החדשנות הישראלית במלחמה בקורונה: נחתמו המענקים של רשות החדשנות

דף הבית >> סטארטאפים - גיוס השקעות >> החדשנות הישראלית במלחמה בקורונה: נחתמו המענקים של רשות החדשנות
החדשנות הישראלית מצטרפת למלחמה בקורונה: נחתמו המענקים של רשות החדשנות
מאת: מערכת Telecom News, 7.4.20, 18:18 CORONA FREE

הוועדות בחרו לתמוך ב-35 פרויקטים נבחרים (מתוך 750 בקשות) בסכום כולל של 22 מיליון ₪. הן בחרו לתמוך בפרויקטים ממגוון רחב של תחומי ההתמודדות עם הקורונה מתוך התפיסה, שההתמודדות עם המחלה צריכה להיות מרובת חזיתות, ולא להתמקד בתחום ספציפי אחד. פירוט הפרויקטים והפיתוחים. עדכונים  לגבי קול קורא להקמת מעבדת חדשנות טכנולוגית חדשה בתחומי הבריאות הדיגיטלית - פארמה ובינה מלאכותית, ולגבי מסלול מהיר ומזורז למענק לסטארטאפים במשבר כלכלי עקב הקורונה בסך 500 מיליון ש"ח בתחתית הכתבה.
 
הסכום של 22 מיליון הוא אישור ראשון מסך תקציב, שאושר לרשות, שעומד על 50 מיליון ש״ח, שכולל גם הגשות של מוסדות אקדמיים, הגשות ייצור מתקדם, סטארטאפים וחברות בצמיחה. הרשות שוקלת יחד עם משרד האוצר להגדיל את התקציב לקולות הקוראים .
 
הוועדה בחרה לתמוך בפרויקטים ממגוון רחב של תחומי ההתמודדות עם הקורונה מתוך התפיסה, שההתמודדות עם המחלה צריכה להיות מרובת חזיתות, ולא להתמקד בתחום ספציפי אחד:
  • סנסורים ומערכות ניטור מרחוק של חולים ופתרונות דיאגנוסטיים חדשניים,
  • רפואה מרחוק בחולים, שהטיפול השוטף בהם נפגע כתוצאה מהמגפה,
  • ניטור התפשטות מגיפה והתחסנות אוכלוסייה,
  • תשתיות פענוח גנטי לתמיכה בהתמודדות עם המחלה,
  • תרופות אנטי וויראליות,
  • מערכות רובוטיות לחיטוי מבנים,
  • מוצרים תעשייתיים למיגון הגוף והפנים,
  • אמצעים לבדיקות נרחבות כגון: ייצור מטושים ואוטומציה של בדיקות מעבדה.
היום תוגשנה הבקשות לקול הקורא הנוסף (השני) בזירת צמיחה ומיד לאחר החג ייסגר המועד השני והאחרון של הגשות ייצור מתקדם - גם הוא צפוי להיות באותם סדרי גודל (חברות, תקציבים מבוקשים, היקף מענקים המוקצה לו והתחומים הנ"ל).
 
מטרת הקולות הקוראים הייתה להביא להאצה של פתרונות מרעיון ליישום והשתלבות במגמות מתקדמות להתמודדות עם הנגיף, באמצעות פיתוחים טכנולוגיים, או התאמות מוצר מהירות. הדגש ניתן על הרלבנטיות של הפתרון המוצע להתמודדות מיידית עם המשבר, זמן הגעה מהיר לשוק או שיתופי פעולה המבטיחים המשכיות תפקודית של המשק הישראלי.
 
ד"ר עמי אפלבום, יו"ר רשות החדשנות: "כל אחד מהפרויקטים שנבחרו הוא חדשני בתחומו. קיבלנו כבר למעלה מ 750 בקשות, רבות מהן טובות. אולם, בשל הביקוש הגבוה הוועדה נאלצה לוותר על פרויקטים איכותיים נוספים".

בין החברות, שנבחרו לקבל מענקים, נמצאות 10 החברות הבאות:
שם  חברה המוצר המפותח
איזיממס בע"מ מערכת זמן אמת לניטור של מערכות הנשמה.
מערכת זמן אמת לניטור מערכות הנשמה על בסיס חיישנים חד פעמיים ללחץ, טמפרטורה וספיקת אוויר. המערכת תוכל להתממשק לכל מערכת הנשמה קיימת או חדשה וכן לאפשר ניטור מרחוק.
נדרש לטפל בו זמנית בכמות רבה של חולים שיצטרכו הנשמה. יש מחסור עז במערכות הנשמה ורבות מהמערכות ללא חיישנים. בנוסף, יש להמעיט ככל שניתן את המגע של הצוות הרפואי עם החולים לצורך בקרה. הפתרון יאפשר ניטור מדויק ומרחוק ובזמן אמת של מערכות הנשמה רבות.
 
ניט אפלייד טכנולוגיות בע"מ  מדבקת סנסורים פיזיולוגיים לזיהוי תסמיני קורונה וניהול וניתור יעיל של חולים בבית. חברת ניט אפלייד טכנולוגיות מתמחה בפיתוח סנסורים ומערכות ביו רפואיות מזה 20 שנה. התוכנית הנה המשך מואץ של פיתוח מדבקה חכמה עם מספר סנסורים של קולות וקצב נשימה, טמפרטורה ותנועה שמאפשרים לזהות את התסמינים החשובים. פיתוח חומרה ובדיקות קליניות יערכו 6 חודשים.
מדבקת הסנסור מיועדת לאבחון והמשך טיפול אופטימלי בבית. המדבקה מאפשרת ניתור אוטומטי לגמרי, כאשר היא מגלה את התסמינים ומעבירה את סיכום הממצעים והשינויים במצב המטופל למרכז רפואי. המערכת תאפשר מעקב אחרי מספר רב של מטופלים ביעילות גבוהה.
 
ננוסנט בע"מ מערכת הרחה מבוססת חיישנים ננומטריים לזיהוי מוקדם של מחלה הנגרמת ע״י וירוס הקורונה (COVID-19). הסבה של טכנולוגיה קיימת המבוססת על חיישנים ננומטריים לצורך ניטור של אנשים החולים ב-COVID-19 באמצעות ניתוח אוויר הננשף מהאף. ולידציה של הטכנולוגיה ויישום מודל זיהוי ראשוני יושגו באמצעות ניסוי רב-מרכזי ואיסוף דוגמאות מ-1400 מתנדבים. 
הטמעה מהירה (עד חצי שנה) של המוצר בשוק. שימוש נרחב במוצר במקומות בהם ישנה התקהלות יכול  למגר בצורה משמעותית את התפשטות נגיף הקורונה ע״י בידול של אנשים החשודים להיות נשאים של המחלה מאלו הבריאים.
 
ברקוד דיאגנוסטיקס פיתוח שיטה לזיהוי נשאים/חולים בקורונה ע"י סריקת אלפי דוגמאות בריאקציית PCR אחת
פיתוח שיטה אבחונית רחבה ומהירה המבוססת Multiple Screen Analysis של מאות דוגמאות לזיהוי הדבקה בנגיף הקורונה ברמת רגישות גבוהה. שיטת האבחון מבוססת על אנליזת RT-PCR יחד עם dPCR הכולל הצמדת ברקודים ספציפיים לכל חולה.
באמצעות שימוש בשיטה הדיאגנוסטית המוצעת, ניתן יהיה לסרוק מספר רחב (עד 1000 בדיקות בריאקציית PCR בודדת) של דוגמאות נדבקים/חשודים בנשיאת הנגיף ובכך להציע התערבות מתאימה (בידוד/טיפול) בשלבים מוקדמים יותר ולהוריד את רמת הנשאים באוכלוסיה.
פיקודיה פיקודיה פיתחה את מערכת B-Matrix, מכשיר דיאגנוסטיקה לביצוע פאנל של בדיקות סרולוגיות מבוססות חלבונים ונוגדנים מחוץ למעבדות מרכזיות, שיותאם ע"י פריסת מכשירים רבים כמערכת לניטור ארצי של תגובות סרולוגיות באוכלוסייה למחלות זיהומיות נשימתיות (קורונה, סארס,שפעות). המערכת תאפשר ביצוע בדיקות נוגדנים סרולוגיות בהיקפים גדולים באוכלוסיה, ותעניק למקבלי ההחלטות מידע מהימן בזמן אמת , ובאופן שוטף לגבי התפשטות המגפה והתפתחות החיסוניות באוכלוסיה. המערכת תהווה פתרון משלים לבדיקות ה-RT PCR RNA/DNA על מכשירי במעבדות, ותאפשר הגדלת היקפי הבדיקות בעלויות נמוכות ע"י פריסת מכשיר המטריקס בנקודות מפתח (מעבדות מרכזיות בבתי חולים, מרפאות בקהילה, בסיסי צבא ועוד), שמודדות בו זמנית תגובה לעשרות אנטיגנים ויראלים על בסיס  בדיקות שיבוצעו בשטח ע"י לקיחת מספר טיפות דם מאצבע הנבדקים ותוצאות שיתקבלו לעשרות בדיקות בשעה  ויועברו לבסיס המידע הארצי. החברה נעזרת ביועצים ושיתופי פעולה עם חוקרים מובילים ממכוני מחקר ובתי חולים בישראל.
איאפקום טכנולוגיה אופטרוניות ללקיחת מדדים מרוחקת לזיהוי ראשוני של חולי COVID
אלגוריטמיקה לעיבוד תמונה לניטור מדדים רלבנטיים לזיהוי מאפיני מחלות נשימה. יישום בטלפון סלולארי עם אפליקצייה יעודית ובמערכת חישה מרחוק.
בדיקה מרוחקות, בדיקת נבדקים לא קואפרטיבים, סיווג חולים ראשוני ובידוק עצמאי ללא המצאות פיזית של צוות רפואי, זיהוי סימפטומטי לא חודרני ואופצייה להעברת התוצאות למערכות רפואיות קיימות, צמצום עומס משמעותי על בדיקות ה-PCR, סריקת קהל אוטומטית.
אנלייבקס תרפיוטיקס חברת אנלייבקס תרפיוטיקס, הנמצאת בשלב הניסויים הקליניים, מתכננת לבחון את בטיחות ויעילות התרופהAllocetra-OTS  בחוליCOVID-19  המאושפזים במצב בינוני עד קשה. Allocetra היא תרופה ניסיונית, אשר הראתה תוצאות ראשוניות מבטיחות כטיפול בחולים עם קריסת מערכות הקשורה לספסיס, תסמונת עם פתולוגיה קטלנית - "סופה ציטוקינית" המלווה בקריסת מערכות - בדומה למקרים החמורים יותר בחולי קורונה.
אוגמניטי ננו חברת אוגמניטי ננו מיישמת טכנולוגיות מבוססותDNA  נאנו-מכונות לטובת סיוע במאבק נגד נגיף הקורונה, COVID-19. החברה תכננה תרופות מוכוונות במיוחד לווירוס הקורונה, והראתה שהן מסוגלות להשמיד ביעילות ובבטחה את גנום הווירוס.
המכון הביולוגי בנס-ציונה מדגים כעת את יעילות התרופה בתאים מודבקים בווירוס במסגרת הסכם עם החברה, ומעבדות נוספות בעולם יקבלו את התרופות לניסויים. אוגמניטי ננו תאיץ את תהליך הייצור והניסויים, כך שהתרופה תוכל להכנס לניסויים בחולים בישראל כבר בקיץ הקרוב. בהתבסס על נתוני הניסויים האלה, תוכל החברה להקים פלטפורמה שתתן מענה מהיר להתפרצות מגפות דומות בעתיד.

 
חברת  3BY הינה חברת מכשירים רפואיים המתמחה במתן שירותי פיתוח, ייצור, הרכבה ואריזה לתעשיית הרפואה והתרופות ברחבי העולם. החברה הוקמה בשנת 1994 והמפעל שלה ממוקם בפארק התעשייה תפן. משרד הבריאות יצר קשר עם החברה לפיתוח תהליך ייצור מיידי ומסחרי לבדיקות זיהוי וירוס הקורונה. החברה פנתה לייצור תבניות ייחודיות למוצר, המהנדסים פיתחו מכונה ייעודית והוגדר תהליך הייצור. החברה כבר עובדת על מסירת הייצור הראשוני עבור משרד הבריאות. 
 
חברת רובוטיכאן חברת רובוטיכאן מפארק התעשייה בעומר מפתחת רובוט הנע  במרחבי מחלקת חולי הקורונה וממלא פונקציות של תקשורת בין  הרופא/אחות  לחולה, הדגמים נוסו במסגרת ניסוי ראשוני בשיבא  ובסורוקה. לרובוט יכולות אוטונומיות של ניווט עצמי, ניהוג  בשלט רחוק והוא בעל תא ייעודי לנשיאת ציוד רפואי.
 
  
עדכון 19.4.20, 13:20: רשות החדשנות ומטה המיזם הלאומי ישראל דיגיטלית במשרד לשוויון חברתי פרסמו קול קורא להקמת מעבדת חדשנות טכנולוגית חדשה בתחומי הבריאות הדיגיטלית - פארמה ובינה מלאכותית, בהיקף של 32 מיליון ₪. תאגידים מוזמנים להגיש הצעה בהליך תחרותי להקמה והפעלת מעבדת חדשנות טכנולוגית. מטרות ההליך התחרותי היא לקדם השקעות בתחומים, שיתרמו לפיתוח חוסן למדינת ישראל בתחומי אבחון, טיפול ולוחמה במחלות ולקדם הקמת חברות ופתרונות חדשניים, שיתרמו לחוסן ברפואה באמצעות שימוש בביולוגיה חישובית.

התאגידים, שיקימו את המעבדה, יקבלו מימון להקמת התשתית הטכנולוגית הייחודית והתפעול השוטף של המעבדה. סך התמיכה הממשלתית בתכנית היא 32 מיליון ש"ח ל-5 שנים.

מעבדת החדשנות תקבל תמיכה כספית עבור הוצאות הקמת התשתית הטכנולוגית, שתכלול מעבדה חישובית ומעבדה רטובה עם ציוד מקיף למחקר ולפיתוח פתרונות ביוטכנולוגיים, כדי לקדם מיזמים, שיפעלו במסגרתה, בשיעור של 33% (50% אם המעבדה תוקם בפריפריה) ובסך של עד 6 מיליון ש"ח, וכן תמיכה כספית בשיעור של 50% מהוצאות התפעול השוטף של המעבדה בסך של עד 1 מיליון ש"ח בשנה למשך 5 שנים. כ"כ, רשות החדשנות תעניק תמיכה כספית עבור פרויקטי הוכחת ההיתכנות של המיזמים והסטארטאפים, בשיעור של 85% ובסך תקציב של עד 3 מיליון ש"ח, עד 24 חודשים לכל פרויקט.

עדכון 22.4.20: הכתבה: רשות החדשנות: ערוץ מענקים מהיר של 500 מיליון ₪ לסטארטאפים במשבר - מתוך 1.2 מיליארד ₪, שאושרו היום ע"י משרד אוצר עבור רשות החדשנות - 500 מיליון ₪ יוענקו לסטארטאפים בתחילת שלבי הצמיחה ובשלבי פיתוח מתקדמים, שנקלעו למשבר כלכלי. מדובר בתמיכה במענקי מחקר ופיתוח של פרויקטים טכנולוגיים לחברות עם סיכויי הצלחה גבוהים בטווח הארוך, אך בעלות  משאבים כספיים מוגבלים וצורך מימון מיידי - כאן. 
 
Bookmark and Share


 

לוח מודעות

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

15-16/9/2020 - ChipEx2020  

15-21/11/2020 - שבוע היזמות העולמי    

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם לנובמבר 2019 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת ההונאה הגדולה שהובילה לכך שמוצרי התקשורת יקרים יותר בישראל - כאן

בלעדי לקוראי האתר: 1 ש"ח ליום שיחות וגלישה ללא הגבלה בחו"ל... - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: חשיפת "דבר ראשון" בעניין היועמ"ש - היבטים חמורים חדשים - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי המאת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

חשיפה: סלקום אספה ומכרה במשך שנים את כל נתוני לקוחותיה לרבות מיקומם - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
PIXABAY
 
Telecom Experts
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים