Telecom News - "עבודה בעיניים": "שירותי הפרמיום" התייקרו בצורה תלולה ע"י השר

"עבודה בעיניים": "שירותי הפרמיום" התייקרו בצורה תלולה ע"י השר

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> "עבודה בעיניים": "שירותי הפרמיום" התייקרו בצורה תלולה ע"י השר
בעקבות החלטת שר התקשורת (שנכנע לטייקונים), "שירותי הפרמיום" בשיחות התייקרו באלפי אחוזים, ל-50 ש"ח לדקה ואף בתעריף חדש של 100 ש"ח לדקה, בקידומת חדשה, שהשר המציא. חשיפת התרגיל, שכל כלי התקשורת בישראל נפלו בו. 
מאת: אבי וייס, 26.6.14, 09:00גלעד ארדן

כשקיבלתי לפני 3 ימים (כאן) את הודעת דובר משרד התקשורת תחת הכותרת: "בהתאם להנחיית שר התקשורת: משרד התקשורת מסדיר את "שירותי הפרמיום" באופן שיגן על הצרכנים מפני חיובי יתר", החלטתי לא לפרסם את ההודעה הזו בטרם אבדוק אותה לעומק, מהסיבות הבאות:

א. שר התקשורת, גלעד ארדן, מהיום הראשון לכהונתו, התמחה ב"עבודה בעיניים" על הציבור ומיחזור הודעות של קודמיו בתפקיד, תוך ייחוס לעצמו הישגים מדומים שמקורם ב-Virtual Reality ("מציאות מדומה" המתאימה למי שעולמו מצוי כל כולו בפייסבוק או במשקפי גוגל). להלן דוגמאות ממש מתחילת הקדנציה (כאן וכאן) וזה גם נמשך כל הזמן, ויש דוגמה טריה מתחילת השבוע החולף כאן, בהתייחס לפריסת הוט בפריפריה ובשאר האזורים, שהיא לא מכסה אותם כיום.

השיטה די פשוטה: השר גלעד ארדן מסתמך על האמנזיה הטבעית של הציבור, חברי הכנסת והעיתונאים, ופשוט ממציא ומייחס לעצמו הישגים שלא היו ולא נבראו. לאור הרקע הזה, ולאור העובדה, שאני מכסה ברציפות את תחום "מספרי הפרמיום" מזה כ-2 עשורים, ההודעה, ששוחררה לעיתונות, נראתה לי מוכרת. למעשה ראיתי אותה כמה פעמים בעשור האחרון, אבל המספרים (העלויות למתקשרים למספרי הפרמיום), שהיו בה, נראו לי משונים, חשודים וטעוני בדיקה. 

ב. ממש בסוף ההודעה לעיתונות הייתה פיסקה מאוד חשודה בזו הלשון (ציטוט): "ב"שירותי פרמיום", שניתנו עד כה במסגרת קידומת בינלאומית או קידומות חיוג של *XX, תושמע למנוי הכרזה בה יוסבר כי ניתן לצרוך את השירות באמצעות קודי החיוג החדשים שנקבעו". כלומר: אם מחייגים לקידומת הבינ"ל או לכוכביות (מספרים המופיעים במודעות), מקבלים הכרזה שאפשר לחייג לשירותי הפרימיום בנוסף, דהיינו: גם ל-1-900 או 901 או 902. למה בכלל צריך להכריז הכרזה כזו למחייגים לחו"ל או לכוכביות, לגבי יכולת לחייג בקודי חיוג חדשים של מספרי ה-900? זאת מאחר, ששימוש ישיר בקידומות בינלאומיות וכוכביות הפך להיות אסור בהכרזת השר. אולם, מובן מהמשפט הזה, שיש בו סתירה פנימית, שהחיוג לקידומות הבינלאומיות ולכוכביות אינו אסור, אם משמיעים את ההכרזה בתחילת השיחה, שיש חלופה. זה הופך למעשה את כל ההסדרה החדשה לצחוק. העניין הזה נראה לי מאוד תמוה ודורש בדיקה יותר לעומק. 

ואכן, הבדיקה המעמיקה העלתה שפשוט מדובר כאן ב"ישראבלוף". הסברים נוספים בהמשך הכתבה. 

ג. להודעה לעיתונות לא התלווה קישור לתקנות החדשות (והנוסח החדש של רישיונות חברות התקשורת), שהן הקובעות איך וכמה ישלמו האזרחים על שירותי הפרמיום. העניין הזה נראה לי מוזר, כי כנראה מישהו רצה להסתיר את התקנות הללו מפני "עיניים חטטניות" כמו העיניים שלי.

הנימוקים להחלטה, שפורסמה ברבים וכל מהלך השימועים, הועלו בשקט לאתר המשרד רק אחרי יותר מיממה, כאן. זאת, במסמך די מורכב וארוך (19 עמודים), שדרש ממני להעמיק בו, כדי להבין את כל התרגילים מאחורי הקלעים של הסיפור הזה. התקנות החדשות לא פורסמו עד רגע זה, כך שלא ברור עד הסוף מה תהיה ההסדרה החדשה. אולם, ברור לי כרגע בדיוק מה קרה כאן, מבחינת העלויות לצרכנים. מדובר בהסדר חדש פשוט מדהים ומקומם. 

ניסיתי לקבל את תגובת משרד התקשורת, אך לא הצלחתי לקבל כל מענה, די ברור למה. 

כמעט כל כלי התקשורת, כהרגלם, קנו את הלוקש הזה של ההודעה לעיתונות של השר, ופרסמו אותה כלשונה, תחת כותרות מפוצצות של "הגנה על הצרכן". הם לא בדקו את התעריפים השערורייתיים המסתתרים בהודעה לעיתונות. היו עורכים וכתבים, שהתעלו על עצמם, וכתבו ופרסמו בכותרות ראשיות וכותרות משנה, שמדובר בהסדרה של "שירותי הפרמיום", שתמנע את תופעת הגבייה המטרידה של "פרשת איקיוטק". כמובן שמדובר בשטות מוחלטת. ההסדרה החדשה שפורסמה, עוסקת אך ורק בשירותי פרמיום בחיוג טלפוני רגיל (נייח או נייד). ההסדרה של שירותי פרמיום באמצעות מסרונים (או מסרונים משולבים באינטרנט, כמו במקרה של איקיוטק) בוצעה כבר לפני שנים, בצורה מאוד מסודרת. הוויכוח היחיד שנשאר פתוח הוא: מה היו ההסדרים בשנים 2006 עד 2010, השנים שבהם איקיוטק מנסה כעת לגבות "חובות מהעבר".

בכל מקרה, ב-5 השנים האחרונות, תחום שירותי הפרמיום במסרונים באמצעות מכשירי סלולר הוסדר היטב, בגלל פרשות די דומות לאלו של איקיוטק, ובמיוחד אחרי פרשה המכונה בשם "פופיק" (על שם החברה שעמדה במוקד הסיפור הקודם, של גבייה מופרזת של עלויות שירותי מידע במסרונים, בין היתר מקטינים). מכאן, שההסדר החדש אין לו כל קשר ואפילו לא עקיף לסיפורי איקיוטק. 

היה קל יחסית למצוא את ההודעות לעיתונות הקודמות בעניין "שירותי הפרמיום". ההודעה לעיתונות הנוכחית זהה כמעט לחלוטין להודעה לעיתונות, שפורסמה לפני שנה והיא מצויה כאן. גם ההודעה לעיתונות מלפני שנה היא מיחזור של הודעות משנים קודמות לה. בזמנו, ניתחתי זאת בהרחבה - כאן. דהיינו: מה שנותר לי לגלות כעת זה: מה בדיוק השתנה בין ההודעות הממוחזרות הללו בעשור האחרון. 

למי שלא בקי, "שירותי הפרמיום" בחיוג מוסדרים מזה למעלה מעשור. השירותים הללו הוסדרו במספרי החיוג 1-900, 1-901 ו- 1-919 (שירותים אירוטיים). נתעלם כרגע ממספרי 1-919 כי הם מוסדרים מזמן ולא חל בהם כל שינוי בהסדרה הנוכחית.

מזה עשור, כל ספקי התקשורת מקבלים הקצאות מספרים לקידומות הללו, למשל כאן וכאן. השירות הראשון, שהוסדר, היה שירות 1-900, וזה היה ב-2004. כן, ביולי 2004, כאן. תהליך ההסדרה של המספרים הללו החל למעשה בשנת 2000, ועודכן כמה פעמים בתקנות התקשורת, כמפורט כאן. זאת, במסגרת מה שמכונה"תכנית המספור". עדכון אחרון היה בספטמבר 2012. 

אז מה השתנה כעת, מול מה שהיה בעשור האחרון?
כדי לנתח זאת, צריך הבין למה נולדו 2 השימועים האחרונים בעניין "מספרי הפרמיום". השימועים הללו נולדו, בין היתר, בגלל תלונות צרכנים וחשיפות חוזרות ונשנות שלי בעשור האחרון, בעיקר ב-2 תחומים, שבהם נשארו "פרצות" במספרי הפרמיום, שנוצלו לרעה ע"י ספקי התקשורת כדי לסחוט כסף מצרכנים תמימים (וטפשים). בצינור הזה זרמו עשרות מיליוני ש"ח בשנה, לספקי תכנים, "שעבדו" על הלקוחות המחייגים ב-2 תצורות עיקריות:

א. חיוג כביכול למספרי פרמיום בחו"ל. הסיפור הזה נחשף על ידי בעשרות כתבות בשנים האחרונות, למשל: כאן, כאן, כאן, כאן, וכאן. בשנים האחרונות, רוב החיוגים הללו נעשו דרך 012, למספרים שרשומים ברומניה ובבריטניה. רוב השירותים הללו ניתנו בתעריף של 9.90 ש"ח לדקת שיחה. היו מקרים קיצוניים של תעריף של 99 ש"ח לדקה בלי תקרה, אבל הם כמעט ונעלמו בשנתיים האחרונות, בעקבות כמה תביעות של צרכנים בבתי משפט.

ניתחתי בהרחבה כאן, מי אחראי אישית ליצירת הכאוס הזה של חיוג מטעה למספרי פרמיום בחו"ל, כדי לעקוף את תכנית הסדרת מספרי הפרמיום שיש בישראל, מזה כעשור. זה היה מנכ"ל משרד התקשורת (הקודם) בכבודו ובעצמו..... 

ב. חיוג למספרים מקוצרים ושאר תרגילים של חיוג מקוצר בכוכביות או בחיוגים חוזרים למחייג. הסיפור הזה גם כן נחשף על ידי בכתבות רבות, למשל כאן, כאן, כאןכאן וכאן. בתרגיל הזה היו מעורבות חברות גדולות דוגמת בזק וערוץ 2. התעריפים בתרגיל הזה היו בין חצי ש"ח ל- 1 ש"ח לדקה. 

כך, במקום לאכוף "ביד ברזל" את החוק והכללים על "העבריינים", שעקפו את התקנות של "מספרי הפרמיום", משרד התקשורת מיזמז את הזמן לאורך השנים וערך 2 שימועים, זה אחר זה, והתוצאה הסופית של התהליך: כניעה מוחלטת לטייקונים וספקי התכנים וייקור תעריפים מדהים. כל המלל הרב מסביב כל סידורי הרישום, הפתיחה, ההקשה של ספרה 3 וכיו"ב ל"שירותי הפרמיום" והטפסים שיעודכנו בעניין זה, הם רק "מסך עשן" לכניעה המחפירה של משרד התקשורת לדרישות הכלכליות של ספקי התכנים לייקר את התעריפים.  

אז מה בדיוק השתנה?
2 דברים השתנו מאוד לרעה. רק אחד מ-3 הקידומות ל"מספרי פרמיום" נשאר ללא שינוי: תעריף חיוג ל- 1-900.

אלו הם 2 השינויים החדשים של השר גלעד ארדן:

א. תעריף 1-901 שהיה עד עתה 2.5 ש"ח לדקת שיחה ועד תקרה של 50 ש"ח לשיחה, הפך כעת לעד 50 ש"ח לשיחה, ללא תלות במשך השיחה. דהיינו: דקת השיחה הראשונה, שאחריה השיחה מנותקת, תעלה למחייג עד 50 ש"ח

ב. נולד, על פי המצאת שר התקשורת גלעד ארדן, אזור חיוג חדש: 1-902, שהעלות שלו היא עד 100 ש"ח לשיחה, ללא תלות במשך השיחה. דהיינו: דקת השיחה הראשונה, שאחריה השיחה מנותקת, תעלה למחייג עד 100 ש"ח.

אני לא זוכר, שהיה אי פעם בהיסטוריה הצרכנית במדינת ישראל מקרה בו מחיר של שירות כלשהו קפץ, במחיר קולמוס של רגולטור, ביום אחד, מ- 2.5 ש"ח ל-50 ש"ח, או ל-100 ש"ח, על אותו שירות בדיוק. מדובר בשערורייה צרכנית שלא מתקבלת על הדעת.

יתרה מכך: נפתח כאן פתח להונאות צרכניות חדשות ומקוריות. למשל: ספקי תכנים יפרסמו מודעה על הגרלות או פרסים עם חיוג למספר פרמיום של 1-902. המתקשר יקבל הודעה בת דקה שבסיום השיחה הוא לא יבין האם הוא זכה או לא זכה ובמה זכה. השיחה מתנתקת, והיא עולה למחייג 100 ש"ח. כעת, המחייג עומד בפני הדילמה: האם לחייג שוב ולשלם עוד 100 ש"ח, כדי לשמוע את ההודעה עד סופה, כדי להבין במה הוא זכה או הגריל, אם לאו. הרוב, אם לא כל הפתיים שיש בישראל, יתקשרו שוב וישלמו עוד 100 ש"ח להשלמת המידע המבוקש. כך, אפשר למשוך את המחייגים כמה פעמים, עד שיבינו, שהם יקבלו פרס סמלי בלבד (אם בכלל), בעוד שהם צריכים לשלם 100 ש"ח על כל דקת שיחה, שוב ושוב

בקצור, בניגוד לנטען ע"י כמה "עיתונאי חצר" שבספק אם הבינו את מה ששלח להם השר, מדובר כאן ב"ישראבלוף" מקורי ומקומם, פרי המצאת שר התקשורת גלעד ארדן, שהצליח (שוב) "לעבוד" ובגדול על עם ישראל ולשרת את בעלי הממון והכוח, תוך פגיעה חמורה ומתמשכת בצרכנים ובכיסם. 
זה מה שמקבלים משר התקשורת 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
24-25.6.24 - כנס הרצליה 2024

26-27.6.24 - AI WEEK 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים