Telecom News - עמדה: גלעד ארדן פועל לחסל את תעשיית הסלולר בישראל

עמדה: גלעד ארדן פועל לחסל את תעשיית הסלולר בישראל

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> עמדה: גלעד ארדן פועל לחסל את תעשיית הסלולר בישראל
עמדה: בניגוד לשר הקודם, שהתיימר לייצג את הצרכנים, השר גלעד ארדן מייצג רק את הפקידים "שמוליכים אותו באף" במסלול של חיסול תעשיית הסלולר במדינת ישראל. איסור השימוש ב- WiFi הוא אולי "המסמר האחרון בארון הקבורה" של תעשיית הסלולר הישראלית. אנטומיה של מחדל ההולך ומתעצם מיום ליום.
מאת: אבי וייס, 1.6.13, 20:30

גלובס חשף את הנתון המדהים, ששר התקשורת גלעד ארדן (בתמונה) מתכוון לאסור בשבוע הקרוב על חברות התקשורת לספק WiFi במקומות ציבוריים. רבים ירימו גבה וישאלו: את מי זה מעניין בכלל? התשובה שלי די ברורה: זה אמור לעניין את כל הציבור בישראל המחזיק בידיו מכשיר סלולר ומסתמך עליו ככלי התקשורת הראשון במעלה, שמשרת אותו לכל צרכי המידע והתקשורת האישית והעסקית שלו. ניקח לדוגמה שירות אחד מני רבים שקיים בכל רחבי הארץ: Bezeq Free WiFi. אם בזק תצא מהשירות הזה, כל מאות האלפים שנהנים היום מגלישה חינמית מהמכשירים הניידים שלהם, יצטרכו "לחזור ולעלות" על רשתות הסלולר העמוסות. בנוסף, המחדלים הללו ישפיעו מייד על הכיס של כולנו. את המחיר הכלכלי הכבד של ההחלטות המוטעות הללו אציג בהזדמנות אחרת. 

מהלך זה (של איסור שימוש ב- WiFi במרחב הציבורי לחברות התקשורת) מצטרף לשורה של מהלכים מוזרים, הזויים ומחדלים השייכים כולם לקדנציה החדשה של גלעד ארדן ואינם יכולים להיות משוייכים לכאוס ההחלטות של הקדנציה הקודמת, בניהולו של השר לשעבר משה כחלון.

אמנה כאן את רשימת ההחלטות המוטעות והבלתי-הגיוניות של השר גלעד ארדן, שעלולות למוטט את תעשיית הסלולר בישראל תוך זמן לא ארוך (גם את החברות הוותיקות וגם את החדשות):

א. תכנית לכפייה בכוח באמצעות החקיקה, שתועבר במסגרת "חוק ההסדרים במשק" ותרגילים רגולטורים מגוונים (דוגמת "הצעת מדף"), שתכפה את "השוק הסיטונאי" על שתי חברות התקשורת הסלולרית הגדולות: סלקום ופרטנר. התכנית הזו כוללת כפייה על חברות אלו להיכנס בתחרות מול HOT ו- YES בעולם הטלוויזיה בגישת ה- OTT באמצעות "השוק הסיטונאי". לתכנית הזו יש כמה חסרונות, שכבר ניתחתי בהרחבה בעבר ואלו הן (בקצרה):
1) נשמטת הקרקע מתחת למודל העסקי של מיזם חברת החשמל ל- FTTH. שכן, למיזם זה יש רק 2 לקוחות משמעותיים (סלקום ופרטנר), שתעסוקנה באותה עת ב"שוק סיטונאי", על רשת בזק ואולי על רשת הוט ותישארנה בלי משאבים ורצון לשלם על שירות חדש ויקר יחסית של ה- FTTH. החלומות על 1 ג'יגה לכל בית בישראל בחיבור בסיב יישארו על הנייר, אם חו"ח כל תוכניות גלעד ארדן תמומשנה. 
2) אין שום מקום בעולם בו חברת סלולר הצליחה בתחום הטלוויזיה, כתחרות בשחקנים חזקים, קוויים ולוויניים קיימים. פרטנר (ו- 012-סמייל בתוכה) ניסתה כבר 5 פעמים להיכנס לתחרות בתחום הטלוויזיה וכשלה. למה? אין לזה מודל עסקי ברור עבור חברת סלולר ותקשורת גדולה. הסבר נוסף בהמשך. 
3) ממילא "השוק הסיטונאי" ייכשל והמרוויחה היחידה מתעלול הזוי זה (ובגדול) היא קבוצת בזק. זה ברור כשמש לכל מי שעיניו בראשו. רק לא לגלעד ארדן, שמובל באף ע"י קבוצת פקידים חסרי הבנה בעולם התקשורת ובעלי אג'נדה מאוד מוזרה. 

מה המשמעות של כפייה של שר התקשורת על סלקום ופרטנר להיכנס לתחרות בתחום הטלוויזיה באמצעות ה"שוק הסיטונאי"? פשוט מאוד. לא צריך להיות כלכלן כדי להבין זאת: זריקת עשרות עד מאות מיליוני ש"ח לפח ע"י חברות הסלולר, בהשקעות לשירות, שאין לו שום סיכוי להצליח. כך, גלעד ארדן מעוניין, שחברות הסלולר תכרינה במו ידיהן את הקבר של עצמן וגם תקבורנה את עצמן בקבר הזה...

היות וסביר להניח, שחברות הסלולר לא "תיפולנה בפח", שטומן להן השר גלעד ארדן, אזי יש סיכוי סביר ותקווה, שהתכנית הזו תמות די מהר, כפי שניתחנו כאן. למה כל זה קורה? כי השר לא מקשיב לציבור. פשוט מאוד. אי אפשר לקבל החלטות נכונות וטובות כשלא מקשיבים לציבור. 

למה חברת סלולר גדולה לא יכולה להצליח בעולם הטלוויזיה? בגלל ההשקעות הכבדות ואיבוד המיקוד העסקי. שירותי הטלוויזיה ב- OTT מצליחים בעולם בעיקר ע"י "שחקנים רזים", שבאים מעולמות התוכן, דוגמת נטפליקס והולו בארה"ב. בכל מקרה, שירות ה- OTT הוא שירות "משלים" לשירותי הטלוויזיה הרב-ערוצית הוותיק ולא שירות "חליפי" לו. דהיינו: הציבור לא מתנתק משירותי חברות הכבלים והלויין. הוא מוסיף עוד שירות OTT בבית. אלו שלא רוצים או לא יכולים לשלם לחברות הכבלים והלוויין, הלכו כבר לכיוון ל"עידן +" החופשי (שיורחב בקרוב. כבר 12% מהאוכלוסייה בישראל עברה ל"עידן +"). כך, כל הרעיון ליצור תחרות באמצעות חברות הסלולר הוא רעיון הזוי, חסר כל בסיס ומסוכן מאוד עבורן.

ב. אי טיפול בנושא האנטנות. זה הנושא הכי חשוב לתעשיית הסלולר בישראל. השר החליט לא לטפל בזה כעת. הנזק כאן אדיר, לא רק להן, אלא גם לשחקנים החדשים. במיוחד כשכל רשות מקומית ממציאה תרגילים: איך למנוע פריסת רשת סלולרית חדשה בישראל. אין סלולר בלי אנטנות. אין תחרות בלי מתחרים. כנראה שהאמת הפשוטה הזו לא הצליחה לחדור ללשכת השר גלעד ארדן. הנזק כאן כבר מורגש, בירידת איכות השירות ברשתות הסלולר. זה ילך ויגבר, עד שהרשתות תתמוטטנה. זה לא דבר תיאורטי. 

ג. שר התקשורת גלעד ארדן, בהיותו גם השר להגנת העורף, החליט לכפות על חברות הסלולר להעביר SMS בחינם עבור פיקוד העורף, בחרום ובתרגילים. זאת, בלי להתחשב בהוצאות, שיש לחברות הסלולר, בגין התאמת השירות הזה לצרכי פיקוד העורף ולהתאמת השירות למצאי מכשירי הסלולר, שיש בידי המנויים שלהן. ברור, שביצוע הנחיית השר כלשונה תוסיף עוד "קש לגב הגמל", שיביא אולי להתמוטטות של רשתות הסלולר, שממילא מקרטעות כבר היום, בגלל ההחלטות המוטעות של השר בסעיף הקודם (אי טיפול בנושא האנטנות). 

ג. טיפול כושל במכרז ה- LTE. השר גלעד ארדן החליט ללכת במסלול של כפיית פינוי תדרים ע"י צה"ל ותשלום לצה"ל על פינוי תדרים אלו. זאת, במקום להקצות את התדרים הנכונים (שלא בידי צה"ל) ל- LTE. התוצאה: מכרז התדרים ל- LTE יוביל לתחרות חריפה על התדרים הנחשקים יותר, בין 5 חברות (במקום מכרז בין 3 חברות), מה שיגרום בוודאות להוצאות של עשרות עד מאות מיליוני ש"ח ע"י כל חברה, רק כדי לרכוש תדרים, כשחלק מהכסף הזה יוזרם היישר לצה"ל. למעשה, זה "מס עקיף" על כל תושבי ישראל ונזק כלכלי אדיר לחברות הסלולר, שממילא מצבן הכספי לא מזהיר, בלשון המעטה. התוצאה: נקבל רשת LTE נכה וחברות סלולר מוחלשות, על סף גסיסה. לא ל- LTE הזה התפללנו...

ד. הקמת "משרד התקשורת ב' - מתחרה", בדמות ועדה של משרד האוצר, שתעסוק בתדרי הצבא. בקדנציה הקודמת, האוצר הקים "משרד תקשורת מתחרה" לתחום הקווי ונעזר בייעוץ של חברת שלדור. זאת, כדי לקבל החלטות רגולטוריות הנמצאות כולן במשבצת האחריות של משרד התקשורת. כעת, "הפזמון" הזה חוזר על עצמו, בהסכמת גלעד ארדן, אך בתחום האלחוט (הספקטרום). זה התחום היותר חשוב בתעשית התקשורת. כך, לא יהיה מי שייצג את תעשיית הסלולר בישראל (ואת משרד התקשורת עצמו, שלא לדבר על ציבור הצרכנים), בדיונים על התדרים של המדינה, שרובם מצויים בידי הצבא ושאר כוחות הביטחון. הנזק הכלכלי, שייגרם רק מסעיף זה לחברות הסלולר, הוא בלתי מדיד, אך ברור שהוא אדיר. על פי כמה פרסומים, צה"ל הקים חמ"ל לניהול התדרים שבידו. דהיינו: צה"ל מנהל את התדרים במדינה, עבור כולם. למשרד התקשורת האמון על פי חוק על הנושא, אין "מושג ירוק" היכן התדרים של תושבי ישראל (פירוט מלא מצוי בדו"ח מבקר המדינה...). 

בכל העולם עובדים בדיוק הפוך: מקימים ועדה אזרחית ובלתי תלויה, שתבדוק איך מוצאים ומשתפים תדרים עם כוחות הביטחון. בארה"ב, מצאו בצורה כזו מאות מגות פנויים להקצאה, שהקצו אותם לצרכי הציבור וגם לחברות הסלולר. כך גם קרה באירופה. בישראל, מקימים "משרד התקשורת ב'" בתוך משרד האוצר ובלי משרד התקשורת, כדי לסבך את הטיפול בנושא ולפגוע שוב בתעשיית הסלולר. 

ה. הסכמה לדחייה בטיפול "ברשת חרום לאומית". השר גלעד ארדן הסכים לדחייה הזו ובכך "קבר" את התחום לכמה שנים טובות, במקום לטפל בו נכון. את הנזק של החלטה זו ימצאו בוועדת החקירה הממלכתית הבאה. כבר כתבתי מספיק בנושא זה והפעם לא אחזור על ההסברים, למי שלא בקי בפרטים. בקצרה: מדובר בהחלטה תמוהה וחסרת אחריות. 

ו. המסמר האחרון ב"ארון המתים", שמכין השר גלעד ארדן לחברות הסלולר מצוי בדמות ההחלטה הצפויה לאסור עליהן להשתמש ב- WiFi ציבורי. מדובר בהחלטה חסרת אחריות ומופקרת, שתהיה בכייה לדורות. פניתי לפרופ' יוחאי בנקלר מאוניברסיטת הארוורד בארה"ב, מומחה בעל שם עולמי לתחום הספקטרום, לשאול לדעתו על ההחלטה הצפויה של השר גלעד ארדן. הוא היה נדהם מהפרסום בגלובס. בדיוק כמוני. "מדובר בחלטה, שלא ניתן לתאר אותה אלא במילה אחת: ביזארית. לא ראיתי את פרטי ההחלטה, אבל ממה שקראתי, החלטה הזו סובלת מאי הבנה בסיסית איך רשתות חופשיות (Unlicensed Wireless Band) פועלות". גם ד"ר טל ז'רסקי מאוניברסיטת חיפה הגיב לפנייתי: "האמירות שם בכתבה בעניין המחסור בתדרים ממש לא מובנות לי. אבל, נחכה להחלטה רשמית. צר לי שזה המצב". 

נכון שבעלי חברות הסלולר הגדולות התנהגו ב"חזירות" יוצאת דופן בחמש השנים שלפני פרוץ המהפכה הסלולרית ומשכו לעצמם בין 15 ל- 16 מיליארד ש"ח דיבידנדים. אולם, זו ממש אינה סיבה להעניש כעת את כלל תושבי ישראל, בכיסם. 

פניתי לקבל את תגובת חמש חברות הסלולר בישראל. אף  לא אחת מהן הגיבה. זה די ברור. הן אינן רוצות להסתבך עם השר החדש, שטרם הספיקו להכיר. למותר לציין, שגם משרד התקשורת לא הגיב לפנייתי. גם זה ברור. הכי טוב להתעלם מהאמת. עד שמבקר המדינה יגיע לחקור את זה - ייקח שנים. אז ש"הכלבים ינבחו והשיירה תעבור". זה מזכיר לי את הפרק בספרה של ברברה טוכמן: "מצעד האיוולת", שמציג, בין היתר, את אחד המקרים הראשונים המתועדים בצורה ברורה בהיסטוריה, של איוולת של שליט שיצר נזק לדורות לעמו. המדובר במלך רחבעם שאמר: 

 אָבִי הֶעְמִיס עֲלֵיכֶם עֹל כָּבֵד וַאֲנִי אוֹסִיף עַל עֻלְּכֶם, אָבִי יִסַּר אֶתְכֶם בַּשּׁוֹטִים וַאֲנִי אֲיַסֵּר אֶתְכֶם בָּעַקְרַבִּים" (מל"א י"ב 11-10).

כנראה שהשר גלעד ארדן החליט ללכת בדרך של רחבעם. דרך של כפייה בכוח של מהלכים לא הגיוניים וכואבים בשוק התקשורת. הסוף של הסרט הזה ידוע. חבל שכך מתנהג שר בממשלת ישראל.

אגב, הוט היא החברה היחידה, שיצאה כנגד החקיקה המתוכננת, לעניין הרחבת סמכויות שר התקשורת לאכוף את "השוק הסיטונאי" על ספקי התקשורת. אולם, אם היא תישאר בודדה בהתנגדות הזו, הסיכויים שלה להצליח ממש לא גבוהים. יש מעט מומחים בישראל, שמבינים את המשמעות ההרסנית של מהלכי שר התקשורת גלעד ארדן. הם אינם יכולים להשפיע. זאת, כי "לא סופרים אותם", כמו, קרוב לוודאי, ש"לא סופרים "את מה שאני כותב. את הנזק של ההחלטות המוטעות הללו ישלמו כל תושבי ישראל, היישר מכיסם ודי מהר.

נספח:
למי שמתעניין במחקרים תחום התדרים, מצ"ב כאן טיוטת המאמר המקצועי הטרי ,שפרסם פרופ' יוחאי בנקלר, לאחר מחקר ארוך ויסודי של תחום הספקטרום, בין היתר עבור הרגולטורים בארה"ב. המאמר מסביר בצורה מקצועית מדוע העתיד הוא ב- WiFi ומדוע חברות הסלולר חייבות (והולכות, בכל העולם, חוץ מבישראל) במסלול של שילוב ה- WiFi ברשתות שלהן. אין להן בכלל אלטרנטיבה כלכלית אחרת. שכן, שימוש ב- Femtocell יקר לתפעול, גם בגלל עלות המכשיר וגם משום שהוא פועל באותם תדרי סלולר צפופים. 
WiFi 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות


למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
6.6.24 - Israel Mobile Summit


24-25.6.24 - כנס הרצליה 2024 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים