הגיעה העת להיפטר מהמטרד של ה- SIM במכשירי הסלולר. זו טכנולוגיה ישנה ביותר שראוי שתעבור מן העולם

דף הבית >> שירותי עננים ואחסון מידע >> הגיעה העת להיפטר מהמטרד של ה- SIM במכשירי הסלולר. זו טכנולוגיה ישנה ביותר שראוי שתעבור מן העולם
הגיעה העת להיפטר מהמטרד של ה- SIM במכשירי הסלולר. זו טכנולוגיה ישנה ביותר שראוי שתעבור מן העולם
מאת: אבי וייס, 29.5.13, 23:50Airwatch Ian Avans
 
בלעדי: חשיפת הטכנולוגיות החדישות בענן (שנכנסו כבר לישראל), לעבודה ניידת מעל כל מכשיר קצה בכל מקום, על היישומים הארגוניים, בלי לפגוע ברמת האבטחה ומדיניות השימוש הארגונית ביישומים אלו.
 
"הגיעה העת לבטל את ה- SIM cards שיש במכשירי הסלולר. זו טכנולוגיה מיושנת שעבר זמנה", חוזר מדגיש איאן אוונס, מנהל אזורי AirWatch אירופה (בתמונה), עם חשיפת השת"פ החדש עם בינת, במהלך כנס "בינת אקספו 2013". "אנו מזהים את מכשירי הקצה לפי מס' MAC ו- IP ובעוד אמצעי אימות, לפי הצורך של כל הארגון ומשתמשי הסלולר אצלו. אנו מבחינים גם כשהעובד מחליף את ה- SIM במכשיר. למשל, כשהוא נוסע לחו"ל. הגישה הזו של החלפת SIM מיותרת, כי בכלל לא צריך SIM. ספק הסלולר, כמו גם במערכת שלנו, יכול לזהות את המכשיר בצורה טובה מאוד על פי מה שיש בצ'יפים שעל המכשיר הסלולרי החכם שבידי המשתמשים. ה- SIM זו טכנולוגיה ישנה, עם כלים ישנים מאוד וחלשים ביותר, לצרכי הזיהוי והאימות של משתמש הקצה. הגיעה העת להפטר מהמטרד הזה. למה בכלל יש ב- SIM מספר טלפון אחד? זה לא הגיוני בעולם בו אנו חיים, עולם גלובלי המתנהל בעננים, שבו העובד רוצה מספר מקומי בכל ארץ בו הוא נוחת, או רוצה להסתובב רק עם מספר השלוחה של המרכזיה הארגונית שלו, שנמצאת בענן. צריך להיפטר מהמטרד האנכרוניסטי הזה של SIM עם מספר יחיד במכשיר הסלולר".
 
קיימתי ראיון בלעדי עם איאן אוונס (Ian Evans), כדי להבין לאן הולך העולם הנייד, בדגש על ארגונים ועסקים העוברים מעבודה מסורתית מול ה- PC והלפטופ, לעבודה על טאבלטים וסמארטפונים ומרחוק. AirWatch גייסה רק לאחרונה 200 מיליון דולרים בסבב גיוס ראשון, בזכות חדירתה לניהול הפעילות הניידת (MDM = Mobile Device Management) עבור חברות גדולות בעולם ובניהן עשרות חברות מתוך ה- Top 100 של הטבלה העולמית, חברות בתחומים מגוונים דוגמת: אנרגיה, תקשורת, רפואה, קמעונאות ותעשייה.

חברת הייעוץ המובילה בעולם - גרטנר, מציבה את Airwatch בראש הטבלה העולמית של החברות בתחום ה- MDM, כמפורט ב"ריבוע הקסם" של לגרטנר ל- 2013 כאן
 
לחברה יש כ- 1,200 עובדים ברחבי העולם (מהם כ- 250 עובדים באזור(EMEA   עם פעילות בכ- 150 מדינות. המוצרים של AirWatch תורגמו ל- 18 שפות וסך לקוחותיה בעולם מגיע כיום לכ- 6 אלף. באזור EMEA, אותו מנהל איאן אוונס, יש מעל אלף לקוחות של ארגונים ועסקים גדולים מכל הסוגים. הנציגות של AirWatch בישראל היא mObisec (בניהולו של גדי גילון) ולאחרונה, כפי שצוין, נחתם הסכם שת"פ אסטרטגי עם בינת (לא בבלעדיות).    
 
שאלה: מה התחדש ב- AirWatch השנה?
איאן אוונס: "אנו דוחפים חזק את נושא 'חינוך השוק'. נכנסנו לישראל ביולי 2012 והתחלנו ישר בכניסה לארגונים גדולים, גם בגישה הישירה וגם דרך המפיצים שלנו בישראל. אנו מתמקדים במה שאנו טובים בו: מתן גישה ליישומים הארגוניים ולכל המסמכים הארגוניים. זאת, באמצעות מכשירים ניידים שיש בידי המנהלים והעובדים, בכל מקום בעולם ומעל לכל מכשיר קצה, בצורה מאובטחת ומנוהלת.
 
הגישה החדשה שלנו אומרת לארגונים בפשטות: תשכחו מעניין של הזמן - אזורי הזמן והשעון. העובדים אמורים לגשת למסמכים וליישומים 24 שעות ביממה ולעבוד מכל מקום בעולם ומכל מכשיר שיש בידם. החברה יכולה לשכון במקום פיזי אחד, אבל עובדיה לא אמורים להיות במקום אחד. הם יכולים להיות בכל מקום. זו מהפכה תפיסתית שיש לחנך את השוק אליה, למעבר הזה בתפיסת ההגדרה של 'מקום העבודה'.
 
אנו מספקים פתרון לארגונים עם גישה ל- Data Center גלובלי, שאנו מפעילים ברחבי העולם. אנו עוזרים לארגונים להניע את תהלכי השינוי הזה. הם יכולים לבחור בפתרון המותקן אצלם בחצר (On Premise) או אצלנו בענן העולמי שלנו או בענן ציבורי או בשילוב של כל האפשרויות.
 
כיום, מערכות הפעלה מתחדשות כמה פעמים בשנה בקצב בלתי נשלט ובמרוץ תחרותי די מטורף. מול זה, יציבות, אבטחה ושרידות הן מילות המפתח להצלחת ארגונים. איך מגשרים על הפער הזה? אנו מספקים לארגונים פלטפורמה הנותנת מענה לכל סוגי המכשירים, שיש בארגון ובידי העובדים. זו מערכת שדואגת לעדכן באופן שקוף את כל מערכות ההפעלה שיש מכל הסוגים על כל המכשירים. אנו מספקים מערכת עם מינימום התערבות אנושית בפעילותה.
 
ה- Data Center העולמי שלנו מאפשר לארגון להחליט אם הוא רוצה פתרון פנימי או חיצוני או משולב. הפתרון בענן מאפשר גישה בכל מקום ומכל מכשיר, עם מערכת הרשאות התואמת את המדיניות הארגונית ומבטיחה יישום המדיניות הזו תוך אבטחה ושרידות מכסימליים למה שקורה על המכשיר הנייד, בכל מקום בעולם".
 
שאלה: מה המיוחד בפתרון שלכם מול המערכות החדישות של VMware (הורייזן) ו- NetApp?
תשובה: "הפתרון של החברות שהזכרת אינו יכול להיחשב כ- MDM. הנקודה הכי חשובה כאן היא יכולת ליצירת ניהול הניידות עבור הארגון. זו גישת ה- (EMM (Enterprise Mobile Management, שמספקת פתרון מלא לארגון. הארגון צריך לדעת מה יש על המכשיר ולשלוט בו בכל מקום. הגישה שלהם אוסרת כל מה שלא הותר. אנו עובדים הפוך: אנו מאפשרים את הכל. אנו מספקים למשתמש את כל היכולות להשתמש בכל מה שיחפוץ בצורה מאובטחת. אנחנו לא מגבילים אותו.
 
צריך להבין את העולם שאנו חיים בו. אם הארגון מגביל את העובד מגישה ליישום מסוים, שהעובד חפץ בו, הוא פשוט יעקוף את מנגנוני האבטחה של הארגון. הוא ייקח מידע שיכול להיות מסווג ורגיש של הארגון, ויעביר אותו לענן ציבורי בחשבון הפרטי שלו, או ישמור אותו על המכשיר בחלק הפרטי שלו. אנחנו בנינו פתרון בגישה שאומרת: אין מה לדחוף את המשתמשים לחפש פתרונות פרטיים לעצמם כדי לעבוד מרחוק. אנחנו נספק להם את המעטפת השלמה לכל דבר שיחפצו בו.
 
הפתרון בגישה הזו מספק את היעילות לעבודה. זה מספק את ההגנה השקופה לעבודה מרחוק. זה מספק חוויית משתמש שלמה בכל היישומים, בכל מקום, גם אם העובד מצוי בביתו או בחו"ל. זה לא משנה היכן הוא, הוא ייגש לכל היישומים באופן חופשי. אנשים ששולחים מייל לבעל תפקיד בארגון מצפים שהוא ייענה מיד, לא חשוב היכן הוא. אנו מספקים גישה לכל היישומים, כי יש גרסה סלולרית במערכות ההפעלה הנפוצות לכל יישום, גם אם הוא ותיק מאוד.
 
כך, אנו מספקים גמישות מרבית בתכנון הזמן של העובדים וייעול תהליכי העבודה שלהם בארגון. זה מקל את השעבוד לדוא"ל במקומות העבודה. זאת, כי הנגישות היא 24 שעות. אם אתה עונה למייל מהסמארטפון שלך ומטפל בקבצים בכל מקום, אתה לא צריך להתעסק במייל הזה בשולחן העבודה שלך כשאתה מול ה- PC".
 
שאלה: איך קיבלו בישראל את הפתרון שלכם?
תשובה: "יש לנו כבר 65 לקוחות גדולים בישראל ואנו נעים לכיוון של ה- 70 לקוחות כבר די בקרוב. ראינו, שהארגונים בישראל יודעים להציג באופן ברור את הצרכים שלהם. הם רוצים לשנות את צורת העבודה שלהם ולעבור לעולם הנייד. הלקוחות בישראל מאוד טכנולוגיים ומאוד סקרנים לגבי טכנולוגיות חדשות. הם מדברים בשפה הטכנולוגית שאנו מדברים.
 
יש בשוק פתרונות המתעסקים רק בצפייה בדואר האלקטרוני על המכשיר הסלולרי. אלו פתרונות מוגבלים. יש ארגונים, שנתקעו עם הפתרון הנייד בהתעסקות רק עם הדואר האלקטרוני. זה פתרון חלקי ונכה. הארגון צריך לנהל את כל היישומים על כל המכשירים ובכל מקום.
 
הדחיפה באה מלמטה, ממנהלים ועובדים שרצו לראות את הדוא"ל שלהם בכל מקום. לכן, המדיניות הראשונה, שיישמו בארגונים לתחום הנייד, זו הייתה המדיניות של הטיפול בדוא"ל. כעת מבינים, שזה רק קצה הקרחון. צריך לנהל את כל היישומים בו זמנית עם מדיניות ברורה. הכיוון הנכון: פתרון מלא, קצה לקצה לתעבורה הניידת על כל המכשירים, כל היישומים ובכל מקום".  
 
שאלה: מה הנושאים עליהם שמים מנהלים בארגונים דגש במעבר של הארגון בניהולם לעבודה ניידת?
תשובה: "מבחינת המנכ"לים, הדבר החשוב ביותר הוא השליטה ב- Data. אנו מספקים זאת קצה לקצה וה- Data הארגוני מוצפן על המכשיר והוא חסר ערך אם המכשיר נגנב או נאבד. אנו מספקים תאימות לכל תקני האבטחה והרגולציות הכי מחמירות שיש בעולם בתחומים הללו.
 
אנו מספקים פלטפורמה השולטת באופן מלא במכשיר הקצה, בלי לפגוע ביכולת לתפעל אותו בקלות ובלי לפגוע בחוויית השימוש.
 
לכל יישום בארגון יש Apps סלולריים המאפשרים עבודה מרחוק. נגמרה התקופה בה לא ניתן היה לעבוד על יישומי Legacy ותיקים בסלולר. יש לארגון קטלוג של כל ה- Apps לכל היישומים וכל עובד יכול לבחור, בתלות ברמת ההרשאות שלו, במה שהוא רוצה. אין כל בעיה טכנית לעבוד על כל תוכנה וכל יישום מרחוק".
 
שאלה: איך הפתרון הזה עובד עם הרבה מכשירים ניידים בארגון?
תשובה: "המערכת הבסיסית שלנו יכולה לתמוך בעד מיליון מכשירי קצה. הניסיון שלנו בהתקנות הוא, שאנו מפעילים בהתקנה ממוצעת כ- 25 אלף מכשירי קצה בארגונים הגדולים. כך, שאנו יודעים איך מטפלים בכמויות גדולות של מכשירי קצה מכל הסוגים".
 
שאלה: איך מונעים פריצה למכשיר הסלולר?
תשובה: "המערכת שלנו מספקת הגנה מלאה מפני כל סוגי הפריצות למכשיר הסלולר ומפני כל אפשרות של גניבת מידע. אנו מצפינים את ה-Data  ומפקחים עליו בכל מקום בצורה הדוקה".
 
שאלה: ציינת שלא צריך SIM במכשיר הנייד. זה מעשי?
תשובה: "אנו נמצאים כיום בעולם נייד העובר לעבוד דווקא על ה- WiFi, יותר מאשר על רשתות הסלולר. המספרים במחקרים מראים ומצביעים בברור על המעבר לחיבורים ב- WiFi בכל מקום, ע"י מנהלים ועובדים, עם הסמארטפונים והטאבלטים שלהם. מזה שנים יש על ה- WiFi שיטות של אימות טובות מאוד, שאינן תלויות בכלל ב- SIM. אז למה אני צריך SIM, אם ההתחברות שלי היא דרך ה- WiFi? זה לא הגיוני.
 
גם חברות הסלולר מבינות, שהעתיד מצוי ב- WiFi, בגלל הצורך ב'הסטת עומסים'. לכן, כל התחום של הטיפול ב- SIM צריך לבצע קפיצת מדרגה. צריך לאפשר להתקין על מכשיר הסלולר לפחות 2 מספרים: מספר פרטי ומספר עסקי. רצוי שהמספר העסקי יהיה שלוחה של המרכזיה הארגונית ורצוי בענן. גם המספר הפרטי רצוי שיהיה בענן. הסיבה: ניתן יהיה להחליף אותו בעת המעבר של העובד בין ארצות, כל עוד יש שיטה של מספור מדינתי. הכל צריך להתבצע בענן באופן שקוף למשתמש. למשתמש לא צריך להיות אכפת איזה מספר יש על המכשיר שלו. העיקר מבחינתו, שהוא בקשר עם כולם וכולם יכולים להיות בקשר אתו, בכל מקום. זה הכיוון הנכון ואנו רוצים לספק את השירות בצורה כזו.
 
אם הארגון שולט ב- 100% במידע הקיים שיש על המכשיר, אז למה שלארגון לא תהיה שליטה מלאה על המספר במכשיר? זה הכיוון הנכון של הניידות במכשירי סלולר. בפרופיל של המשתמש הנמצא במערכת המדיניות הארגונית, צריכים להיות כל הפרמטרים של משתמש הקצה, כולל המספר הטלפוני שלו. הכל צריך להיות באותה מעטפת ניהולית.
 
לכן, ה- SIM לא נמצא בכלל בעידן המודרני של שליטה מרחוק בכל מכשירי הקצה. צריך לבטל אותו, כמה שיותר מהר".
 
שאלה: אתם מצפינים גם את הקול?
תשובה: "לא. לא נתקלתי בדרישה שכזו, למעט בארגונים ביטחוניים חשאיים, שיש להם מערכות כאלו משל עצמם. אבל, אם ארגון רוצה להצפין את הקול, אנו מספקים לו יכולת של ביצוע 'תעלה', של העברת הקול בצורה מוצפנת בין כל שתי נקודות".
 
שאלה: מה כיווני ההתפתחות העתידיים שלכם בתחום זה?
איאן אוונס: "אנו נותנים דגש רב לנושא התאימות לכל מכשירי הקצה ולכל הגרסאות של מערכות ההפעלה הניידות. יש כאן חידושים כל הזמן. אנו נותנים כיום דגש חזק למעבר לעבודה קבוצתית משולבת עם גלישה מאובטחת ויישומים מאובטחים. עבודה קבוצתית היא צורך העולה מארגונים, שעברו לעבודה ניידת. כעת אנו מתמקדים בפיתוח פתרונות לתחום הזה.
 
בנוסף, או עומדים לחבר בין המידע הפרטי למידע העסקי ולתת למשתמשי הקצה רמה חדשה של התמודדות בהפרדה הקיימת בין המידע הפרטי למידע העסקי. אני רוצה לדעת למשל, כמה עולה לארגון גלישת העובד בזמן העבודה בפייסבוק ולבחון האם נחוץ, שזו תהיה גלישה פרטית או עסקית ומה אפשר לנצל מזה לטובת הארגון. מדובר כאן בגישה חדשה לטיפול בשימושים הפרטיים של המכשיר.
 
אנו נמצאים כיום בעולם שעובר ל- BYOD. ארגונים מתחילים להבין, שאין הבדל אם הם נתנו את המכשיר לעובד מטעם מקום העבודה, או שהוא הביא את המכשיר מהבית. זו בדיוק אותה צורה של טיפול וניהול. מנהלים מתחילים לראות איך התחום הזה צומח מלמטה ורוצים לתת לזה מענה הולם. הם רוצים לקבל שליטה מלאה ברמת המכשיר, לא חשוב מהיכן הוא הגיע.
 
אנו רוצים להקל על השימוש במכשיר ולהקל על הגישה לכל היישומים הארגוניים. המשמעות: להוריד חסמים לזרימה חופשית של רעיונות, תרשימי זרימה חופשית של תהליכי העבודה, דגש על שילוב טאבלטים ולפטופים מכל הסוגים במערכת ועוד. המטרה שלנו: ה- MDM יהיה מוצר המוני ופשוט.
 
יש כמה פיתוחים שאנו בדרך אליהם, למשל שילוב של עולם ה- Billing למערכת שלנו. כך, נוכל לספק לארגון גם שליטה על תחום ההוצאות במכשירי הקצה. הארגון רוצה לשלוט בכל מה שיש ותלוי במכשיר ואנו נספק לו את הצורך הזה".
 
סרטון הדגמה: AirWatch 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

29/6/2022 - בינת אקספו 2022


 

הכי ניצפים 
חג שמח!!!!

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

חשיפה: כיצד עמית סגל הטעה את הציבור וסייע לתפירת תיק 4000 כנגד נתניהו - כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

עדכונים שוטפים שצריך לדעת ממשפט "תיקי האלפים" עם כתב האישום השקרי - כאן

עדכונים וחשיפות מבית המשפט המחוזי בירושלים על תיק 4000 התפור והמופרך - כאן

ביהמ"ש המחוזי בירושלים: עדכונים מרתקים ממשפט תיק 4000 המצוץ מהאצבע - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

החקירה הנגדית של חפץ: עדכונים מביהמ"ש המחוזי בי-ם לגבי תיק 4000 התפור - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

משפט תיק 4000: הסברים של אבי וייס ע"י סרטוני יוטיוב/מצגות ינואר 2022 - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים