Telecom News - בג"ץ נוסף כנגד מועצת הכבלים והלויין בעניין זכיית ערוץ 20 במכרז ערוץ הכנסת

בג"ץ נוסף כנגד מועצת הכבלים והלויין בעניין זכיית ערוץ 20 במכרז ערוץ הכנסת

דף הבית >> חדשות >> חדשות עולם הטלוויזיה >> בג"ץ נוסף כנגד מועצת הכבלים והלויין בעניין זכיית ערוץ 20 במכרז ערוץ הכנסת
הצורך בחקירה יסודית של מה שנעשה במשרד התקשורת - מועצת הכבלים והלוויין גובר, עם הגשת בג"ץ נוסף מצד הרפורמים והקונסרבטיבים בנושא המכרז לערוץ הכנסת, בו זכה ערוץ 20 (במקום להיות נפסל על הסף במכרז). שופטת בית המשפט העליון החליטה לצרף את העתירה החדשה לדיון, שכבר נקבע (בעתירות של "חדשות ערוץ 2" ו-"RGE - ערוץ 10", כנגד מועצת הכבלים והלוויין). 
מאת: אבי וייס, 20.8.17, 08:00ד"ר יפעת בן חי שגב

בדיוק כפי שאתר Telecom News חזה, החלטת יו"ר מועצת הכבלים והלוויין, ד"ר יפעת בן חי שגב (בתמונה משמאל) להטיל "עיצום כספי" משמעותי על ערוץ מורשת יהודית (ערוץ 20), בגין הדרת קבוצות אוכלוסיה משידוריו, ממש "במקרה" ערב הדיון בעתירות, שהוגשו נגדה לבג"צ, בשל זכיית ערוץ 20 במכרז שידורי ערוץ הכנסת, מספקת תחמושת חדשה כנגד המועצה עצמה.

שכן, המהלך הזה עורר מייד את השאלה: למה מגיע ל"ערוץ פורע חוק" כמו ערוץ 20, הערוץ היחיד המקבל קנסות מיו"ר מועצת הכבלים והלוויין בשנת 2017, ערוץ המדיר קבוצות אוכלוסיה משידוריו, כיצד דווקא הוא מקבל פרס בדמות שידורי ערוץ הכנסת, בתקציב של 25 מיליון ש"ח לשנה?

ואכן, בסוף השבוע החולף (ביום ה' 17.8.17) הגישו הרפורמים [התנועה ליהדות מתקדמת בישראל] והקונסרבטיבים [התנועה המסורתית] עתירה חדשה לבג"צ נגד החלטת המועצה להעניק לערוץ 20 את שידורי ערוץ הכנסת וזאת בטענה "המפתיעה", שהערוץ מדיר קבוצות משידוריו (בג"צ 6516/17).

החלטת כב' השופטת ע' ברון בעניין זה מצויה כאן. השופטת החליטה לצרף את העתירה החדשה לדיון, שיתקיים ב-25.10.17 בעתירות של "חדשות ערוץ 2" ו-"RGE-ערוץ 10", בדיוק בנושא הזה, אם כי העתירות הקודמות הוגשו לבג"ץ מנימוקים שונים, אך לא פחות חמורים, מטענות הרפורמים והקונסרבטיבים. 

מדובר בפרשה חמורה ביותר החייבת להיחקר (במקביל לחקירה אודות "המתנות" בשווי של מעל ל-2 מיליארד ש"ח, שמועצת הכבלים והלוויין העניקה דרך Yes על חשבון הציבור והפרות חוק נרחבות, היישר לכיס של אזרח לא מוכר בשם שאול אלוביץ'). נשאלת כאן השאלה, כיצד מועצה ציבורית מקבלת במכרז החלטה כל כך "מוזרה", להעניק דווקא לערוץ מורשת יהודית (ערוץ 20), שמקורב לאי אילו אנשים בשלטון, את הזכות לשדר את ערוץ הכנסת, כאשר הוא גובר במכרז על מפיקים ותיקים ומנוסים ממנו בשידורים בכלל ובשידורי חדשות בפרט ("חדשות ערוץ 2" ו"ערוץ 10". אגב, היו עוד מתמודדים ראויים במכרז, אך הם לא ניגשו לבג"ץ).

ככל שיו"ר המועצה, שדחפה את המועצה לזכיית ערוץ 20 במכרז, פועלת כעת הפוך, להכשיל את זכייתו (מוסבר כאן למה), המהפך הזה של יו"ר מועצת הכבלים והלוויין, שרק את ערוץ 20 היא קונסת בקנסות ענק השנה, ב-2 קנסות ברצף מהיר - אחרי הזכייה של הערוץ במכרז, מבליט עד כמה ההחלטה הזו מלכתחילה היתה חמורה וככל הנראה נבעה ממניעים זרים ומוזרים, תוך העלמת מידע חשוב ביותר מהמשתתפים במכרז, נושאים הראויים להיחקר ובדחיפות.

יצויין, שנושא ההדרה של הרפורמים והקונסרבטיביים לא היה סוד. הוא פורסם בהבלטה בכל התקשורת וגם בפייסבוק של יו"ר מועצת הכבלים והלוויין (פירוט בנספח בתחתית הכתבה). הפרסום הזה נעשה ע"י יו"ר מועצת הכבלים והלויין במו ידיה כבר ב-2016 וחזר על עצמו בתחילת 2017. כך, שלחברי ועדת המכרזים של מכרז ערוץ הכנסת (חברי מועצת הכבלים והלויין) היה מספיק מידע בנושא זה והמידע הגלוי הזה משום מה לא נלקח על ידם בחשבון, שכן המידע הזה אמור היה לפסול את ערוץ 20 מלהשתתף במכרז

יתרה מכך: הרי לפי הפרסום של יו"ר מועצת הכבלים והלוויין עצמה, ההפרה של ערוץ 20 האחרונה, נמדדה ע"י המועצה במרץ-אפריל 2017. הרבה לפני המועד של קבלת ההחלטה על בחירה בזוכה במכרז הכנסת. אם לא די בכך, בהפרה הקודמת של ערוץ 20, נכתב ע"י יו"ר המועצה [ציטוט]: "מאז הקמתו, בקיץ 2014 ועד היום, הערוץ נקנס במאות אלפי שקלים בשל אי עמידה בתנאי הרישיון שלו, בין היתר בגין שידורי חדשות בניגוד להוראות הרישיון".

אז איך ערוץ 20 לא נפסל על הסף במכרז, אם כבר היה ידוע (לפי דברי יו"ר מועצת הכבלים והלוויין) "לבחורינו המצויינים, עובדי הציבור המסורים, שעבדו בהתלהבות ובמצויינות, עובדי ציבור יוצאים מן הכלל, שעבדו סביב השעון", כבר במרץ-אפריל 2017, שיש לפסול את הערוץ מלהשתתף במכרז, על פי תנאי המכרז (סעיף 41.3 למכרז)?
פתאום כולם הפכו לעיוורים וחרשים, לא רואים, לא שומעים ולא קוראים, את העובדות הללו? 

לכן, פנינו בדחיפות למשרד התקשורת בשאלה הבאה: 
מה עמדתכם בעניין בג"ץ 6516/17 (כאן), בעניין התנועה הרפורמית והתנועה הקונסרבטיבית נגד מועצת הכבלים והלוויין, משרד התקשורת ו"ערוץ לשידורי הכנסת" (חברת בת של ערוץ 20)? 

תגובה טרם קיבלנו. ככל שנקבל, נעדכן בהתאם. אין מה להיות במתח, אין סיכוי שנקבל תגובה. 

נספח: פרסומי יו"ר מועצת הכבלים והלויין לגבי "הדרת אוכלוסיות" משידורי ערוץ 20:
ב-29 לפברואר 2016 פרסמה יו"ר מועצת הכבלים והלוויין, ד"ר יפעת בן חי שגב את ההודעה הבאה בפייסבוק (הודעה שנשלחה גם לעיתונות ופורסמה בזמנו בכלי התקשורת):
צילום 1

אם לא די בכך, ב-1 במרץ 2017 פרסמה יו"ר מועצת הכבלים והלוויין את ההודעה הבאה בפייסבוק (שנשלחה גם לעיתונות ופורסמה בכלי התקשורת):
צילום 2

לערוץ 20 היה יותר מחודש של מבחן (מתחילת חודש מרץ 2017), לפי הודעה זו, לתקן את התנהגותו. זה לא קרה והערוץ המשיך "לצפצף" על יו"ר המועצה ועל הכתוב ברישיונו.

על פי הודעת יו"ר המועצה עצמה נאמר כך: "בחודש מרץ השנה, בהמשך לפגישה שהתקיימה בין נציגי המועצה, הערוץ וכן ראשי התנועות הרפורמיות והקונסרבטיביות בישראל, הוחלט לקיים תקופת בדיקה בה נבחנה הייצוגיות של קבוצות אלו על המרקע. מהבדיקה שערך אגף הפיקוח במועצה עולה כי בשידורי המורשת של הערוץ נפקדים הזרמים הרפורמים והקונסרבטיביים מהשידורים. אשתקד חזרה המועצה על הוראות הרישיון הקובעות כי שומה על הערוץ לעמוד על מתן ביטוי למגוון דעות, גישות וזרמים שונים בציבור, למגוון השקפות בחברה ולבעלי תפיסות מנוגדות. הדבר עוגן בהחלטתה מפברואר 2016, בה קבעה המועצה כי תקפיד על מתן ביטוי למגוון דעות, גישות וזרמים בציבור ולמגוון השקפות בחברה.
בעקבות תלונות רבות שהצטברו על שולחן המועצה, יזמה היו"ר בדיקה מדוקדקת של סוגיית הייצוג וההצגה בערוץ, אשר נבחנה במהלך חודשיים. הבדיקה העלתה כי היה אפס ייצוג לזרמים הרפורמיים והקונסרבטיביים.
במועצה אף מבהירים כי הליך הבירור שהסתיים בעיצום הנוכחי החל ב-16.5.17 (בעקבות הממצאים שנאספו בחודשים מרץ ואפריל) - יותר מחודשיים לפני הגשת עתירה לבג"ץ של התנועה הרפורמית בעניין [עתירה קודמת בעניין הרחבת הרישיון של ערוץ 20]. עוד נקבע כי הערוץ יחויב לדווח למועצה על הייצוג וההצגה של זרמים שאינם אורתודוקסיים בערוץ, לרבות הזרמים הרפורמיים והקונסרבטיביים, מדי חודש".

כלומר: בעת קיום המכרז לערוץ הכנסת, המידע המאוד חשוב הזה, היה אמור להיות מונח לפני חברי ועדת המכרז לערוץ הכנסת. למה חברי ועדת המכרז לא קיבלו את המידע הזה (שאגב, היה גלוי לחלוטין. הוא פורסם בכלי תקשורת רבים והתנועות הרפורמית והקונסרבטיבית התראיינו לא אחת בכלי התקשורת בנושא הדרתם מערוץ 20)? עניין חשוב זה נשאר לא ברור ודורש חקירה.

מה שכן ברור, שהסירחון הוא פשוט בלתי נסבל, מכל היבט שלא נביט על פעילות מועצת הכבלים והלוויין, כולל בחשיפה הטרייה שלנו לגבי הטיפול הכושל בנושא: שדידת משאבי "עידן +" בחסות משרד התקשורת ומועצת הכבלים והלוויין

לכן, המהלכים הספק חוקיים והטעונים חקירה דחופה, כפי שחשפנו כאן, מחזקים את הצורך הדחוף בהקמת "רשות לתקשורת", רשות עצמאית, שתפעל לטובת הצרכנים, ולא נגד הצרכנים ולטובת בעלי ההון וה"מקורבים לצלחת" של מקבלי ההחלטות, בניגוד מוחלט לחוק ולאחריות המוטלת על משרד ממשלתי חשוב ובעל כוח כלכלי עצום, כלפי השחקנים הגדולים בשוק. 

 
בג"ץ 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024 

21.8.24 - רוח אחרת - כנס חירות ישראלי

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים