Telecom News - תיק 1000: עדות אייל גבאי, שאול ורדי, יובל דיסקין ועוזי ארד ועדכונים בתיקים מ-1.4.24 ועד 7.4.24

תיק 1000: עדות אייל גבאי, שאול ורדי, יובל דיסקין ועוזי ארד ועדכונים בתיקים מ-1.4.24 ועד 7.4.24

דף הבית >> חדשות >> חדשות מקומיות >> תיק 1000: עדות אייל גבאי, שאול ורדי, יובל דיסקין ועוזי ארד ועדכונים בתיקים מ-1.4.24 ועד 7.4.24
תיק 1000: עדות אייל גבאי, שאול ורדי, יובל דיסקין ועוזי ארד ועדכונים בתיקי האלפים מ-1.4.24 ועד 7.4.24 כולל
מאת: מערכת Telecom News, 1.4.24, 10:58COUTR FTEE

הדיונים בתיקי האלפים חזרו לביהמ"ש המחוזי בירושלים. למרות שהרכב השופטים הודיע לפרקליטות שראוי להסיר את סעיף השוחד בתיק 4000 ולשקול את סיום המשפטים כולם (תיקי 1000 ו-2000) - הפרקליטות מסרבת. זאת, כדי להשאיר את נתניהו במצב של "נאשם בתיק פלילי" וב"ניגוד עיניינים" ולהגביל עי"כ את פעולותיו כראש ממשלה, וגם כדי לדחות את המועד בו יתחיל הציבור לבוא עימה חשבון על תפירת תיקי האלפים. כ"כ, 2 משפטי הצוללות (תיק 3000) ממשיכים גם הם.

הכתבה עוסקת בעדות (בנושא מיזם טאטא) של אייל גבאי שהיה מנכ"ל משרד ראשד הממשלה בין מאי 2009 לספטמבר 2011, בעדות של שאול ורדי הבעלים של חנות סיגרים בירושלים, בעדות יובל דיסקין ראש השב"כ לשעבר ועוזי ארד ראש המל"ל לשעבר 
 ובעדכונים בתיקי האלפים מ-1.4.24 ועד 7.4.24 כולל.

עדכונים ב-8.4.24 ו-2.5.24 (לגבי שאול ורדי) בתחתית הכתבה.


הכתבה: תיקי 1000-2000: עדות דני יופה, תיק 2000: עדות ציפי לבני ועדכונים בתיקי האלפים מצהריים 13.3.24 ועד 31.3.24 כולל כאן. (בכתבה גם מובאים כל העדכונים לגבי דני יופה מחודש אפריל 2024).

1.4.24:
א. חקירת אייל גבאי:

ב. 
עו"ד עידו שיפוני פרסם בטוויטר: היום מעיד מנכ"ל משרד רה"מ לשעבר אייל גבאי, וחקירתו הראשית היא מופת של בושה וחרפה לפרקליטות, ומדגימה עד כמה תיק 1,000 מטופש וחסר תוכן. 

ג. אלי ציפורי פירט בטוויטר:
החקירה הראשית הכושלת של אייל גבאי ע"י אלון גילדין. גילדין מנסה בכוח להכניס מילים לפיו של גבאי כאילו נתניהו ניסה לקדם את מיזם טאטא, אך גבאי חוזר שוב ושוב שנתניהו בסך הכל ביקש ממנו *לבדוק* את הנושא ולאחר הבדיקה זה ירד מן הפרק.

עוד כישלון לאלון גילדין.  הפרקליטות תלתה את יהבה על כך, שאייל גבאי אמר לכאורה שהוא לא מוכן לשבת בבית הסוהר בגלל מיזם טאטא. גבאי לא זוכר אם אמר זאת אבל בכל מקרה כוונתו הייתה ש״זה לא כדאי למדינה, זה מטבע לשון לעשות דבר כזה זה בניגוד לטובת המדינה. זו היתה אמירה להגיד לגורמי חוץ עד כאן הלחץ. יש קו, הרגליים נטועות ואני לא זז. זו דרכי. המילה הזו עושה רושם. זו אמירה עם משמעות מאוד גדולה. היא עובדת מניסיון. זה מטבע לשון. יש לי השכלה משפטית, לטעמי זה לא לטובת המדינה. אני אישית לא מוכן לעשות משהו שהוא נגד אמונתי״. כמובן שנתניהו קיבל בפועל את המלצתו של גבאי.

אייל גבאי ממשיך לפוצץ את הבלון של הפרקליטות על אמירתו כביכול על בית סוהר בהקשר למיזם טאטא. גבאי: ״אבהיר עצמי, אני לא זכרתי שאמרתי דבר כזה, לא חשבתי שאמרתי אמירה כזו בנושא הזה. אבל מרגע ששמעתי את מטבע הלשון שלי, באתי להעיד אמת ולתת לה פרשנות, פרשתי בפני החוקרים לטעמי מגוון של אפשרויות למה היא נאמרה. גם שם לדעתי וגם פה אני אומר שבמנעד הזה לטעמי זה היה בכוון של בסיס הניסיון שלי בנושא שהוא לא כלכלי ולא יתרחש, לא יקרה, לא לטובת המדינה. בלשון בני אדם ׳באמא שלך תעזוב אותי׳״.

חקירה נגדית:
ואוו! אייל גבאי בביקורת חריפה על החקירות הפוגעניות והלא נעימות שלו במשטרה - בניצוח מומי משולם (גבאי נחקר 3 פעמים, כולל בתיק הצוללות); החצוף משולם אמר לו שיש לו זיכרון סלקטיבי בעוד הוא וחוקריו מרבים בלא זוכר בעדותם בבית המשפט. עו״ד עמית חדד: "החקירה היתה תוקפנית, פוגענית, חלפו שנים מהחקירה". אייל גבאי: "זכרתי מצוין, זה משהו שלא שוכחים. אני לא מנהל את המשטרה אבל את המדינה ניהלתי לא רציתי לחשוב שהמדינה כך…". חדד: "כמו שמשולם חקר אותך". גבאי: "נכון".

כך תקף מומי משולם את אייל גבאי, לשעבר מנכ״ל משרד רוה״מ. משולם לגבאי: ״אני מדבר איתך בשיטת הסלאמי. אנו צריכים לחלוב אותך. אתה יודע הרבה יותר ממה שמסרת לנו. התשובות של ׳לא זוכר׳ לא מסתדרות לנו. לעניין טאטא יש יותר ממה שסיפרת״ (הבל הבלים, היו להם למשולם את כל המסמכים). מר משולם, גם אינפלציית ה״לא זוכר״ שלך ושל דני יופה, לא מסתדרות לי ולציבור, במיוחד כל ההתנהלות שלכם עם הדס קליין. אז תגיד, משולם, אתה לא מתבייש?

אייל גבאי ממשיך לפוצץ את הבלון של ליאת בן ארי ואלון גילדין: עו״ד עמית חדד: "סיפרת שאזור סחר חופשי זה מהלך לא נכון למדינה". אייל גבאי: "כן". חדד: ״'זו המצאה של שנות חמישים שישים', זו תפיסת העולם שלך?" גבאי: "כן" .חדד: "נתניהו לא אמר לך עם כל הכבוד לתפיסה שלך אתה מקדם את זה?" גבאי: "לא משפט כזה". חדד: "אתה אומר מדינת ישראל לא צריכה לקדם אזור סחר חופשי. ואם רוצים צריך לשנות משטר עבודה, מס, וכו'" .גבאי: "נכון". חדד: "התנגדות שלך היא לא בגלל משהו פלילי או אינטרס מסתורי אלא זה לא טוב למדינה". גבאי: "נכון". חדד: "תגובת ראש הממשלה הייתה תנועה בכתפיים כמו שאמרת 'לא יקרה'?'". גבאי: "כן".

הסתיימה עדותו של אייל גבאי: מכה נוספת לפרקליטות בראשות של ליאת בן ארי ואלון גילדין. גבאי אישר שעבר חקירות לא נעימות, פוגעניות ועם צרחות שהציגו אותו כמו חשוד ומתח ביקורת על התנהלות המשטרה ומומי משולם. גבאי אישר שלא היה שום גוון פלילי בהתנהלות במיזם טאטא ונתניהו קיבל את עמדתו נגד המיזם (כלומר, לא קידם אותו בניגוד לכתב האישום השקרי).

ד. חקירת שאול ורדי:
ה. אלי ציפורי פרסם בטוויטר:
מבוכת ושערוריית ענק לליאת בן ארי ולאלון גילדין בתיק 1000: הפרקליטות הביאה היום לעדות את שאול ורדי, בעל חנות סיגרים בירושלים, שיעיד לכאורה שאנשי נתניהו רכשו כמות נמוכה של סיגרים. הבעיה: ורדי בכלל לא מכיר את פרצופיהם של מקורבי נתניהו שרכשו סיגרים לנתניהו והם לא הובאו לעדות בכוונת זדון (כמו עזרא סיידוף ונתן אשל). ורדי גם בכלל לא היה כל הזמן בחנות. וחמור מכך: החוקרים בכלל לא טרחו להביא לו את תמונותיהם של מקורבי נתניהו שרכשו לו סיגרים - אז איך הוא יכיר אותם? 

ו. עו"ד עידו שיפוני העיר בטוויטר: הסתיימו עדויותיהם של אייל גבאי ושאול ורדי.
ניתן לומר, שמדובר היה באחד מימי הדיונים הכי מופרכים והזויים בפארסה הקרויה תיקי האלפים, והיו רגעים שממש קשה היה לדעת אם מדובר בעוד יום של עדויות מופרכות והזויות, או ממש במתיחה של 1 באפריל.

עו"ד עידו שיפוני סיכם את היום בטוויטר:
שיפוני

2.4.24: 
א. 
ביום 25.3.24 עו"ד עמית חדד עדכן את בית המשפט והתביעה בעניין המסמכים שקיבל מרובי בוטבול (כיום סמנכ"ל בכיר ברשות המיסים) - כאן. המסמכים הללו מוכיחים ששר האוצר דאז יאיר לפיד, באמצעות עוזריו, כן טיפל בבקשת ארנון מילצ'ן להארכת הפטור שלו ממיסים, בניגוד לנטען ע"י יאיר לפיד

בהקשר זה פרסם אלי ציפורי בטוויטר: איזה בום במשפט נתניהו בנוגע ליאיר לפיד! מסמכים חדשים חושפים: לפיד קידם גם קידם את ענייניו של חברו מילצ׳ן בעניין הארכת הפטור ממס - בניגוד להצהרותיו בתקשורת ובעדותו בבית המשפט. מסמכים חדשים של רשות המסים שנחשפים היום לראשונה מעידים, שיאיר לפיד כשר האוצר קידם גם קידם את בקשתו של מילצ'ן להארכת הפטור המס לאחר פגישתם במרתף ביתו בצפון ת"א - בניגוד לעדותו בבית המשפט והצהרותיו בתקשורת. המסמכים מעידים שרותם רולף, העוזרת של לפיד שנכחה באותה פגישה, ניהלה תכתובת ענפה עם רשות המסים ואגף התקציבים באוצר בנוגע לקידום בקשת מילצ'ן, וזאת בניגוד להצהרותיו של לפיד כאילו הוא "גלגל אותו מהמדרגות". באורח לא מפתיע, הפרקליטות ויתרה על עדותה של רותם רולף, למרות שהיא ברשימת עדי התביעה. המידע החדש מחייב את ליאת בן ארי ושות' לפתוח בחקירה תחת אזהרה נגד לפיד בחשד לפעולה שלטונית בניגוד עניינים חמור (לפיד הוא חברו של מילצ'ן) וגם בחשד לעדות שקר – מה שהיה צריך לקרות כבר בחקירות תיק 1000. בניגוד ללפיד, נתניהו לא ביצע שום פעולה שלטונית לטובת מילצ'ן ולמרות זאת נתפר נגדו תיק 1000. כמובן שלפיד נהנה מחסינות כחלק מהפוליטיזציה של הפרקליטות. המסמכים המלאים של רשות המיסים שנחשפו היום לראשונה מעידים: תשתית ברורה להעמדתו לדין של יאיר לפיד על קידום ענייניו של מילצ׳ן - חברו.

איך השר (דאז) יאיר לפיד העלים \ מחק את פגישותיו עם ארנון מילצ'ן (ידידו האישי, שלו ושל אשתו, ומעסיקו הישיר ופעמיים בעברו) מהיומן שלו כשר האוצר? הנה כאן היומן מהשבוע הקריטי של הפגישה המרכזית (14.8.13) במרתף ביתו של יאיר לפיד והנה כאן היומן המלא שלו לכל שנת 2013 (בלי שום זכר לפגישותיו עם ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר).  

באלי ציפורי פרסם בבלוג שלו כתבה תחת הכותרת: אייל גבאי, מנכ"ל משרד רוה"מ לשעבר, פוצץ לליאת בן ארי את הבלון של מיזם טאטא: "אמרתי לנתניהו שאין סיכוי לפרויקט, הוא לא ניסה להתווכח או להתנצח. לא חשבתי שיש משהו פלילי"; והייתה עדות סרק של מוכר סיגרים - כאן.

ג. עדות יובל דיסקין:

ד. אלי ציפורי פרסם בטוויטר:
עוד כישלון צורב לאלון גילדין ולליאת בן ארי בחקירה הראשית של יובל דיסקין, ראש השב"כ לשעבר. החקירה הראשית של גילדין ארכה 20 דקות בלבד. דיסקין סיפר על כך שנתניהו ביקש ממנו לסדר את עניין מניעת כניסתו של עוזי ארד לארה"ב, לשעבר ראש המל"ל, והוא אכן סיכם עם ראש ה-FBI שארד יוכל להיכנס לארה"ב במסגרת תפקידו הרשמי ולא למטרות פרטיות. דיסקין אמר שהוא לא מכיר עוד מקרים כאלה (הכוונה של הפרקליטות הייתה כמובן לוויזה של מילצ'ן). אז בשביל מה הבאתם אותו לעזאזל?!

חקירה נגדית:

יובל דיסקין מאשר: עוזי ארד נמצא דובר שקר בבדיקת פוליגרף; הוא הדליף מידע ביטחוני רגיש. עו״ד עמית חדד: "היה מפגש נוסף עם עוזי ארד?" יובל דיסקין: "במסגרת תפקידי".  חדד: "ברור. בדקתם אם עוזי הדליף מידע ביטחוני רגיש?" דיסקין: "כן".  חדד: "עוזי נשלח לפוליגרף?" דיסקין: "כן". חדד: "נמצא דובר שקר?"  דיסקין: "בכללי הוא נמצא כמי שהדליף המידע המדובר עליו".

שערוריית ענק! יובל דיסקין מודה בפועל: סידרתי לעצמי ויזה ל-10 שנים לארה"ב בחיים האזרחיים לאחר שהייתי מוגבל ל-3 חודשים בלבד; לא ביבי - לא חוקרים: עו״ד עמית חדד: "בעיית הוויזה שלך, אתה סיימת התפקיד ואמריקאים לא נתנו לך ויזה אלא ל-3 חודשים, אחר כך לשנה (מאוחר יותר ל-10 שנים)". יובל דיסקין: "כן. אחר כך החזירו לי"  חדד: "האריכו לך לשנה". דיסקין: "כן"  חדד: "האירוע בעייתי כי בדיוק התחלת אחרי השירות הציבורי, נכנסת לעולם הסייבר, רציתם להגיע לחברות גדולות ובלי ארה"ב זה בעייתי".  דיסקין: "בעייתי".  חדד: "יד הגורל או השגחה, אתה פוגש את דן שפירו ומספר לו למרות הפעילות הענפה ותרומה לביטחון ישראל, למרות זאת אתה לא מקבל ויזה לארה"ב".  דיסקין: "לא מדוייק. מישהו העלה בפני דן שפירו את העניין, היו גורמים ששאלו אותי מה אני עושה, אמרתי דרכי להייטק. אמרו לי שדן שפירו נכנס. כשהוא נכנס הם הביכו אותו עם השאלה. הוא פנה אליי בעקבות הפנייה שלהם, היה שם רב הכותל". חדד: "אתה אומר שיש פרק במשטרה שלא דיברת, שהיו שם תורמים שיצרו השיחה".  דיסקין: "כן".

ה. עדות עוזי ארד:

ו. אלי ציפורי פרסם בטוויטר:
עוזי ארד משתולל על דוכן העדים כשעו״ד חדד מזכיר לו את ההדלפה שלו. ארד מנסה לטנף על נתניהו והשופטים בולמים אותו; ארד מודה: "דיברתי עם יואב סגלוביץ׳ כשהיה ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה":  עו״ד עמית חדד: "אתה טענת שלאחר שראית תחקיר של דרוקר ב-2016 בעניין הצוללות, פנית לחבר למסור תצהיר". עוזי ארד: "כן. חבר לשעבר מהשב״כ, זה היה איש שהיה בשב״כ ולאחר מכן היה בתפקיד בכיר במשטרה אני חושב שזה היה רפי פלד". חדד: "חושב?" ארד: "כן. מה זה משנה? הוא ביקש מהמשטרה לזמן אותי ואכן זימנו אותי". חדד: "זו הייתה פניה ראשונה שלך למשטרה?" ארד: "הייתה קודמת ליואב סגלוביץ. כמה שנים קודם לכן או 2012 או 2013". חדד: "למה פנית אליו?" ארד: "התקשרתי כשהוא ביקש ממני לבוא ללוד, העדפתי לא ללכת". חדד: "אתה מספר במשטרה שדיברת עם סגלוביץ׳". ארד: "לא היו שיחות עם סגלוביץ׳ למעט ניסיון לקבוע פגישה". חדד: "אבל אתה אומר לחוקר במשטרה שהאבחנה של סגלוביץ, אז דיברת עם סגלוביץ׳". ארד: "דיברתי איתו אחרי כשהוא היה ביש עתיד כדי להילחם בשחיתות השילטונית, השם של נתניהו לא עולה שם וזה באופן כללי ויש שחיתות שלטונית בכל המדינה. לא רק ע"י נתניהו". חדד: "מי ביקש לזמן אותך למשטרה?" ארד: "אני מאוד מפוזר, לא זוכר, אם אתה תגיד לי להתקשר למשטרה אני לא יודע מה המספר. יש אחד אריאל היו הרבה חוקרים ואני לא זוכר אף שם".

השופטים מאסו בפרקליטות ובעדיה: הפרקליטות כשלה היום בניסיון לטנף על נתניהו באמצעות עוזי ארד בשביל התשקורת. ברור שהפרקליטת הביאה את עוזי ארד בשביל לטנף על נתניהו בשביל האווירה ובשביל כותרות. אלא שבכל פעם שארד התחיל לטנף על נתניהו, השופטים בלמו אותו וביקשו ממנו שוב ושוב להתמקד בשאלות ובתשובות ולא להתפזר. ארד השתולל, צרח ויצא משלוותו. בסופו של דבר הודה בפועל שהוא עד מוטה בגלל שנאתו לנתניהו. עד שמזמין את עצמו לחקירה למשטרה בשביל ללכלך הוא עד שלא ראוי להתייחס אליו. וזה עוזי ארד - מצער שהאיש הזה היה בכיר במוסד וראש המל״ל.

מה שמשעשע במיוחד בתיקי נתניהו זו העובדה שעדי תביעה מטיחים האחד בשני שהם שקרנים. היום, למשל, עוזי ארד אמר על עד המדינה ניר חפץ שלא אמר אמת לגביו. כשהוצגו לו דברים שאמר עליו חפץ (הוגש כמסמך חסוי) אמר ארד: ״מה שכתוב פה זה דברים שהוא הוזה, משמיץ ומרכל. זו דרכו, הוא עשה את זה בהרבה דברים. זו לא אמת״. ואלו העדים של הפרקליטות…

ז. עו"ד עידו שיפוני סיכם את היום בטוויטר:
שיפוני

חאלי ציפורי פרסם בטוויטר: גבירותיי ורבותיי, תכינו את הפופקורן מחר לא יתקיים דיון במשפט נתניהו ובשבוע הבא אמור להגיע לעדות תת ניצב כורש ברנור, קצין משטרה בכיר ביותר. עו״ד עמית חדד אמר באחד הדיונים האחרונים שברנור ומני יצחקי מרדו במנדלבליט ותדרכו עיתונאים נגדו, לאחר שלשיטתם מרח בהתחלה את תיקי נתניהו. דני יופה, החוקר הראשי של הדס קליין, הפנה את האצבע המאשימה לכל הפעולות הבעייתיות לברנור ולמומי משולם. ברנור יצטרך לספק הרבה מאוד הסברים, כולל ההתנהלות עם הדס קליין וגם הסברים לפעולות לא חוקיות שבוצעו במהלך החקירות. האם הוא יפיל הכל על ליאת בן ארי?

3.4.24:
אאלי ציפורי פרסם בבלוג שלו כתבה תחת הכותרת: גם אנשי כת רק-לא-ביבי מפוצצים לפרקליטות את הבלון! יובל דיסקין, ראש השב"כ לשעבר: לא מכיר שנתניהו סייע למישהו פרטי בעניין הוויזה לארה"ב; והשערורייה בפועל: דיסקין הודה בפועל שהוא סידר לעצמו ויזה לארה"ב ל-10 שנים כאזרח פרטי - כאן.

באלי ציפורי פרסם בבלוג שלו כתבה תחת הכותרת: משפט נתניהו: העדות המביכה של עוזי ארד. מה שהשנאה לנתניהו עושה: עוזי ארד השתולל על דוכן העדים, הודה שהתקשר ליואב סגלוביץ' כשהיה במשטרה, שרץ להגיש תצהיר נגד נתניהו בפרשת הצוללות, שנכשל בבדיקת פוליגרף כשהדליף מידע ביטחוני רגיש ובסוף הודה: "נתניהו פעל באמצעות הגורם הנכון בעניין הויזה שלי" - כאן.

גאלי ציפורי פרסם בטוויטר: שחור על גבי מזכר: כך עבדה מכונת ההדלפות הפליליות והשקריות של הפרקליטות והמשטרה בתיקי האלפים: זוכרים את ספין התכשיט השקרי של שרה נתניהו בעשרות אלפי דולרים, ספין שלא נכנס לכתב האישום, אחרי חקירת השלמה להדס קליין, שפתאום נזכרה בתכשיט אחרי שנים? אז תראו איך מכין החוקר דני יופה את הדס קליין ל״פרסום נרחב״ ודואג שהיא לא תאויים או תוטרד חלילה וחס בעקבותיו. ואכן, ״במקרה״ היה שטף של הדלפות פליליות על התכשיט, עוד לפני שהחומרים נמסרו להגנה ואפילו עוד לפני שהוסר צו איסור הפרסום - לאילנה דיין ועוד. כשנשאל יופה בעדותו איך ידע מראש שיהיה פסטיבל תקשורתי (שקרי!) מראש, הוא התפתל על דוכן העדים והפנה כצפוי אצבע מאשימה לממונים עליו (מומי משולם וכורש ברנור). ומי הייתה הפרקליטה המלווה שאוהבת מאוד פסטיבלים תשקורתיים? כמובן, ליאת בן ארי. המסמך - כאן

ד. פרקליטי ההגנה פנו לבית המשפט המחוזי בעניין תמלילי החקירות של שלמה פילבר ואיריס אלוביץ' והציגה שיש פערים בתימלולים בין מה שהפרקליטות מפרשת ומציגה לבין מה שההגנה שומעת ומציגה מאותן הקלטות - כאן

ה. פרקליטיו של נתניהו פנו בית המשפט המחוזי לקבל את חומרי החקירה במה שמכונה "פרשת עמדי", שכן יש בחומרי החקירה הללו כדי לתמוך בגרסה נתניהו בנושא "קבלת מתנות מחברים" - כאן

4.4.24:
א. בהקשר לעדכון בסעיף א' מ-2.4.24 לעיל, אלי ציפורי פרסם בבלוג שלו כתבה תחת הכותרת: הפוליטיזציה של הפרקליטות: ליאת בן ארי העניקה חסינות דה-פקטו ליאיר לפיד למרות שהיו לה ראיות מוצקות לחקירתו תחת אזהרה ולהעמדתו לדין בנוגע להארכת הפטור לבקשת מילצ'ן; המסמכים שחשפתי השבוע מחדדים שלפיד מוחזק בגרונו - כאן.

בהקשר זה אלי ציפורי גם פרסם בטוויטר: הפרקליטות וליאת בן ארי מחזיקים את יאיר לפיד בגרונו: ראיות מפלילות להעמדתו לדין ועדות רצופה שקרים בבית המשפט: השבוע חשפתי מסמכים, שחידדו את שערוריית יאיר לפיד והפוליטיזציה של הפרקליטות. תזכורת: לפיד נפגש עם חברו ארנון מילצ'ן במרתף ביתו בצפון ת"א יחד עם עורך דינו של מילצ'ן, פיני רובין והעוזרת של לפיד, רותם רולף. למרות שלפיד טען בתקשורת שהוא גלגל את מילצ'ן מכל המדרגות ובבית המשפט טען שאמר לו לא, כל העדויות של משתתפי הפגישה המוזרה מעידים על כך, שלפיד אמר לנוכחים שהוא יבדוק או יטפל בבקשה של מילצ'ן. התכתובות הענפות בין העוזרת שלו רולף לבין רשות המסים ואגף התקציבים באוצר, מעידות כאלף מונים, שלפיד בדק גם בדק, טיפל גם טיפל בבקשתו של מילצ'ן וכל העניין התפוצץ כיוון שנתניהו פיטר את לפיד בגלל חוק ישראל היום. אין זה פלא, שליאת בן ארי ויתרה על עדותם של עו"ד רובין ורולף - כי שניהם היו מפלילים את לפיד. רולף פתאום נמצאת בחו"ל ולא יכולה להגיע, טיעון משונה, אם לוקחים בחשבון שאצל עדים אחרים התעקשו להביאם או להעידם מחו"ל. אין זה פלא, שבן ארי העניקה חסינות דה-פקטו ללפיד מפני חקירתו תחת אזהרה והעמדתו לדין כיוון שלפיד הפליל, לכאורה, את נתניהו כשאמר שראש הממשלה אמר לו ש"החוק טוב", אמירה אגבית ולא משמעותית ובוודאי שאיננה פעולה שלטונית כפי שעשה לפיד. לפיד הוא עוד דוגמא מובהקת וחמורה במיוחד לפוליטיזציה של הפרקליטות. עוד דוגמא מובהקת וחמורה לרדיפה של נתניהו ולריצת האמוק להפילו באמצעים בריוניים ולא חוקיים. שי ניצן וליאת בן ארי ניצחו על התזמורת והפכו פוליטיקאי אחר פוליטיקאי למוחזקים בגרונם. בהחלטה של רגע, היועמ"שית ופרקליט המדינה יכולים להחליט על פתיחה חקירה נגד לפיד על עדות שקר ועל הפרת אמונים, אבל נוח להם להחזיקו בגרונו. לפיד, שנהג לבקר את מערכת המשפט, הפך פתאום למגן הכי נלהב שלה. 

ב. בהקשר ל"פרשת עמדי" בסעיף ה' בעדכוני 3.4.24 לעיל, אלי ציפורי פרסם בטוויטר: ליאת בן ארי שוב הסתירה מסמכים מזכים לנתניהו; פרקליטי רוה״מ מבקשים את המסמכים של "פרשת עמדי" לאחר שהפרקליטות התעקשה לסתור את טענת נתניהו שכבר אז קיבל ייעוץ משפטי שמתנות מותרות לאיש ציבור בין חברים. ואלו העובדות: באחת החקירות של נתניהו הוצגו לראש הממשלה ציטוטים שלו מ"פרשת עמדי" אך המסמכים לא נמסרו להגנה (התיק נסגר). החוקר דני יופה אישר שניגש לארכיב והוציא ציטוטים של נתניהו מ"פרשת עמדי" כדי לעשות בהם שימוש בתיק 1000. נתניהו טען כל העת שכבר ב"פרשת עמדי" הוא קיבל ייעוץ משפטי שאפשר לקבל מתנות בין חברים. מי שהיה עורך דינו אז היה יהודה וינשטיין, לימים היועמ״ש. וינשטיין אישר זאת בפועל בעדותו. למרות זאת, הפרקליטות התעקשה לסתור את טענת נתניהו בעניין והחליטה להסתיר את המסמכים המזכים כהרגלה בקודש. כעת מבקשים פרקליטי נתניהו את המסמכים של חקירת עמדי.

תגובת הפרקליטות המתנגדת להעברת "מסמכי חקירת עמדי" לבית המשפט ולהגנה - כאן. החלטת השופטת - לקבל לידיה עדות מ"פרשת עמדי" כדי להחליט - כאן

ג. מדהים ומזעזע גם יחד. ב-4.4.24 בדיון ב"תיק חדרה", נחשף שגם בתיק זה נעשה "תרגיל מקורבת" ("סטייל ניר חפץ" - בתיק 4000). מצ"ב כאן [https://did.li/HederaHefetzTargil] הפרוטוקול מהדיון בביהמ"ש שלום חיפה, בפני כבוד השופט שלמה בנג'ו. השואל בחקירה הנגדית הוא עו"ד עמית חדד, בא כוחו של הנאשם (כעת היחיד) בתיק זה, צבי גנדלמן, מי שהיה ראש העיר חדרה. המשיב - העד בחקירה הנגדית, הוא עו"ד אורן גבאי, שבזמן הרלוונטי לחקירת התיק הזה היה סגן מפקד מחלק חקירות ביאח"ה \ להב 433. הדיון הנוקב עוסק בחקירתו של בבר אפללו, שהיה הנאשם השני ב"תיק חדרה" (תיקו נסגר אך לאחרונה: https://bit.ly/Hedera5), חשוד שנעצר ושעליו ביצעו את "תרגיל המקורבת", באופן זהה לחלוטין לתרגיל הפלילי שנחשף ב"תיק 4000". שטאזילנד במיטבו.  

5.4.24:
א. אלי ציפורי פרסם בטוויטר: רבים הפנו אותי לראיון הסוכרתי שערכו אופירה ולוינסון עם יוסי כהן, ראש המוסד לשעבר. ובכן, אני מניח שלא נשאלו השאלות הקשות הבאות, ולכן אני חש את החובה והזכות להביא את העובדות הבאות לשירות הציבור: יוסי כהן קיבל הצעה עסקית בעודו איש ציבור, לפני מינוי לראש מוסד, ממילצ׳ן ופאקר. ההצעה כללה מענק חתימה של 10 מיליון דולרים ושכר שנתי של 250 אלף דולרים. כהן ביקר בדירתו של פאקר במלון רויאל ביץ׳ מספר רב של פעמים בהיותו ראש מוסד, ויש עוד, אבל זה תחת צו איסור פרסום שמיהרה להוציא הפרקליטות. ״מישהו מלמעלה״ החליט לעצור את הבדיקה/חקירה נגד כהן, למרות חשד כבד להפרת אמונים - ולהתמקד דווקא ביאיר ובנימין נתניהו שלא עשו דבר. המסקנה: יוסי כהן מוחזק בגרונו ע"י הפרקליטות - בדיוק כמו יאיר לפיד ובני גנץ וגם מנדלבליט כמובן.

הוגשה תלונה נוספת (שביעית) ליועמ"שית, הפעם בנושא "קבוצת סייעני \ סוכני המוסד" - כאן. תגובת היועמ"שית (שהתלונה הועברה לפרקליט המדינה) - כאן

בעוזי ארד העיד במשפט נתניהו | עו"ד כנרת בראשי לאלי ציפורי ברדיו גלי ישראל: "זה היה מופע מאוד לא נעים. אתה עומד מול אישיות כזאת, אתה רואה את האיבוד עשתונות שלו, את השנאה היוקדת שלו לנתניהו, אין שם שום דבר משפטי. לעניות דעתי הפרקליטות ניסתה לעשות פה מהלך של בסך הכל להביא אותו שירכל על נתניהו ויגיד את דברי הבלע. המזל היה שהשופטים פשוט עצרו אותו, השופט באיזה שהוא שלב אמר לו - אני מצטער, ההערות הללו לא במקום".

ג. שוחררו עוד 2 פרוטוקולים מדיוני "תיקי האלפים" בבית המשפט המחוזי בי-ם: 26.3.24, 27.3.24.

7.4.24אלי ציפורי פרסם בטוויטר: מחר יגיע לעדות במשפט נתניהו קצין המשטרה הבכיר - תת ניצב כורש ברנור - בזמן תפירת התיקים ראש יאח״ה והיום, למרבה הבושה, מפקד המכללה הלאומית לבושה.. ברנור יצטרך לספק תשובות לכמה שאלות קשות כמו הפעלה לא חוקית של פגסוסים, גם על נתן אשל; הפעלתו הלא חוקית של בן כספית כמודיע משטרתי, האירועים המוזרים והחמורים סביב יוסי כהן, ההסתמכות על הדס קליין בלי ראיות תומכות ועוד. אינדיקציה לתשובות שהוא יספק נמצאת ברענון העד שלו. בתגובה על חיטוט מוזר בפרשת עמדי (כ-15 שנים לפני!) לקראת חקירתו הראשונה של נתניהו הוא ענה ש״נתבקש לעשות זאת״. מי ביקש? מני יצחקי? ליאת בן ארי? או גם וגם? נהיה חכמים יותר אחרי עדותו.

פרשת האזנות הסתר הלא חוקיות לנתן אשל נחשפה באתר טלקום ניוז בשתי כתבות עומק עם המון מסמכים: א) "חשיפת "השחיטה הגדולה" של המשטרה שהחלה להתבצע בפרקליטות המדינה". ב) "הסרת ההשחרות בצווי האזנת הסתר של המשטרה - מה נחשף בצווים?".

תמצית 18 מהידיעות שבן כספית מסר למשטרה (בעיקר לערן קמין) יש - כאן.

הכתבה: תיקי האלפים: עדות תנ"צ כורש ברנור ועדכונים בתיקי האלפים מ-8.4.24 ועד 7.5.24 כולל - כאן.

8.4.24: עדכונים לגבי עדות דני יופה מ-1.4, 4.4, 5.4, 7.4 8.4, 12.4, 27.4 ו-30.4 בתחתית הכתבה על דני יופה - כאן.

2.5.24אלי ציפורי פרסם בבלוג שלו כתבה לגבי עדות שאול ורדי תחת הכותרת: ליאת בן ארי שוב ניסתה לרמות: הביאה לעדות בעל חנות סיגרים כדי להוכיח שנתניהו רכש מעט סיגרים מכספו. עו"ד חדד: "אין לך מושג אם רכשו אצלך דברים לרוה"מ כן או לא, נכון?" בעל החנות: "מיליון אחוז". הפרוטוקולים מדברים! - כאן.

 


 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


 

LIVECITY

לוח מודעות


למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
6.6.24 - Israel Mobile Summit


24-25.6.24 - כנס הרצליה 2024 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים