבוק, טוויטר, פורסקוור, גוגל פלוס, והחיישנים במלון יזהו איפה אתה יושב (עם הטלפון הנייד שברשותך) וישווקו לך בהתאם.
 
גם הקנייה בתוך הסופרמרקט תשתנה: יעקבו אחר מסלול ההליכה שלך בחנות ובאילו מסדרונות ספציפיים אתה הולך כדי להמליץ לך מה לקנות בהתאם. אתה במסדרון של העוגיות? יש אוריאו במבצע. פרסמת ברשת שאתה בדיאטה? יש עוגיות אחרות בשבילך.
 
המעקב אחר הטלפון הנייד יהיה יותר ויותר מדויק ומגניב אבל גם יותר מפחיד.
 
מה שמביא אותנו ל-Bluetooth Smart Beacons. מדובר בדרך חדשה עבור חנויות לתקשר עם המכשיר שלך ולדעת להציע לך פרסום ממוקד בהתאם (הנחות והטבות). הטכנולוגיה הזו מבוססת עלBLE  (בלוטות' בצריכת אנרגיה נמוכה) והנה 2 המחשות לתועלות השיווקיות שלה: Shopkick ו-PayPal. הביקון מצוי אצלכם באייפון (עם מערכת הפעלה iOS 7) בלי שאתם בכלל מודעים לזה. זה לא דלוק כרגע, אבל אם פייסבוק תחליט בגרסה החדשה שלה להפעיל את הסנסורים והאלגוריתמים, נוכל לקבל, לדוגמא, מידע על מי שיושב מולנו בארוחת הערב בתור הצעה של 'צרף את האדם הזה לחשבון הפייסבוק שלך'. המוצר המוכר ביותר כרגע הוא ה-iBeacon, אבל אפל אינה היחידה העובדת על זה. אני תוהה האם גוגל תכריז בכנס ה-I/O הקרוב, שהאנדרואיד לא רק ייקלט במכשירי ביקון, אלא ישדר ביקון בעצמו.

גם המכונית האוטומטית עוקבת אחריך ויודעת כל מה שעשית. מבקר מהניו-יורק טיימס בדק את הרכב החדש של טסלה בנסיעה מניו-יורק לבוסטון ופרסם ביקורת קוטלת (על שהרכב לא עמד במרחק וכו'). מנכ"ל החברה, אילון מאסק, הגיב בפוסט ארוך בו תיאר את כל ההתנהגויות של המבקר עם הרכב, בזמן שחנה ובזמן שנסע. למשל, אילו כפתורים הפעיל ואילו לא (כאלו שהיה צריך להפעיל). העיתון נאלץ להתנצל על מאמר המבקר. זה כוח גדול למי שמחזיק בכל המידע הזה. אנחנו עוד לא מוכנים לעולם של מעקב כזה צמוד.

לסנסורים החדשים תהיה השפעה גדולה על עולם הרפואה. למשל, בשינוי המזרקים (למבוססי סיליקון הנצמדים לעור), בדיקות הדם וזיהוי סרטן, חיישנים בתוך התרופות וכו׳. אנחנו חוזים כרגע רק בתחילת המגמה עם השעונים הבודקים אותנו באימונים גופניים.

בסן פרנסיסקו הכל עובד עבורי-ebay now או instacart, או הזמנת נסיעה ב-Uber, וחמישים דקות משם זה כבר לא עובד. בגלל שהשירותים הללו פעילים במקומות עמוסים אורבנית, יש חשיבות למיקום הגיאוגרפי שלך. זה יכול להסביר נהירה של צעירים למרכזי ערים, בהם כל השירותים עובדים עם הנייד שלהם.
 
האם יש חשש, שעם כל ההמלצות הפרסונליות (על בסיס ההתנהגות הספציפית) יהיה 'Filter Bubble' (בועת מסננים)? אני לא דואג. הפילטרים הטובים ביותר יודעים להציע לך רנדומלית דברים אחרים, גיוון, כדי לבחון האם אפשר להרחיב את מה שמעניין אותך, וגם בסופו של דבר החברים שלי יכירו לי דברים חדשים, כמו שתמיד היה (לפני הטכנולוגיה).

אם לפני כמה שנים הייתם אומרים לי, שאני אתן גישה לאימיילים האישיים שלי בשילוב עם פרטי כרטיס האשראי שלי לגופים חיצוניים, לא הייתי מאמין. אבל זה טמון בשירות, שאני מקבל בתמורה. סיפור לדוגמא: ישבתי במטוס בשיקגו בהמתנה לטיסה והופיעה לי הודעה בנייד: 'הטיסה שלך התבטלה. אם אתה מעוניין לרכוש כרטיס לטיסה הקרובה- לחץ כאן'. האפליקציה ידעה על הטיסה שלי בגלל האישור במייל, ידעה על הביטול בגלל העדכון ברשת, היו לה את פרטי כרטיס האשראי שלי, ובלחיצה אחת בלבד היה לי מקום בטיסה הבאה. מספר דקות אחרי שזה קרה עלו בכריזה לבשר על הבעיה הטכנית והביטול. הנוסעים יצאו החוצה לדלפק כדי לברר על הטיסה הקרובה, והתברר, שיש רק 3 מקומות בטיסה הזו. מקום אחד כבר נרכש על ידי בזכות האפליקציה. כל הנוסעים האחרים נאלצו להמתין לילה שלם בשיקגו, בזמן שאני כבר הייתי על הטיסה.
 
אנשים יוותרו על הפרטיות שלהם עבור גביע גלידה בחינם. בשבילי התמורה של האם לצאת לדרך עכשיו או אח"כ (כי הנייד יודע איפה הפגישה הבאה שלי ומצב התנועה לכתובת) זו 'גלידה במתנה', סיבה מספיק טובה, שבגינה אוותר על הפרטיות.
 
התמריץ של המפרסמים הוא לא להציק לי מחוץ להקשר המתאים. אם אני בסיור בחנויות בגדים אזי מתאים, שאקבל מודעה על ג׳ינס במבצע, אבל אם אני בפגישה עסקית או מרצה מולכם זה יעצבן אותי. חשוב להם לנתח מתי להציג את המידע, כך, שהוא ייצור הנעה לפעולה".
 
סקובל נשאל על התגובות הנרתעות מ"גוגל גלאס" והשיב: "יש כמה בעיות עם גוגל גלאס. המשקף חוצץ ביני לבינך וזה משנה את התנהלות השיחה שלנו. אני לא אמור להסתכל על משהו אחר אלא עליך. זו בעיה חברתית, שיצטרכו לפתור. אני צופה, שגוגל גלאס יהיה טוב לשירות לקוחות או לרופאים מנתחים, אבל לשימוש המוני צריך משהו, שלא יחסום את התקשורת הישירה ביני לבינך. אנשים לא מספיק מכירים את זה ולכן זה נראה מפחיד. הם תוהים מה זה מסוגל לעשות. בנוסף, יש בו דברים, שלא עובדים טוב כמו השימוש במצלמה, החיוג מתוך אנשי הקשר, הכתבת כתובת לניווט, וזה מתסכל. אני לא ממליץ לקנות את המוצר".
 
סקובל נשאל על פסק הדין האירופאי לגבי מחיקת מידע מהרשת והשיב: "הצעירים, מתחת לגיל 18 לא מודעים להשלכות, שתהיינה לעדכונים, שהם מפרסמים. יש פוסט ישן עליי מטקראנץ', שאני מתועד שיכור במסיבה, עם פאה כשגבר מנשק אותי. זה חי ברשת ויהיה קיים שם לתמיד. אם הייתי מורה בבי"ס היו יכולים לפטר אותי על זה, אבל למזלי אני עובד בחברה מגניבה, שלא אכפת לה. צריך לאפשר לצעירים להסיר חלק מהמידע המביך מהרשת".
 
כשסקובל נשאל מה הוא חושב, שיהיה בעוד עשור הוא ענה: "אני לא האדם הבונה את הטכנולוגיה, אני זה שנפגש עם מפתחי הטכנולוגיות, ואפילו הם לא יודעים להגיד מה יהיה בעוד 5 שנים".
 
 בינינו, זה לא מונע ממנו להציג תחזיות לעתיד... כמו שעשה בהרצאה הנוכחית.
 
קרדיט צלם תמונה עליונה: תומר פולטין.
מעקב 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות
הצלחה ורק בריאות, לכל הקוראים והקוראות באשר הם!!!!

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
רק בריאות, לכל הקוראים והקוראות של האתר, באשר הם!!!!

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

15-16/12/21 - Israel Mobile Summit LIVE
 

הכי ניצפים 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

חשיפה: כיצד עמית סגל הטעה את הציבור וסייע לתפירת תיק 4000 כנגד נתניהו - כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

עדכונים שוטפים שצריך לדעת ממשפט "תיקי האלפים" עם כתב האישום השקרי - כאן

עדכונים וחשיפות מבית המשפט המחוזי בירושלים על תיק 4000 התפור והמופרך - כאן

ביהמ"ש המחוזי בירושלים: עדכונים מרתקים ממשפט תיק 4000 המצוץ מהאצבע - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן
 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים