Telecom News - הפלופ של מדיניות פריסת סיבים לבתים: יש לפטר את צמרת משרד התקשורת!

הפלופ של מדיניות פריסת סיבים לבתים: יש לפטר את צמרת משרד התקשורת!

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> הפלופ של מדיניות פריסת סיבים לבתים: יש לפטר את צמרת משרד התקשורת!
במקום לקדם את ישראל לעולם של פריסת סיבים לבתים, ממשיכה צמרת משרד התקשורת לעבוד בשירות קבוצת סלקום ושות', ומציעה מדיניות דמיונית חדשה לפריסת סיבים לבתים, שתוביל לכאוס נוסף בשוק התקשורת הקווית, להזנחת הפריפריה ולהמשך הפרות החוק והרישיון הסיטונאיות המתרחשות בשוק הזה כבר כיום (מצד המתחרות בבזק).
הדרך היחידה לצאת מהפלונטר הזה היא לפטר מיידית את כל מי שמוביל את המהלכים ההזויים הללו ובראשם השר, המנכ"ל והסמנכ"ל לכלכלה ולהקים "רשות לתקשורת".
עדכונים בסוף הכתבה. 
מאת: אבי וייס, 10.11.19, 07:00השר דודי אמסלם

משרד התקשורת בראשות השר הכושל והבלתי מחובר למציאות דודי אמסלם, (בתמונה משמאל), פרסם טיוטת "המלצות הצוות הבין-משרדי לבחינת מדיניות פרישת תשתיות תקשורת אולטרה רחבות-פס נייחות במדינת ישראל – להערות הציבור". ההודעה לתקשורת כאן וכל המסמכים בשימוע כאן

צמרת משרד התקשורת ממשיכה בכך בפעילות נמרצת בשירות קבוצת סלקום ושות', ומקיימת, כביכול, שימועים ציבוריים, בעוד שאת הציבור היא בכלל לא שומעת (אלה "שימועים לכאורה"), הצמרת הזו שומעת רק את בעלי האינטרסים הקרובים לצמרת משרד התקשורת (כלומר: קבוצת סלקום ושות').

גם סדרת השימועים הקודמים בוצעה מבלי שהמשרד בכלל בחן את תגובות הציבור ומבלי שהתייעץ עם נציגי הציבור המוסמכים. למשל, המשרד ממשיך שוב ושוב עם ההמצאה, שנקראת "שירות BSA סיבים", המצאה, שהומצאה ע"י "הקליקה" ללא כל בסיס טכנולוגי או אחר, כדי להצדיק את הרגולציה העקומה, ש"הקליקה" מובילה, כנגד האינטרסים של הציבור וממשיכה לדרדר את ישראל בכל קנה מידה השוואתי עולמי.

על פי נתונים עדכניים של Speedtest, הנכונים לסוף חודש ספטמבר 2019, ישראל ממשיכה להידרדר: בתחום הקווי אנו כעת במקום 34, ירידה של מקום אחד באינדקס העולמי מול החודש הקודם ובתחום הסלולרי אנו במקום 75 (!), נפילה מהירה של 5 מקומות, מול החודש הקודם. התודות לכישלון המתמשך והמהדהד הזה: לרגולציה של משרד התקשורת הישראלי. 

ההערות והניתוחים הקודמים שלי בנושא, שנדון כאן, מפורטים בנספח א' כאן למטה ובעשרות כתבות נפרדות מקושרות. ממילא, "הקליקה", שייצרה את מסמך המדיניות הזו, התעלמה מהכל, כי הם חושבים, שהחוכמה זורחת מהראש שלהם והם יודעים הכל ויכולים להמציא הכל. הם מעל לכל חוק, תקנה, נורמה והגיון. 

מסמכי השימוע החדשים, מכילים כל כך הרבה שגיאות (מקצועיות, מתודולוגיות, חישוביות ועוד), שפשוט בלתי ניתן להקיף את כל השגיאות הללו בכתבה כאן, והדרך היחידה היא לזרוק את הכל ל"מגרסה של שמילה" (זה המקום המתאים לתוכניות הזויות הללו) ולפטר את כל מי "שמבשל ובישל את הדייסה הזו", בשירות קבוצת סלקום ושות'. 

הכי חשוב, בתכנית החדשה, שעוסקת רק בבזק (אין בה הצעת מדיניות לגבי הוט. ככה זה כשעושים חצי עבודה ובצורה רשלנית), אין בכלל התייחסות לצורך הכי חשוב של בזק: "הורדת ההפרדה המבנית". זה היה ונשאר המפתח לרגולציה של השוק הקווי בישראל, בתוספת הצורך האקוטי לשמור על החוק, התקנות והרישיון, מה שלא מתקיים בכל הקשור לשירותי סלקום ופרטנר בתחום הקווי, בשירותי הסיבים והטלוויזיה שלהן. 

שלמה פילברשלמה פילבר, (בתמונה משמאל), שכיום הוא "עד מדינה" ב"תיק 4000", הציע תכנית אחרת לחלוטין, שיש לה הגיון נכון ומבוסס ויכולת ביצוע בטווחי זמן סבירים, ללא כל סיבוכים מיותרים.

הוא כשל בתכניתו, משום שהלך בדרכים לא חוקיות ופסולות לקידום התכנית הזו, שבבסיסה היא טובה ונכונה.

את הכישלון הטוטאלי שלו ניתחתי בהרחבה ב-2 פרקים של סדרת הכתבות על תיק 4000: כאן וכאן. זה משתקף גם בסיכום החקירה של הרשות לניירות ערך ב"תיק בזק" - כאן

אולם, זה לא פוסל את הרעיונות המצויות בתכנית שהציע. 

המסמך של טיוטת מדיניות פריסת סיבים לבתים, שהציע שלמה פילבר לשר התקשורת דאז צחי הנגבי (שאישר בזמנו להתקדם בתכנית הזו), מצוי כאן במלואו - למתעניינים. 

כל מי שייעין במסמך הזה ברצינות יגלה, שהוא רציני וטוב פי כמה מהמסמך ההזוי והטרי של משרד התקשורת, בדיוק באותו נושא.

אגב, בשלב זה, בזק טרם הגיבה על השימוע (כאן). 

המכשלות העיקריות במסמך הטרי של משרד התקשורת הן (פירוט נוסף יש בשלל הכתבות המצוינות כאן למטה בנספח א'):
  • המסמך מתעלם לגמרי מהצורך לטפל בהתקדמות הטכנולוגית של בזק על הרשת הקווית שלה, מה שנדרש ממזמן וברור שזה אקוטי כבר כעת (בטכנולוגיות הנקראות 35B ואח"כ G.fast), כמפורט למשל כאן בסעיף 3. אם לא די בכך, עיקרון "ההדדיות" בשימוש בתשתיות פסיביות המעוגן בחוק התקשורת סעיף 5 על כל תת-סעיפיו, בוטל בפועל ללא כל הליך חוקי, ע"י צמרת משרד התקשורת ובשתיקת השר, ונשארנו במדיניות החדשה רק עם החובה של בזק לאפשר למתחרותיה שימוש בתשתיותיה. הסיבה להתנהלות הבלתי חוקית הזו היא מאוד ברורה: אלו האינטרסים הכלכליים של סלקום ושות'. 
  • המסמך מתעלם לחלוטין מהפרות החוק, התקנות והרישיונות של המתחרות בבזק. בלי שמירה על החוק, אין שום סיכוי לשום תכנית להתבצע. 
  • ההצעה החדשה שוללת מבזק את היכולת לפרוס סיבים לבתים באיזורים, שבהם תופעל "הקרן האוניברסלית". זה דבר בלתי מתקבל על הדעת. ההצעה הזו נולדה רק כדי לקדם את האינטרסים של סלקום ושות'. 
  • ההצעה החדשה מתעלמת לגמרי מהמכשלה הענקית הקיימת באיזורי הביקוש, שבזק תפרוס בהם: שלבתים ב"איזורי השמנת" יכולים להגיע עד 5 תשתיות מתחרות של סיבים לפתחי הבתים (בזק, הוט, סלקום, פרטנר ו-IBC), דבר בלתי מתקבל על הדעת, שכבר קיים בכמה וכמה שכונות ברחבי המדינה, נושא, שבכלל לא טופל במסמך ההזוי החדש שפורסם.
  • ההצעה מציעה לבנות "קרן אוניברסלית", שגם על פי מסמך השימוע, תחל לפעול אולי בסוף 2022. מדובר בהקמת גוף ממשלתי בירוקרטי חדש, מוצף בפקידים, שיעסוק בבירוקרטיה אין סופית וברור שייכשל. שלא לדבר על השנים עד שהחקיקה לבנות יחידה בירוקרטית כזו תעבור בכנסת, עם כל התקנות הנדרשות וגיוס כוח אדם מקצועי מתאים. כלומר: הפריפריה של ישראל תהיה בלי סיבים לבתים - עוד שנים רבות. 
  • ההצעה מתעלמת לחלוטין מכך, שיש לבצע מהלכי חקיקה מאוד נרחבים, שיכולים לקחת שנים, חקיקה ראשית, חקיקת משנה, רישיונות חדשים וכיו"ב, חקיקה, שמטרתה להוריד את הפריסה האוניברסלית מעל בזק ולייצר כללים חדשים בשוק הקווי, בהתאם למתווה החדש המוצע. טרם הוחל בניסוח החקיקה הזו. אם לא די בכך, כלל לא ברור באם זה אפשרי (לנסח ולהעביר חקיקה כזו בכנסת, בטווחי זמן סבירים). בנוסף: מי אמר שאחרי החקיקה החדשה - זה יצליח? 
  • במתווה החדש כביכול, ללא כל הסבר סביר או בכלל, משרד התקשורת לא מתכוון לבטל את ההסדרה שמחייבת להפריד בין תשתית אינטרנט לספק אינטרנט (ISP), שבכמעט כל מדינות העולם, ההפרדה הזו בוטלה זה מכבר וכוחות השוק קובעים את התצורה של החיבור לאינטרנט. זאת, משום שאין כל טעם בשירות מספק אינטרנט (ISP) - ללא שירות מקביל מבעל תשתית לאינטרנט. אין שום הסבר במסמך המדיניות, למה בסלולר אין הפרדה בין ספק התשתית לספק האינטרנט הסלולרי, בעוד שבשוק הקווי יש הפרדה מוחלטת כזו ושההפרדה הזו, משום מה, לא חלה על סלקום ופרטנר בתחום הקווי.
  • רגולציה בעולם התקשורת הישראלי חייבת להיות פשוטה, ברורה וברת ביצוע, לרבות הצורך שתהיה ברת אכיפה. אחרת, כל כלל הופך ל"ישראבלוף", כמיטב המסורת שהכניס משרד התקשורת הישראלי לשוק התקשורת בעשור הנוכחי (בכל תחום). ההצעה החדשה היא ההפך מהצעה פשוטה וברורה. למעשה, היא אפילו לא תחילת מדיניות חדשה, כי רוב הנושאים וההמלצות הם ללא כל פירוט וללא כללים, מה שמבטיח שמנגנוני ה"ישראבלוף" יפעלו כאן במלא עוצמתם. לכן, הרגולציה המוצעת הזו דינה להיכשל, כמו רוב החלטות משרד התקשורת בעשור הנוכחי, שדירדרו את שוק התקשורת הקווית והסלולרית לתהום
לכן, המתווה הנכון, לעניות דעתי, הוא לקחת את הצעת המדיניות, שחתום עליה שלמה פילבר, שאושרה בזמנו, ולהקים ועדה ציבורית של ממש (ועדה, שתמונה ע"י הממשלה, או ע"י ועדת שרים מתאימה), ושתכלול נציגי ציבור, ועדה, שתשמע קודם כל את נציגי הציבור המוסמכים ותנתח לעומק את "צד הביקוש", לפני שמטפלים ב"צד ההיצע", ועדה, שתעדכן את המסמך של פילבר (שכאמור, אושר בזמנו ע"י כל הגורמים הרבלנטיים, כולל המשנה ליועמ"ש), בעדכונים נדרשים, לאור ההתפתחויות הטכנולוגיות והרגולטוריות, שהתפתחו בשוק העולמי והישראלי. זאת, עם שילוב של תחום הסלולר 5G, עם התחשבות להמשך התפתחות הסלולר ל- 6G, ברגולציה חדשה קווית וסלולרית \ אלחוטית, שתהיה תקפה לעשור הבא, ורק כך נוכל להצעיד את השוק הקווי קדימה. 

לסיכום
ביצוע שימועים פיקטיביים, במיוחד בעניינים צרכניים וטכנולוגיים, הוא נושא חמור ביותר הראוי ל"טיפול שורש" ואולי אף לחקירה פרלמנטרית \ ציבורית, שלא לדבר על חקירה פלילית. 

למעשה, אין לשר התקשורת הנוכחי כל מטה מקצועי, שמסוגל לנתח מסמכים רגולטורים דוגמת מדיניות בתחום הגלים המילימטריים, בתחום הסלולר ובתחום הקווי, ואת ההחלטות של צמרת משרד התקשורת, או שמסוגל לבדוק אם הצמרת של משרד התקשורת היא "מינוי מקצועי", או "קליקה", שיש נגדה עשרות רבות תלונות (ולא רק ממני), שלא לדבר על מעורבותה המתמשכת (עד היום) ב"תיק 4000", שפרק אחד מ-33 פרקי הסדרה פורסם אך לאחרונה - כאן.

כך, השר דודי אמסלם, כמו קודמו, הפך את עצמו בפועל לחלק בלתי נפרד מה"קליקה" ונושא באחריות מיניסטריאלית מלאה למעשיה ולהחלטותיה של "הקליקה" הזו.

כך, שר התקשורת, דודי אמסלם, הפך מתחילת דרכו כשר ועד רגע זה, להיות "שפוט של הקליקה", "מובל באף", במקום להיות מוביל, מנחה, קובע מדיניות, מביא הצעות החלטה לאישור הממשלה ותיקוני חקיקה ותקנות לאישור הכנסת (ככל שניתן בכנסת זמנית). 

קשה להאמין, אבל תוך ימים ספורים, השר דוד אמסלם, נפל בדיוק נתי כהןלאותם בורות של קודמו בתפקיד, השר הכושל לשעבראיוב קרא, והחל להתנהל בדיוק כמוהו, אם לא יותר גרוע ממנו (מנקודת ראות ציבורית).

בדומה ל-3 המנכ"לים שקדמו לו, מנכ"ל משרד התקשורת דהיום (נתי כהן, בתמונה משמאל) כנראה בטוח, שהקוד האתי לעובדי המדינה (גם כאןלא חל עליו ועל החלטותיו. גם לא קובץ הכללים הנהלים וההנחיות למנכ"לים בשירות המדינה. הוא מצוי מעל לכל (חוק, תקנות, החלטות ממשלה וכנסת, נהלים, מדיניות שר, תקשי"ר וכיו"ב).

יש עוד כמה בצמרת המשרד הדוגלים בהשקפת עולם האנרכיסטית הזו. הסמנכ"ל לכלכלה ד"ר עופר רז-דרור (המומחה להטחת הראש של בזק בקיר וממובילי "תיק 5000"), הוא אחד מהם. 

כל שר הנותן לזה יד - שותף לכאוס והופך, לכאורה, ל"שותף בפועל" לתהליכי "תפירת תיקים" במדינת ישראל לאנשים הלא נכונים ולשיבוש שלטון החוק במדינה דמוקרטית.   

אני ממליץ לכל ראש ממשלה, שיזכה לאמון כנסת ה-22, לבצע "ניתוח דחוף" בחולה המדמם הזה, שנמצא במצב גסיסה מזה כמה שנים טובות (למעשה זה "צמח" במצב של "מוות קליני" ב"הנשמה מלאכותית"), חולה, ששמו משרד התקשורת הישראלי. 

לכן, הטיפול הכושל ברגולציית עולם התקשורת בישראל והטיפול הכושל וחסר האחריות של ראשי משרד התקשורת וגופי הסמך של המשרד בתחום השמירה על האינטרסים הציבוריים וקיום החוק במדינת ישראל (בדגש על חוק התקשורת ותקנותיו), מחזקים את הצורך הדחוף בהקמת "רשות לתקשורת", רשות עצמאית, שתפעל לטובת הצרכנים ולא נגד הצרכנים ולטובת בעלי ההון וה"מקורבים לצלחת" של מקבלי ההחלטות, בניגוד מוחלט לחוק ולאחריות המוטלת על משרד ממשלתי חשוב ובעל כוח כלכלי עצום כלפי השחקנים הגדולים בשוק. 

ראוי כי בנוסף להקמת ''רשות תקשורת לאומית'', יש להקים גם ''ועדה קבועה בכנסת לענייני תקשורת''. גם בארה''ב יש ועדה בקונגרס לענייני תקשורת. לעניות דעתי, יש להוציא את נושא התקשורת מועדת הכלכלה של הכנסת, שעמוסה בנושאים כלכליים מגוונים ואינה מסוגלת להתמחות בתחום התקשורת. היקף תחום התקשורת בישראל הוא מעל 20 מיליארד ש''ח והוא טכנולוגי מאד ורווי בנושאי רגולציה, שמחייבים התמחות מקצועית ייחודית - גם בכנסת ובוועדותיה. 

עדכון 10.11.19
: על פי פרסום של ארז רביב (כאן): יו"ר מרכז השלטון המקומי: תכנית פריסת הסיבים האופטיים מקפחת את הפריפריה. במכתב לשר התקשורת דודי אמסלם טען חיים ביבס כי המתווה לחיבור יישובי הפריפריה לאינטרנט מהיר מסתמך על "מימון חיצוני של חברות התקשורת, שאין להעריך את היקפו, ואין בו רמת וודאות מוחלטת" | קרא למשרד לפתוח בשיח עם מרכז השלטון המקומי בנושא.

ככה זה שלא בוחנים את "צד הביקוש" לשירותי התקשורת ולא מתייעצים בכלל בכל התהליך של גיבוש המדיניות עם נציגי ציבור מוסמכים (שיו"ר מרכז השלטון המקומי הוא רק אחד מהם).

עדכון 16.12.19: מדינת ישראל ממשיכה להידרדר במדד נתוני האינדקס העולמי בסלולרהאינדקס העולמי בתחום הפס הרחב בסלולר.

גם בחודש החולף ירדנו עוד 2 מקומות מהחודש הקודם לו וכעת ישראל ממוצבת במקום המכובד ביותר: 77, כמופיע בתצלום כאן משמאל.

זאת, מתוך נתוני אתר המדידות העולמי Speedtest בהשוואה העולמית החודשית שהאתר מבצע - Globa Index. 

אנו נמצאים אחרי רוב מדינות העולם השלישי... 

התודות לשרי התקשורת לדורותיהם ובמיוחד לשר הנוכחי (דודי אמסלם) שצבר עד היום לא פחות מ-107 שערוריות ופשלות ב-5 חודשים, שיא עולמי מדהים


אין על משרד התקשורת הישראלי. המציאו את התחתית של התחתית של הבור אליו נפלנו. אגב, בימים אלו אני בלוס-אנג'לס, כל רחבי העיר מכוסים ב-5G עם יכולות פנטסטיות, במכשירי הסלולר התומכים (יש הרבה כאלו...). בישראל - זה חלום ליל קץ, ובכלל כעת בישראל יש חורף...


עדכון 22.1.19: נשלח עדכון לפנייה לצמרת משרד המשפטים והפרקליטות (לידיעת צמרת הרשות לתחרות), עם עדכונים של מסמכים שאותרו, שמצביעים על כך שהפרקליטות מטעה את הבג"ץ בנוגע להגדרת בזק כמונופול בתחום תשתיות האינטרנט. הפנייה המעודכנת נמצאת כאן. 

עדכון 30.1.20: פורסם כאן, כי בית המשפט הגבוה לצדק בירושלים קבע: למשרד התקשורת יש 4 חודשים להחליט לגבי "ההפרדה המבנית" בבזק.

עדכון 1.4.20: האם בבתים חדשים הקבלנים יתקינו סיבים לכל בית ולכל דירה, כבר במהלך הבנייה? ייתכן וכן, כמפורט בכתבה כאן. יש להמתין ולראות אם ומתי העדכון של תקנות הבנייה הללו, ייכנסו לתוקף (אם בכלל). כנראה עניין של כמה שנים, במיוחד לאור התנגדות הקבלנים לעניין הזה. 

עדכון 14.6.20גד פרץ מגלובס פרם כאן מאמר תחת הכותרת: "המדינה מבקשת דחייה במתן תשובה בסוגיית ההפרדה המבנית בבזק. הצוות הבינמשרדי העוסק בנושא מתקשה להגיע להסכמות על מתווה הפרדה והיום הוחלט לבקש דחייה נוספת מבג"ץ".

נספח א'
מבחר קטן מההתייחסות למסמכי השימוע ולמהלכים הקודמים בתחום פריסת הסיבים לבתים בישראל:

OPTIC FIBERS FREE 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
24-25.6.24 - כנס הרצליה 2024

26-27.6.24 - AI WEEK 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים