Telecom News - השלב השני של השוק הסיטונאי נכשל עוד לפני שהתחיל. מה מסתירים מאתנו?

השלב השני של השוק הסיטונאי נכשל עוד לפני שהתחיל. מה מסתירים מאתנו?

דף הבית >> חדשות >> חדשות השוק הקווי >> השלב השני של השוק הסיטונאי נכשל עוד לפני שהתחיל. מה מסתירים מאתנו?
חשיפת הכשל בתכנון מהלכי ההמשך של השוק הסיטונאי (מהלכים שבלעדיהם השלב הראשון יסתיים די מהר) ומה מסתיר מאתנו משרד התקשורת כדי שהכשל הזה לא ייחשף? למה יש 2 נוסחים של הודעה על השלב השני של השוק הסיטונאי?
מאת: אבי וייס, 18.8.15, 10:50שלמה פילבר

בדיוק כמו תהליכי "העבודה בעיניים" (והפיכת כל כישלון להצלחה) של משרד התקשורת בתחום מכרז התדרים ל-LTE (כמנותח כאן), מה שהוביל לכשלון של התהליך כולו (כמנותח כאן), כך קורה כעת בתחום הקווי.

תזכורת למי שנוטה לשכוח את העובדות: כיום אנו עם רשת סלולר אחת (PHI - פרטנר-הוט-מובייל), שפרוסה חלקית ברחבי הארץ עם 20 מגהרץ, בזמן שלקוחות פלאפון מקבלים רק 15 מגהרץ בחלק קטן מהארץ, ולקוחות סלקום, גולן טלקום ועוד כמה MVNO, נתקעו מאחור עם 5 מגהרץ. בעולם, עסוקים כעת במעבר מ-LTE-A לקראת הדור החמישי... התוצאה הזו אינה "מכה משמיים", או רצון הספקים בשוק הסלולר. מישהו יצר את המציאות הזו. 

הרווח הכלכלי במעבר לשלב השני של השוק הסיטונאי:
בהודעה לעיתונות (גם בהודעה הכתובה וגם באתר משרד התקשורת) מופיע משפט המצוטט היישר מפיו של מנכ"ל משרד התקשורת (שלמה פילבר, בתמונה) [ציטוט]: "החל מהיום, גם התשתיות הפיזיות של חברות התשתית בזק והוט ייפתחו לשימושם של המתחרים. צעד זה יחסוך מהם את הצורך בחפירה ובהקמת תשתיות מסוג זה, יפחית הוצאות ועלויות, ויסייע בקידום התחרות".

המשפט הזה כל כך חשוב בעיני שלמה פילבר, עד כי המשפט הזה מופיע בשלמותו פעמיים בנייר הדי קצר שהוא פרסם תחת שמו. 

כדי שלא תהיינה אי הבנות אחרי שפעמיים המשפט הזה מופיע, הוסף שלמה פילבר עוד משפט, באותיות מודגשות [ציטוט]: "שירותים אלה של שימוש בתשתיות פיזיות יסייעו לספקי תקשורת להשתמש בתשתיות אזרחיות קיימות, כדי לפרוש תשתיות תקשורת עצמאיות, וזאת מבלי שייאלצו לבצע עבודות חפירה יקרות, שידרשו מהן השקעה כספית לא קטנה, העלולה לעכב או למנוע את כניסתם לתחרות, ושאין לצדם תרומה משמעותית לתחרות בתחום התקשורת. כמו כן, ההחלטה תמנע אי נוחות מהציבור העלול להיפגע מעבודות תשתית מעין אלו". (ההדגשה והקו מתחת - במקור). 

ניסיתי לקבל תשובה, אם מישהו יכול להראות לי היכן נעשה חישוב כלכלי, שלפיו השלב השני שהוכרז "יפחית הוצאות ועלויות". לא הצלחתי למצא אפילו מומחה אחד היכול להצביע על כך. כ"כ, חברות התקשורת עצמן לא מסרו לי כל חישוב כזה. חפרתי ונברתי בכל מסמכי משרד התקשורת, אם יש במקרה איזה חישוב כלכלי כזה, למשל מצד המומחה לפיברוקי מספרים במשרד, ולא מצאתי דבר כזה, אפילו לא ממנו.

המקום היחיד, שבו יש חישוב כלכלי (של סמנכ"ל הכלכלה במשרד התקשורת, חישוב שנעשה על ידו ביחד עם פרופ' גרונאו), החישוב הזה מתייחס רק לשלב הראשון של הרפורמה, בו הוא חזה (כאן), שבזק תפסיד כ-1.3 מיליארד ש"ח, בארבע שנות התחרות. מיותר להתייחס כאן לתחזית המופרכת הזו, שכבר נותחה על ידי בעשרות מאמרים.

דהיינו: לא רק שאין שום תחשיב כלכלי המראה, שהשלב השני של השוק הסיטונאי יביא איזה רווח לשוק ול-ISP, ההפך הוא הנכון. הסיבה לכך מאוד פשוטה: משרד התקשורת לא תימחר (וגם לא יכול לתמחר) את עלות העבודה של בזק וקבלניה. 

עד שנולד "השלב השני" של "השוק הסיטונאי", כל ספקי התקשרות בישראל רכשו \ שכרו מבזק תשתיות ושילמו לה לפי מה שסוכם במו"מ עסקי. אם זה לא נראה בעיניהן, הן יכלו לפרוס לבד. למשל: פרטנר רכשה את IC-1 מ-Med-1 כדי להרחיב את פריסת הסיבים שלה. אולם, בהמשך החליטה, שזול יותר לרכוש תשתיות מבזק (למשל לצרכי חיבורים לאנטנות שלה ברחבי הארץ). סלקום החליטה להיפרד מבזק וסללה תשתיות משלה לאנטנות, אבל בהמשך החליטה, שיש מקומות, שכן כדאי לה לרכוש את התשתיות מבזק. הוט, עד היום, נסמכת בחלקים לא קטנים ממדינת ישראל על התשתיות של בזק. 

הכל היה יחסית בסדר, עד ש"העיניים הגדולות" של סלקום (שהחלו עוד ב-2010 ע"י נטוויז'ן), דחפו את משרד התקשורת לייצר (מה שעלה בעמל רב של עשרות אנשים במשרד התקשורת ובמשרדי הייעוץ שנשכרו לעניין, שעבדו על זה יותר משנה), רגולציה מיוחדת עבורה. התכנית הייתה ברורה וגלויה כבר מ-2010: לנצל את התשתיות של בזק וגם להוציא ממנה את הלקוחות.

כך נולד לו מצב חדש, שבמקום הסכמים מסחריים בין החברות, יש כעת מחירון קבוע (עד סוף 2018), מחירון, שקבע משרד התקשורת, שכולל בתוכו 3 רכיבים בלבד:
א. עלויות שימוש בשירותים על רשת בזק (פס רחב, טלפוניה, ג'יגות, רמת שירות, Multicast).
ב. עלויות רכישת\שכירת שירותי תשתית מבזק מכל סוג (כולל כמה הסדרים כמפורט באתר המשרד תחת השם העברי המוזר: "אס אל יו", הסדרים שמייד נעסוק בהם).
ג. עלויות העבודה של טכנאי בזק: כאן יש רק תעריף אחד: ביקור טכנאי במעונו של הלקוח (הפרטי): 158 ש"ח + מע"מ לביקור. 

בתעריפים הללו אין עלויות של ביצוע עבודות ע"י בזק (בעצמה, או ע"י קבלניה), משום שמשרד התקשורת הניח, שעלויות השכירה של התשתיות כוללות את: העברת מידע בין מערכות המידע של החברות, תחזוקה שוטפת, וליווי של הצוותים של ה-ISP בעת ביצוע העבודות, וכן המשרד הניח, שהעבודות תבוצענה (כולן) ע"י ה-ISP

כל הנחות היסוד הללו הן (כמובן) חסרות בסיס. כ"כ, אי אפשר לתמחר את העבודות של בזק (עצמה או קבלניה). לכן, כל המשוואה, שנוצרה ונבנתה בעמל רב במחירון הקבוע עד 2018, היא חסרת בסיס (עוד לפני שזה התפוצץ).

זה היה חייב להיות ברור למשרד התקשורת עוד לפני שיצא בהכרזות מפוצצות וחסרות כיסוי כאלו, משום:

א. בזק הזהירה כבר לפני יותר משנה וחצי את משרד התקשורת בעניין סודיות הנתונים וההגבלות, שהטיל השב"כ על העברת מידע על הרשת שלה לצד ג'. משרד התקשורת "נתקל בקיר" ולכן נאלץ לפרסם הבהרה, שהפכה את כל השלב השני של הרפורמה למיותר, עד שידונו בעניין בעוד 3 חודשים.

לגבי ההסדר החדש (והזמני), שקבע המשרד: שבזק תבצע בעצמה את העבודות עבור ה-ISP. היות ואין מחירון לעבודות הללו: שום ISP לא יזמין עבודה כזו מבזק, כי זה לא ישתלם זו. למה ה-ISP לא יכלו להמשיך בשיטה הקודמת (לפני השוק הסיטונאי)? זה לא ברור. מה שברור לחלוטין, שהם "נפלו בפח", שטמן להם משרד התקשורת.

ב. אחד החלומות המרכזיים של נטוויז'ן, כבר ב-2010, היה להפעיל Multicast על רשת בזק ולשדר טלוויזיה איכותית על רשת בזק ללקוחות, שהיא תסחוב מ-HOT ו-YES. אולם, החלום הזה נגוז, כשמשרד התקשורת "נפל בפח" ותימחר את ה-Mulicast לפי מה שבזק רצתה: במחירים בשמיים (כמנותח בהרחבה כאן).

כך אנו נמצאים היום במצב, שסלקום (שבלעה לתוכה את נטוויז'ן), משדרת טלוויזיה (OTT) על הרשת של בזק באיכות לא מובטחת (Best Efforts). כך, החלום על שידורי טלוויזיה איכותיים מת עוד לפני שנולד, כי לא נלקח בחשבון המחיר של השירות הזה על רשת בזק. למה לא נלמד הלקח מסיפור ה-Multicast, שאי אפשר לרכב בזול על רשת בזק ולסחוב לה בקלות את הלקוחות?

ג. כל הרעיון של שימוש בתשתיות של אחר בכפייה והכתבה של הרגולטור, הוא פרי מחשבות רגולטוריות של שנות ה-90 של המאה הקודמת. זו תקופה שבה נולדו עשרות אלפי CLEC (ספקי תקשורת מתחרים בחברות הבזק) בעולם. אלו חברות וירטואליות, שרכבו על תשתיות חברות הבזק, בזכות הרגולציה הזו.

אולם, די מהר התברר, שהיחידים, שהתפרנסו (היטב) מהנושא הזה, היו עורכי הדין, בתביעות ההדדיות הרבות, שנתקעו בבתי המשפט בכל המדינות בהן זה הופעל. לכן, ארה"ב הייתה הראשונה לבטל את הרגולציה הטפשית הזו ולעבור לרגולציה הנקראת באירופה WLR ובארה"ב: Resell או Wholesale. משרד התקשורת הישראלי פסל את השיטות הללו, מתוך חוסר הבנה מוחלט למה שקרה במאה הקודמת בארה"ב ובאירופה. 

די ברור, שבמצב שבו בזק יכולה לגבות כל מחיר מה-ISP, עבור עבודות תשתיות השוק הסיטונאי, זה מצב שמוביל: או לפשיטת רגל של ה-ISP, או למאבקים בלתי פוסקים בבתי המשפט (ופרנסה טובה לעורכי הדין של כל הצדדים, על הגב והכסף של הלקוחות).

זה ברור לחלוטין, שבזק לא תאפשר מצב דומה כמו שקרה וקורה עם גולן טלקום, שרוכבת על רשת סלקום בלי לשלם לה את המחיר הראוי, ובלי לשלם חובות גם לספקים אחרים, ובגלל זה היא יכולה להציע מחירים נמוכים ביותר ולמשוך לסלקום (וגם לאחרים) את הלקוחות, ובכמויות. 

בנוסף, הרי יש אין ספור מצבים בתפעול רשת תקשורת, שאי אפשר לתמחר אותם מראש. אביא כאן רק דוגמה אחת קצת מבדחת (או מעציבה, תלוי בנקודת המבט, שפורטה כאן): משרד התקשורת הטיל קנס על בזק, כי היא לא דיווחה בזמן על כך, שיש ניתוק תקשורת לקיבוץ פרוד. מתברר, שחזיר בר נפל לבור תקשורת של בזק, כי המכסה נגנב, והחזיר ברעבונו אכל את החוטים.

בזק השקיעה הון (ו-7 עובדים) כדי לחלץ את החזיר הזה חי מהבור ולתקן את התקלה. אם על התשתית הזו של בזק יהיה גם ISP, על מי תוטלנה ההוצאות הללו של חילוץ החזיר ותיקון המערכת? איך בכלל ניתן להתחשבן בין חברות תקשורת, כשכל הזמן יש הפתעות בתפעול רשת פיזית בכל רחבי הארץ, החל מקריעת תשתיות ע"י טרקטורים וכלה בהיטלים ומיסים חדשים של רשויות מקומיות? 

ההבדלים בין 2 הנוסחים בהודעת משרד התקשורת
במאמר כאן הבטחתי, שאם שום כלי תקשורת לא יגלה את ההבדלים בין הנוסח שנשלח לעיתונות (כאן), לבין הנוסח שפורסם באתר משרד התקשורת (כאן), אפתור לקוראינו את התעלומה. 

בין שני הנוסחים, נשמטו 4 מילים (בלבד). מילים מאוד משמעותיות ואלו הן: "ארונות התקשורת" ו"קופסאות החיבורים". 4 המילים הללו מופיעות פעמיים בהודעה המקורית שנשלחה לעיתונות, והן נשמטו בהודעה, שקיימת קבוע באתר משרד התקשורת. 

למה דווקא 4 המילים הללו נשמטו? כי כשהתחלתי לשאול שאלות מביכות (את משרד התקשורת), פתאום הבינו במשרד, ש-4 המילים הללו לא שייכות רק למסמך הראשי אליו מתייחס המנכ"ל (שימוש בתשתיות פיזיות), אלא הן שייכות גם (ובעיקר) למסמך אחר לגמרי, שהועלם ללא הסבר מההודעה לציבור הזו: (שירות SLU).

ההחלטה על השלב השני בשוק הסיטונאי כוללת בתוכה (כאן) את כל המסמכים וכל השיטות, גם של "השימוש בתשתיות פיזיות" וגם של ה-"SLU". אולם, די מהר התברר למשרד התקשורת, שה-SLU מת עוד לפני שנולד. לכן, הם ניסו להעלים זאת בהודעה לציבור, שנשלחה לעיתונות.

לרוע המזל, נשארו "זנבות" של ה-SLU בתוך הודעה לעיתונות המדברת על "שימוש בתשתיות פיזיות", הודעה, שהעלימה את קיומו של ה-SLU. לכן, המשרד מיהר לתקן את עצמו בהודעה, שפורסמה באתר, כשנוכח, ש"עליתי על זה". כך אי אפשר יהיה למצוא עקבות של רגולציית ה-SLU, שהועלמה, בתוך הודעה לציבור על "שימוש בתשתיות פיזיות". 

כך או כך, גם "השימוש בתשתיות פיזיות" מת עוד לפני שנולד, בדיוק כמו ה-SLU, כמנותח בהרחבה כאן, כאןכאן וכאן

ב-3.8.15 פניתי למשרד התקשורת בשאלות הבאות:

"בהמשך למה שנשלח אמש (מצ"ב):
 
1. נאמר ש"...התשתיות הפיזיות של בזק והוט ייפתחו לשימושם של המתחרים..."
א. על פי מה ישלמו המתחרים להוט? היכן המחירון של השימוש בתשתיות הוט?
ב. האם יש מתחרה, שהסכים לשלם לפי המחירון. שהוט שלחה למשרד התקשורת ושלא פורסם בשום מקום?
 
2. בהודעה נזכרות 3 פעמים המילים: "שימוש בתשתיות פיזיות" לרבות הפנייה לתיק שירות סיטונאי "שימוש בתשתיות פיזיות" מינואר 2015 (המצוי כאן).
אולם, בהודעה מצוינים רק חלק מהשירותים [ציטוט]: "ארונות תקשורת, קופסאות חיבורים, רשת עילית, סיבים אפלים, קנים וגובים תת קרקעיים". המשפט הזה חוזר על עצמו פעמיים בהודעה.
אולם, במסמך עצמו יש עוד שירותים שלא הוזכרו דוגמת אורך גל אופטי. האם לא יינתן שירות של אורך גל אופטי?
 
3. על פי המסמכים המצויים באתר משרד התקשורת מינואר ומפברואר 2015 יש עוד שירותים, שהיו אמורים להתחיל לפעול ב-1.8.15 ובכללם:
שירותSLU . 
שירות שוק סיטונאי למגזר העסקי.
כ"כ מספר שירותים היו אמורים לפעול מ- 17.5.15:
א. שירות .Multicast 
ב. שירות טלפוני.
ג. שירות פס רחב ברמת שירות P5 .
 
האם כל השירותים הללו לא הופעלו ב-1.8.15 (שכן הם אינם מוזכרים ואפילו לא ברמז בהודעה)?"

תגובה לא הצלחתי לקבל, לא שלא ניסיתי. השתיקה מדברת בעד עצמה.

יתרה מכך. לפני מספר ימים חשפתי (כאן), שהוט בכלל לא בשוק הסיטונאי, גם לתפיסת משרד התקשורת החדשה, שחושבת, שזו בעיה של ה-ISP ולא של המשרד.  אז למה הוט מופיעה כמה פעמים בהודעת המנכ"ל (ללא כל הסתייגות, או הבהרה לתפיסה החדשה)? זה לא ברור.

כשהכל סודי, אין שקיפות ואין שיתוף הציבור ונציגיו המוסמכים בשום דבר, ככה זה בדיוק נראה: חובבנות ו"שליפות מהמותן", מהתחלה עד הסוף. "כה לא בונים חומה".
 
ביזיון וכישלון 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
16.7.24 - CIO FOCUS 2024

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים