Telecom News - איך מתקדמים ועוברים בהצלחה מ-Startup Nation ל-Startup Region?

איך מתקדמים ועוברים בהצלחה מ-Startup Nation ל-Startup Region?

דף הבית >> סטארטאפים - גיוס השקעות >> איך מתקדמים ועוברים בהצלחה מ-Startup Nation ל-Startup Region?
הזדמנויות עסקיות רבות מצפות למי שיפנה מבטו לכיוון מדינות אמריקה הלטינית ה"צמאות" לטכנולוגיות ויוזמות ישראליות. יש ללמוד ולהכיר את האפשרויות וההזדמנויות הקיימות בכל מדינה ואת המבנה המשפטי והמיסויי הקיים בכל ארץ. לאתגר הזה יש פתרונות טובים וזמינים ואנשים מנוסים.
מאת: אבי וייס, 20.2.17, 08:00יוסבל איברה

יזמים ישראלים הם מאוד מבוקשים בכל רחבי העולם (לאו דווקא בארה"ב). אחד השווקים, שהוא כיום "חלון הזדמנויות" ענק עבור הישראלים, הוא שוק מדינות אמל"ט (אמריקה הלטינית), ממקסיקו בצפון, דרך הונדורס במרכז אמריקה ועד ארגנטינה וצ'ילה בדרום אמריקה. זו הזדמנות כלכלית יוצאת מן הכלל לאזור ענק בהיקפו, שניתן לגייס בו כסף ולקבל תמיכה מקפת והקלות מפליגות במיסוי וגם להשקיע. 

ביוזמה משותפת של משרד עורכי הדין האמריקאי הענק Greenberg Traurig - GT, שלו מעל לאלפיים עורכי דין וסניפים בכל רחבי העולם לרבות בתל-אביב, עם לשכת המסחר ישראל-אמל"ט, נסקרו ההיבטים הכלכליים, המשפטיים והמיסויים, שיכולים לסייע ליזמים ישראליים להצליח במדינות אמל"ט. 

Yosbel A. Ibarra, (בתמונה למעלה משמאל), Co-Managing Shareholder; Co-Chair, Latin American and Iberian Practice, משרד עו"ד GT: "יש לא מעט מדינות באמל"ט, ממקסיקו בצפון ועד ארגנטינה וצ'ילה בדרום, אבל מלבד השפה, שברוב המדינות היא ספרדית ושפה שנייה היא פורטוגזית, יש להכיר היטב את המדינות השונות, כי הן ממש לא זהות או דומות זו לזו. 

עולם המסחר ועולם המשפט של מדינות אמל"ט אינם משותפים או דומים, למרות כמה הסכמי סחר בולטים בין המדינות. אין, למעשה, דברים משותפים מבחינה משפטית ומסחרית בין המדינות השונות. לכן, מי שרוצה לבצע עסקים במדינות אמל"ט, צריך ללמוד ולברר מה השיטה המשפטית, שמשתמשים בה באותה מדינה, או להיעזר במומחים כמונו, שפועלים שנים רבות באמל"ט, עם נציגויות מקומיות".

Gary M. Epstein, מנהל סניף GT ת"א, Managing Shareholder; Co-Chair, Israel: "כל מי שמגיע לישראל, ומגיעים אלינו המון ממדינות אמל"ט, כל שבוע וכל חודש, מכיר בכך, שיש לישראל מקום חשוב ביותר בהזדמנויות, שמדינות אמל"ט פתחו בפני הישראלים, כדי להיכנס ליזום ולעשות עסקים בדרום אמריקה. 

יש גם לציין לחיוב את אהבת ישראל, שזה דבר יוצא דופן וחשוב לנו כאזרחי ישראל. אני רואה זאת כמעט מכל בעל תפקיד בכיר כזוטר המגיע אלינו לישראל מדרום אמריקה.

הכי חשוב: הם רואים בישראל כיעד לא פחות חשוב עבורם מאיזורים אחרים בעולם, אפילו קרובים יותר אליהם דוגמת: ארה"ב, או אירופה ודרום מזרח אסיה. 

לדעתי, היחס של ממשל הנשיא החדש בארה"ב דונלד טראמפ, יעזור לנו לקדם את המסחר למדינות אמל"ט. זה טוב לכולם. אחד ההתמחויות שלנו בסניף GT בתל אביב זו ההתמחות בהצגת וקידום חברות ישראליות ללקוחות שלנו בכל רחבי העולם. הלקוחות שלנו בכל העולם הן החברות הגדולות ביותר הקיימות בשוק העולמי. יש לנו קשר הדוק מאוד עמן ולכן אנו יכולים לבצע חיבורים מהירים בין יזמים ישראלים לחברות החזקות ביותר בעולם.

זה מוביל להצלחות רבות ולכן אנו מרחיבים את היכולות שלנו גם למדינות אמל"ט. אני מאמין ובטוח, שאמריקה הלטינית היא 'חלון הזדמנויות' ענק מבחינה עסקית לכולנו, ובמיוחד ליזמים הישראלים". 

Patricia Menéndez-Cambó, (בתפטרישה מננדז קמבומונה משמאל), Vice Chair; Chair of Global Practice; Chair of Global Corporate & Securities Practice; Co-Chair of Global Energy & Infrastructure Practice, Greenberg Traurig, Miami: "השותפים שלנו, כולל במדינות דרום אמריקה, מאפשרים לנו לבצע משימות ולתת שירות מלא כמעט בכל מדינות דרום אמריקה. המטרה שלנו היא לספק בסיס לגידול ולהצלחה של הלקוחות שלנו, בשווקים ובתחומים בהם הם מעוניינים לפעול.

אמריקה הלטינית מאוד משוועת לטכנולוגיות מתקדמות, שזה החוזק של היזמים הישראלים. יש לזכור שאמל"ט זו טריטוריה של מעל ל-400 מיליון איש. זה שוק עצום צמא למה שמפתחים כאן בישראל.

אולם, יזמים חייבים להכיר את השטח, את תנאי הרגולציה של כל מדינה, את תנאי הרישוי, תנאי השוק, תנאי המסחר, השיטה הלגלית וכיו"ב. יש לנו כבר מאות לקוחות גדולים מקומיים באמריקה הלטינית, שזו מסה קריטית מספקת כדי ללמוד ולדעת מה הם מחפשים ואיך לגשת נכון לשווקים שלהם במדינות השונות.

אם נביט רק על מדינה אחת, ברזיל, זו מדינה של כ-200 מיליון איש עם מעמד ביניים המונה מעל ל-50 מיליון איש. יש כאן הזדמנויות רבות וחשוב להכיר מה הם מחפשים ובאילו תחומים ניתן להצליח שם". 

בפאנל המומחים שהתקיים במפגש, (בתמונפאנל המומחים רנל"טה משמאל), נידונו ההזדמנויות העסקיות הקיימות כיום בדרום אמריקה ובמיוחד במדינות, שהן דמוקרטיות יציבות וחזקות.

אלו מדינות, שהכלכלות שלהן נמצאות בצמיחה מואצת והשווקים שלהן צמאים להמשך התפתחות בסיוע משקיעים ויזמים זרים. המדינות הללו מעודדות הגעת יזמים ולכן הן הכינו ומפתחות תוכניות מגוונות ושונות ממדינה למדינה, של הקלות במיסוי, הורדת חסמים, אזורי סחר חופשיים ממכסים, ונושאים רבים נוספים, כדי להוביל להצלחה של היזמים המגיעים למדינות הללו. 

במציאות, רוב החברות הישראליות טרם גילו את דרום אמריקה, במיוחד חברות הסטארטאפ. עולם המשקיעים הישראליים (מקרנות הון סיכון ועד אנג'לים), בכלל לא מכיר את האיזור הזה. זאת, לעומת משקיעים אמריקאיים וסיניים, ויזמים אמריקאיים, שכבר מעורבים די עמוק בהשקעות ויזמות בדרום אמריקה, כי הם גילו את הפוטנציאל הרב הקיים שם.

יש באמל"ט מדינות, שמאוד מתאימות לכניסה של סטארטאפים ומשקיעים מישראל והמדינות הללו מעודדות כניסה של סטארטאפים ומשקיעים, החל מברזיל, דרך מקסיקו, צ'ילה, אורוגוואי, קוסטה-ריקה ועוד. עולם ההייטק במדינות הללו צומח במהירות ויש שם הזדמנויות מאוד אטרקטיביות בתחומים מגוונים. 

גבריאל (גבי) חיון, (בתמונה מגבי אוחיוןשמאל), מנכ"ל לשכת המסחר ישראל אמל"ט: "ישראל הפכה בעשורים האחרונים לארץ המבוססת על הייטק ושירותים מתקדמים. בהשוואה לעולם, יש בישראל דגש רב על היוזמה האישית. זה אולי הסוד של ההצלחה של היזמים הישראלים בארץ וברחבי העולם.

מדינות אמל"ט שונות זו מזו במיצוב שלהן, לגבי היכולות שלהן והבסיס הכלכלי שלהן. המעבר של מדינה כלשהי משלב לשלב בסולם ההתפתחות הכלכלי, תלוי בפרמטרים רבים דוגמת: רמת ההשכלה של האוכלוסייה, רמת המיומנות במדעים המדוייקים, רמת מכוני המחקר, רמת השליטה בשפות זרות ובמיוחד באנגלית, מהם הערכים הלאומיים והגאווה הלאומית, מה ההיסטוריה הכלכלית של המדינה, מה ההיסטוריה המשפטית של המדינה ועוד. 

מדינות, שהשקיעו בחינוך, צריכות לעבור עוד שלב בהתפתחות שלהן וזו השקעה במו"פ ויצירת קהילת מו"פ במדינה. זה מה שיביא ליצירת IP בהיקף הולך וגדל באותה מדינה. מעבר לכך, יש חשיבות עצומה ליצירת מערכת תמיכה לקידום היזמות בכל ההיבטים של היזמות ובמיוחד באפקטים של המיסוי, לרבות מערכת משפט, שתשמור על ה-IP ועל המסחר ההוגן.

לכן חשוב, שבמדינה הרוצה להתקדם, שיהייה בה משרד ממשלתי מרכזי, שעיקר עיסוקו הוא בקידום יזמות. בישראל, יש את הרשות לחדשנות, שהיא הזרוע הממשלתית המרכזית היחידה בעולם, שאני מכיר, שלא מפחדת מסיכונים והפסד כסף. זה, לפי תפיסת עולמי, חלק בלתי נפרד מעולם היזמות. לכן, חשוב לבחון מה מידת הפתיחות והנכונות לקחת סיכונים בכל משרד ממשלתי העוסק ביזמות, בכל אחת מהמדינות, שהיזמים פונים אליהן. 

אנו בפיתחה של המהפכה הרביעית בעולם, כאשר המהפכה של הדור השלישי היא של דור המחשבים, האוטומציה והאינטרנט, כאשר העולם נמצא בתהליכי מעבר מהירים למהפכת הדור הרביעי, שהיא מהפכת הווירטואליזציה, הבינה המלאכותית, הרובוטיקה, הפינטק, ה-IoT, מדעי החיים, הקלינטק, הננו והסייבר.

אם נסתכל על מדינות אמריקה הלטינית, הן ממש רק בתחילת הדרך למהפכה הרביעית, הן עדיין לא שם, בעוד שלנו כאן בישראל יש כבר פתרונות רבים וטובים למהפכה הזו, פתרונות המתאימים למהפכה הרביעית. לכן, יש אין סוף של אפשרויות בדרום אמריקה וחייבים להכיר את ההזדמנויות הללו ולבצע מהלכים כדי להצליח שם. יש דוגמאות לא מעטות לאלה, שהעיזו והצליחו בגדול באמל"ט ואנו יכולים ומוכנים לעזור, להגיע ולהצליח שם. הדלת שלנו פתוחה לכל יזם ומשקיע". 

 
מדינות אמל"ט 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
1.5.24 - Axis Tel Aviv 2024

7-8.5.24 - ChipEx2024 

7.5.24 - Data Driven Factories - Industry 4.0 

6.6.24 - Israel Mobile Summit 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים