רשת אלחוטית WiFi 6 - האם כדאי לקפוץ כעת לתקן WiFi 6E?

דף הבית >> עולם ה-ICT >> חדשות עולם ה-ICT >> רשת אלחוטית WiFi 6 - האם כדאי לקפוץ כעת לתקן WiFi 6E?
רשת אלחוטית WiFi 6 - האם כדאי לקפוץ כעת לתקן WiFi 6E?
מאת: מיכאל פנחס, 24.11.21, 12:40מיכאל פנחס
 
מהם ההבדלים בין תקןWiFi 6  לתקן הקודם WiFi 5? האם גם חברות הסלולר והתשתיות בישראל מעורבות בתחום ה-6 WiFi? מה התחדש בתחום הנתבים החכמים (AI) מבוססי -WiFi 6 ? האם כדאי להמתין לנתבי WiFi 6E שכעת הגיעו לשוק הישראלי? בכל מקרה, תקן WiFi 5 כבר יוצא מהשוק והוא ממש לא מומלץ, כי הוא לא עונה לצרכים של היום ומחר.
 
את התקנים החדשים של עולם ה-WiFi סקרתי כבר במאמר ביולי 2020 תחת הכותרת: "רשת אלחוטית: האם כדאי לפרוס בתקן WiFi 6 802.11ax שיחליף את התקן היוצא WiFi 5"? כעת, אנו בפתחו של שלב חדש ומלהיב בהתפתחות התקן הזה, המעבר ל-WiFi 6E ונשאלת השאלה האם כדאי כעת לקפוץ היישר אליו.
 
כיום, רשתות WiFi מחברות כמעט כל דבר ברשת העסקית, החל מסמארטפונים, טאבלטים ומחשבים ניידים וכלה במצלמות אבטחה, כל מערכות המתח הנמוך, לרבות מערכות אזעקה, מערכות בקרת כניסה, מערכות "בית ומשרד חכם", מערכות IoT של "עיר חכמה", "רכבים אוטונומיים" ועוד.  
 
1. מהם ההבדלים בין תקןWiFi 6  לתקן הקודם WiFi 5?
תקן WiFi 5 כבר יוצא מהשוק והוא ממש לא מומלץ, כי הוא לא עונה לצרכים של היום ומחר. ההבדלים בין התקניםWiFi 5  ל-WiFi 6 (עוד לפני כניסת תקן WiFi 6E החדיש, שנכנס רק כעת לשוק, שיפורט בהמשך), מפורטים בתצלום הבא:
 
וואייפיי
 
תקן WiFi 6  וכעת WiFi 6E מאוד מתאימים להתפתחות רשתות הסלולר לדור חמישי - 5G ולפריסת הסיבים המסיבית הקיימת בישראל, בכל פינה.
 
חשוב לציין, שבתקופה האחרונה, לא מעט חברות הייטק, בעקבות מודל "העבודה ההיברידית" (חלק מהעבודה נעשית בבית וחלק במשרד או ממתקן אחר) עוברות למגדלים, ששם כל התקשורת ALL WIRELESS SERVICES - ללא פריסת תשתית פיזית, למעט עד הכניסה לבניין או לקומה (עובדים ממחשב נייד, או טאבלט וסמארטפון באלחוט - WiFi בכל מקום ובכל מצב).
 
לכן, נתב אלחוטי מבוסס WiFi 6 או WiFi 6E - שמספק את הצרכים של היום ומחר, הפך לחובה בכל עסק.
 
2. האם גם חברות הסלולר והתשתיות בישראל מעורבות בתחום ה-6 WiFi?
בהחלט. מעבר לאספקת נתבים ביתיים ללקוחות הסלולר, נתבים, שיש בהם WiFi, חברות הסלולר והתשתיות החלו לספק שירותיVoIP  לשיחות על רשת הסלולר. החל מ-2025  זו תהיה התצורה היחידה לחיבור בכל חברת הסלולר, ומשרד התקשורת מעודד ומחייב את חברות הסלולר לסגור את הרשתות הישנות (דור 2 ודור 3) שלהן ולעבור לגישה החדשה הזו של שיחות על רשת הסלולר.
 
מחוץ לבית, השירות החדש הזה נקרא VoLTE (בדור החמישי - 5G כל השיחות תהיינה ב-VoIP), ובתוך הבית זה נקרא WiFi Calling.
 
כלומר: השיחות עוברות מהסמארטפון על רשת ה-WiFi הביתית ולא לאנטנת הסלולר. זה מאפשר לקיים שיחות מהבית\מהמשרד, או במקומות בהם יש רשת WiFi זמינה, גם אם אין קליטה בסמארטפון מאנטנת הסלולר.
 
כדי שניתן לקיים WiFi Calling מהסמארטפון, יש צורך בסמארטפון התואם לתקן הזה, ולהירשם אצל חברת הסלולר, כדי שתפתח את האופציה הזו.
 
כיום, השירות הזה לא עולה כסף. השירות הזה כבר מופעל בפרטנר, 012-מובייל, פלאפון, סלקום והוט-מובייל. בקרוב יורחב גם לחברות ה-MVNO הרוכבות" על רשתות הסלולר הגדולות.
 
בשירות WiFi Calling ניתן לבחור בין2  מצבים, אותם המשתמש מגדיר בעצמו:
1. מעבר אוטומטי לקליטת WiFi בכל מצב בו יש רשת WiFi זמינה ובאיכות טובה (זהה לאיכות הרשת הסלולרית, או טובה ממנה).
2. מעבר אוטומטי לקליטת WiFi, רק כאשר אין קליטה ולא ניתן לבצע שיחות על גבי הרשת הסלולרית.
 
מכאן, שאין לרכוש כיום נתבים מהדורות הישנים (לפני WiFi6), שלא תומכים ביכולות החדשות הללו, של חברות הסלולר.
 
3. מה התחדש בתחום הנתבים החכמים (AI) מבוססי -WiFi 6 ?
הטרנד המבוקש ביותר כיום בשוק ה-ICT (מידע ותקשורת) העולמי כמו גם בישראל בתחום התקשורת ובמיוחד בתחום חיבורי אינטרנט לעסקים זה SD Software Defined)).
 
כמו בעולם, גם בישראל התחיל ביקוש בתחום הקישורים המרחביים - SD-WAN (ר"ת: Software Defined Wide Area Network).
 
התמריץ הכלכלי לעבור ל-SD-WAN מאוד משמעותי, עם קפיצה מדהימה ביכולות והתקדמות הטכנולוגית מאוד מרשימה במעבר הזה. לפי כל התחזיות הביקוש לזה ילך ויגבר בתקופה הקרובה.
 
בתחום ה-Access (הגישה) יש יתרון רב בגישת ה-SD. במקום הרבה קופסאות, שמותקנות מיצרנים שונים למטרות שונות בכניסה לארגון או לעסק, מותקן רק מוצר אחד בכניסה לארגון, תחת מערכת הפעלה ושליטה אחת.
 
זה הופך את כל הרשת של העסק או הארגון לשטוחה, ל-Fabric (מארג) אחד, שניתן להריץ עליו הכל, עם אוטומציה מלאה, עם נראות (שקיפות) קצה לקצה, עם יכולות אבטחת מידע ושמירה על הפרטיות - ברמה המרבית.
 
הדבר החשוב ביותר כיום לחברות מתקדמות בתחום ה-ICT: קל לנהל קונטיינרים (זו הגישה המקובלת להרצת יישומים בענן) בגישת ה-SD, כי היתרון של קונטיינרים זו היכולת לשנע ולהניע אותם ממקום למקום. ב-SD זה נהיה שקוף, קל ואוטומטי.
 
פתרונות SD-WAN (שהם פתרונות מבוססי תוכנה) הם הלהיט הנוכחי והעתידי. הפתרונות הללו ניתנים למימוש בצורה המיטבית על חיבורים מבוססי אתרנט קצה לקצה (כלומר: גם ב-LAN וגם ב-WAN) ובתוך העסק - WiFi, כיום WiFi 6.
 
פתרונות החיבור הישנים, שמבוססים על פרוטוקולים דוגמת MPLS, מוחלפים בפתרון מהיר יותר, גמיש יותר וזול הרבה יותר.
 
ניתן גם לקבל "שרידות" ו"המשכיות עסקית" טובות הרבה יותר כשמחברים את תשתיות ה-SD-WAN בתקשורת הקווית עם חיבורי אלחוטיים ו\או סלולריים. כך, שאם החיבור הקווי נופל, התקשורת עוברת אוטומטית לרשת הסלולרית או האלחוטית.
 
בנוסף, טכנולוגיית "הבית, המשרד והעסק החכם" היא אחד התחומים הצומחים בעולם בעידן הקורונה והפוסט-קורונה, בה העבודה הופכת ל"היברידית" (חלק מהשובע במשרד וחלק מהשבוע מהבית) והיא מביאה איתה פתרונות טובים לצרכים בסיסיים ומהותיים לצרכן כגון: הגדלת השליטה, האבטחה והביטחון, גם מרחוק, שליטה על הבית\המשרד\העסק וצפייה על הנעשה בו מרחוק, פיקוח מרחוק על פעוטות, ילדים, עובדים וקשישים (גם בבית וגם במוסדות) וכמובן חיסכון בעלויות. למעשה, הפתרון הזה מתאים לכל בית, לכל עסק ולכל משרד ובמחירים מאוד אטרקטיביים. חיבורי SD-WAN משתלבים היטב במגמה הזו.
 
מערכת מבוססת ענן לפתרון ה-SD-WAN, היא המוצר הסקלאבילי ביותר בשוק היום וזה עתיד עולם התקשורת. SD-WAN כשירות, מאפשר לארגונים דרך פשוטה לנהל ולאבטח לא רק את תשתית ה-WAN, אלא גם סניפי רשתות LAN ו-WiFi הפועלים בדרך כלל לצידה. 
 
היתרונות הכלכליים של שימוש בענן ברורים לכל. ארגונים צורכים יישומים ושירותים בעיקר דרך הענן כדי ליהנות מיתרונות העלות הנמוכה והגמישות. פתרון מבוסס ענן מפשט משמעותית את תפעול הארגון המבוזר, שמתפתח במהירות בעזרת הסרת הצורך של הארגונים להפעיל תוכנות בעצמם.
 
אך פישוט זה אינו יכול לבוא על חשבון יכולת הארגון להתאים עצמו למורכבויות המגיעות ביחד עם גדילה ושדרוג. פתרון ה-SD-WAN הסקלאבילי מבוסס ענן מסייע לארגונים להיערך לעתיד לצד פישוט המערכות היום. הפתרון החדש משלב את הפשטות של מודל מחשוב הענן עם התזמור המרכזי על תשתית הרשת, תוך אספקת כל היתרונות המתקדמים של הרשת האוטומטית, אבטחה, אנליזה ובינה מלאכותית ל-IT.
 
זה צעד משמעותי במתן אפשרות לשדרג כל עסק לארגון מבוסס בינה מלאכותית (AI), תוך הרחבת שינוי צורת ה-SDN במעבר לענן ומרכזי נתונים ב-WAN. המערכת החכמה יכולה להפוך את הבינה מלאכותית לאפשרית עבור חברות ועסקים בכל הגדלים.
 
מערכת כזו מספקת פתרונות איתור אנשים בארגונים באמצעות טכנולוגיית AI, רשת WiFi מוּנעת בינה מלאכותית, Bluetooth וירטואלי - vBLE ו-Premium Analytics, שמאפשרים פתרונות סקלאביליים (מאפשרי גידול או קיטון) בעלות משתלמת למקסום בטיחות המשתמשים במקום העבודה.
 
אלה, שיבחרו בפתרונות החדשים הללו, יוכלו להמשיך בפעילות העסקית במקום העבודה ולבצע פעולות בטיחות כמו איתור מיקום, מיפוי מסלול והתראות על אזורים חמים כחלק מתוכנית איתור מגע ויוזמות ריחוק חברתי בעלוּת משתלמת.
 
שימוש ברשת ה-WiFi המונעת ע"י בינה מלאכותית, ופתרונות Bluetooth וירטואלי LE ו-Premium Analytics מוגני הפטנט, יוכלו להתאפשר באופן הניתן להרחבה (סקלאבילי), תוך מתן שליטה סימולטנית ללקוחות במקביל ליכולת להגן על פרטיות המשתמשים.
 
הארכיטקטורה החדשה מאפשרת ערך ייחודי בעזרת שילוב WiFi עם טכנולוגיית BLE וירטואלי, שנתמכת ע"י 16 אנטנות זעירות דו-קוטביות ומצמצמת את הצורך בתשתית חומרה נוספת, כמו אלומות מונעות על סוללות. בנוסף, מערכת אנליטית מספק תובנות ייחודיות ממקורות מידע מגוונים לשיפור חוויית משתמש קצה/לקוח וזיהוי טרנדים היכולים לסייע ללקוחות בבטיחות במקום העבודה.
 
בשימוש בנקודות הגישה הללו ושירותי ענן ביחד עם מוצרי WiFi ו/או מוצרים מבוססי BLE כמו טלפונים או תגים, עסקים יכולים כעת ליהנות מיתרון במקרים הבאים, למשל, בהתייחס למגפת הקורונה:
 
איתור קרבה - אם אדם מזוהה כחולה בווירוס הקורונה (או חווה סימפטומים), עסקים יכולים במהירות לזהות ולהתריע על כך לעובדים האחרים, לאורחים ו\או ללקוחות שהיו בקרבתו, בזמן השהייה באתר החברה.
מיפוי מסלול - לקוחות יכולים לצפות בדפוסי מסלול היסטוריים וזמן התעכבות לעובדים, שנתגלו כחולים בווירוס הקורונה מרגע כניסתם לאתר העסק ועד עזיבתם. מיפוי מסלול יכול לזהות אזורים חמים של תנועה גבוהה של אנשים. כך, שלקוחות יוכלו לנקוט באמצעי זהירות, כמו עדכון מחדש של סביבת העבודה והגדלת מאמצי השמירה על ההיגיינה באזורים אלה.
התרעה על אזורים חמים - בעזרת תצפית על כמות המוצרים ומיקומם באזורים ספציפיים, ארגונים יכולים לפזר או לנתב מחדש תנועת אנשים ממוקדי התקהלות באמצעות מערכת התרעה - בזמן אמת. ניתן גם לזהות טרנדים במשך זמן לזיהוי אזורים מסוימים עבור נקיטה פרואקטיבית של פעולות.
 
יודגש, שהתקן של רשתות אלחוט WiFi 6 (מה שמכונה בלשון המקצועית: 802.11ax) מתחיל להתפשט בהצלחה בשוק עולמי כמו גם בישראל.
 
הנתבים, שמסופקים היום בישראל ע"י ספקי התשתיות והאינטגרטורים המובילים, הם מסוג WiFi 6. כאמור, אין כל סיבה לרכוש ציוד בדגמי תקן קודמים. זה התיישן ולא רלבנטי לצרכי היום ומחר.
 
הצרכים של היום ומחר חייבים לספק מענה ל"עבודה היברידית" (חלק בבית וחלק במשרד). זו התצורה מועדפת לעבודת מנהלים ועובדים מכל הרבדים, כיום ומחר, בעידן הפוסט-קורונה.

https://www.xn----9hcbbmdejomb6a2c8b8a.org.il/clou
 
4. האם כדאי להמתין לנתבי WiFi 6E שכעת הגיעו לשוק הישראלי?
ההצלחה המרכזית של ה-WiFi מקורה בכך, שיש כאן רשת האלחוטית קלה להתקנה ולתפעול, שמספקת עד כ-10 גיגה באוויר למשתמשי הקצה, ברמת ביצועים ואיכות רשת, שלא הייתה בעבר ברשתות אלחוט.
 
תקן WiFi מספק רוחבי פס עצומים (כאמור לעיל, התקן החדש, WiFi 6 או בשמו הטכני: 802.11ax, מספק עד 10 גיגה באוויר), קל מאוד לתפעול (הכל אוטומטי), כמעט שלא דורש תחזוקה, עם אמינות גבוהה וכמות אפסית של תקלות וקלקולים.
 
כאמור לעיל, יש כבר גרסה חדשה לטכנולוגיה האלחוטית הזו, שנקראת WiFi 6E, שכוללת את התדרים בתחום ה-6 גיגהרץ. גרסה זו נמצאת בתחילת דרכה, אבל היא תתפשט במהלך השנה הקרובה. אין כרגע כל סיבה להמתין לגרסה החדשה הזו, שכן הגרסה הקיימת מספקת לכל צורך קיים ועתידי הנראה לעין.
 
ניתן להעריך זאת לאור ניתוח מקצועי ע"י יועץ מקצועי, שיבצע ניתוח של צרכי העסק לטווח זמן של כ-5 שנים קדימה. כפי שמסתמן כיום, הגרסה החדשה (WiFi 6E) תתאים בעתיד לעסקים ולארגונים בעלי דרישות ממש גבוהות ברמות הביצועים של הרשת האלחוטית. לרוב השוק - התקן WiFi 6  יספק את כל הצרכים הנראים לעין לשנים הקרובות.
 
 
לסיכום: שוק שירותי התקשורת באמצעות תשתיות המבוססות על פתרונות אלחוט מתקדמות עבר "קפיצת מדרגה" בשנים האחרונות בישראל. זה כלל כניסה של טכנולוגיות מתקדמות כמעט בכל תחום, גם בתחום ה-WiFi הוותיק וגם בתחום "הגלים המילימטריים", תחום שכעת מתחיל להצליח בישראל. גם בכל רשת של "גלים מילימטריים", בקצה יש רשת WiFi  לחיבור מכשירי הקצה.
 
התצורה המומלצת לנתב WiFi 6 כיום היא של נתב התומך ב"רשתMesh " ולתמיכה מלאה ב-2 התדרים (2.4 גיגהרץ ו-5 גיגהרץ) באופן אוטומטי, עם מערכת שליטה חכמה מבוססת AI. רצוי לא להתפשר בתחום הזה ולהתייעץ, לפני שזורקים כסף על נתב זול, שלא יספק את הביצועים, חווית השימוש, ההגנה והתמורה המצופים ממנו.
 
ברור, שבכל חיבורי סיבים אופטיים (לבתים ולעסקים), מה שמתפשט בקצב גבוה בישראל, יש חובה שבקצה יימצא נתב עם רשת אלחוט WiFi. כאמור, תקן WiFi 6  יספק את צרכי רוב העסקים, במבט של 5 שנים קדימה.

מאת: מיכאל פנחס, מהנדס תקשורת, נובמבר 2021.
WIFI 6E

 
  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות
הצלחה ורק בריאות, לכל הקוראים והקוראות באשר הם!!!!

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
רק בריאות, לכל הקוראים והקוראות של האתר, באשר הם!!!!

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

15-16/12/21 - Israel Mobile Summit LIVE
 

הכי ניצפים 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

חשיפה: כיצד עמית סגל הטעה את הציבור וסייע לתפירת תיק 4000 כנגד נתניהו - כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

עדכונים שוטפים שצריך לדעת ממשפט "תיקי האלפים" עם כתב האישום השקרי - כאן

עדכונים וחשיפות מבית המשפט המחוזי בירושלים על תיק 4000 התפור והמופרך - כאן

ביהמ"ש המחוזי בירושלים: עדכונים מרתקים ממשפט תיק 4000 המצוץ מהאצבע - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן
 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים