הערך העסקי של אוטומציה בארגונים ועסקים

דף הבית >> סקירות טכנולוגיות >> הערך העסקי של אוטומציה בארגונים ועסקים
הערך העסקי של אוטומציה בארגונים ועסקים
מאת: מסימו פרארי, 4.7.17, 10:46מסימו פרארי

4 סיבות למה אוטומציה היא קריטית לניהול סביבת IT בהיקף גדול. אוטומציה אינה רק כלי מצוין כדי לטפל בדרישות השוק היום, אלא יכולה להוות גם אבן בנייה בסיסית כדי לעזור לתמוך בגידול והתפתחות של העסק מחר.

ארגונים ועסקים רבים הגיעו לשלב בו ניהול סדר הגודל של תשתיות ה-IT שלהם הופך לאתגר עיקרי. יש טווח רחב של טכנולוגיות, פתרונות, תהליכים ומערכי כישורים הזמין כדי לעזור לנהל סביבה בהיקף גדול, ובין טכנולוגיות הניהול, אוטומציה היא אחת העוצמתיות ביותר.

בעיקרה, אוטומציה אינה בחירה טכנולוגית. תחילה ומעל הכל, זו בחירה עסקית. בלי אוטומציה, התמיכה בגידול העסק עלולה להיות מורכבת יותר ויותר, עד לנקודה של הפיכתה לבלתי אפשרית מעבר לסדר גודל מסוים.

אם האמירה, ש"תוכנה אוכלת את העולם", היא נכונה, כפי שמארק אנדרסין, קפיטליסט הון הסיכון הידוע, אמר ב-2012, ואם נכון, שכל חברה הופכת לחברת טכנולוגיה, כפי שאמר מנהל המחקר של גרטנר ב-2013, אז אוטומציה הופכת לכלי הכרחי בידי כל עסק, לא רק ארגון ה-IT.

לפניכם 4 סיבות למה אוטומציה היא קריטית לניהול סביבת IT בהיקף גדול: פחות בזבוז, פחות מורכבות, פחות טעויות, פחות חוסר ודאות.

פחות בזבוז: אוטומציה מספקת אופטימיזציה לפעילויות IT
כדי להגדיל עסק, אפשר להציע יותר שירותים או להתמקד בהרחבת היכולות של שירותים קיימים, לספק רמות שירות רבות או דרגות שונות של התאמה ללקוחות.

סביר להניח, שארגון אנטרפרייז נוקט פעמים רבות לאורך חייו ב-2 הדרכים. בהתאם לכך, סביבת ה-IT מתפתחת לאורך הזמן, החל מסביבה פשוטה יחסית עם קיבולת מוגבלת, וכלה בג'ונגל בהיקף גדול של שפות, פלטפורמות וארכיטקטורות מרובות, שחובה לתמוך בהן לאורך שנים רבות.

כדי לתאר את התפתחות סביבת ה-IT, אשתמש במודל בשלות, שעוצב ב-2 ממדים: גודל ומורכבות. עפ"י המודל, אם עסק מצליח, תשתית ה-IT התומכת בארגון חייבת לגדול הן בגודל – כשהיא מארחת  יותר ויותר עומסי עבודה, והן במורכבות - אירוח מערך עומסי עבודה יותר ויותר מגוונים.

כדי לתמוך בהתפתחות כזאת, יש 2 אפשרויות: לגייס עובדים באותו קצב בו התשתית גדלה, או לחזק את ארגון ה-IT עם מערך חדש של כלים היכולים להגדיל את יכולותיו התפעוליות. לא לעשות דבר, זו לא באמת אופציה, מפני שאי אפשר לצפות, שניתן לנהל את ההיקף והמורכבות הגדלים עם מספר לא משתנה של עובדים.

כדי להוסיף להקשר, אשתמש במחקר על ה-TCO (עלות בעלות כוללת) עבור ענן פרטי מבוסס על OpenStack, אותו פרסמנו בשנה שעברה. חלק מהנתונים בהם השתמשנו במחקר זה באו מדו"ח יחס כוח אדם לתמיכה בשרתים, שפורסם ע"י חברת המחקר Computer Economics.

המחקר מצא, שארגון גדול (עם תקציבי IT תפעולי של 20 מיליון דולרים ומעלה), עם רמה ממוצעת של אוטומציה, תומך ב-46 Instances (מופעים) של מערכת הפעלה (תמהיל של פיזיים ווירטואליים) לכל מנהל מערכת, בעוד אותו ארגון גדול, עם רמות גבוהות של אוטומציה, תומך ב-101 מופעים למנהל מערכת. במחקר שלנו שיערנו, שמספר עומסי העבודה מוכפל בכל שנה. היפותטית, במצב דומה, אם מחליטים לא להשקיע באוטומציה, צריך יהיה גם להכפיל את צוות התפעול.

יהיה קשה מאוד לעמוד בקצב כזה מנקודת המבט של גיוס עובדים, אם לא בלתי אפשרי, בגלל מספר גורמים: תקציב  OPEX (הוצאות תפעוליות) מוגבל, תהליכי גיוס איטיים, מחסור בעובדים מיומנים בשוק ועוד.

בתרחיש השני, ע"י העצמת הארגון עם כלים חדשים, בהנחה, שזוהו הכלים המתאימים, ניתן לאפשר לפעילויותIT  להפיק יותר מהמשימות הקיימות המתבצעות באותה כמות שעות עבודה.

הכלים החדשים חייבים להיות מתוכננים לביצוע המשימות בדרך יעילה יותר, דרך קלות שימוש מוגברת, גמישות רבה יותר להתאמה למקרי שימוש, מחשוב מהיר יותר, או תמהיל של כל הדברים האלה. לדוגמא, אוטומציה יכולה לסייע לצוות להטמיע יישומים לעתים תכופות יותר ולעשות זאת מהר יותר, לטפל בבעיות בהיקף רחב יותר, לתקן אותן מהר יותר.

כבישים מהירים (אוטוסטרדות) הם אנלוגיה טובה כדי להסביר את הקונספט. כאשר האוכלוסייה באזור גיאוגרפי גדלה, הממשלה נאלצת לפתח את התשתית לתמיכה במכוניות הנוספות. במקומות מסוימים חובה לצייד אוטוסטרדות אלו בשערי גישה להסדרת הכניסה, ושערי תשלום חייבים להיות מופעלים ע"י בני אדם, שכל אחד מהם מבצע אלפי פעולות חוזרות על עצמן מדי יום.

מה שקורה זה, שאוטוסטרדות מושכות אפילו יותר תושבים לאזור, ויש יותר תנועת מכוניות בכביש. השלטונות יכולים לטפל בזינוק בתעבורה ע"י הוספת יותר שערי כניסה וגיוס עובדים חדשים לניהולם, או יכולה להפוך את האוטוסטרדות הקיימות ליותר יעילות ע"י הטמעת מחסומים אוטומטיים ומערכות גישה אוטומטיות כמו E-ZPass.

שערי כניסה וחיוב אוטומטיים מאפשרים ליותר מכוניות להיכנס לאוטוסטרדה באותה כמות של זמן הנדרשת למפעילים אנושיים. זאת, ע"י מניעת העצירה הקצרה בקופת התשלום ואינטראקציה בין הנהג והמפעיל האנושי או מכונת התשלום. אוטומציה מאפשרת לכל מכונית לעבור דרך שער התשלום במהירות גבוהה יותר, בפחות זמן.

באותה דרך יכולה אוטומציית IT לסייע לצוותי תפעול לנהל יותר עומסי עבודה במהלך אותן שעות עבודה, תוך הפחתת הצורך לגייס עוד עובדים כדי לתמוך בגידול של התשתית.

פחות מורכבות: אוטומציה מתאמת בין שירותים מתוחכמים
מעבר לנקודה מסוימת, הצלחה מובילה לעתים קרובות לגיוון בדרישות השוק, כאשר הפופולריות מושכת קהל רחב יותר.  בסביבה ארגונית, משמעות דינמיקה זו היא, שחלק מהקווים העסקיים (LoBs) אותם משרתים, עלולים, בסופו של דבר, לדרוש להתחיל לספק שירותים, שהם מחוץ להיצע המתוכנן או הרבה יתר מורכבים מכפי שצפו בתחילה.

לדוגמא, אחרי שסביבת מחשוב ענן, שתוכננה במקור להציע מעט שירותים סטנדרטיים, הופכת למצליחה ביותר, הארגון עשוי לקבל מספר גדל של בקשות לספק שירותים ספציפיים מורכבים. כל אחד משירותים מותאמים אלה כולל מספר שכבות יישום, שחובה לתאם ביניהן במונחי הקצאה, תצורה, עדכונים ותיקוני מערכת תקופתיים, הסבות (אם הכרחיות), והוצאה משירות. הסיכון הוא, שמורכבות חדשה זאת ביחד עם סדר הגודל אליו הגיע הארגון מפחיתה פרודוקטיביות אם המורכבות אינה מנוהלת כהלכה.

הבה נשתמש בהשוואה שונה כדי להסביר כיצד אוטומציה יכולה לפשט את התיאום (או התזמור) בין מערכות מורכבות: הממסרת האוטומטית במכונית. במכוניות מודרניות, הממסרת מנוהלת ע"י מחשב המפעיל את תיבת ההילוכים והמצמד (קלאץ') – אם מדובר במכונית ידנית ולא אוטומטית, בתיאום עם המנוע, בלמים, צמיגים ורכיבים רבים אחרים. אוטומציית משימת העברת ההילוכים מפחיתה את כמות העבודה הנדרשת מהנהג, מפני שהיא מפשטת את התהליך הכולל.

יצרני רכב השיקו תיבות הילוכים יעילות יותר גם כדי לעמוד בתקנות ולהפחית פליטת CO2, עם תיבות המכילות 8 או אפילו 10 הילוכים. פראריהעברה ידנית של 8 הילוכים תהיה לא רק מורכבת ותפריע לנהג, אלא גם ללא ספק תבוא לביטוי בנהיגה מאוד לא יעילה.

באותה דרך, כלי אוטומציה יכולים לפשט את החוויה של פריסת ותחזוקת יישומים בעלי מורכבות גוברת, החל מהרכבת שירותים רב-שכבתיים עד לתצורה של רכיבים נלווים כמו קישוריות ופיירוולים.

פחות טעויות: אוטומציה מפחיתה שגיאות אנושיות
אפילו החבר המוכשר ביותר בצוות תפעול IT  הוא בן אדם, ובני אדם מועדים לשגיאות. ככל שסביבה יותר גדולה ומורכבת כך, גדולים הסיכויים לטעויות.

לדוגמא, סביבות בהיקף גדול כופות בקלות על ארגון ה-IT לטפל בלחצי זמן ומתח. הלחץ הפסיכולוגי בא מהתובנה, שלא ניתן להשלים משימה, אפילו פשוטה, על כל המכונות המנוהלות, בכמות הזמן המוקצית תוך סבירות נמוכה לטעויות.

חובה גם לשקול את העובדה, שמורכבות גדלה מובילה ליותר פעילויות, שצריכות להתבצע. משימות מורכבות ביותר דורשות מיקוד קבוע ודיוק - כישורים, שלא בהכרח קיימים אצל כל חברי הצוות.

ציינתי, שאוטומציה יכולה לתאם ביתר קלות את הפעילויות המבוצעות בסדרה של שכבות יישום, שמרכיבות יישום עסקי מתוחכם. האתגר הוא לא רק לטפל בחלקים נעים רבים (ה"מה"), אלא גם לטפל בתצורות מורכבות ביותר המיושמות לכל שכבה ומגדירות את הקשרים בין השכבות (ה"איך").

פחות חוסר ודאות: אוטומציה מכינה לעתיד
עד עתה דיברתי על הערך של אוטומציה בהתמודדות עם האתגרים של היום, אך אוטומציה יכולה לעשות יותר מכך, כמו לצייד ארגונים טוב יותר כדי לעמוד בפני חוסר הוודאות של העתיד.

כשכבת הפשטה ((abstraction המקשרת רכיבים רבים ב-IT ובתפעול הארגוני בהיקף גדול במאמץ מינימלי, אוטומציה יכולה להיראות כפלטפורמת ניתנת להרחבה המתפתחת ומותאמת לשינויים בשוק.

אוטומציה כפלטפורמה בנויה על הרכיבים הבסיסיים, שכבר קיימים בסביבת המחשוב, מפשטת התפתחות של שירותים קיימים ויצירה של שירותים חדשים לגמרי.

לדוגמא, אוטומציה יכולה לפשט את הפריסה של יישומים קיימים ברחבי תשתיות ענן ציבורי ופרטי חדשות, שאינן קיימות היום. בדוגמא אחרת, אוטומציה יכולה להקל על שילוב רכיבי IT חדשים, כמו שירות ניהול זהויות וגישה (IAM) חדש, עם רכיבים קיימים, כדי לעזור ליצור היצע חדש בחלק קטן מהזמן, שהיה נדרש בדרך אחרת לתכנון מחדש של המערך המלא מבראשית.

לסיכום, אוטומציה אינה רק כלי מצוין כדי לטפל בדרישות השוק היום, אלא יכולה להוות גם אבן בנייה בסיסית כדי לעזור לתמוך בגידול והתפתחות של העסק מחר. עם זאת, אוטומציה היא רק אחד מרכיבים טכנולוגיים, תפעוליים ותרבותיים רבים, שיש להחדיר אותם לארגון כחלק של מסע לטרנספורמציה דיגיטלית. אוטומציה לבדה אינה מספיקה.
 
מאת: מסימו פרארי, יולי 2017.
מנהל אסטרטגיית ניהול ברד האט

רד האט
 
 
 
 
  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

29/6/2022 - בינת אקספו 2022


 

הכי ניצפים 
חג שמח!!!!

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

חשיפה: כיצד עמית סגל הטעה את הציבור וסייע לתפירת תיק 4000 כנגד נתניהו - כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

עדכונים שוטפים שצריך לדעת ממשפט "תיקי האלפים" עם כתב האישום השקרי - כאן

עדכונים וחשיפות מבית המשפט המחוזי בירושלים על תיק 4000 התפור והמופרך - כאן

ביהמ"ש המחוזי בירושלים: עדכונים מרתקים ממשפט תיק 4000 המצוץ מהאצבע - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

החקירה הנגדית של חפץ: עדכונים מביהמ"ש המחוזי בי-ם לגבי תיק 4000 התפור - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

משפט תיק 4000: הסברים של אבי וייס ע"י סרטוני יוטיוב/מצגות ינואר 2022 - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים