על ספקי שירותי תקשורת לממש את פוטנציאל הרשת

דף הבית >> סקירות טכנולוגיות >> על ספקי שירותי תקשורת לממש את פוטנציאל הרשת
על ספקי שירותי תקשורת לממש את פוטנציאל הרשת
מאת: סנטיאגו מדרוגה, 5.6.17, 13:33סנטיאגו מדרוגה

לא מספיק לחדש. CSPs חייבים להגיב במהירות לדינמיקות חדשות המעצבות אינטראקציה ושימוש של צרכנים בטכנולוגיה.
 
חברות רבות, ללא חשיבות לגודלן, בודקות איך הן יכולות לנצל  טכנולוגיות משבשות כמו ענן, מובייל, מדיה חברתית או אנליטיקת ביג דאטה. כל הבדיקות האלה נמצאות תחת המטרייה של "טרנספורמציה דיגיטלית", שעוזרת להניע גל חדש של שירותים למשתמשי קצה, שמנצלים יתרונות של טכנולוגיות כמו האינטרנט של הדברים - IoT, מחשוב קוגניטיבי, רובוטיקה, מציאות וירטואלית ומתוגברת (VR/AR).

ההערכות על כמה כסף יושקע ברחבי העולם בטרנספורמציה דיגיטלית משתנות, למרות ש-IDC צופה, שב-2019 יקדמו טכנולוגיות ושירותי טרנספורמציה דיגיטלית 75% מההוצאה על IT, וב-2020 עסקיהם של מחצית מארגוני ה-Global 2000 יהיו תלויים ביכולתם ליצור מוצרים, חוויות ושירותים דיגיטליים מתקדמים.

ספקי שירותי תקשורת (CSPs) מוצאים עצמם בלבה של שרשרת הערך הדיגיטלית, עם ארגונים ברחבי תעשיות שונות, שמסתמכים על רשתות תקשורת ועוצמת מחשוב עבור רכיבים קריטיים של שירותיהם. השאלה הגדולה עבור CSPs בעולם אמיץ חדש זה של טרנספורמציה דיגיטלית, מדאיגה את התעשייה-  איך הם יפיקו ערך מרבי ממיצובם הקולקטיבי בשרשרת הערך ולא יהפכו לצינור קומודיטי המנקז את הכל בתוכו?

מפעילים צריכים לאמץ את ההזדמנויות המוצעות ע"י דיגיטציה כדי להתחרות ביעילות מול שפע חברות דיגיטליות חדשות, שנולדו כאלו, שמשבשות את השוק, ושירותים, שבאופן מסורתי המפעילים הם אלה, שהפכו אותם לכסף.

CSPs איטיים באימוץ הטכנולוגיה
חלק מהאתגרים עבור CSPs הם בכך, שהתשתית שלהם נשארת מאחור ביחס לעקומת הטכנולוגיה. חלק גדול מלקוחותיהם הארגונים עוסקים כבר שנים בטכנולוגיות טרנספורמציה כמו שירותי ענן ווירטואליזציה. אם ה-CSPs רוצים לשרת היטב את התחום הארגוני, הם חייבים ללכת במסלול הטרנספורמציה הדיגיטלית.

זה המקום אליו נכנס המהלך לעבר ארכיטקטורת וירטואליזציה מוגדרת-תוכנה. מסורתית, שירותי רשת נבנו על חומרה קניינית, שנתפרה עבור ארגוני טלקום אלה, שדורשת השקעות גדולות במשך שנים. עכשיו יכולים שירותי רשת לרוץ בפלטפורמת ענן פרטי על שרתים סטנדרטיים בצפיפות גבוהה. זה משנה לא רק את הטכנולוגיה אלא גם את הכלכלה והדינמיקה של התעשייה.

הדינמיקה החדשה מעצבת מחדש את האקוסיסטם של התעשייה ומציירת מחדש את קווי התחרות. במקום בו בעבר יכלו ספקי ציוד רשת ממוסדים לספק פתרונות ורטיקליים, ש-CSPs יכלו לתפור אותם יחד, עכשיו, עם פונקציות רשת מוטמעות-וירטואלית, הדרך פתוחה לכניסתם לשוק של ISVs צד-ג' קטנים יותר.

עם הפרדת תוכנה מחומרה, אנו רואים קוד פתוח מגיע לחזית, כאשר קהילות חדשות נוצרות כדי לשתף פעולה בהגדרת הדור הבא של פתרונות. בקהילות צומחות אלו יש יותר ידיים המשתלבות יחד כדי למצוא מהר יותר פתרונות ולהגביר את קצב החדשנות.

כל זה מאפשר למפעילים להשתחרר מטכנולוגיה קניינית ולזכות בחופש רב יותר לבחירת הספק העונה להם טוב ביותר לצרכיהם בכל זמן נתון. הדבר גם מעודד אותם להשתתף בקהילות, כשהם יכולים להשתמש בהן כדרך לתגבור תקציבי מו"פ קיימים שלהם.

קחו את OpenStack כדוגמה ותראו, ש- CSPs זוכים לגישה למפתחים בעולם מוגדר התוכנה, ובונים את תשתית הענן שלהם בטכנולוגיות ובתהליכים מומלצים (Best practices) אלה.

מגזר הטלקום בכללותו צועד לכיוון הטרנספורמציה. שחקנים מגוונים צועדים בדרכים שונות ובמהירויות שונות, ואנו נראה סוגים חדשים של שותפויות, מפני שאין פתרון אחד, שיתאים לכל המצבים. אך כדי ש-CSPs יתאימו עצמם לדינמיקות חדשות אלו ויעלו על הגל הדיגיטלי, יש אתגר אחר פרט לחידוש הטכנולוגיה, והוא הצורך להתאים את התרבות הארגונית שלהם.

הצעידה לכיוון הדיגיטל דורשת ראש פתוח לבדיקה מחדש של המבנה הפנימי לכיוון של גישות חדשות כמו קונטיינרים ו-DevOps, ולקראת עבודה שיתופית. אני מאמין, שאנו עדים לעידן של טלקום פתוח, שבנוי ונתמך ע"י האקוסיסטם הפתוח.

כפי שאנו רואים מזה זמן מה בתעשיות אחרות, מפעילים יוכלו לחדש מהר יותר, להפחית עלויות ולהגדיל גמישות כדי להתמודד עם האתגר של כוחות תחרותיים מהסוג החדש. עם זאת, אלה הרוצים  להפיק יתרונות מקוד פתוח, חייבים גם ללמוד לנווט את האקוסיסטם.

הם יצטרכו להבין את ההבדלים בין פרויקטי Upstream ופרויקטים מוקשחים ומאובטחים. עם כך הם יצטרכו להבין איך טכנולוגיות מאושרות לעבודה עם חומרה ותוכנה ולהבין את סיכוני הנעילה והתאימות של גרסאות קנייניות מתנגשות של תוכנות קוד פתוח, שידועות כ-Forks. בחלק מהן הם ייתקלו בדרך יותר מאשר באחרות.

הולכים בנתיב הטרנספורמציה הדיגיטלית
סוויסקום (Swisscom) אימצה כבר בשלב מוקדם טרנספורמציית IT ואורח מחשבה פתוח. ב-2012 התוותה החברה אסטרטגיית ענן לפישוט התשתית שלה, וכדי לאפשר לה להרחיב אותה עבור היצע חדש ללקוחות ולסייע להנחות אותם בדרך לעידן הדיגיטלי.

עם OpenStack היא ליכדה את התשתית שלה לתוך פלטפורמת ענן אחת כדי לעזור לממש זאת מהר יותר, לפיתוח אג'ילי (זריז וגמיש) יותר וליישומים המתרחבים בקלות בתגובה לדרישת לקוחות.

על יסודות וירטואליים אלה השיקה סוויסקום את היצע פלטפורמה-כשירות (PaaS) שלה. כך, שלקוחותיה יכולים ליצור ולפרוס יישומים מהר יותר. פרויקט הענן פתח לסוויסקום קווי הכנסה חדשים עבור לקוחות ארגוניים ופרטיים כאחד.

לדוגמא, ספק פתרונות עבור תחום המלונאות מפתח את יישומי פתיחת דלתות בחדרי מלון שלו ב-Swisscom Application Cloud. בינתיים, לקוחות פרטיים יכולים לנצל את יתרונות היישום דמוי דרופבוקס של ה-CSP, שנקרא MyCloud, ומציע למנויים אחסון ללא הגבלה.

ניתן לספר גם על Fastweb האיטלקית, שמספקת שירותי ICT  מבוססי ענן לעסקים, בדרך כלל לארגונים גדולים. כדי לענות לצרכי האימוץ הגדלים והדינמיים של לקוחות, ביססה Fastweb את אסטרטגיית מרכז הנתונים מוגדר-תוכנה שלה על OpenStack, ועתה יכולה להשתמש ביכולות אוטומציה ושירות עצמי כדי ליצור במהירות ובקלות רשתות תקשורת מותאמות.

לקוחותיה יכולים לרכוש בלוקים של משאבי מחשוב, קישוריות ואחסון בסביבת הענן של החברה ויכולים לבנות מרכזי נתונים וירטואליים דרך פורטל שירות-עצמי. עם תשתית מחודשת יכולה Fastweb להציע ללקוחותיה הסכמי רמת שירות עקביים, שמכסים את כלל פלטפורמת הטכנולוגיה שלה, מרשתות תקשורת עד מערכות ענן.

חלק מפתרונות הענן היותר מתקדמים ש-CSPs בונים, כבר מציעים פתרונות לתעשיות ספציפיות, שיכולים להשתלב עם תוכנות ויישומים קיימים של ארגון.

לדוגמא, T-Systems בבעלות דויטשה טלקום Telecom Deutsche מציעה שירותי ענן מוכנים לתחומים ורטיקליים, שהיא מצפה, שיכללו פלטפורמת וטכנולוגיית יישומי קונטיינר.

אנו גם צפויים להמשיך לראות כניסה של שירותים כאלה למרחב ה-IoT, לדוגמא: ארגוני לוגיסטיקה העוקבים אחרי תנאי צי רכב דרך חיישנים מחוברים. גם תעשיית שירותי הבריאות תוכל ליהנות מדיגיטציה של רבים משירותיה, החל מרשומות מטופלים, דרך חילופי מסמכים ועד לארגון של מרפאות. תעשייה אחרת, שתוכל לקדם חדשנות דרך דיגיטציה מבוססת-ענן, היא קמעונאות, לשיפור חווית הלקוח, לדוגמא: דרך שיווק בקרבת נקודת המכירה וניתוחי ביקורים בחנויות.

דינמיות בקהילות
היום ברור לגמרי, שכדי ש-CSP מודרני יצליח בעולם דיגיטלי, יכולות כמו אג'יליות, גמישות וסקלאביליות הן חיוניות בכל אקוסיסטם של ICT. אלו הן ההבטחות של NFV ו-SDN, ואלו הבטחות של פלטפורמות ענן פתוח כמו OpenStack.

דרישות תעשייה משתנות במהירות וגופים משבשים חדשים, שנכנסים לשוק, מקדמים התפתחות מהירה יותר בטכנולוגיות טלקום. אך באותו זמן גורמים ללחצים עצומים על עסקים בתעשייה. ספקי שירות מובילים חייבים לענות לאתגרים אלה בלי לפגוע ביעילות העסקית ובביצועי הרשת שלהם ולא להגדיל את עלות הבעלות הכוללת.

לא מספיק לחדש. CSPs חייבים לחדש במהירות האינטרנט ולהגיב לדינמיקות חדשות המעצבות אינטראקציה ושימוש של צרכנים בטכנולוגיה. הקלחת הרותחת של שינויים, חדשנות ותחרות, סללה את הדרך למערכי אקוסיסטם חדשים בתעשייה, שמבוססים על גישה שיתופית פתוחה הנותנת השראה לדרך שונה של חשיבה.

כיום יש כמיליון פרויקטים של קוד פתוח, שנמצא היום בחזית של פריצות דרך טכנולוגיות גדולות רבות, ממדע נתונים דרך בינה מלאכותית ועד מדיה חברתית. כדי להתחרות בתעשייה של מחר, CSPs צריכים להשתתף היום בקהילות קוד פתוח, היכן שאנשים נלהבים בעלי רקע שונה משתפים פעולה כדי לפתור בעיות ולהגדיר את רשתות העתיד שלנו.

מאת: סנטיאגו מדרוגה (Santiago Madruga), יוני 2017.
מנהל טלקום ו-ICT ב-EMEA, רד האט.

טרנספורמציה דיגיטלית 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.


 

הכי ניצפים 
חג שמח!!!!

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

חשיפה: כיצד עמית סגל הטעה את הציבור וסייע לתפירת תיק 4000 כנגד נתניהו - כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

עדכונים שוטפים שצריך לדעת ממשפט "תיקי האלפים" עם כתב האישום השקרי - כאן

עדכונים וחשיפות מבית המשפט המחוזי בירושלים על תיק 4000 התפור והמופרך - כאן

ביהמ"ש המחוזי בירושלים: עדכונים מרתקים ממשפט תיק 4000 המצוץ מהאצבע - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

החקירה הנגדית של חפץ: עדכונים מביהמ"ש המחוזי בי-ם לגבי תיק 4000 התפור - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

משפט תיק 4000: הסברים של אבי וייס ע"י סרטוני יוטיוב/מצגות ינואר 2022 - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים