Telecom News - משרד התקשורת שוב מבצע שימוע הנוגע לצרכנים בלי שהצרכנים שמעו על כך

משרד התקשורת שוב מבצע שימוע הנוגע לצרכנים בלי שהצרכנים שמעו על כך

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> משרד התקשורת שוב מבצע שימוע הנוגע לצרכנים בלי שהצרכנים שמעו על כך
"תרבות החושך" עדיין שולטת במשרד התקשורת: אלמלא הודעת הוט לבורסה על כך, שהיא קיבלה שימוע נוסף ממשרד התקשורת, לא היינו יודעים, שיש דבר כזה. השימוע הוא בתחום המכונה בשם "צמצום מרווחים", שמשמעותו: מחירי חבילות: דאבל, טריפל וקוואדרו לצרכנים וכיצד מפקחים על בזק והוט במבצעים כאלה כדי שלא ידחקו את המתחרים בהם מהשוק.
מאת: אבי וייס, 2.9.17, 18:09שמילה מימון

ביום 30.8.17 שלחה הוט הודעה לבורסה (כאן) על כך, שהיא קיבלה שימוע משלים ממשרד התקשורת בתחום המכונה בשם "צמצום מרווחים" (בחו"ל זה מכונה Margin Squeeze).

היות והשימוע הזה לא פורסם בשום מקום (למרות שמדובר בעניין צרכני מובהק וקודם כל יש לשאול את הצרכנים בנושא, באמצעות נציגיהם המוסמכים), פניתי למשרד התקשורת בשאלה היכן השימוע הזה? אך לא הצלחתי לקבל תשובה. די ברור למה. "תרבות החושך" עדיין שולטת במשרד התקשורת, בניצוחו של שמילה מימון, (בתמונה משמאל), שהוא גם מנכ"ל בפועל, גם סמנכ"ל בכיר לפיקוח ואכיפה, גם סמנכ"ל בכיר להנדסה וגם משנה למנכ"ל (וגם נציג משרד התקשורת במועצת הכבלים הולוויין...).   

השימוע החדש, למעשה, נועד "להרוג" את הנושא", כי הוא מציע מנגנון של "בדיקה עצמית", שבו ספק התקשורת (בזק או הוט) יבדוק בעצמו את החבילות החדשות שלו, שהוא עומד להשיק ללקוחותיו הקיימים והפוטנציאליים, בדיקה אם החבילות הללו לא חורגות מהמתווה של "צמצום מרווחים". זאת, במקום לקבל אישור ממשרד התקשורת מראש על כל מבצע חדש. 

הנושא המוזר הזה החל בשימוע ראשוני, שנולד ב-2014, שגם הוא לא פורסם, אלא לאחר שחשפנו אותו (ואז הוא פורסם כאן). אין צורך להתאמץ ולקרוא את השימוע המאוד מבולבל הזה, כי כבר ב-2014 חזיתי, שלא ייצא מזה שום דבר וכיום ברור לי, שלא ייצא מזה שום דבר, מהסיבות הבאות:
  • התחום, שקרוי "צמצום מרווחים", מצוי בתחום האחריות של הרשות להגבלים עסקיים ולא בתחום הידע והמומחיות של משרד התקשורת. לרשות להגבלים עסקיים יש מדיניות מוסדרת בנושא וכלי אכיפה למונופולים והרשות להגבלים יודעת כיצד לטפל בבעיות כאלו והתנסתה בטיפול בנושא הזה. לא ברור למה משרד התקשורת נדחף לנושא הזה, שוב ושוב, במקום לטפל בבעיות החמורות הרבות הקיימות בשוק התקשורת הישראלי.
  • יתרה מכך, מי שהמציא את השימוע מ-2014 (הרן לבאות) כבר מזמן עזב את משרד התקשורת ולא ברור למה ממשיכים בשטות הזו, שנולדה במוחו וכבר לא קיימת בצורה הזו ברגולציה האירופאית (שאותה העתקנו אבל לא נכון, ל"שוק הסיטונאי"). 
  • השימוע מ-2014 קיבל תפנית מאוד חדשה ומוזרה במחצית 2017, ממש כמה ימים לפני ששלמה פילבר נעלם ממשרד התקשורת (לצרכי חקירה...), בשימוע, ששלמה פילבר פרסם אודות מחירי הטלפוניה של בזק. ניתחנו כאן את המהלך המוזר הזה ובמרכזו דבר מאוד תמוה: יש בשימוע החדש של פילבר מנגנון חדש ולא ברור של "צמצום מרווחים", ששונה לגמרי ממה שהיה בשימוע מ-2014. לא ברור מהשימוע החדש מה המנגנון התקף כעת וכיצד הוא ימומש. בשימוע הקודם (מ-2014) זה היה מנגנון של "רף מחיר" ו"מחיר האפקטיבי" וכעת זה הפך למבחן רגולטורי, שלא הוגדר בכלל בשימוע. אולם, בהודעה לעיתונות (כאן), שיצאה מתחת ידו של שלמה פילבר, בעמוד השלישי באמצע, יש הגדרה למבחן הרגולטורי הכביכול חדש הזה:"מבחן Ortho", שלא ברור מהיכן זה נלקח ומה זה אומר. המילה Ortho לא מופיעה בכלל בשימוע החדש (בנוגע לבזק)רק בהודעת הדובר, שפורסמה לציבור וזה נראה מאוד תמוה (בלשון המעטה). למיטב ידיעתי, שיטה רגולטורית זו של מבחן "צמצום מרווחים" בגישת ה-Ortho, הופעלה בעבר (ולא בהצלחה יתרה, בלשון המעטה) רק בספרד. איך זה קפץ כאן להודעת דובר משרד התקשורת הישראלי?? התשובה נמצאת לדעתי בכל מסכת היחסים המוזרה ביותר בין שלמה פילבר לבזק והשימוע, שפילבר פרסם הוא, ככל הנראה, חלק מהספינים החוזרים ונשנים, שהוא ביצע בשנתיים האחרונות, סביב מה שמכונה "פרשת בזק-yes-פילבר". 
  • השימוע החדש והחשאי הנוכחי (שנולד אחרי השימוע הקודם, בענייני הטלפוניה של בזק, והפעם נושא "מבחן Orto" הפך להיות ציר מרכזי בשימוע, כנראה קראו במשרד התקשורת את הביקורת הקטלנית הקודמת שלי בנושא זה), כבר לא רלבנטי למציאות, שהתפתחה בשוק. גם פרטנר וגם סלקום החלו לפרוס סיבים לבתים והחלו לשווק חבילות של טריפל וסלקום החלה לשווק חבילות של קוואדרו (כלומר: הכל ביחד בחבילה מרובעת, 4 שירותים בחבילה אחת). ההצעה של סלקום של קוואדרו (סלקום מכנה זאת קוואטרו) למשפחה עם: אינטרנט, סלולר, טלפון וטלוויזיה היא ב-249 ש"ח לשנה הראשונה ו-325 ש"ח לשנה השנייה ואילך. המנוי לקוואדרו בסלקום כולל ממיר אחד, אך ניתן לרכוש ממירים נוספים בתוספת של 29 ש"ח לממיר. המנוי הזה מעניק אפשרות לחבר תחת אותו משתמש עד 5 מסכים/מכשירים. אני מניח, שלפרטנר תהיה בקרוב חבילה דומה (כרגע יש לה רק חבילת טריפל ב-129 ש"ח לחודש, או 149 ש"ח כולל נטפליקס). כלומר: אין שום צורך במבחני "צמצום מרווחים", כי ממילא השוק זז קדימה ולמתחרות בבזק ובהוט יש חבילות דאבל, טריפל וקוואדרו במחירים אטרקטיביים. רגולציית "צמצום מרווחים" מתאימה רק לשוק, שבו כל השחקנים המתחרים תלויים בתשתית אחת של ספק מנופוליסטי אחד (בעולם זו חברת הבזק המדינתית). ברגע שלספק הבזק יש מתחרים (ואצלנו זה 3 מתחרים: הוט, פרטנר וסלקום), אז אין צורך בכל פיקוח מחירים על החבילות המשולבות הללו וצריך לתת לכוחות השוק לעשות את שלהם (בדיוק כמו שכוחות השוק פועלים בתחום מחירי וחבילות הסלולר).   
שורה תחתונה: 
עוד שימוע ועוד מהלך הנעשים בסתר תוך התעלמות מוחלטת מהציבור ומנציגיו המוסמכים. אין כל סיכוי, שהשיטה הזו תצליח. 

לכן, המהלכים המוזרים והלא חוקיים, כפי שחשפנו שוב כאן, מלווים באזלת יד ואי יכולת לספק שירות ברמה מינימלית לציבור, מחזקים את הצורך הדחוף בהקמת "רשות לתקשורת", רשות עצמאית, שתפעל לטובת הצרכנים ולא נגד הצרכנים ולטובת בעלי ההון וה"מקורבים לצלחת" של מקבלי ההחלטות, בניגוד מוחלט לחוק ולאחריות המוטלת על משרד ממשלתי חשוב ובעל כוח כלכלי עצום כלפי השחקנים הגדולים בשוק. 

עדכון 3.9.17: 
ככל הנראה עקב החשיפה, משרד התקשורת העלה הבוקר את השימוע לאתר האינטרנט של המשרד (כאן). המסמך נושא את התאריך 29.8.17. לוח התפוצה של המסמך הזה מכיל חברות רבות שלא קיימות ובעלי תפקידים שמזמן לא נמצאים בתפקיד המופיע בלוח התפוצה. זאת, במקום לשלוח את השימוע המרכני הזה לנציגי הציבור המוסמכים (יש הרבה). 

עדכון 21.12.22: בזק מדווחת כאן לבורסה: " שימוע לקביעת מתכונת לבחינת צמצום מרווחים ברשת מתקדמת נייחת.
ביום 2022.12.20 פורסם שימוע מטעם משרד התקשורת בעניין קביעת מתכונת לבחינת צמצום מרווחים על- ידי בעלי תשתית תקשורת נייחת.
בהתאם לשימוע מוצעת מתכונת מעודכנת לבחינת צמצום מרווחים המפרטת את מרכיבי ותחולת המבחן.
בין היתר, מוצע, כי מבחן צמצום המרווחים יתקיים על מוצר קמעונאי מבוסס רשת מתקדמת של ספקים מורשים להם כוח שוק משמעותי (ובכללם החברה). ההמלצה מפרטת את אופן חישוב המחירים שבבסיס המבחן ומציעה כי רכיב המרווח הקמעונאי יחושב כתוספת של %25 על העלויות הסיטונאיות, או לחלופין - כהפחתה של %20 מהמחיר הקמעונאי ללקוח הקצה. מוצע כי המבחן ישמש במסגרת בדיקה עצמית, וזאת חלף קביעת מסגרת נוקשה הכוללת דיווחים ואישורים מראש של כל הצעה שיווקיות. אי עמידה במבחן צמצום המרווחים תוביל, בין היתר, להפעלת סמכות שר התקשורת לפי סעיף 17(ג) לחוק התקשורת ולהפחתה של התשלום הסיטונאי בעד שירות BSA באופן שיעמיד אותו בגדרי המבחן המוצע לתקופה של שנה אחת.
החברה לומדת את השימוע. יצויין, כי החברה מפעילה גם כיום בדיקה עצמית לאי צמצום מרווחים בשירות BSA, כך שככל שהשימוע יוחל על החברה במתכונת שפורסמה היא אינה צופה שתהיה לו השפעה מהותית על עסקיה."
השימוע באתר משרד התקשורת בדיווח של NEWS1 - כאן.

WRONG WAY 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024 

21.8.24 - רוח אחרת - כנס חירות ישראלי

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים