Telecom News - "לא דור 5 ולא נעליים" – החלום הולך ומתרחק – רק בישראל!

"לא דור 5 ולא נעליים" – החלום הולך ומתרחק – רק בישראל!

דף הבית >> חדשות הסלולר והמובייל >> "לא דור 5 ולא נעליים" – החלום הולך ומתרחק – רק בישראל!
"לא דור 5 ולא נעליים" – החלום הולך ומתרחק – רק בישראל!
 מאת: אבי וייס, 10.5.18, 11:565G
 
חשיפת כישלון של ניסוי נוסף, שהוכתר בכותרתו "לקראת הדור החמישי", שהתקיים לאחרונה ברעננה, "מוריד את המסך" מהסיכויים לראות דור חמישי (5G) בישראל ב-2018, או אולי 2019.
 
לתחרות, שהתלקחה בתחום מחירי הסלולר (שיצרה מחירים שאין בשום מקום בעולם, חגיגה צרכנית מדהימה), יש גם מחיר סמוי, שלא אוהבים לדבר עליו: הפיגור ההולך וגובר בתשתיות הסלולר. כשכל השוק הסלולרי בישראל בנוי על "ישראבלוף" (כאן וכאן), תוך התעלמות של צמרת משרד התקשורת (ובעקבותיהם גם חברות הסלולר) מהחוקים, התקנות והרישיונות, הכול יכול להתרחש, וזה בדיוק מה שקורה.  
 
לפני למעלה משנה פרסמנו מאמר תחת הכותרת: "לא דור 5 ולא נעליים" - למה צריך לעבוד בעיניים על הציבור שלא מבין בתחום?. במאמר חשפנו את הכישלון של ניסוי, שכביכול ביצעה פלאפון בדור חמישי (5G).
 
רק עברה שנה והסיפור הזה חוזר על עצמו, במהדורה קצת שונה. הפעם לא פלאפון פרסמה על הניסוי ל"דור חמישי". זה הודלף לגלובס (כאן), בלי לציין ממי. זה פורסם בגלובס תחת הכותרת: "לקראת הדור החמישי בסלולר: ניסוי ברעננה עבר בהצלחה".
 
המדובר בניסוי, שהרישיון שלו (לחברת QRP) ניתן כבר ב-2017 (כאן), אך הניסוי התעכב מסיבות רבות: צורך באישורים ממשרד להגנת הסביבה לאנטנות הקטנות בניסוי (מתוצרת אריקסון), הסכמה מהרשות המקומית, תיאום בין כל משתתפי הניסוי, קבלת תדרים לניסוי ממשרד התקשורת, תיאום עם חברת סלולר, שתסכים להשתתף בניסוי (כי הפתרון הזה של שידורים מתאי שידור קטנים, מה שמכונה Small Cells המותקנים על עמודי החשמל, אמור להימכר לאחת או יותר מחברות הסלולר הקיימות בישראל). במציאות, רק פלאפון הסכימה להשתתף בניסוי (כמפורט ע"י גלובס כאן).  
 
הניסוי היה אמור להתבצע בכמה רשויות מקומיות, אך בסופו של דבר, ניסוי שלם התבצע רק ברעננה (ובערים האחרות נבדקו כמה אלמנטים חלקיים של הפתרון, עם תוצאות לא שלמות ולא ברורות). כאן "נרים את המסך" מאחורי הסיפור החוזר הזה של: "הכנות וניסויים לדור חמישי".
 
למה בכלל אנטנות לשידורי סלולר המותקנות על עמודי החשמל של חח"י (חברת החשמל לישראל)?
שימוש בעמודי החשמל כבסיס לאנטנות סלולריות קיים מאז ומתמיד. כלומר: מאז שחברות הסלולר החלו לפעול בישראל ולפרוס אנטנות. לכל חברות הסלולר יש אנטנות על עמודי חשמל ברחבי ישראל, במקום שזה התאים להן (גם מבחינת המיקום וגם מבחינת העלות). לכן, לעניין הזה אין צורך בשום ניסוי טכנולוגי ורישיון לניסוי טכנולוגי.
 
החידוש הוא השימוש בתאי שידור סלולריים קטנים (מה שמכונה בלשון מקצועית: Small Cells), למטרות האפשריות הבאות:
 • שיפור הקליטה הסלולרית והגלישה הסלולרית בתוך הבתים. בעבר, חשבו לפתור את הבעיה הזו בנתבי שידור קטנים, שמציבים אותם בבתים (נקראים בשם Femtocell), נתבים המשדרים סלולר לתוך הבית והמחוברים לאינטרנט כדי לקבל את האות מעל לרשת האינטרנט. אולם, זה לא בדיוק הצליח ברחבי העולם (למעט צרפת) ובישראל זה נכשל כשלון חרוץ מסיבות רבות. בין הסיבות: ה-Femtocell מתאים לדור סלולרי מסוים אליו הוא יוצר. בכל שדרוג של הרשת הסלולרית צריך להחליף את המכשיר, כך שיתאים לדור החדש – דבר לא מעשי ויקר (לא ניתן לשדרוג את המכשיר מרחוק). בנוסף, יש WiFi מהנתב הביתי הרגיל. ה-WiFi הזה הוא בחינם (כחלק מחבילת הפס הרחב הקווי) ורוב מחזיקי הסמארטפונים מתחברים בבית ל-WiFi  הזה. סיבה נוספת: בישראל לא מודדים את "חווית הלקוח" בעולם הסלולר וכל סעיפי הרישיון של חברות הסלולר בנוגע לאיכות הקליטה - לא נבדקים. אז למה להשקיע בנתבים סלולריים קטנים לבתים לשיפור "חווית הלקוח"?
 • שיפור הכיסוי הסלולרי, במקום שיש בעיות קליטה מהאנטנות הסלולריות הגדולות, או במקומות של "חורי כיסוי" (למשל שכונות חדשות וכבישים חדשים). האנטנות הקטנות הן פתרון זול וזמין יותר מהתקנת אנטנות גדולות, או הזזת אנטנות גדולות, לאור שינויים בצרכים של ציבור המשתמשים ברשת הסלולרית, לפי מיקומם.
 • זה יותר מהר, זול וקל להתקנה ולפריסה. אנטנות קטנות על עמודי חשמל דורשות היתר מהמשרד להגנת הסביבה בלבד, ופטורות למעשה מהיתר בניה מהרשות המקומית המערימה קשיים (כי עמודי החשמל הם טריטוריה עצמאית של חברת החשמל).
 • פתרון מתחרה בפס הרחב הקווי. בדור חמישי אפשר לספק רוחבי פס גדולים מאנטנת הסלולר, ישירות לתוך הבית. זה מייתר את הצורך בחיבור קווי ובחיבורי סיבים לבתים, כדי לספק קצבי חיבור גבוהים לבתים, למשרדים ולעסקים קטנים.
 • חיסכון בסלילת סיבים לאנטנות (בגלל צורך בחיבורי סיבים לאנטנות של דור חמישי, לאור רוחבי הפס המסופקים מהאנטנות ללקוחות הקצה). במקרה של ישראל, שותפים לניסוי הטכנולוגי: חח"י ו-IBC (המוכרת לציבור בשם Unlimited), זו המחברת את האנטנות הקטנות על העמודים של חח"י אל תשתית הסיבים של IBC, תשתית שממילא כבר קיימת על רשת החשמל הארצית.
 • סיוע בפריסה של חיבורים לשירותים חדשים, למשל ל"עיר חכמה".
מה קרה בניסוי של "דור חמישי" ברעננה?
לאור מה שלמדנו על הניסוי הזה (שנפרט בהמשך הכתבה), שלחנו את השאלות הבאות לחברת פלאפון, "השושבין" הראשי לניסוי:
"שלום רב,
1. פלאפון (היחידה) הצטרפה לניסוי של קיו אר פי בע"מ [רוזן + קאול], שקיבלה רישיון לניסוי טכנולוגי על רשת גישה אלחוטית, שבוצע ברעננה ובעוד כמה מקומות במרכז הארץ.
2. האם פלאפון מתכוונת להמשיך בשותפות במיזם הזה (עם חח"י ו-IBC)?
3. מה היו תוצאות הניסוי?"
 
תגובת פלאפון:
"פלאפון אכן השתתפה בניסוי של QRP בע"מ.
הניסוי, שנערך בשיתוף ספק התשתית העיקרי של פלאפון - חברת אריקסון, הוכיח שוב, שרשת פלאפון מתקדמת טכנולוגית וערוכה לשילוב פתרונות טכנולוגיים מתקדמים מסוג זה.
טרם נקבעה החלטה על המשך התהליך".
 
מה לנו ידוע על תוצאות הניסוי הזה?
 • לא היה שום ניסוי לדור חמישי. זה היה ניסוי של דור רביעי בתדר ה-2.6 גיגהרץ. למי שלא זוכר, תדר 2.6 גיגהרץ היה אמור להיות ב"מכרז התדרים" ל-LTE, אחרי שפונה בסכום עתק ע"י צה"ל, בתרגיל ענק, שנעשה אז על הציבור והאוצר. התדרים הללו הועברו למשרד התקשורת עוד לפני המכרז והיו מיועדים לספק יכולות של LTE-A למשתתפים במכרז התדרים. אולם, משום מה, התדרים הללו לא נכנסו למכרז, אבל מי שביצע את התרגיל הזה בצה"ל, אשר ביטון, עבר בסיום תפקידו מצה"ל למשרד התקשורת, כמנהל אגף תכנון והנדסת ספקטרום, ומאז הוא מבצע את התרגילים הסודיים שלו בתוך משרד התקשורת עצמו (כמפורט למשל כאן). לתדרים הללו אין כיום ביקוש מצד חברות הסלולר, כי אין לחברות כסף והן מצפות, שנציגיהן במשרד התקשורת יורידו להן את המחיר של התדרים. הן מצפות, למעשה, שהתדרים יחולקו בישראל בחינם כמתנה של תושבי ישראל והאוצר לבעלי חברות הסלולר. בנוסף, יש לחברות הסלולר כבר פתרונות ל-LTE-A בתרגילים שונים ומשונים, שלא כאן המקום לפרטם. לכן, אפשר להשתעשע בתדרים המיותמים והיקרים הללו, שלא נעשה בהם כל שימוש כבר יותר מ-4 שנים, בניסויים כושלים ברעננה...
 • התוצאות של החיבורים לבתים ברעננה היו כושלים. רוחבי הפס והכיסוי היו לא מספיקים, היו חדרים רבים ללא כיסוי, והמחשבה של "תחליף לחיבורים קוויים" - לא התממשה בניסוי. השידורים לא חדרו מספיק טוב לדירות, שהשתתפו בניסוי.
 • בנוסף, הכיסוי לא מתאים לצרכים של פלאפון. במקום שיש עמודי חשמל עם סיבים של IBC, אין צורך לפלאפון בשיפור כיסוי (כי פלאפון לא עתידה לבטל את האנטנות הגדולות שלה, בגלל פריסה של אנטנות קטנות, באותו אזור) והאנטנות מהעמודים הללו לא שיפרו בהרבה את הכיסוי. כך, שהתועלת שלהן הייתה מועטה. הבעיה היותר חמורה: במקומות בהם יש צורך לפלאפון בשיפור כיסוי, למשל בשכונות חדשות (ויש המון שכונות וכבישים חדשים בישראל, עם כיסוי סלולרי אפסי), אין לחח"י עמודי חשמל להתקין עליהם אנטנות. זאת, כי בשכונות החדשות החשמל מועבר ברחבי השכונות לבתים בתשתיות תת-קרקעיות של חח"י ולא על עמודים.
 • אם לא די בכך, האינטרסים של קבוצת בזק (כמפורט למשל כאן) הם, שפלאפון לא תהיה מחוברת עסקית ל-IBC, המתחרה של בזק בפריסת סיבים לבתים.
 • בנוסף, אין בכלל תדרים ל-5G ואין מדיניות תדרים ל-5G בישראל. יש בישראל רק ספינים, כמפורט למשל: כאן, כאן וכאן. מדובר במחדל ענק מול הנעשה בעולם.
 • בשום מדינה בעולם השיטה של Small Cells מעמודי חשמל לא הצליחה בקנה מידה משמעותי. אין סיבה, שזה יצליח דווקא כאן, במיוחד על רקע חוסר הרצון הכלכלי של חברות הסלולר להשקיע בתשתיות סלולר חדשות, מבלי לקבל קודם לכך "מתנות" מהאוצר (כלומר: מהכיס שלכם, קוראים יקרים).
 • כיום, יש בעולם וגם בישראל שיטות אחרות לגמרי לפס רחב באוויר (למשל בתדרי ה-60 וה-70 גיגהרץ), שיטות המתחרות והמשלימות את הדרישות לרוחבי פס באוויר של ה-5G. אפשר להתקין את הפתרונות הללו בכל מקום, למשל על עמודי תאורה עירוניים, על רמזורים, למעשה על כל דבר יציב. אלה פתרונות לא פחות טובים (ואולי אף טובים יותר), למשל לצרכי "עיר חכמה". 
 • אם לא די בכך, הבעיה של פריסת תאי סלולר קטנים בישראל נפתרה ממש לפני יומיים – כמפורט כאן. כך, לא יהיה צורך משמעותי בשימוש בעמודים של חח"י לפריסת אנטנות קטנות, אפשר לפרוס על הגגות.
שורה תחתונה
עוד פלופ של "שירותי דור חמישי", שהופרח לחלל האוויר, לקוראים, שאינם בקיאים בנעשה בתחום הזה, בלי שום התקדמות ממשית לקראת יישום דור חמישי בישראל. כרגע, דור חמישי בישראל זה "חלום ליל קיץ".  
 
5G 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים