Telecom News - למה מסתירים מהציבור את "מטמון" כתובות IPv4 המוחבא באיגוד האינטרנט?

למה מסתירים מהציבור את "מטמון" כתובות IPv4 המוחבא באיגוד האינטרנט?

דף הבית >> פורומים וביטקוין >> Web 2.0/3.0 >> למה מסתירים מהציבור את "מטמון" כתובות IPv4 המוחבא באיגוד האינטרנט?
איגוד האינטרנט הישראלי, הפוך מהמדיניות המוצהרת שלו, מסתיר מהציבור, לרבות מחברי האיגוד, את הנתונים הכי חשובים לקיומה של תשתית אינטרנט מפותחת בישראל. חשיפת הנושאים השונים, שהאיגוד מסתיר, ולמה הוא מסתיר אותם, ובראשם "המטמון" של כתובות IPv4, במצב של מחסור חמור בכתובות כאלו בישראל.
מאת: אבי וייס, 8.12.18, 17:40עו"ד יורם הכהן

​לאחרונה, בדיוק כמו שכל מונופול (מוכרז או לא מוכרז, זה לא משנה) נוהג, תוך צפצוף ענק על הלקוחות והציבור, הקפיץ איגוד האינטרנט הישראלי את מחירי הדומיינים (Domain Names) בכ-30%.

למה? פשוט כי הוא יכול. הסברים כאן. בכתבה כאן "נרים את המסך" מעל למהלכי הסתרת המציאות והעובדות, בנושאים חשובים לא פחות. גם נבין וננתח למה ישראל נמצאת במצב של מתחת למדינות "העולם השלישי", בתחומים, שבהם עוסק איגוד האינטרנט הישראלי.  

ביום 15.11.18 שלחתי את סדרת השאלות הדחופות הבאות לצמרת איגוד האינטרנט הישראלי (איגוד, שפרופ' קרין נהון היא נשיאת האיגוד ועו"ד יורם הכהן, בתמונה משמאל, הוא המנכ"ל):

"שלום רב,
1. בעקבות הדיון בוועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת בעניין IPv6 (כאן), דיון של "נאומים" (בדיוק כמו דין קודם בנושא זה, שנערך ב-23.5.11), דיון, שלא התקבלו בו שום החלטות מעשיות (למעט דיווח על שימוע פנימי, שנדחה בינתיים, במשרד התקשורת, לגבי עדכון רישיונות ה-ISP), האם האיגוד מתכוון לקדם את הנושא לכיוון הממשלה, או לאיזו יוזמת חקיקה או פעולה ברמה בכירה מתאימה דומה, כדי להעלות את הנושא לסדר העדיפות הנכון לטיפול, לאור הפיגור העצום של מדינת ישראל בתחום זה?

2. כ"כ, היכן הדו"ח הסופי של  "מדיניות ציבורית מומלצת לפרישת IPv6 בישראל", כמובטח כאן באתר האיגוד, שיופץ לאחר "דיון ציבורי" במסמך זה?

3. כ"כ, מה נגמר עם "המטמון" של כתובות IPv4 המצוי בידי האיגוד מזה שנים, ללא כל שימוש?

4. האם איגוד האינטרנט מתכוון לפרסם (כהצעת חבר האיגוד רפי הוידה) את הדו"ח המלא של סנטר המפרט את פעילות המרשמים הלאומיים בעולם עם דגש על אירופה והאם אי פרסום הדו"ח מקורו בכך, שהאיגוד מעוניין להסתיר את המידע, שברוב מדינות העולם לרבות אירופה, תחום הדומיינים טופל או מטופל בחקיקה ברמה ממשלתית, או ע"י גופים התלויים בממשלות (דוגמת אוניברסיטאות ציבוריות מדינתיות), או ע"י עסקים פרטיים, שקיבלו זיכיון מהמדינה, בעקבות חקיקה ממשלתית?

אגב, הדו"ח המקוצר הטרי של סנטר מצוי באינטרנט ופתוח לכל – כאן, וגם הוא לא פורסם ע"י האיגוד לידיעת חבריו, כאשר האיגוד משלם דמי חבר בסכומים לא מבוטלים לארגון סנטר (כ-125 אלף ₪ לשנה), לא ברור למה ועל מה, כאשר כל הפעילות, שנעשית בסנטר, מוסתרת מחברי האיגוד..

5. האם הוועד המנהל של האיגוד מתכוון לפרסם את הדו"ח האסטרטגי, שהוכן עבור הנהלת האיגוד ואת הצעת תקציב 2019 (שכבר נדונה בהנהלה), לידיעת חברי האיגוד והמועמדים לחברות בוועד, לקראת בחירות 2018 לוועד האיגוד, שתתקיימנה לקראת סוף דצמבר 2018?.

6. מה עמדת האיגוד לגבי ההודעה, שפורסמה כאן, לגבי סיומת חדשה בעברית .קום, שמנוהלת ע''י המרשם האמריקאי - חברת וריסיין (Verisign, שמנהלת, בין היתר, את סיומת .com), כאשר אחד הרשמים לסיומת הזו של דומיין בעברית הוא הרשם הישראלי - חברת דומיין דה נט?".

ביום 20.11.18 קיבלתי תגובה מפורטת מאיגוד האינטרנט הישראלי:
"להלן תגובת איגוד האינטרנט לשאלותיך:
בעקבות מסמך המדיניות, שנכתב ע"י איגוד האינטרנט הישראלי, הודיע משרד התקשורת, שייקח את ההובלה לנושא  פרישת IPv6 בישראל והגדיר את הנושא כיעד לאומי.
בנוסף, הציב משרד התקשורת יעד אופרטיבי השואף לכך, שבשנת 2021 40% מתעבורת ה-IP בישראל יהיו ב-IPv6. הדבר תואם את המלצות איגוד האינטרנט הישראלי, לנושא הטמעת התהליך בישראל ע"י הרגולטור המתאים לכך, כפי שפורטו במסמך המדיניות, שנכתב ע"י האיגוד, ואנו תומכים בכך.
האיגוד ממשיך לקחת חלק פעיל ככל שיידרש, ולעקוב אחר המהלכים, שמוביל משרד התקשורת לצורך הטמעה משותפת של כלל בעלי העניין והגורמים הרלבנטיים בתעשייה המקומית.

דו"ח המדיניות הציבורית לנושא פרישת IPv6 עודכן בכל השינויים, שהועלו בשימוע הציבורי לנושא, ונמצאו כמתאימים לדו"ח הסופי ובימים אלה יעלה הדו"ח המעודכן לאתר.

בנושא כמות הכתובות של פרוטוקול IPv4 באיגוד ואפשרות השימוש בהן - מנכ"ל איגוד האינטרנט הישראלי דיווח על נושא זה בישיבת ועדת המדע בנושא זה בכנסת, שהתקיימה לפני מספר שבועות (5.11), וזהו המידע העדכני ביותר הקיים לנושא. אנא עיין בפרוטוקול הישיבה.

לשאלתך לנושא פרסום הסקר הרבעוני של נתוני המרשמים החברים בארגון CENTR האירופאי: לפי מדיניות הפרסום של CENTR, הנתונים הנשלחים מטעמם, מיועדים לצפייה ע"י הדרגים המקצועיים של המרשמים ברחבי העולם בלבד ואינם מורשים להפצה רחבה. כמובן, שבכל הקשור לפרסום הנתונים הקיים מטעמם לציבור - ניתן לצפות בו בקלות באתר שלהם, הקישור לדו"ח הציבורי מופיע גם בחשבון הטוויטר שלהם.

כמו כן, אנו מסבים את תשומת לבך לכך, שהסכום שנקבת בו לגבי דמי החברות בארגון CENTR הוא שגוי, ומשקף את הסכום הכולל שאיגוד האינטרנט הישראלי משלם לכלל הארגונים הבינלאומיים השונים, בהם הוא חבר.

לנושא קידום השימוש בשפה העברית במרחב ה-TLD - כפי שכבר עדכנו לפני מספר שבועות – ICANN, הגוף העולמי האחראי על הקצאת שמות וכתובות באינטרנט (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers), הקים בסיוע איגוד האינטרנט הישראלי ועדה לגיבוש כללי המימוש של עברית ב-TLD – Top Level Domain. כך, שיתמוך גם בעברית כפי שכבר נעשה עבור שפות נוספות, שאינן נכתבות בתווים לטיניים. הוועדה מופעלת על ידי איגוד האינטרנט הישראלי (ע"ר) ומאיישים אותה מומחי אינטרנט ולשון עברית מקהילת האינטרנט הישראלית וכאמור מצטרפת לוועדות של שפות נוספות בעולם, מתוך מטרה לסייע בפיתוח כללים עבור שרת שורש (ROOT ZONE), ששמו כתוב באותיות עבריות. 
מסקנות ההליך האסטרטגי, שהתקיים באיגוד, יושקפו לחברים עם השלמת כתיבת הדו"ח לנושא זה ואישורו ע"י הוועד המנהל. התוצאות יוצגו לחברים, ותתבקש השתתפותם.

תקציב 2019 טרם אושר בוועד, וכמקובל יפורסם באתר האיגוד בשקיפות מלאה לאחר אישורו.

במקביל, אנו מאחלים הצלחה לחברת VERISIGN עם הוספת הסיומת בעברית .קום לרשימת הסיומות המוצעות לרישום.
עם זאת, כדאי וחשוב להזכיר, שהסיומת הלאומית של מדינת ישראל היא IL. והיא מנוהלת על ידי איגוד האינטרנט הישראלי".

בתגובה, שלחתי ביום 23.11.18 את שאלת ההמשך הבאה לאיגוד האינטרנט:
"
בהתייחס לתשובתך: "מנכ"ל איגוד האינטרנט הישראלי דיווח על נושא זה בישיבת ועדת המדע בנושא זה בכנסת, שהתקיימה לפני מספר שבועות (5.11), וזהו המידע העדכני ביותר הקיים לנושא. אנא עיין בפרוטוקול הישיבה".
כמה שחיפשתי - לא מצאתי פרוטוקול כזה.
אוכל אולי לקבל את הפרוטוקול, שאליו אתה שולח אותי לקרוא (שלא קיים כרגע, לפי מיטב ידיעתי), שבו יש תשובה מלאה לשאלתי?".

התגובה שקיבלתי ביום 25.11.18: "איגוד האינטרנט אינו אחראי לפרסומי ועדת המדע של הכנסת. אני ממליץ לפנות לדוברות הוועדה"..

לכן שלחתי שוב שאלה ביום 25.11.18: "אתה שלחת אותי לקרוא את התגובה שם בכנסת. למה אני לא יכול לקבל תגובה ישירות מאיגוד האינטרנט - אותו שאלתי את השאלה, ולא מצד ג', שלא שייך בכלל לאיגוד?".

והוספתי את המשפט החשוב הבא בשאלתי: "אגב, צפיתי בהקלטה של הדיון (בכנסת), ואין שם תשובה לשאלתי...יש שם תשובה של המנכ"ל לשאלה שלא שאלתי.. ".

הסבר קטן ותזכורת: את קיומו של "המטמון" המוחבא כבר כמה שנים טובות באיגוד האינטרנט הישראלי חשפתי כבר ב-2015 במאמר: "איגוד האינטרנט הישראלי מחביא מטמון של מאות אלפי מספרי IPv4 פנויים

מאז 2015 (ועד היום) אני לא מצליח לקבל תשובות לשאלות הפשוטות הבאות:
1) למה האיגוד בכלל מחביא מטמון של כתובות?
2) מה גודל המטמון? (הסתרת הגודל של המטמון מסתירה את השווי הכלכלי שלו, בשוק שיש בו מחסור עצום בכתובות ושיש בו "שוק שחור" למכירת כתובות "במחירים מופקעים").
3) למה האיגוד לא מחלק את הכתובות הללו למטרות ציבוריות (שהאיגוד יקבע בעצמו, או ועדה ציבורית תקבע. אני הצעתי לחלק זאת לבתי ספר, ביחד עם כתובות IPv6 שהם כיום כתובות חינמיות, כדי לעודד תלמידים בבתי הספר להתנסות, ללמוד וללמד, כיצד עוברים מ-IPv4 ל-IPv6). 

במקום לענות על השאלות הפשוטות הללו, המנכ"ל (עו"ד יורם הכהן) שוב ושוב (גם בוועדה בכנסת) עונה לשאלה שהוא לא נשאל לגביה על ידי: למה האיגוד לא מוכר את הכתובות הללו ל-ISP? אני בהחלט מסכים עימו, שלא צריך למכור את הכתובות הללו ל-ISP, כי זה לא תפקיד האיגוד. כגוף ציבורי, הכתובות הללו מ"המטמון", צריכות להיות מוקצות למטרות ציבוריות. לזה לא קיבלתי תשובה, מאז 2015 ועד היום. 

בתגובת האיגוד לנדנוד החוזר ונשנה שלי בעניין "המטמון", קיבלתי ביום 27.11.18 את התגובה הבאה:
"לשאלתך: כפי שציין בדבריו מנכ"ל האיגוד בדיון בכנסת, כמות כתובות ה-IPv4 היא קטנה ואינה מהווה פתרון ארוך טווח.
אנו חוזרים ומדגישים, כפי שצויין במסמך המדיניות, שפרסם האיגוד בנושא פרישת IPv6 בישראל: מדובר בכתובות, שרובן הוקצו למשק הישראלי.
בהיותנו גוף ציבורי, הפתרון שאנחנו מצביעים עליו, אינו מכוון לפתרון זמני ובהיקף מצומצם, אלא כזה שיניע את המשק הישראלי לפתרון ארוך טווח ליישום פרוטוקול
IPv6  - וכמו שניתן כבר לראות, בהמלצתנו - מוביל כיום משרד התקשורת את הנושא ואף הגדיר אותו כיעד לאומי".

כעת זה ברור לגמרי.

אם לא הבנתם את התשובה של האיגוד, זו ממש לא אשמתי.

אגב, גם אני לא הבנתי שום מילה מהתשובה הזו...

פשוט, האיגוד מתחמק מלענות על שאלות קשות. אין בזה שום חדש. 

בהערת אגב, לא ברור לי מהיכן מנכ"ל איגוד האינטרנט למד או הסיק שמשרד התקשורת מוביל את תחום IPv6 והגדיר אותו כיעד לאומי. כנראה שבגלל שאין מיסים על Fake News, ניתן להמציא ולכתוב כל דבר. בינתיים, משרד התקשורת פיזר (ביחד עם איגוד האינטרנט) לא מעט Fake News. במציאות: לא "יעד לאומי", לא "הובלה" ולא בטיח. נאדה. כלום מכלום. פשוט אוויר של כלום. לא קרה כלום ולא יקרה כלום (בטווח הזמן הנראה לעין). רק טיוטות חסרות משמעות ותוקף ודיונים עקרים. אפילו מדיניות שר תקשורת עדכנית - אין. החלטת ממשלה ו\או כנסת? אין.. אלו הן העובדות.  


השאלה האמיתית הייתה ונשארה: האם יש לאיגוד האינטרנט הישראלי, השפעה חיובית ומקדמת כלשהי על זירת האינטרנט הישראלי? זאת, מלבד "שדידת" כרבע מיליון בעלי הדומיינים בישראל - במחירים מופקעים, שקופצים בכ-30% בבת אחת?
העובדות, נכון להיום הן
  • האיגוד אינו מפרסם את תקציב 2019, למרות שאנו ממש בפתח שנת 2019. 
  • האיגוד אינו מפרסם את "הדו"ח האסטרטגי", שהוכן עבורו ובתקציבי עתק, למרות שהוגש לוועד האיגוד ביוני 2018.
  • האיגוד אינו מפרסם את סקר סנטר על המרשמים האירופאים, ממנו עולה, שישראל היא יוצאת דופן בכך, שנושא הדומיינים לא מטופל בישראל ע"י חקיקה מדינתית. 
  • האיגוד אינו מפרסם את קובץ הבוחרים למועמדים לחברות בוועד.
  • האיגוד אינו מפרסם את עלויות הרישום והחידוש של שמות מרשם (פרסם רק את המחיר שעלה, זה המחיר הנגבה מהרשמים, האיגוד לא הציג את העלויות של האיגוד מול הנושא הזה, העלויות של הנושא הזה בלבד, כדי שהחברים באיגוד וגם הציבור יוכלו להעריך, אם לא מדובר כאן ברווח מוגזם ומופקע),
  • האיגוד אינו גובה דמי חידוש מ-8,650 בעלי שמות מתחם, שנרשמו לפני 1.1.99, ונתן להם פטור מתשלום - לנצח. כלומר: אלה שכן משלמים, נושאים על גבם וכיסם את אלה שלא משלמים (ולכן, צריך להעלות את המחירים...). 
  • האיגוד אינו מסדיר בתקנון האיגוד את כללי הניהול של מרשם שמות המתחם,
  • האיגוד אינו מפוקח ע''י שום גורם ממשלתי או אחר (גם לא ע"י רשם העמותות), בתחום שמות המתחם, 
  • לא ברור כמה חברי איגוד רשאים להגיש מועמדות לוועד האיגוד, לפי הכללים הכלולים בתקנון האיגוד!!!... ידוע רק כמה מקומות מתפנים בוועד, עליהם ניתן להתמודד.
  • האיגוד נמצא בעימות משפטי חמור בבית המשפט המחוזי בירושלים, מול רשות המסים, שקבעה, שהאיגוד חייב בתשלום מס הכנסה (ומע"מ) על הכנסותיו, כי זה "עסק" לכל דבר, שחייב במיסים. העלאת המחירים האחרונה, כנראה נועדה, בין היתר, להכין את תקציב האיגוד למצב, שבו האיגוד יפסיד במשפט לרשות המיסים, שנמאס לה מתרגילי ההתחמקות המתמשכים ממיסים, של האיגוד.
לסיום, אני מביא כאן התכתבות בין רפרפי הוידהי הוידה, (בתמונה משמאל), חבר ותיק של איגוד האינטרנט (ולשעבר בכיר במשרד התקשורת), לבין המועצה הישראלית לצרכנות, התכתבות המדברת בעד עצמה ומציגה את הנושאים, שהועלו כאן, בצורה מאוד ברורה וחדה, עם כמה חידושים:

1. ביום 3.12.18 פנה רפי הוידה למועצה הישראלית לצרכנות:
"עו''ד יעל כהן - היועצת המשפטית - המועצה הישראלית לצרכנות
שלום רב,
א. ברצוני להביא לתשומת לבך את הכתבה, שפורסמה הבוקר אודות עליית מחירי הרישום של שמות המתחם בסיומת ישראל בשעור של כ-30% !!!... ולדעתי, ללא הצדקה ...
    https://www.telecomnews.co.il/למה-מחירי-הדומיינים-קפצו-בבת-אחת-ב-30-ככה-כי-אפשר.html
ב. נראה לי, שתחום זה מצוי בטיפולכם, אך אם לא, אודה לעצתך והפנייה מתאימה לגוף הממשלתי המופקד על תחום זה.
בברכה ובתודה מראש,
רפי הוידה
העתק: היועץ המשפטי לממשלה, ראש הרשות לתאגידים/משרד המשפטים".

2. ביום 4.12.18 נשלחה תשובת המועצה הישראלית לצרכנות:
"המועצה לצרכנות כלל לא עסקה בנושא זה וטרם בחנה אותו.
אני מבינה, שוועדת המדע של הכנסת דנה בנושא פעילות איגוד האינטרנט הישראלי ובנושא רכישת שמות מתחם, ואף הוגשה הצעת חוק להסדרת פעילות זו.
 
נדמה, שהרוב המכריע של בעלי אתרים הם עוסקים ולא צרכנים, אולם, ככל שיש בידיך נתונים על היקף רכישת שמות מתחם על ידי צרכנים לצרכים אישיים (וללא מודעות פרסום) ולא מסחריים, אשמח לקבל כל מידע בעניין זה כדי המועצה תוכל לבחון אם מדובר בסוגיה צרכנית.
אני מודה לך על פניית,
בברכה
יעל כהן-שאואט, עו"ד
סגנית היועץ המשפטי, המועצה הישראלית לצרכנות".

3. באותו יום (4.12.18) השיב רפי הוידה ב-2 מכתבים:
א. "יעל שלום,
לבקשתך מספר עדכונים:
1. אכן, ועדת המדע קיימה דיון בנושא ב-2.1.17. פרוטוקול הדיון מצוי באתר הכנסת/ועדת המדע.
2. הצעת חוק בנושא הוגשה ב-2.1.17 ע''י ח''כ ד''ר נחמן שי, אך טרם נדונה.
3. נתונים על היקף בעלי שמות המתחם בסיומת ישראל ניתן למצוא באתר איגוד האינטרנט הישראלי.
4.  אציין כי בדנמרק מספר התושבים קטן ממספר התושבים בישראל ואילו מספר שמות המתחם עולה פי 6 מישראל ... בישראל כ-250 אלף ואילו בדנמרק כ-1.5 מיליון ... ובנוסף אין כלל פיקוח בישראל על עלויות שמות המתחם ... ורשות המסים פועלת למסות את פעילות איגוד האינטרנט בתחום זה ...זאת ועוד, בדנמרק הסדרת מרשם שמות המתחם מצויה באחריות שר המדע משנת 2005 ... וקיים בדנמרק (כמו בכל העולם) חוק שמות המתחם העדכני מ-24.6.2005 ... מצ''ב ...
https://danishbusinessauthority.dk/sites/default/files/the-domain-act.pdf
5. לא יעלה על הדעת, שתאגיד לא מוסדר ולא מפוקח בישראל יעלה את מחיריו ללא כל הצדקה!!!...
6. לדעתי, זוהי סוגייה צרכנית אמיתית הנוגעת לכלל כ-250 אלף בעלי שמות מתחם בסיומת ישראל בישראל.
אודה לבחינתכם.
בברכה,
רפי הוידה".

ב. "יעל שלום,
בנוסף, בהקשר לשאלתך בדבר פילוג בעלי המתחם בין עסקים לבין צרכנים פרטיים - המידע הזה מצוי אצל איגוד האינטרנט הישראלי – המרשם וכן בידי עשרת הרשמים שלו.
וגם אם אין, הם יכולים בקלות לאסוף מידע זה לבקשתכם.
כמו כן, ניתן ללמוד, בכל מקרה, מההיסטוריה של קניית דומיינים מהאיגוד ועדיין רשומים באיגוד, ומנתונים אלה ניתן לפלח בין חברות לפרטיים.
ממליץ מאד, שתבחנו סוגייה צרכנית זאת הנוגעת לכ-250 אלף בעלי שמות מתחם בישראל, וראוי ,שהודעה לציבור על כך תפורסם על ידיכם באמצעי התקשורת.  
חג אורים שמח,
רפי".

4. תגובת המועצה הישראלית לצרכנות נשלחה ב-5.12.18:
"שלום רב, 
אני מודה לך על תשובתך המפורטת.
האם בידיך מידע על עלות הרישום בישראל במהלך השנים (לבדיקת שיעור העלייה במשך הזמן)?
כמו כן, אשמח באם תפנה אותי לרגולציה בחו"ל בנושא מרשם דומיין (למשל באירופה) כדי לבחון כיצד הנושא הוסדר שם.
שוב תודה,
יעל
 בברכה,
 יעל כהן-שאואט, עו"ד
סגנית היועץ המשפטי".

5. תשובת רפי הוידה נשלחה ביום 5.12.18 ומכילה מידע חשוב ומעניין לציבור ולחברי האיגוד:
"יעל שלום,
א. תחום שמות המתחם בעולם מתנהל משנת 1998 ע''י ארגון בינלאומי בשם
icann ... www.icann.org
ב. קיימות כ-1700 סיומות ברמה העליונה ובתוכן כ-250 סיומות של מדינות וטריטוריות ccTLD. ... מצ''ב בסיס הנתונים של כלל הסיומות ....  https://www.iana.org/domains/root/db
ג. סיומת ישראל .il ניתנה לישראל עוד בשנת 1985 והיתה השלישית בעולם אחרי ארה''ב ובריטניה.
ד. כל מדינות העולם שולטות על הסיומת הלאומית שלהן בצורה זו או אחרת. ישראל חריגה ולכן הוגשה כבר לפני שנתיים הצעת חוק להסדרת מרשם שמות המתחם בישראל ... מצ''ב ...
ה. באירופה קיים ארגון של המרשמים הלאומיים, שישראל חברה בו ... www.centr.org
... ניתן לקבל מהם סקר של כלל המרשמים הלאומיים עם פירוט נרחב להיקף פעילותם, דרך הסדרתם וכד' ...
ו. אשר לשאלתך:
   1. בארה''ב
.us נמצא בפיקוח ישיר של משרד המסחר ... פרטים בגוגל של .us ...
   2. באירופה – הדוגמה הטובה ביותר היא של מדינת דנמרק בה קיים חוק מסדיר מ-2005 הקובע, שמחיר שם המתחם צריך להיות על פי עלותו ... ראי באתר https://danishbusinessauthority.dk/domain-names

   3. דוגמה נוספת – אירלנד - https://www.iedr.ie/domain-stats/  
נתון מעניין - במדינות המערב יש כ-50 דומיינים לכל אלף תושבים (דנמרק יוצאת דופן עם 234 דומיינים לכל אלף תושבים)
       כלומר, אם בישראל יש כיום כ-9 מיליון תושבים, אזי היו צריכים להיות בישראל 450 אלף דומיינים, לא כ- 250 אלף...

   4. בישראל עלויות הרישום אינן נקבעות בצורה מובנית ואין הליך מוסדר ראוי בתקנון גלוי ולכן רק לאחרונה, עם הדיווח על מחירי הרישום, התגלה בפעם הראשונה בצורה פומבית, שמחיר הרישום של שם מתחם לשנה עלה מ-34 ש''ח ל-44 ש''ח ...כלומר בכ-30%!!!... ראי בכתבה המצ''ב ...       

ז. לאחרונה, הצעתי הצעת חוק משופרת הקובעת, שסיומת ישראל היא בבעלות המדינה והמחייבת את הממשלה לקבוע מי השר האחראי על המרשם הלאומי של שמות מתחם בסיומת ישראל ... מצ''ב ...
ח. כמו כן, לידיעתך, הצעתי בעבר לשר הכלכלה להיות השר המופקד על תחום זה, כמו בארה''ב, לאור ההיבטים הכלכליים המובהקים של העיסוק ברישום שמות מתחם.
ט. אשמח לענות על כל שאלה בנושא ככל שאתבקש...
בברכת חג אורים שמח,

רפי".

נמתין בסבלנות אם המועצה הישראלית לצרכנות תנסה לסייע (לפחות לצרכנים הפרטיים), צרכנים, ש"נשדדים" ללא כל הגנה, ע"י איגוד האינטרנט הישראלי, כבר כמה שנים טובות, ועוד מממנים מכיסם את אלה ה"קרובים לצלחת" ושלא שילמו ולא משלמים ולא ישלמו על הדומיינים שברשותם. 

שורה תחתונה:
הפעילות האנטי ציבורית והאנטי צרכנית של איגוד האינטרנט הישראלי, שמסתיר את המידע בתחומים הכי רגישים וחשובים להתפתחות עולם שירותי האינטרנט בישראל, דרדר את ישראל (בשת"פ הדוק עם משרד התקשורת הישראלי, שהתמחה בדרדור תשתיות התקשורת הכי חשובת של מדינת ישראל), למצב, שבו יש בישראל כיום רק כ-250 אלף דומיינים, כאשר לפי הממוצע העולמי בנושא (כ-50 דומיינים לכל אלף תושבים), היינו אמורים להיות עם לפחות 450 אלף דומיינים בישראל, רק כדי להיות בממוצע העולמי, ולא בתחתית הרשימה העולמית, כמו שאנו נמצאים כיום. התודות לאיגוד האינטרנט הישראלי, שדואג רק לאינטרסים של עצמו ול"מקורבים לצלחת".


INVESTIGATION FREE
 

 

 
 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024 

21.8.24 - רוח אחרת - כנס חירות ישראלי

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים