Telecom News - המצאות שמילה מימון ואיוב קרא בעניין הפריסה האוניברסלית של הוט

המצאות שמילה מימון ואיוב קרא בעניין הפריסה האוניברסלית של הוט

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> המצאות שמילה מימון ואיוב קרא בעניין הפריסה האוניברסלית של הוט
שר התקשורת איוב קרא ביחד עם המנכ"ל בפועל של משרד התקשורת מימון שמילה מנסים להמציא המצאה חדשה בתחום "הפריסה האוניברסלית" של הוט. האם זה יהיה "תיק 5000" של משרד התקשורת? מתי המשרד הזה יתחיל לעבוד בשקיפות ולפי החוק והאינטרסים של הציבור?
מאת: אבי וייס, 16.3.18, 07:10איוב קרא

בעיתון גלובס פורסם (כאן), שהוט תיכנס לניסוי של פריסה של שירותי טלוויזיה באמצעות "גלים מילימטריים" או סלולר, כדי לנסות ולפתור את הפלונטר של "פריסה אוניברסלית" של הוט.

הדבר הזה מצביע בצורה הכי ברורה שלשר איוב קרא (שהיה יכול להציל את השוק הקווי), אין שום יכולת של שיקול דעת עצמאי, כנדרש ממנו כשר תקשורת, על פי חוק התקשורת, והוא נגרר אחרי ההגיגים והספינים הבלתי חוקיים של שמילה מימון, פעם אחרי פעם (כמו שבעבר "הובל באף" ע"י שלמה פילבר). "ככה לא בונים חומה".

הבעיה המיידית: הכוונה הזו וההחלטה הזו (כמודלף לגלובס) ראויות לחקירה, כי זה מהלך, ש"מריח" ממש לא טוב, בדיוק כמו כל מיני עסקאות מוזרות עם בזק, שחשפתי במשך השנים האחרונות, שקרוב ל-400 חוקרים מ"להב 433" ועוד כ-50 חוקרים מרשות ניירות הערך, עמלים חודשים רבים (ויעבדו עוד כמה חודשים), כדי להבין "מי נגד מי", מה שהיה ברור לי (וכתבתי על כך בצורה הכי נוקבת וברורה, במאות מאמרים) - כבר בהתחלה.... 

כדי שלא תהיה חזרה על הטעויות הענקיות, שנעשו עם בזק, שהרסו את התפתחות השוק הקווי (וגם את הקריירה, חופש העיסוק, המוניטין, הרכוש  והשם של לא מעט בכירים ואולי אף יפילו בסופו של תהליך את רוה"מ), אז הנה "תמרורי האזהרה" להחלטה הבלתי חוקית והשערורייתית החדשה הזו של משרד התקשורת, שמתרקמת כעת במשרד התקשורת, ממש מול עינינו:
 • המלצות "הוועדה המייעצת" (לעניין "הפריסה האוניברסלית" של הוט) נעשו ללא כל סמכות חוקית תוך חשד לזיוף כתב המינוי של הוועדה, נושא הנמצא כעת בחקירה. 
 • כל ההחלטות של שמילה מימון (גם של וקודמו שלמה פילבר) בנוגע להוט (וגם בנוגע לבזק) היו ללא כל סמכות חוקית
 • ההחלטה לאפשר להוט להיות OTT על רשת בזק (באופן זמני, כתחליף זמני ל"פריסה אוניברסלית") היא לא חוקית, התקבלה בחוסר סמכות ומבוצעת ללא רישיון כחוק
 • השימוע המוזר, שפרסם שמילה מימון, בעניין פריסת הוט הוא גם כן חסר כל תוקף
 • המסמכים העיקריים בסיפור הזה מוסתרים (עד היום) מהציבור, גם בגלל בג"ץ של הוט לגבי מסמך אחד מכלל המסמכים המוסתרים מהציבור (זה נוגע לרשימת היישובים, שאין בהם פריסה של הוט, רשימה, שהוט מתנגדת שתפורסם, למרות שהרשימה הזו מזמן פורסמה ברבים...). 
 • ההחלטה של השר איוב קרא בעניין הוט הייתה בלתי הגיונית, חסרת יכולת מימוש (העובדה שכעת מחפשים חלופה) וחסרת תוקף חוקי. אי אפשר לייצר רגולציה לא הגיונית ולצפות שהיא תעבוד, רק בגלל ששמילה אמר שזה יעבוד. 
 • בחינת מתן שירותי טלוויזיה של הוט מעל לרשת הסלולר של הוט-מובייל' לא רק שהיא בלתי חוקית ומנוגדת במפורש לרישיון של הוט מובייל (ולרישיון של הוט עצמה), היא לא יכולה להיעשות במחשכים, באיזה "ניסוי" טכנולוגי לא מוגדר ולא מפורסם בשום מקום, בלי שנבחן העניין בצורה פתוחה וגלויה, בשימוע ציבורי למדיניות חדשה, שימוע שיבחן את כלל ההשלכות הרגולטורית של הורדת ההפרדה המבנית לא רק מעל הוט והוט-מובייל, אלא גם מעל בזק ופלאפון. 
 • אין שום "מדיניות שר" או מדיניות משרד התקשורת, שעברה איזה תהליך של שימוע ציבורי או בכלל, בעניין הקצאת גלים מילימטריים לצרכי תקשורת כלשהן. ההחלטה על ההקצאה הזו של תדרים בתחום ה-70 גיגהרץ מוסתרת עד היום מהציבור. 
 • לא הוחלט בשום מקום ובשום מסמך, מה הרישיון הנדרש כדי להפעיל שירותי תקשורת בגלים מילימטריים. כל הרשויות, שכבר מפעילות שירותים כאלה, פועלות ללא רישיון כנדרש בחוק ובחסות של ההפקרות הבלתי חוקית והמזעזעת הזו ע"י שר התקשורת איוב קרא
 • בתחום הגלים המילימטריים, יש כיום חברה אחת, שהיא יכולה להיחשב כ"מונופול בלתי מוכרז" (Siklu באינטגרציה של SMBIT). שר התקשורת איוב קרא במו ידיו נתן את חסותו להתבססות מונופול בלתי מוכרז זה (שאחרי שיתבסס, בזכות השר, יהיה צורך להכריז עליו כמונופול), בלי שנעשה שום מהלך של שימוע, מכרז, מסמך מדיניות, בדיקה ברשות להגבלים עסקיים, או איזה תהליך שקוף או בכלל, שיכול לספק הסבר מניח את הדעת, מדוע השר איוב קרא מספק פרנסה ובשפע לחברה אחת בלבד.  
 • לא פורסם בשום מקום, ש-Siklu (מפתחת הטכנולוגיה בתדרים המילימטריים הללו) ו\או SMBIT (האינטגרטור המתקין ומתחזק את המערכת), קיבל\ו ממשרד התקשורת איזה רישיון לניסוי טכנולוגי, או רישיון לניסוי שיווקי, או איזה סוג של רישיון אחר, שמאפשר להם לפרוס תשתיות אלחוטיות בתצורה הזו, בתדרים הללו (ב-70 גיגהרץ) (את הרישיונות על פי חוק התקשורת אמורים לקבל הגופים והארגונים בהם המערכות הללו מופעלות, דוגמת הרשויות המקומיות). הכל בחסות שמילה מימון ואיוב קרא. מתי ראשי משרד התקשורת ילמדו לעבוד שקוף, לפי החוק, בשימועים מסודרים והכל פתוח, נקי וגלוי? 
אגב, לכל הכאוס סביב הוט יש פתרון מאוד פשוט וברור: אין צורך בפריסה אוניברסלית על הוט וגם לא צריך "שוק סיטונאי" על רשת הוט (לפחות לא בגישת ה-BSA. אפשר להחיל עליה "שוק סיטונאי" בגישת ה-WLR, כמו שיש ב-4 מדינות באירופה. אגב, הסדר הרגולציה האירופאי בשם WLR מופעל כבר בישראל, בהסכם בין הוט לרמי לוי. אולם, ההסדר הזה לא רק שלא עבר שום הסדר רגולטורי משום סוג, שירותי "רמי לוי tv" מסופקים ללא כל רישיון, בחסות השר איוב קרא, ש"מוסיף חטא על פשע"). כל ההמצאות הללו (של שוק סיטונאי ברשת הוט ופריסה אוניברסלית להוט) הן המצאות ישראליות פשוט מטומטמות וחסרות כל הגיון (וגם לא ברות מימוש).

היות והטימטום הזה לבש ממדים מפלצתיים עם השנים (מפני שאין פריסה אוניברסלית ואין שוק סיטונאי וגם לא יהיו דברים כאלה בהוט, כי זה פשוט מטומטם), הדרך החוקית היחידה והכי אלגנטית לצאת מהפלונטר הזה, היא להקים ועדה מקצועית של מומחים ואנשי מקצוע מתאימים, שתבחן את הרגולציה על הוט, גם בהיבטים של פריסה אוניברסלית וגם בהיבטים של שוק סיטונאי, ושתמליץ לשר ולממשלה על רגולציה חדשה להוט, לאור ההתפתחות של הטכנולוגיות, הרגולציה הקיימת לחברות כבלים בעולם הרחב, צרכי השוק בישראל, היכולות של הוט והתנאים של הרגולציה במדינת ישראל מתוך מבט קדימה לעשור הקרוב.

מה קורה בהוט?
אם לא די בצרות של משרד התקשורת, שנוחתות בקצב על הראש של הוט, אמש פרסמה הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן במשרד הכלכלה את הדו"ח השנתי שלה במסגרת "יום הצרכן הבינלאומי 2018". על פי הדו"ח (המצוי כאן במלואו למתעניינים), תחום התקשורת הוא התחום, שבו התקבלו הכי הרבה תלונות ברשות (25.75%).

הדבר היותר חמור: חברות התקשורת ובראשן קבוצת הוט מככבות בראש רשימת החברות, שכנגדן הציבור הרחב מתלונן ברשות, כמופיע בגרף הבא המדבר בעד עצמו:
תלונות צרכנים

קבוצת הוט נמצאת במקום ראשון עם מעל ל-200 תלונות, ואחריה קבוצת בזק (בזק ובזק בינלאומי) ואחריהן: קבוצת סלקום ובהמשך יש את פלאפון, פרטנר וגולן טלקום.

פנינו לקבוצת הוט לנסות ולהבין איך, אחרי כל ההבטחות לשיפור השירות וההשקעות, שנעשו בנושא השירות לציבור, עדיין זה המצב המוצג ע"י הרשות להגנת הצרכן, שהוט נמצאת ב"צמרת הטבלה" של החברות, שמתלוננים נגדן. מדובר במצב ממש מדאיג מנקודת ראות צרכנית. זה גם מקרין על היכולת של הוט לשרוד במתקפת המתחרות בה בתחום ה-OTT (שכולן, אגב, עובדות ללא רישיון). טרם קיבלנו תגובה מהוט. ככל שנקבל, נעדכן בהתאם. 

יצויין שבשנה החולפת חילקה הרשות בסך הכול קנסות בגובה של כ-34 מיליון ש"ח. כ-4.6 מיליון ש"ח הוטלו על חברות הטלמרקטינג "הקש על השש", "יו פי לייף מרקטינג", "צריכה ומיגון ישיר", "אלקטרו קופל" ו"קניה זהב". כולן נקנסו בגין פגיעה בציבור הקשישים במסגרת שיווק ביטוח מוצרי חשמל, טובין ושירותים. אתר "צ'יינה ביי" קיבל קנס של יותר ממיליון ש"ח על הטעיה בעניין מועדי אספקת המוצרים, אי הספקת המוצר, אי מתן מסמכי גילוי ואי ביטול עסקאות. חברת "בוקינג" נקנסה בלמעלה מ-3 מיליון ש"ח על פרסום מחיר ללא מע"מ. חברת פלאפון וחברת פרטנר נקנסו בסכום של 4.6 מיליון ש"ח על הטעיית הציבור: הצעת ציוד במתנה במסגרת עסקה, כשבפועל נגבה תשלום בעבורו. עוד צוין שהחברות לא אפשרה ללקוחות לעיין בחוזה או לקבל העתק ממנו. החברות גולן טלקום וסלקום נקנסו אף הם בסכום דומה, 4.5 מיליון ש"ח, בגין גביית יתר. נראה שהרשות תפסה את החלל והחורבן ששמילה מימון השאיר באגף פיקוח ואכיפה במשרד התקשורת, שהוא (משום מה) עדיין עומד בראשו (במקביל להיותו מנכ"ל בפועל וראש מינהל ההנדסה).

שמילה מימון
כך נראה שמילה מימון, הפעם בלי סיגר ובקבוק שמפניה ורודה
  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
24-25.6.24 - כנס הרצליה 2024

26-27.6.24 - AI WEEK 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים