איך שינוי מילה אחת גם ע"י רביב דרוקר - "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000

דף הבית >> עולם ה-ICT >> חדשות משרד התקשורת >> איך שינוי מילה אחת גם ע"י רביב דרוקר - "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000
נושא "הטלפוניה הסיטונאית" הוא אחד הנושאים הכי מטומטמים והזויים, שהוכנסו לכתב האישום בתיק 4000, מפני שמדובר בנושא, שכולו אי הבנה מוחלטת של המציאות. לתוך הכאוס הזה נכנסו החוקרים, הפרקליטות, היועמ"ש ורביב דרוקר, והטעו את כמעט כל העדים שהיו סביב התיק הזה, כולל את עו"ד חיים גרון, שהופיע בתכנית "המקור".
נתניהו בכלל לא היה ולא מעורב בכל הסיפור הזה (של "טלפוניה סיטונאית").

מאת: אבי וייס, 13.6.20, 21:22חיים גרון

היום פרסם הכתב יואב יצחק בפורטל News1 (כאן) כתבה מאוד נוקבת וחשובה הנוגעת לחים גרון, (בתמונה משמאל), שמומלצת לקריאה ואביא כאן רק את הכותרת וכותרת המשנה שלה:
הכותרת של הכתבה של יואב יצחק
"תיק 4000 / האם מותר דמו של ראש הממשלה. 
דרוקר שיבש ביודעין משפט נתניהו;
השפיע על חיים גירון לשנות גרסתו
"
כותרת המשנה: 
"דרוקר שיבש הליכי המשפט בתוכניתו מיום 21.05.20, בכך שהשפיע על העד עו"ד חיים גרון לשנות גרסתו לרעת נתניהו  למשטרה מסר גרון: "אני לא רואה כל הטבה שהוא נתן לשאול אלוביץ"; לאחר שרואיין ע"י דרוקר והוצגו בפניו עדויות אחרות, ובלחצו של דרוקר, שינה גרסתו: "בהנחות שאמרת, ודאי שבזק קיבלה פה המון"/ נכון יעשה נתניהו אם יגיש תלונה למשטרה נגד דרוקר בחשד לשיבוש הליכי חקירה ומשפט".

תגובת חיים גרון (גרון, לא גירון), נמצאת במלואה בנספח א' כאן למטה.

בנספח ב' כאן למטה יש ניתוח שביצעתי מזמן (כאן), בעניין "הטלפוניה הסיטונאית" והקשר שלה לחים גרון

אדגיש, שעו"ד חיים גרון (הוא גם מהנדס תקשורת) היה באותה עת האיש הבכיר במשרד התקשורת בנושא בזק, כי הוא היה ממונה, בין היתר, על תיק הרישוי של בזק ובנותיה (למעט רישיון השידורים של YES, שהיה באחריות מועצת הכבלים והלוויין). תפקידו באותה עת היה סמנכ"ל בכיר הנדסה ורישוי. הוא לא רק היה הבכיר ביותר בתחום זה במשרד התקשורת, הוא היה גם הוותיק והמקצועי ביותר במשרד התקשורת בנושא של הרגולציה על בזק (הוא והצוות שעבד אז תחתיו). לכן, החשיבות העצומה של עדותו ב"תיק 4000". 

אין ספק, שרביב דרוקר ביצע, לכאורה, הרבה עבירות ואת זה פרסמתי בהרחבה בסדרת 5 הכתבות המאוד נוקבות ומלאות במסמכים חדשים אודותיו (כאן, כאן, כאן, כאן וכאן), ובכתבה כאן אעסוק רק בהטעיה אחת שלו והיא נובעת מהכתבה של יואב יצחק: תחום "הטלפוניה הסיטונאית". 

מה חסר גם בכתבה של יואב יצחק גם בתכנית "המקור" וגם בתגובה של חיים גרון?

המציאות.

המציאות פשוט שונה לגמרי, והההטעה הענקית הזו הושגה בזכות השמטת מילה אחת בכל הפרשה הזו.

המשפט הנכון בנוגע לרפורמת "השוק הסיטונאי" בהקשר של רפורמת "הטלפוניה הסיטונאית" ומהלכי שלמה פילבר היה צריך להיות: "שלמה פילבר עיכב את השינוי ביישום הרפורמה של "הטלפוניה הסיטונאית".

במקום זה, כל השקרנים, החל משלמה פילבר עצמו (אחרי שנהיה "עד מדינה"), הרן לבאות, אבי ברגר, דרך המשטרה, הפרקליטות, היועמ"ש, מדבררי הפרקליטות, הפרשנים לרגע ולבסוף רביב דרוקר בתכנית "המקור", הציגו לכם את המשפט הבא:
"שלמה פילבר עיכב את יישום הרפורמה של "הטלפוניה הסיטונאית".

כלומר: השמיטו את המילה שינוי, ובכך הפכו לגמרי את המשמעות של המשפט הזה וסביב זה בנו סעיף מרכזי בכתב האישום.  

דהיינו: שלמה פילבר לא עיכב שום דבר בטלפוניה הסיטונאית. הוא עיכב רק את ההצעה לשינוי ברפורמה. כך, שהרפורמה הזו בכלל לא השתנתה, ואפילו לא בפסיק, או באגורה, בתקופה בה נתניהו היה שר התקשורת.

זו הייתה בזמנו ההצעה של בזק (ועוד כמה, כולל מתוך המשרד, לרבות חיים גרון), שהציעו לשנות את הרפורמה הזו של "טלפוניה סיטונאית" - לשיטת "הריסייל" המקובלת בכל העולם. השינוי הזה, שנעשה לבסוף, נעשה ע"י השר צחי הנגבי (באישור שר האוצר דאז משה כחלון). כך, שלא היה לזה כל קשר לנתניהו, וממילא זה לא הצליח (היה ניסוי לשנה). 

אגב, זה הדבר שהכי קל להוכיח, והוא הטעיה מכוונת, שנובעת מכך, שאיש לא בדק ולא תפס ולא בדק את המסמכים המקוריים של הנושא הזה, שנמצאים עד היום באופן גלוי באתר משרד התקשורת. 

הנה ההוכחות הפשוטות והגלויות לחלוטין לכל אחד בעניין זה:
א. ב-17.11.14 חתם השר גלעד ארדן על רפורמה "השוק הסיטונאי." עם מחירים קבועים ל-4 פלוס שנים קדימה. בתוך זה הייתה הרפורמה של "הטלפוניה הסיטונאית", שהוא הכניס ברגע האחרון (ב-2014, כל הדיונים וההחלטות על "השוק הסיטונאי" הסתיימו שנתיים קודם לכן), ללא כל שימועים מסודרים, שמקורם בועדה מקצועית ציבורית כלשהי (דוגמת "ועדת חייק"), בתיאום עם אבי ברגר (שהיה אז המנכ"ל). זאת, כנראה, כדי "לתקוע אצבע בעין של בזק", ובזק הייתה אמורה להתחיל לספק את השירות החל מ-17.5.15. זה לא קרה במציאות ובהמשך אסביר למה (לא קשור בכלל לנתניהו או למנכ"ל. בין היתר, לא היה לזה כל ביקוש והעיקר: בזק הודיעה למשרד התקשורת, שאינה יכולת לחבר לקוחות "טלפוניה סיטונאית" בשיטה, שקבע המשרד במתג הישן שלה, שיטה, שאכנה אותה כאן "שיטת סלקום" על שם מי שדחף את ארדן וברגר לקבוע זאת כך, ב"תיק שירות סיטונאי" של בזק, שהוא חלק מתנאי הרישיון של בזק).  

ב. ביום 10.12.15, כדי לנסות לצאת מהמשבר שנוצר (וגם נדון בבג"ץ, שבזק הגישה כנגד הרפורמה ב"טלפוניה הסיטונאית"), הציע המנכ"ל שלמה פילבר בשימוע, שנמצא כאן וכאן, לעבור לשיטת "הריסייל" ("מכירה חוזרת" זה השם של השיטה בהצעה). 

ג. אולם, בגלל ההתנגדות העזה מכל כיוון (גם מבזק) להצעה הזו, הוא פשוט גנז אותה לזמן די ארוך. כלומר: שלמה פילבר עיכב לזמן די ארוך את השינוי ברפורמת הטלפוניה של השוק הסיטונאי.

לא שהוא עיכב את הרפורמה. הוא עיכב את השינוי ברפורמה - זה כל ההבדל במילה אחת, שמטעים עי"כ את העדים, הציבור ובית המשפט.


ד. שלמה פילבר חזר לנושא זה במאי 2017, כמעט שנה וחצי אחרי השימוע, שהציע ב-2015, לשינוי השיטה של "הטלפוניה הסיטונאית" והפעם זה היה באישור השר צחי הנגבי.

ההודעות הרשמיות של משרד התקשורת במאי 2017 נמצאות כאן וכאן - על השינוי ב"טלפוניה הסיטונאית". יש בלינקים את ההחלטות של המעבר לשיטה החדשה (שיטת "הריסייל", שהייתה לניסיון לשנה אחת בלבד. אחרי שנה, במחצית 2018, תחת השר איוב קרא, השיטה הזו בוטלה ע"י המנכ"ל של המשרד נתי כהן - כאן וכאן, והוחזרה על ידו, באישור השר, השיטה והמחירון הבסיסי של "הטלפוניה הסיטונאית", כפי שקבעו השרים גלעד ארדן ויאיר לפיד, כי הם קבעו את המחירון ל-4 שנים קדימה).

השיטה הנסיונית החדשה הזו נקבעה לא בהחבא, אלא אחרי תהליך של שימוע וקבלת החלטות בצורה מסודרת, מה שנמצא במסמכים ברורים וגלויים מ-2017: (18 במאי): כאן, כאן וכאן.

הכל גלוי, רק צריך להסתכל על המסמכים הרשמיים והתאריכים.

זה מה שלא עשו ב"תיק 4000". לכן ,כל השקרנים יכולים לשנות תאריכים ולנוע ב"מנהרת הזמן" קדימה ואחורה, להטעות את העדים, כדי להפוך את סדר ההחלטות והזמנים ולהמציא האשמות חסרות כל בסיס במציאות.

ה. כלומר: לתקופה הרלוונטית להיותו של נתניהו שר התקשורת: 2015 עד מחצית 2016, לא היה שום שינוי, לא במחירים ולא בשיטה של "הטלפוניה הסיטונאית", כפי שקבע זאת השר גלעד ארדן (בחתימת שר האוצר דאז, יאיר לפיד).

שום שינוי ושום עיכוב. כלום. נתניהו לא שינה מאומה ולא עיכב מאומה. כלום. פשוט כלום מכלום, בעת שנתניהו היה שר התקשורת וגם כשנה אחרי כן. 

השינוי ב"טלפוניה הסיטונאית", שבוצע (זמנית לשנה) היה רק במאי 2017, בעת שצחי הנגבי היה שר התקשורת.

אלו העובדות ואין אחרות. 


ה. בכל מקרה יודגש, שכל המחירים של "הטלפוניה הסיטונאית", גם בשיטה הישנפרופסור ראובן גרונאוה ("שיטת סלקום") וגם בשיטה החדשה ("ריסייל"), נקבעו ע"י פרופ' ראובן גרונאו (בתמונה משמאל) והרן לבאות והצוות המקצועי של האגף לכלכלה של משרד התקשרות, מה שעבר בקרה מקצועית ואישור של אגפי משרד האוצר בחתימת שר האוצר, ולא היה לנתניהו (או לצחי הנגבי), או לבזק \ אלוביץ' - שום השפעה על המחירים הללו.

את דעת בזק היא הציגה בשימועים, גם לשיטה, שנקבעה ע"י ארדן וגם לשיטה הנסיונית של הנגבי ועמדתה של בזק נדחתה בכל הפעמים הללו ע"י כלכלני המשרד ופרופ' גרונאו). כך, שגם לבזק לא הייתה השפעה על המחירים. 

ו. ממש לאחרונה, משרד התקשורת קבע חד-משמעית, שבזק צדקה בכל הנושא של "הטלפוניה הסיטונאית", מה שממילא חיסל את הנושא הזה. ראה בעניין זה כתבה מאוד ברורה להבנה, של גד פרץ בגלובס - כאן

כלומר: לא רק שנתניהו לא עבר שום עבירה (כי לא השפיע מאומה על נושא "הטלפוניה הסיטונאית"), גם בזק לא עברה שום עבירה. אפילו אתר דה-מרקר, ניתח את ההחלטה הזו לטובת בזק והניתוח של נתי טוקר (שלא חשוד בכלל באהדת נתניהו או אלוביץ') ופורסם על ידו מאמר נרחב תחת הכותרת: "הקרב שסיבך את אלוביץ' ובזק בתיק 4000 מגיע לפתרון", ובכותרת המשנה כתב נתי טוקר: "המאבק בין בזק, משרד התקשורת והחברות פרטנר וסלקום מתקרב לסיומו, לאחר שהמשרד הכריע לטובת בזק בוויכוח על אספקת שירותים בשוק הטלפוניה ■ ההכרעה מחזקת את האפשרות שהמשרד יפסיק להתנגד לביטול ההפרדה המבנית בבזק". 

כלומר: העניין הזה של "רפורמת הטלפוניה הסיטונאית" מת מוות טבעי, בלי שום סידורי הלוויה, כנראה בגלל מגיפת הקורונה, אבל הוא נשאר ב"כתב האישום" כנגד נתניהו, וכמובן בתכנית "המקור", שהיה "משפט פומבי" הזוי ושקרי, ששודר בערוץ 13, על בסיס אותן עובדות שקריות. 

על פי ניתוח שביצעתי מזמן (למשל כאן סעיף ב'), מי ש"ייצר" לחוקרים, לפרקליטות וליועמ"ש (ואח"כ הרן לברותלעדים, לציבור וב"כתב האישום" שהוגש לבית המשפט המחוזי בי-ם) את השקר הזה, שכאילו שלמה פילבר דחה, על פי הנחיית נתניהו, את יישום "הטלפוניה הסיטונאית" (בשונה ל"דחיית השינוי" בשיטת היישום של "הטלפוניה הסיטונאית", שזו ההגדרה הנכונה), היה הרן לבאות (בתמונה משמאל), ששנא את שלמה פילבר (וכמובן את אלוביץ', בזק ונתניהו) ולכן שיקר, כדי "לדפוק" את כל אלו שהובילו אותו (לפי מה שחשב אז), לפרישה לא מכובדת ממשרד התקשורת, במרץ 2017.

אחרי הרן לבאות, הצטרף אליו בשקר הזה (כנראה בתיאום עמו), המנכ"ל לשעבר אבי ברגר, חבר ותיק ב"מפלגת רל"ב", ומשם השקר הזה התפשט לכל אורך העדויות והטענות, מ"כתב החשדות" ועד "כתב האישום". איש לא בדק ולא הציג לכל העדים את המסמכים המקוריים של משרד התקשורת, הגלויים והברורים ומזמן אמת, שמראים בברור - שזה לא נכון עובדתית.

​כבר כתבתי הרבה פעמים, שטוב ייעשה היועמ"ש ד"ר אביחי מנדלבליט (שמסובך בעצמו "עד צוואר" בפרשיות, שלא כאן המקום לעסוק בהן), שימשוך בעצמו את כתב האישום, שהגיש לבית המשפט המחוזי בירושלים.

מה עשה רביב דרוקר ב"המקור" בעניין "הטלפוניה הסיטונאית"?
הטעה את כולם, גם את העדים דוגמת חיים גרון וגם את הציבור בכך, שלא מסר לציבור ולעדים את העובדות הבסיסיות הכי חשובות הבאות:

א. "הטלפוניה הסיטונאית" לא הייתה בדו"ח "ועדת חייק" ובהחלטות השר משה כחלון (שאושרו ע"י הממשלה והכנסת) בנושא "השוק הסיטונאי". הוא (ארדן) הכניס את הנושא הזה ברגע האחרון לתוך "השוק הסיטונאי", וכפה (ללא כל שימוע שמקורו בוועדה ציבורית דוגמת "ועדת חייק") על בזק, לתת שירות במתכונת טכנית, שסלקום רצתה (בניגוד לדעתו המקצועית של חיים גרון), ולא אישר ליישם את המתכונת המקובלת בעולם בתחום זה: ריסייל ("מכירה חוזרת"). 

ב. הרווח העודף העצום של בזק מהטלפוניה נובע אך ורק מהטלפוניה הרגילה שלה ושום "טלפוניה סיטונאית" לא היה משנה את זה (הסבר מיד). זאת, כי היה צריך לטפל (בנפרד) במחירי הטלפוניה הרגילים של בזק - כולל הורדת הקש"ג (דמי קישורי גומלין) לאפס, מה שהשר גלעד ארדן לא עשה. כך, שגלעד ארדן (לא נתניהו, שבכלל לא עסק בתחום הזה), אחראי אישית לרווחים של בזק בתחום הטלפוניה הרגילה, ולא שום אדם או שר אחד. 

ג. כל הנושא של "הטלפוניה הסיטונאית" נדון בהרבה ערכאות שיפוטיות (דוגמה אחת מני רבות לדיון כזה יש כאן) וכרגע הוא עדיין לא מוכרע סופית ומצוי בדיון בבית המשפט המחוזי בת"א ובבג"ץ בירושלים. ניתחתי זאת בעשרות כתבות, שלא כאן המקום לפרטן. מי שמתעניין בנושא יכול לצלול לאחת הכתבות המובילות שלי בעניין זה כאן.

הנושא המשפטי של "הטלפוניה הסיטונאית" של בזק שהחל ב-2014 מתואר בהרחבה בניתוח של היועצת המשפטית של משרד התקשורת (עו"ד דנה נויפלד) שפורסם ב-27.11.14 והנה כאן הקטע הזה הגזור מחוות דעתה המשפטית בעניין זה. חוות הדעת הזו הייתה בסיס להמשך דיונים משפטיים נרחבים שלא כאן המקום לפרטם, שעד היום טרם הסתיימו סופית

כלומר: מבחינה פורמלית - משפטית, אין עדיין הכרעה שיפוטית סופית בעניין "הטלפוניה היסטונאית" והאם בזק עברה איזו עבירה (הקביעה הטרייה של משרד התקשורת שבזק צודקת, מובילה להכרעה שיפוטית לטובת בזק, וכעת כולם ממתינים לסיום ההליכים השיפוטיים הללו, במועד שטרם ידוע). כך, שאי אפשר כרגע לייחס איזו עבירה לנתניהו (ולבזק) בנושא, שעדיין לא הוכרע משפטית סופית ולפי כל ההחלטות עד כה, נראה שיוכרע לטובת בזק.

דהיינו: ממילא כל הסעיף הזה בכתב האישום הוא "תלוי על בלימה" מבחינה משפטית, כי הוא עדיין נדון (במשך שנים) בערכאות נפרדות, שטרם קיבלו החלטה סופית מחייבת. אם אין החלטה שיפוטית סופית מחייבת בעניין "הטלפוניה הסיטונאית". איך אפשר לייחס למישהו עבירה כלשהי, בעניין הנדון בהרחבה בבתי משפט, בנושא שטרם הוכרע שיפוטית לכאן או לכאן, שיש כאן איזו עבירה, או סטיה מהרישיון ומהנחיות משרד התקשורת לבזק? 

ד. העיקר: איש לא היה צריך אז ומאז וגם היום, וגם בעתיד, את "הטלפוניה הסיטונאית" ולכן לא היו, אין ולא יהיו לקוחות המשתמשים ב"טלפוניה סיטונאית", לא במתכונת, שקבעו גלעד ארדן וברגר - "שיטת סלקום", כפי שקראתי לה בכתבה, ולא במתכונת, שקבעו לניסיון לשנה צחי הנגבי ופילבר - "ריסייל".

כך, שמדובר בעיסוק ממש מטומטם, הזוי ולא הגיוני, בדבר שלא קיים במציאות

למה זה לא קיים במציאות? מכמה סיבות:
1. כולם עברו לדבר בטלפוניה סלולרית, גם בבית. אם לא שמעתם על זה - אם הסתתרתם במערה - עד היום, לכולם יש סלולר ביד ומדברים בו ומסמסים וכותבים בו, כל הזמן, גם בבית. 
2. למתחרות של בזק: הוט, סלקום, פרטנר, אקספון ועוד מתחרות רבות, יש שירותי טלפוניה על האינטרנט (השם הטכני זה VoB), שנמכרים במחירים זולים יותר מ"טלפוניה סיטונאית" (ולא חשוב באיזו שיטה: "שיטת סלקום" או בשיטת "הריסייל"). כך, ששום לקוח במדינת ישראל לא יהיה כזה מטומטם לבחור "טלפוניה סיטונאית", כשיש לו חלופה הרבה יותר זולה, עם כמות דקות כמעט בלתי מוגבלת, בשיטת ה-VoB, מה שאין בטלפוניה של בזק.
3. שוק הטלפוניה הקווית נמצא בירידה (בכל העולם וגם בבזק). כך, שממילא זה שוק, שישנה את פניו לחלוטין עם המעבר לחיבורי סיבים לבתים, ואז גם הטלפוניה של בזק תהיה VoB וזה מחסל כל הנושא הזה - מסדר היום. 

אז איך אפשר לבנות כתב אישום ולהאשים את נתניהו - על דבר שלא קיים במציאות?

לא מצליח להבין זאת.  


צילמתי את כל המסכים של המצגת של רביב דרוקר ב"המקור", שבהם הוא הטעה את הציבור, וגם את חיים גרון ואלו הן כל המצגות, שהוצגו בתכנית. תשומת לב, שבחלק מהמצגות אין (בכוונה) תאריכים, ובמקומות שיש תאריכים הם לא נכונים, כדי להתאים את המצגת לנרטיב השקרי המוצג בה:
 הרן לבאות
אלוביץ'

פילבר

האוצר

שוב האוצר

המשפט הכי חשוב כאן במצגות, הוא המשפט, שבו אומר שלמה פילבר: "דחיתי את היישום בשנה וחצי" והוא מתכוון בכלל לעניין אחר לחלוטין שלא מוסבר לציבור: הוא דחה את יישום השינוי לשנה וחצי. לא שהוא דחה את הרפורמה המקורית בשנה וחצי.

כך, במציאות 
הוא דחה את השינוי של הרפורמה של גלעד ארדן - בשנה וחצי. לא את הרפורמה עצמה.

כך, שהרפורמה המקורית של "הטלפוניה הסיטונאית" שנקבעה בסוף 2014 נשארה ללא כל שינוי, כל התקופה של נתניהו כשר תקשורת ואף הרבה אחרי כן

איך מילה אחת, משנה את כל המשמעות של המשפט, ואז כולם אחריו (עדים, פרשנים, רביב דרוקר ועוד) נסחפים בשקר הזה ומבלבלים את המוח בשטויות, שלא מחוברות לשום מציאות. 

כ"תוספת יוקר" לשטויות, לקחו מישהו מהאוצר, שלא מבין כלום ברגולציית עולם התקשורת, שייעשה חשבון כמה בזק הרוויחה מהדחייה של הרפורמה של "טלפוניה סיטונאית". יש רק בעיה אחת בחישוב: איש לא דחה את רפורמה "הטלפוניה הסיטונאית". זו המצאה של השקרנים והוא מצטרף לשקר בלי להרגיש - שעובדים עליו. מה שנדחה זה השינוי של הרפורמה. לכן, כל מה שיש בשני השקפים של דברי אסף וסרצוג, הוא חלק מהטעיית המכוונת של הציבור והעדים. בכלל לא היה צורך לקחת ממנו איזו עדות, כי הוא טמבל ולא עד. ועוד אצלו השנה וחצי של דחיית השינוי הפכו לשנתיים וחצי. כל אחד יוצר את הבלוף שלו, ברגע שאתה מתחיל מבלוף אחד קטן, של שינוי מילה אחת. 

זה שהרפורמה ההזויה הזו לא התממשה (עם לקוחות), זה נובע מסיבות שלא קשורות לנתניהו בכלל.

נתניהו אשם שלכל אחד בישראל יש סלולר ביד והוא לא צריך "טלפוניה סיטונאית" אצלו בבית?
נתניהו אשם שהמתג הישן בבזק לא התאים טכנית (לטענת בזק, טענה שכעת נמצאה כנכונה) ל"טלפוניה סיטונאית" ב"שיטת סלקום", כפי שדרשו ממנה? 
נתניהו אשם שטלפוניה הקווית ב-VoB של כל המתחרות בבזק, יותר זולה ועם יותר דקות, מהטלפוניה של בזק ולכן לא צריך בכלל "טלפוניה סיטונאית"?

ככה בונים תיק פלילי על כלום? 

שום דבר מכל זה לא שייך לנתניהו.

מדהים. 


שורה תחתונה:
כשלא מציגים בפני העדים את המסמכים המקוריים מזמן אמת, אנשים מקשקשים שטויות, משקרים, ממציאים ממוחם עובדות שלא היו ולא נבראו, בדיוק מה שהחוקרים והפרקליטות רוצים מהם, במטרה אחת ברורה: להפיל אשמה על נתניהו, שבכלל לא היה מעורב בכלום, בנושא "הטלפוניה הסיטונאית". 

בדבר אחד צודק יואב יצחק במאמרו הטרי והמאוד חשוב: יש לפתוח בחקירה פלילית כנגד רביב דרוקר וכנגד כל מי ששיתף עמו פעולה, במעשים ההפליליים, לכאורה, שהוא ביצע במסגרת התכנית "המקור". 

מדובר בשערורייה, שלא תיאמן, שבונים תיק פלילי סביב ספינולוגים ושקרנים סדרתיים מובהקים (פילבר, ישועה וחפץ) וכולם (מהמשטרה, דרך הפרקליטות, היועמ"ש ומדבררי הפרקליטות בתקשורת) ממחזרים את השקרים הללו לציבור וכעת לבית המשפט - שוב ושוב. 

היות ומה שנחשף כאן הוא ממש לא מצחיק, וזו "תפירת תיק" בקנה מידה כזה ענק (ש"פרשת דרייפוס" היא אפיזודה זעירה ושולית לעומת מה שיש כאן), אין מנוס אלא להקים ועדת חקירה ממלכתית בעניין הזה.

טוב ייעשה היועמ"ש, אם ימשוך מידית את כתב האישום, שהוגש על ידו לבית המשפט המחוזי בירושלים (ניתן לבטל את כתב האישום בכל שלב במשפט, עד רגע ההכרעה הסופית של השופטים).

אי אפשר להשאיר את העניין הזה ללא טיפול שורש ויסודי בערימות השקרים, הזיופים וההונאה (ועוד אין ספור עבירות, שלא כאן המקום למנות אותן), שתפרו לנתניהו בתיק 4000. 


נספח א'
תגובתו של חיים גרון לכתבה של יואב יצחק:
*********************************************

יואב יצחק שלום רב,
בתוכנית האמורה, ועפ"י הסיכום המוקדם עם רביב, נשאלתי תחילה והתייחסתי לגבי מיזוג בזק יס. יודגש כי זהו נושא שעליו לא העדתי ברשות ני"ע. בעניין זה ובעניין זה בלבד אמרתי שאלוביץ לא קיבל דבר, (מאחר שכל הליך המיזוג אושר כדין ע"י כל הרגולטרים הנוגעים לעניין, למיטב ידיעתי). דעתי זו לא השתנתה למרות נסיונותיו של רביב לשכנעני אחרת.

מה שקרה הוא שרביב השמיט כל ההתייחסות שלי למיזוג בזק יס, אשר נראה שלא תאמה האג'נדה העיתונאית שלו, אך הצמיד את המשפט שאמרתי לגבי המיזוג, לעניין אחר לגמרי, של הטלפוניה הסיטונאית, שם אכן לדעתי אלוביץ "קיבל מיליארדים" בכתוצאה מהעיכוב הנמשך במימוש האסדרה. כך יצר רביב רושם מוטעה ומטעה שדעתי השתנתה כביכול בעקבות הראיות לכאורה שהוצגו לי.
אודה לפרסום תגובתי זו כלשונה.אשמח להבהיר לך גם בע"פ. 
בברכה, 
חיים גרון
****************************************


נספח ב'
ניתוח קודם לעניין "הטלפוניה הסיטונאית" והקשר שלה לעו"ד ומהנדס חיים גרון: (לקוח מהכתבה: "חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים!")
************************************************************************************************************
3. האם "הטלפוניה הסיטונאית" שונתה לטובת בזק לשיטת הריסייל, לפי דרישת נתניהו (שמומשה דרך שלמה פילבר), כדי לספק את רצונותיו של שאול אלוביץ' ובזק?

המדובר כאן במסמך המוכיח, שנושא "הטלפוניה הסיטונאית" טופל לא נכון מבחינה מקצועית ע"י ראשי משרד התקשורת דאז, ושנתניהו בכלל לא קשור לנושא הזה בשום צורה. זה היה עניין פנימי בלבד במשרד.

נתניהו לא היה מעורב בזה בשום שלב, לא במישרין ולא בעקיפין ולא בכלל. לא ברור איך הוא שורבב לעניין זה.


המסמך הזה, שביקשתי ולא קיבלתי, מוכיח בצורה מאוד ברורה, את מה שטענתי בכמה וכמה פרקי הסדרה, שכל הטענות בכתב החשדות ובכתב האישום בנוגע לנושא "הטלפוניה הסיטונאית" ושיטת הריסייל, הן פשוט אוסף של שקרים על שקרים וטעות בהבנת המצב הרגולטורי של הנושא הזה  (נושא, שעד היום לא נפתר וכרגע עניין הטלפוניה הסיטונאית תקוע שוב בבתי המשפט).

בכל מקרה, יודגש שוב, שלנתניהו לא היה כל קשר או השפעה, ישירה או עקיפה בנושא הזה. היחיד, שידע מהנושא הזה ברמה המניסטריאלית, היה השר צחי הנגבי. לא נתניהו. 

במסגרת הנבירה שלי במסמכי הרגולציה של תיק 4000 התברר לי, שהתכנון של יישום הטלפוניה הסיטונאית בבזק היה, שיש ליישם זאת בשיטת הריסייל, כמקובל ברגולציה האירופאית ולא רק באירופה. כך, תכנן זאת מי שאחראי על תיק בזק במשרד, חיים גרון, שהוא גם עו"ד וגם מהנדס תקשורת. כך, שהיה גם הסמכות המקצועית הבכירה במשרד לעניין זה.

אולם, בעיני מתחרותיה של בזק (סלקום ופרטנר) לא מצא חן אז הרעיון הזה (כיום זה שונה לגמרי, ראה כאן), והן רצו, שתופעל בטלפוניה הסיטונאית שיטה אחרת, ששמה CPS, שכרגע לא נעסוק בה, כי היא לא כל כך חשובה וממילא לא יושמה עד היום.

הסיכום העקרוני, שהטלפוניה הסיטונאית תהיה בשיטת הריסייל, היה מאוד ממזמן, עוד כששמילה מימון היה מ"מ מנכ"ל, עוד לפני אבי ברגר. 

מה עשה אבי ברגר כשנהיה מנכ"ל ולאחר אישור השוק הסיטונאי ע"י השר גלעד ארדן, כדי לרצות את סלקום ופרטנר (נא לא לשכוח מהיכן הוא הגיע למשרד התקשורת - פרטנר, ולאן הוא הלך אחרי הפרישה - סלקום)?

ההחלטה על הכנסת הטלפוניה הסיטונאית בשיטת ה-CPS (ר"ת: Carrier PreSelection, להלן "שיטת סלקום") בוצעה בעורמה ע"י גלעד ארדן ולא באופן ישיר. הוא דאג שהמנכ"ל עדן בר-טל טרם פרישתו יפיץ (ב-9.6.13 - כאן) שימוע על "רשימת השירותים" ב"שוק הסיטונאי" והטלפוניה הוגנבה לרשימה הזו, אחרי שהשר הקודם משה כחלון לא הכניס (ובכוונה) את הטלפוניה ל"שוק הסיטונאי". כך גם נהגה "ועדת חייק", ששימשה בסיס להחלטות השר כחלון, מי שייצרה את הבסיס לרגולציית "השוק הסיטונאי" בישראל, רגולציה שאושרה בהליך מסודר, ע"י הממשלה והכנסת.

המנכ"ל השחליף את עדן בר-טל באוקטובר 2013, אבי ברגר החליט (לפי הנחיית השר ארדן) לאשר את ההחלטה הזו של הכנסת הטלפוניה למסגרת "השוק הסיטונאי", אחרי השימוע שפרסם עדן בר-טל - כאן.

כך, השר גלעד ארדן יכול היה לאשר את הכל (את כל השירותים שנכללים ב"שוק הסיטונאי" כולל הטלפוניה) כמקשה אחת

כשבזק טענה ש"שיטת סלקום" לא ישימה מבחינה הנדסית במתג הטלפוניה שלה, עוזי לוי שהיה תקופה של כמה חודשים מ"מ סמנכ"ל בכיר להנדסה ורישוי (בגלל שחיים גרון יצא לחופשה לא מתוכננת), הוציא לבקשת אבי ברגר חוות דעת הנדסית ב-17.11.14 שמאשרת את תקפות "שיטת סלקום" ברשת של בזק, בגישה הפוכה לזו של חיים גרון

כך, אבי ברגר ניצל את המצב, שחיים גרון יצא לחופשה מאושרת לא קצרה, בגלל בעיה אישית, והחתים את ממלא מקומו דאז במשרד, עוזי לוי, שחתם במקום חיים גרון על ההחלטות, למשל כאןשהשיטה, שתופעל בטלפוניה הסיטונאית, תהיה השיטה המבוקשת ע"י סלקום ופרטנר ולא שיטת הריסייל. 

העניין הזה כשל, הגיע לבג"ץ ולמריבות אין סוף (שעד היום לא נגמרו).

כדי לנסות לפתור את הבעיה, שיש מריבות ואין בפועל טלפוניה סיטונאית, הציע שלמה פילבר, לקראת סוף 2015, ללכת לשיטת הריסייל כנסיון לשנה, כי זו השיטה המועדפת הקיימת בכל העולם בתחום השוק הסיטונאי של טלפוניה, בדיוק כמו שהיה מתוכנן מתחילת הדרך ע"י חיים גרון.

ההצעה שלו נתקלה בהתנגדות חריפה (גם מסלקום ופרטנר) והוא (פילבר) דחה את הטיפול בנושא, עד שחזר אליו בסוף 2016, אחרי שלא חלה שום התקדמות בנושא, ולבסוף אושר ע"י השר צחי הנגבי, בתחילת 2017, לנסות למשך שנה את שיטת הריסייל. אולם, גם זה כשל בגלל אותה התנגדות, והעניין נתקע ללא פתרון מעשי לכלל השוק עד היום.

בהערת אגב אציין, שכלל לא ברור בשביל מה צריך טלפוניה סיטונאית, כשכל אחד הולך עם סמארטפון בידיו ומדבר בו גם בבית, ולחברות סלקום ופרטנר יש טלפוניה קווית (VoB) טובה לא פחות וזולה הרבה יותר. למה בכלל הם היו צריכים את הטלפוניה של בזק? זה לא ברור. 

כלומר: כל העניין הזה של שיטת היישום של טלפוניה סיטונאית הוא ויכוח מקצועי שגרתי אבל חריף, שהתנהל בתוך משרד התקשורת ולא הייתה כאן שום השפעה מהדרג הפוליטי, השפעה חיצונית, לא מנתניהו ולא מצחי הנגבי, שאישר בחתימת ידו את הריסייל, לאור כל ההמלצות של הדרגים המקצועיים והאישורים המשפטיים, שקדמו לחתימה שלו על שיטת הריסייל. 

לכל התהליך הזה, יש תיעוד. התיעוד, בין היתר, הוא הדו"ח, שהכין חיים גרון לשלמה פילבר, כהכנה למענה לדו"ח מבקר המדינה, שבוצע מסוף 2016 ועד כמחצית 2017.

ביקשתי את המסמך הזה (של חיים גרון לשלמה פילבר עבור מבקר המדינה), ופניתי דרך "חוק חופש המידע" למשרד התקשורת ביום 28.11.19

פנייתי מצויה כאן במלואה, למתעניינים.

לא הייתי צריך להמתין הרבה, כי התשובה השלילית הגיעה ב-10.12.19.

דחיית בקשתי לקבל את המסמך הזה מצויה כאן

כפי שראיתם קודם, הנימוק לאי מתן המסמך הוא באותו תרוץ של "התכתבות פנימית", שאין להעביר החוצה אלי. 

שלא יהיה כל ספק, המסמכים הללו ייחשפו בבית המשפט, בבוא בעת, ככל שיתקיים משפט. הסירוב השקרי לתת לי את המסמכים החשובים הללו, לפי חוק חופש המידע, הוא חלק ממסכת הטיוח והשקרים של תפירת תיק 4000. 

שורה תחתונה לסעיף זה: כל הטיעונים הקיימים בכתב האישום בנושא הטלפוניה הסיטואית ושיטת הריסייל מנותקים מכל מציאות ושקריים.

העובדה, שמסתירים מסמכים המוכיחים זאת, "שחור על גבי לבן" ומזמן אמת, היא תעודת עניות לשלטון החוק במדינת ישראל, שאיבד כיוון לגמרי. 
**************************************************************************************************************** 
 
Bookmark and Share


 

לוח מודעות

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

15-16/9/2020 - ChipEx2020  

15-21/11/2020 - שבוע היזמות העולמי    

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם לנובמבר 2019 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת ההונאה הגדולה שהובילה לכך שמוצרי התקשורת יקרים יותר בישראל - כאן

בלעדי לקוראי האתר: 1 ש"ח ליום שיחות וגלישה ללא הגבלה בחו"ל... - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: חשיפת "דבר ראשון" בעניין היועמ"ש - היבטים חמורים חדשים - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי המאת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

חשיפה: סלקום אספה ומכרה במשך שנים את כל נתוני לקוחותיה לרבות מיקומם - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

שר התקשורת חתם על הטבה רגולטורית של מאות מיליוני ש"ח ל-3 טייקונים! - כאן


 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
PIXABAY
 
Telecom Experts
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים