Telecom News - רגולטור תקשורת שהשתגע ממציא רגולציה שאין בשום מקום בעולם וגם לא בארץ

רגולטור תקשורת שהשתגע ממציא רגולציה שאין בשום מקום בעולם וגם לא בארץ

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> רגולטור תקשורת שהשתגע ממציא רגולציה שאין בשום מקום בעולם וגם לא בארץ
"קליקת אוהדי סלקום ושות' בצמרת המשרד התקשורת" החליטה לצפצף על חוקי מדינת ישראל, על כל כללי הרגולציה המוכרים בעולם וב-EU וב-OECD, ולהמציא חוקים חדשים, שחלים רק על בזק, כדי לחסל את כוחה של בזק ולפנות את הבמה למתחרות, ובכך למוטט את שוק התקשורת הישראלי, שכבר נפל בשנה האחרונה למקום 78 בדירוג העולמי. המסמך המטורף, ההזוי, האנטי-צרכני והבלתי חוקי, שפרסם משרד התקשורת לגבי פריסת הסיבים האופטיים בארץ.
מאת: אבי וייס, 23.12.18, 07:30נתי כהן

אנליסט התקשורת המנוסה והמוביל בישראל, ערן יעקובי, שמע את הרגולטורים לתקשורת ב-EU ואת ראשי משרד התקשורת הישראלי, כולל המנכ"ל נתי כהן וסמנכ"ל הכלכלה ד"ר עופר רז-דרור בכנס, שערך לאחרונה משרד התקשורת הישראלי, וחזר משם פסימי ומזועזע ופרסם את הניתוח הנוקב שלו תחת הכותרת: "הרגולטורים האירופאים פה אחד: משרד התקשורת הישראלי לא מבין את תפקידו". מומלץ לקריאה, כי זה מבוא לחשיפה כאן. 

במקביל, מנכ"ל משרד התקשורת, נתי כהן, בתמונה משמאל, פרסם שימוע בעניין הבקשה של קבוצת בזק לאיחוד פלאפון-YES-בזק בינלאומי, שימוע הזוי לחלוטין, שמצביע, שמשהו בסיסי פשוט התערער בשפיות הפעילות הרגולטית של משרד התקשורת בשנה האחרונה.

את הניתוח של השימוע הזה פרסמתי תחת הכותרת: "משרד התקשורת ממשיך ב"מלחמה" מול קבוצת בזק (בשירות סלקום ושות')". מומלץ לקריאה, כי גם מאמר זה משמש כמבוא למאמר כאן. 

כאן, אתייחס רק לשימוע שפרסם משרד התקשורת בנושא פריסת הסיבים בישראל. השימוע עצמו מצוי כאן, הוא מורכב מ-2 מסמכים, הראשון הוא של המנכ"ל, נתי כהן, שהוא רק "מלל מלא אוויר חם" וסיסמאות נבובות, ירודות ושגויות, בלי שהוא מבין על מה הוא בכלל מדבר, כמו שהוא רגיל להשמיע מעל לכל במה,

המסמך השני והעיקרי הוא מסמך מטורף לחלוטין לגבי הסיבים האופטיים, שחובר ע"י ד"ר עופעופר רז-דרורר רז-דרור, בתמונה משמאל, סמנכ"ל בכיר ומנהל מינהל כלכלה במשרד התקשורת.

היות ומדובר במסמך די ארוך (20 עמודים), בזק, בהודעתה לבורסה, תמצתה די יפה את עיקרי הנושאים המצויים בשימוע הזה - כאן, למתעניינים. 

אני כרגע מתעלם מכל השטויות המדהימות המצויות במסמך של ד"ר עופר רז-דרור, שהוא כלכלן בהשכלתו והחליט, ללא כל ידע והבנה בהנדסת תקשורת, שעל רשתות הסיבים אפשר להחיל את רגולציית ה-BSA. היות ואתר זה הוא לא אתר לימודים להנדסת תקשורת ולרגולציית תקשורת של פס רחב, אין טעם בכלל לציין אילו סוגי רגולציה טכנולוגית אפשר להטיל על רשתות הסיבים ומה סוגי הטכנולוגיות של פס רחב על סיבים שיש ב-EU, ברגולציה החדשה (יחסית) שיש שם על רשתות הסיבים ומה הניסיון, שנלמד שם בנושא זה.

בנוסף, ד"ר עופר רז-דרור מציע להקל את הרגולציה של הפריסה האוניברסלית החלה על הוט. אולם, ההצעה שלו כל כך מבולבלת ומבוססת על אי הבנה טכנולוגית ברמה הכי בסיסית, כך שאין טעם להתייחס לדברים כאלו מטופשים, מבולבלים, חסרי הגיון ומנותקים מכל מציאות. 

בשימוע הזה שפורסם ע"י משרד התקשורת, שהוא המשך למהלכים מפוקפקים קודמים, נכיר ונבהיר כאן לקוראינו, שמדובר במהלך פשוט מטורף, שידרדר את ישראל מתחת למקום ה-77-78, שנפלנו אליו בשנה האחרונה בדירוג העולמי על פי ITU, רק בגלל מהלכים לא הגיוניים, אנטי ציבוריים וחסרי בסיס, שנולדו במוחו של ד"ר עופר רז-דרור וקודמו בעיוורון מוחלט - ע"י המנכ"ל והשר..  

במסמך של ד"ר עופר רז-דרור יש רק משפט אחד נכון: בעמוד 6 בפסקה למעלה, בו הוא מודה, שלמשרד התקשורת הישראלי אין שמץ של מושג מה נעשה בפס הרחב בישראל (ולכן הוא מסתמך בשימוע על נתונים, שאסף ממסמכים זרים). את הנושא הזה אני מנתח בנספח א' כאן למטה, עם הדרכים האופציונליות איך כן אפשר לדעת מה נעשה בתחום רשתות הפס הרחב בישראל. 

בנוסף, ד"ר עופר רז דרור ממציא שיטה חדשה לתמחור העלויות על רשת בזק, תוך התעלמות מהנסיון, שנצבר ב-EU (רגולציית "ריסייל"), שהיא היחידה, שהצליחה בכל מדינות ה-EU וגם בשאר מדינות העולם, והוא פוסל זאת על הסף, כחלק מתפיסת העולם של "הקליקה", מתוך אותו "שיגעון גדלות רגולטורי". 

אם לא די בכך, בעמוד 13 בשימוע, ד"ר עופר רז-דרור מגלה לנו, שבזק ביקשה מזמן להגדיל את הביצועים של רשת הפס הרחב שלה ל-200 מגה (כתחרות בהוט, שעלתה מזמן ל-200 מגה והצליחה להעביר תוך זמן די קצר כ-20% מלקוחות הפס הרחב שלה, לחבילות של 200 מגה. בעולם זה קיים כבר כמה שנים, ומזמן ניתחנו את הטכנולוגיות הללו, שבכלל אינן חדשות), והוא התנגד ומתנגד לכך ולכן מנכ"ל משרד התקשורת מעכב את האישור לבזק, בתואנה של "דיונים בבקשה", כבר זמן רב.

אין דבר כזה בשום מקום בעולם, שרגולטור לתקשורת מעכב התקדמות טכנולוגית של חברת תקשורת, לטובת לקוחותיה ולטובת השוק וקידום התחרות (במקרה כאן, תחרות בעיקר בין בזק ל-HOT, אך גם מול טכנולוגיות סלולר רחב פס: LTE-A ובהמשך 5G וטכנולוגיות פס רחב אלחוטי, במיוחד בתחום הגלים המילימטריים, תחום שכבר החלו בניסויים בתחום זה ברחבי הארץ). 

כלומר: מדובר במהלך בלתי חוקי, אנטי צרכני, אנטי תחרותי, חסר אחריות, חוצפה ועזות מצח - ברמה הכי חמורה שיש.

את האיש הזה ראוי לסלק ומיידית מכסאו - כי כל יום שהוא על הכיסא במשרד התקשורת, זה נזק נטו לכל עם ישראל. 

מדובר ב"הפרת אמונים", לכאורה, בדרגה חמורה, של עובד מדינה בכיר, שפועל בעקביות נגד החוק ונגד האינטרסים של הציבור ושוק התקשורת. זאת, בשירות של האינטרסים של חברות מתחרות. זה דבר שלא ייעלה על הדעת במדינת חוק מתוקנת. זה מתאים רק ל"רפובליקת בננות". 

לעומת זאת, אין במסמך השימוע של ד"ר עופר רז-דרור שום רמז לשאלה, ששאלתי כבר כמה פעמים: כמה רווח כלכלי (מיידי ומצטבר לאורך זמן), מפיקות לעצמן החברות המתחרות בבזק (בעיקר סלקום ופרטנר) בכך, שהן מפעילות שירותים בלתי חוקיים, מפירות את הרישיון שלהן בעשרות סעיפים, לא מספקות Open Access על הפס הרחב שלהן ומקבלות הטבות רגולטוריות בקצב כמעט יומי, עם יכולת לספק שירותי טריפל וקוואטרו, בלי שום מגבלות, בעוד שידיה של בזק קשורות מאחורי הגב. זאת, בזמן שקבוצת בזק חייבת להיענות לכל גחמה של מתחרותיה ושל הרגולטור, שעובד רק בשבילן, במסגרת "קליקת אוהדי סלקום ושות' בצמרת משרד התקשורת".

אין רגולציה כזו בשום מקום בעולם.

גם אין שום רגולטור בעולם שמתנהג, מדבר וכותב מסמכים רגולטוריים כאלה, כמו ד"ר עופר רז-דרור.
 

שלא יהיה ספק לקוראינו, שום דבר טוב לא יכול לצאת מהגישה הזו, שמציג ד"ר עופר רז-דרור.

היקף הכאוס והשחיתות של צמרת משרד התקשורת כמפורט במה שאני מכנה "תיק 5000", יתפוצץ - במוקדם או במאוחר.  

למה כל השימוע הזה (לפריסת סיבים) הוא טעות אחת גדולה ושיגעון רגולטורי חסר בסיס חוקי ובסיס מוסרי וציבורי?
הבעיה המרכזית: משרד התקשורת השתגע, והחליט, שהוא קובע (במקום המחוקק) מהן המטרות של המשרד.
זה לא דבר פעוט ערך. זה הלב של הבעיה.

כך נראית הכותרת של המסמך, שכתב ד"ר עופר רז-דרור:

צילום ד"ר רז-דרור
המילה "תחרות" \ "תחרותי" מופיעה כאן 3 פעמים והיא העיקר.
כל המסמכים של ד"ר עופר רז-דרור מתבססים מהתחלה עד הסוף על ההגדרה הזו.
התחרות היא בראש סדר העדיפויות והיא מכתיבה הכל. 

אז מה הבעיה?
הבעיה היא, ש"תחרות" זה רק השיקול הרביעי (או החמישי) בחשיבותו, במגוון תפקידי משרד התקשורת.

לא אני המצאתי את זה, זה מה שאומר המחוקק במפורש בחוק התקשורת ויותר מפעם אחת:


צילום 1

כלומר: תפקידי ושיקולי צמרת משרד התקשורת על פי החוק, הם בסדר העדיפות הבא:
 • לקיים את החוק (זה לא כתוב כאן, כי זה ברור, עוד לפני חקיקת החוק...). זו חובה העליונה של כל גוף רגולטורי, בכל מדינה ובמיוחד בישראל, "ארץ הקומבינות". 
 • לקיים את מדיניות הממשלה.
 • לשקול שיקולים של טובת הציבור.
 • לראות שבעל הרישיון מתאים לספק שירותים לציבור. 
 • לקדם את התחרות בשוק התקשורת.
כלומר: "קידום התחרות" היא במקום אחרון - לא ראשון ולא בלעדי!!

זה לא מקרי - הסדר הזה של השיקולים (שקבע המחוקק).

זה חוזר על עצמו כמה פעמים, בדיוק באותו סדר, בחוק התקשורת, למי שלא קלט את "דבר המחוקק" בפעם הראשונה והנה עוד כמה סעיפים בחוק התקשורת, בדיוק באותו סדר:

צילום 3

צילום 4

צילום 5

יש עוד שיקול, שמופיע בחוק התקשורת (מעבר לשיקולים הקיימים לעיל) וזה השיקול של השינויים, שחלו בטכנולוגיה של בזק (הכוונה בחוק זה - הטכנלוגיה של רשתות התקשורת, לא חברת בזק).  זה שיקול חשוב, אבל משני:
צילום 4

אם לא די בכך, הנה החלטת ממשלה ממש חדשה וטרייה (מ-23.12.18), שבאה להתאים את הרגולציה של מדינת ישראל לסטנדרטים המקובלים ב-OECD, והנה צילום הכותרת של ההחלטה הטרייה הזו (המסמך המלא מצוי כאן - למתעניינים):
רגולציה חכמה

כלומר: הרגולציה בישראל (בהתאמה לכלל מדינות ה-OECD) צריכה להיות קודם כל רגולציה חכמה, שיש בה שאיפה להביא תועלת מכסימלית למשק ולחברה.
התחרות נמצאת מוחבאת רק בסוף המשפט.
התחרות זו אינה מטרה ואינה מדיניות ואינה כלי - ברגולציה חכמה. אין דבר כזה. 


להלן הציטוט המלא מהחלטת הממשלה בנושא זה: "בכך מצטרפת ישראל למדינות כמו ארה"ב, הולנד, אנגליה וגרמניה. ראש הממשלה נתניהו: "זוהי החלטה חשובה מאוד. יש קשר הדוק בין צמיחה להורדת רגולציה. אנחנו חייבים לחתוך בבירוקרטיה וברגולציה כדי למצות את הפוטנציאל הכלכלי שלנו". 
לפי ההצעה, לפני כל שינוי ברגולציה, משרדי הממשלה יצטרכו לבצע השוואה בינלאומית, בדיקות עלות-תועלת, שיח עם הציבור והערכות של אפקטיביות החקיקה. 
כמו כן, משרד רה"מ יבצע בקרה על עבודת המשרדים במטרה לוודא שנעשית עבודת מטה מקיפה ויסודית לפני שמוסיפים רגולציה חדשה על המשק. 
המהלך שמוביל ראש הממשלה נתניהו עם מ"מ מנכ"ל משרד רה"מ יואב הורוביץ לרגולציה חכמה, ויעילה יותר שתשלב בין הגנה על האזרחים לצמיחת הכלכלה והמשק.
מ"מ מנכ"ל משרד רה"מ יואב הורוביץ הדגיש שעל השרים לפעול במשרדם להפחתת הרגולציה ואמר שכדי להמשיך את צמיחת המשק הישראלי חובה לצמצם את הרגולציה.
  
את זה מנכ"ל משרד התקשורת, נתי כהן, והסמנכ"ל הבכיר לכלכלה, ד"ר עופר רז-דרור, לא מצליחים ולא רוצים להבין ולהפנים.
החוק בשבילם הוא רק פיסת נייר חסרת משמעות. החלטות הממשלה הן כלום.
 אוויר
הם החוק. הם הציבור, הם הממשלה, הם יודעים הכל. הם הכל מכל והם יכולים להמציא כל דבר.
הם יכולים להרוס כל דבר ולהחליט בשביל הציבור - הכל. ממש הכל. ככל העולה על דימיונם.
הם פשוט "הסגנים של אלוהים".

ככה נראית הרגולציה של עולם התקשורת בישראל. מודל 2018 (ומייד גם מודל 2019)

מדהים ומקומם. 


נספח:
למה משרד התקשורת לא יודע מאומה על הנעשה ברשתות הפס הרחב בישראל?

הסעיף היחיד הנכון בשימוע - הוא הסעיף הבא (לקוח מעמוד 6 במסמך של ד"ר עופר רז-דרור): 
מסמך ד"ר עופר רז-דרור

כלומר, משרד התקשורת מודה, "שחור על גבי לבן", שאין לו צל של מושג מה בדיוק קורה ברשת הפס הרחב הקווי (וגם הסלולרי) בישראל.

ככה מקבלים החלטות רגולטוריות, בלי לדעת כלום בתחום שבו מחליטים. בורות מוחלטת. "גאונים של אמא". 

בהיעדר בסיס נתונים נכון לקבלת החלטות רגולטוריות, בהיעדר שיתוף הציבור ונציגיו המוסמכים, מגיעים מהר מאוד לשחיתות, הסתאבות ונפילה. זה ממש לא חדש


מה ניתן לעשות כדי כן לדעת מה נעשה ברשתות הפס הרחב? כמה אופציות (רק לשם המחשה):
 • להוציא מכרז ולבחור חברה מקצועית למדידות ביצועים בפס הרחב (יש כמה כאלו בישראל והרבה בעולם), חברה מקצועית, שתנטר את הפס הרחב בישראל. כך, יהיה למשרד התקשורת מקור מידע עצמאי משל עצמו, מקור מידע מהימן ואמין (ללא תלות במה שהחברות המפוקחות מוסרות בדיווחים שלהן למשרד). השיטה הזו קיימת במדינות רבות בעולם, היישום הכי נרחב ומוצלח שלה נעשה בבריטניה. 
 • להתקין במשרד התקשורת מערכת לניטור הפס הרחב בכל חברות התקשורת, וכך המשרד יוכל לדעת בעצמו וגם בזמן אמת את איכות הגלישה והביצועים של הפס הרחב בישראל. השיטה הזו קיימת במספר מקומות בעולם וגם במשרדי ממשלה אחרים. דוגמה מובהקת ומאוד דומה: המשרד להגנת הסביבה התקין ולפני שנים, מערכת ניטור של עוצמות שידור וקרינה, מערכת, שפותחה ע"י סטארטאפ ישראלי, והמשרד חייב את כל חברות הסלולר לחבר למערכת הזו את כל האנטנות הסלולריות הקיימות בישראל. כך, המשרד להגנת הסביבה יכול לנטר מרחוק מה קורה בכל אנטנה בישראל, מבחינת תקינות עוצמות שידור וקרינה. 
 • לרכוש את הנתונים הקיימים במחלף IIX של איגוד האינטרנט הישראלי, שם עוברת כמעט כל תעבורת האינטרנט הפנים ארצית הצולבת בישראל (נייחת וניידת גם יחד). אפשר לשאוב משם הרבה נתונים ולנתח אותם, גם בזמן אמת.  
 • לבצע בקרות פתע (בהתאם לתקנות התקשורת ותנאי הרישיון של החברות), בקרות מקצועיות בחברות התקשורת ולהוציא היישר מתוך מערכות השו"ב שלהן את הנתונים העדכניים לגבי הרשת אותה מבקרים. ביקור פתע של לפחות פעמיים בשנה בכל חברה גדולה ופעם בשנה בכל חברה בינונית וקטנה, מספיק כדי לקבל בסיס נתונים די טוב, על מצב רשתות האינטרנט בישראל. 
 • לדרוש (בהתאם לתקנות התקשורת ולתנאי הרישיון של החברות), שסמנכ"לי ההנדסה של החברות, שמספקות אינטרנט קווי או סלולרי, יגישו למשרד התקשורת דו"ח חצי שנתי ושנתי על הביצועים ברשת ושיחתמו על תצהיר, שכל הנתונים הללו נכונים ואמינים ונאספו ממערכות השו"ב של החברות. 
 • לבצע סקרים בקרב הציבור מה האזרחים חושבים ומבקשים מהפס הרחב שלהם.
 • לספק תוכנת מדידה לאזרחים, שתתחבר למערכת איסוף נתונים, שתותקן במשרד התקשורת (או אצל ספק, שייבחר במכרז ושיעבוד עבור המשרד בהסכם), וכך יתקבל מידע אמיתי מכל אזרח, שיהיה מוכן להסכים ולהתקין את מערכת המדידה הזו אצלו בבית (או בעסק). זה די דומה לעיקרון של מדידת הצפייה בערוצי הטלוויזייה בבתים בישראל (של "ועדת המדרוג"). 
כפי שאתם יכולים להבין, שום דבר מכל זה לא קרה ולא קורה (וקרוב לוודאי לא יקרה) במשרד התקשורת הישראלי.

למה?
כי הרבה יותר קל לד"ר עופר רז -דרור לחבר מסמכים ושימועים, שנשלפים מקצה הציפורן שלו ומהדימיון הפרוע שלו, מאשר לעבוד קשה ולאסוף נתוני אמת לגבי מה שקורה כל השנה ברשתות הפס הרחב של תושבי ישראל ולבחון את הניסיון שנצבר בנושא זה במדינות העולם החופשי.

מומלץ לקוראינו לקרא גם את הניתוח של גד פרץ מגלובס (כאן), שמציג זויות אחרות ומעניינות ביותר, לפאשלה החמורה ביותר הזו ששמה "שימוע למדיניות חדשה" בתחום פריסת הסיבים לבתים בישראל, שימוע שיצא תחת ידו של ד"ר עופר רז-דרור, בגיבוי המנכ"ל והשר

הייתה ועדיין יש דרך רגולטורית "להדליק" את הסיבים של בזק ולקדם פריסת סיבים בישראל. כתבתי על כך הרבה פעמים (למשל כאן, כאן וכאן). אולם, כדי שזה יקרה, קודם כל יש לפתוח בחקירה כנגד הקליקה, ש"הפרת אמונים" היא, ,לכאורה, העבירה הכי קטנה באוסף העבירות, לכאורה, שהיא מסובכת בהן. 

אני לא לקוח של בזק ואני לא אזיל אפילו דמעה אחת, אם בזק תתרסק. אולם, למדינת ישראל אין תשתית ציבורית כלל ארצית אחרת ואין מדינה בעולם, שהרגולטורים הצליחו להחליף בכוח את בזק, כחברת התקשורת המובילה במדינה. אין דבר כזה.

הפיגור של ישראל בו אנו מצוים כיום, הוא פרי מעשי ידיהם של אנשים חסרי אחריות, שסבורים שהם "הסגנים של אלוהים", דוגמת ראשי משרד התקשורת דהיום, שמעצימים במו ידיהם כל יום את הכאוס והפרות החוק (כאשר טיפול בהפרות החוק והפרות הרישיון הוא הייעוד הראשוני למילוי תפקידם כרגולטורים).
"ככה לא בונים חומה"

מול הכאוס הזה, משרד ממשלתי אחר, המשרד לשיווין חברתי (וגם רשות התקשוב הממשלתי) פרסם בדיוק כעת, תכניות אסטרטגיות רחבות היקף מלוות בתקציבים, גם בתחומים, שמשרד התקשורת עוסק בהם או רוצה לעסוק בהם, עם מדדים ברורים להתקדמות ולהישגים, כפי שפרסמנו למשל כאן וכאן. איזה פער תהומי. שם (במיזם ישראל דיגיטלית, במשרד לשיוויון חברתי), מבינים היטב מה תפקיד המשרד ומה תפקיד מנהליו ופקידיו: להצעיד את מדינת ישראל ואזרחיה ליישום הטכנולוגיות של המאה ה-21. בדיוק הפוך ממשרד התקשורת הישראלי, שרואה את תפקידו העיקרי ליצור תחרות פרועה בשיטת "המערב הפרוע" ושליפות של רגולציה מסוג "ישראבלוף" - מקצה האצבע. זו רגולציה שלא מבוססות על שום מדד, שום ניתוח שיטתי, שום תקנות וחוק, שום התייעצות עם נציגי הציבור המוסמכים, שום בדיקה מה הצרכים של הציבור היום ומחר, כשבמרכז הרגולציה הזו מצוי רק הרצון העז "לדפוק" את קבוצת בזק בכל מחיר ולהמליך תחתיה את קבוצת סלקום ושות'. 

רק הקמת "רשות לתקשורת" יכולה להציל את המצב הכאוטי והחמור הנחשף כאן. אבל זה, לצערנו, לא יקרה. 

OPTIC FIBER FREE 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
16.7.24 - CIO FOCUS 2024

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים