Telecom News - חשיפת יחידת הסיגינט (מודיעין אותות אלקטרוני) של משטרת ישראל

חשיפת יחידת הסיגינט (מודיעין אותות אלקטרוני) של משטרת ישראל

דף הבית >> חדשות אבטחה ועולם הסייבר >> חשיפת יחידת הסיגינט (מודיעין אותות אלקטרוני) של משטרת ישראל
חשיפת יחידת הסיגינט (מודיעין אותות אלקטרוני) של משטרת ישראל
מאת: דב לחמן, 21.4.14, 20:15דב לחמן

הכתבה מוקדשת לזכרו של נצ"מ (ניצב משנה) ברוך מזרחי ז"ל, שנרצח בערב חג הפסח תשע"ד ע"י מחבל, בדרכו לסעודת הפסח. מזרחי שימש כראש מדור טכנולוגיה ביחידת הסיגינט האחראית גם על האזנות סתר, תחקור נתוני תקשורת, סייבר וסיוע מבצעי.
 
בנסיבות הטרגיות, בהן נרצח נצ"מ ברוך מזרחי ז"ל, עלתה לכותרות יחידת הסיגינט של משטרת ישראל, בה הוא שימש כראש מדור טכנולוגיות. למרות שאין מדובר ביחידה סודית והיא מאוזכרת בנאום של המפכ"ל המצוי  באתר של משטרת ישראל, ברשומות הכנסת בישיבה של ועדת המדע והטכנולוגיה (הפרוטוקול שלה כאן( ובעוד אזכורים פומביים אחרים, השכילו מפקדיה במהלך השנים האחרונות להשאירה מחוץ לאור הזרקורים וכראוי ליחידת עילית מודיעינית לאפשר לה לפעול בתנאי חשאיות מקסימליים, במסגרת החוק הנוקשה, תחת הנחיותיו היא פועלת.

נפתח בביאור המושג סיגינט: מקורו בשילוב של 2 מילים לטיניות  Signaling (אותות) ו- Intelligence (מודיעין) המרכיב יחדיו את המילה – SIGINT ובתרגום חופשי לעברית "מודיעין אותות אלקטרוני". סיגינט הינו מקור קריטי למידע, עמו ניתן להזכיר ענפים נוספים בעולם המודיעין כגון יומינט (מקורות אנושיים) ואלינט (מודיעין הנסמך על חתימות אלקטרו מגנטיות של כלי מלחמה).

יחידת הסיגינט הוקמה במתכונתה הנוכחית בשנת 2007 ע"י גדיאל (גדי) סיסו (אז נצ"מ, כיום תנ"צ, ראש יאחב"ל), שגייס לשורותיה קצינים ושוטרים איכותיים ומובחרים מרחבי הארגון. מטרותיה העיקריות של היחידה הן סיוע בפיענוח פשיעה חמורה ומניעתה והצלת חיי אדם.

אגב, גדי סיסו לא היה הראשון בהקמת יחידת הסיגינט-סייבר. פקד אנה בן מרדכי רצתה לקבל רפ״ק ועברה להיות רל״שית של ניצב אילן פרנקו (שהיה ראש אגף המודיעין) אחרי תקופה השניים לא הסתדרו ואילן העביר אותה לסיגינט - סייבר, שלא היה שווה אז כלום ו"לא ספרו אותם ממטר", רק כדי לתת לה את הרפ״ק שהוא הבטיח וכדי להביא רל״ש אחר. אז אנה כמו אנה התחילה לבנות את הסיגנט והמקום התחיל לגדול מהר מאוד והביאו את גדי סיסו כדי להיות המפקד (כנצ״מ). בהתחלה הם היו כמו כל יחידה במטא״ר, כמנחה מקצועית, כמו קצין בילוש ארצי וכו׳ בהמשך היחידה הזאת ספציפי הפכה למפלצת מבצעית. עם התפתחות הטכנולוגיה, המשטרה התחילה להכניס אמצעים במטה הארצי ולפתוח עוד ועוד יחידות מבצעיות, עם יכולות סיגנט במטה הארצי, עד שהגענו למבנה הארגוני שעוצב בשנים 2012-2014.

ע"פי פרסומים בכלי תקשורת, עוברת היחידה בימים אלה שינויים ארגוניים עם גיוס מפקד חדש משורות אמ"ן [סגן מפקד 8200] (תנ"צ יואב חסאן, 13.3.14) כחלק ממגמה אותה מובילים השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' והמפכ"ל רב-ניצב יוחנן דנינו, להתאים את המלחמה בפשיעה לעידן הטכנולוגי.

יחידת הסיגינט של משטרת ישראל שהמטה שלה מצוי בהר החוצבים, מונה את הפונקציות הבאות:*

האזנות סתר:
בעיקרון, יחידת הסיגינט-סייבר מבצעת פעילויות מגוונות. אלו מבוצעות בהתאם ל"חוק סדר הדין הפלילי - סמכויות אכיפה נתוני תקשורת, התשס"ח 2007, סדר  הדין הפלילי" ומטרתן סיוע בחקירת פשעים חמורים, מניעת פשיעה והצלת חיי אדם (ניסיונות התאבדות, נעדרים וכו').

בניגוד לארגוני הביטחון האחרים בישראל, העובדים תחת חוק השב"כ או מחוץ לגבולות המדינה, משטרת ישראל מבצעת את האזנות הסתר (האזנה לשיחות) עפ"י הנחיותיו הקשוחות של החוק, שמתיר האזנה רק באישור של שופט בית משפט מחוזי (!) או בהיעדרו, במקרי חירום, למשך זמן קצר בלבד, באישור של קצין בכיר, שהוסמך ע"י המפכ"ל. סיבה להאזנה יכולה להיות מניעה מראש או פיענוח של פשע (שהעונש עליו נקוב בחוק ל-3 שנים, לא 'עוון' ולא 'חטא' כמשמעם בחוק).

משטרת ישראל מדווחת מידי רבעון ליועץ המשפטי לממשלה על כמות היתרי ההאזנות שקיבלה ועל זו שבוצעה בפועל מאז פרשת רמון והיא נתונה לפיקוח ציבורי הדוק על השימוש האזנות הסתר, כלי הנחשב חודרני ודורסני מבחינת זכויות וחופש הפרט.

האזנות סתר מתבצעות ע"י חיבור ליבות רשתות התקשורת של המפעילות בישראל למרכז טכנולוגי באמצעות מערכות כגון אלו של חברת ורינט הישראלית (כאן) וחברת NSO (הכלי המרכזי קרוי "פגסוס"), (בעגה המקצועית נקראת האזנה "שרטוט") והן מתבצעות ע"י מי שזו התמחותו וכוללת שיקלוט השמע.

חלק מתוצרי ההאזנות הסתר הופכים להיות גלויים בבתי משפט בהיותם ראיות ואחרים נשארים במשטרה כחומר מודיעיני רב ערך. רק חלק קטן מהאזנות הסתר נעשה בזמן אמת ובכך מסייע ליחידות מבצעיות בפעולות מיוחדות כנגד יעדי פשיעה קשים במיוחד. שאר חומרי ההאזנות מוקלטים, נשמרים, ומשוקלטים ב-Offline, בעיקר מפאת חוסר במשקלטים מקצועיים. (נדרשת הבנה של התיק הרלוונטי וחומרי הרקע, קידודים בהם משתמשים עבריינים, נדרשת היכרות עם שפות (רוסית, ערבית וכו' וכן עם להגים שונים)).

חיבור ליבות מפעילות התקשורת בישראל כמו גם בעולם (בעיקר ה-MSC בסלולריות) לגופי הביטחון והאכיפה דוגמת המשטרה מתבצע בעזרת התקני LI  - Lawful Interception ייעודיים, סביבם קיימת תעשייה שלמה וגם לא מעט ביקורת ציבורית (חוק האח הגדול, חופש הפרט). ניתן ללמוד בהרחבה על הנושא באתר תקינת התקשורת העולמית ETSI  או באמריקנית CALEA.
 
תחקור נתוני תקשורת:
בהתאם לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – נתוני תקשורת), התשס"ח-2007 מקבלת משטרת ישראל "נתוני תקשורת" מכל המפעילות הפועלות בישראל. מובן, שבשנים האחרונות היוו נתוני התקשורת המתקבלים מחברות הסלולר את רוב הנתונים אותם קיבלה המשטרה, בהתאם לצווים חתומים ע"י שופט והמועברים למפעילות.

בין הנתונים המופיעים בחוק נמצאים: מיקום, משכי שיחה, פרטי המשוחחים ועוד. הנתונים המתקבלים מהחברות מוזנים לתוך מערכות עיבוד מידע טכנולוגיות, ובעזרת פרקטיקה ותובנות מבצעיות מתבצעים ניתוחים של קשרים הנדרשים לעבודת המשטרה בבואה לפצח פשיעה חמורה או למנעה. תוצרי המערכות האלו הם טקסטואלים וגרפיים.

מערכות עיבוד מידע אלו דורשות הגדרות עבודה מאוד מדויקות ותחזוקה מרובה. על חלק גדול מהמלאכה הטכנולוגית אחראי במשטרת ישראל גוף הטכנולוגיה הקרוי מנ"ט (מנהלת הטכנולוגיות), בראשה עומד תנ"צ שי קופרמן ובניין המנהלת ממוקם בהר חוצבים בירושלים.

רבים מסיכולי הטרור בישראל ובחו"ל מתבצעים בעזרת שימוש בנתוני התקשורת (להבדיל מתוצרי השמע). אלה הנתונים המלווים כל שיחה, ניסיון שיחה, גלישה באינטרנט, כתובת IP, שליחת מסרון וכיו"ב.

בעזרת ניתוח מושכל של נתוני תקשורת, ניתן להבין את שגרת פעילותו (מודוס אופרנדי) של עבריין או טרוריסט ולהגיע אליו ואל תפיסה נוחה מבצעית וכן משמשים נתוני תקשורת לפיצוח מעשי פשיעה בעזרת חתימת המיקום של טלפון סלולרי (לדוגמא) בשילוב עם קולו של מבצע העבירה או שיוך חד-ערכי של המכשיר לבעליו.

בהקשר חוק נתוני התקשורת חשוב לציין את העבודה, שהובילה הלשכה המשפטית של יחידת הסיגינט בראשותה של רפ"ק (עו"ד) ענת סיגל ובתומה קוצץ התשלום אותו גבו חברות התקשורת ממשטרת ישראל בישראל בכמחצית, מדובר על עשרות מיליוני ₪! להלן ההסבר. דומני, שמבחינה ציבורית הוא חשוב:
בהתאם לסעיף 10 בחוק, על משטרת ישראל לשלם למפעילות התקשורת בעבור הפקת נתונים אותם בית משפט הורה להן לספק לה "החזר הוצאות סביר", אולם בחוק אין כל מנגנון הקובע את התעריף או שיטת התמחור. את המונח "סביר" פירשה כל מפעילת תקשורת על פי הבנתה (או דמיונה):  "בעל רישיון בזק זכאי להחזר הוצאות בעד העברת נתוני תקשורת למשטרה או לרשות חוקרת אחרת, לפי הוראות סעיפים 3, 4 או 9, וכן בעד העברת קובץ מידע לפי סעיף 6, והכל בשיעור שיקבע שר התקשורת, לאחר התייעצות עם השר לביטחון הפנים ושר האוצר; השיעור ייקבע בהתבסס על החזר הוצאות סבירות."
בהיעדר שיטה או הנחייה, קבעה, למעשה, כל מפעילת תקשורת בשרירות את המחיר אותו גבתה ממשטרת ישראל, עבור אספקת הנתונים אותם בית משפט חייבן לספק. בפועל, היו הבדלים של מאות אחוזים בין תעריפי החברות עבור שירותים זהים.
בתום עבודת מטה משולבת, שנעשתה כאמור ביחידת הסיגינט, נחתך התשלום, שהועבר לחברות התקשורת בישראל, בכמחצית, למרות שהדרישה לנתוני תקשורת גדלה בשיעורים ניכרים.
(אין ספק שיש מקום לביקורת ציבורית וכתבה נפרדת על נושא זה).

סייבר:
הלחימה בפשיעה החמורה מחייבת התאמה לזמנים החדשים בהם האינטרנט מהווה כלי מרכזי בחייו של כל אדם ומקומו גם בעולם הפשיעה לא נפקד. רק הדמיון יכול לתאר מה ניתן להבין, להסיק וללמוד מניתוח גלישותיו של עבריין או שלוחיו באינטרנט, ממחשבו האישי או מהטלפון הנייד שלו.

משטרת ישראל מתייחסת לאיום זה בכובד ראש בהקצאת משאבים רבה ובהפניית טכנולוגיות וכוח אדם מיומן ומתאים ואף גייסה לשורותיה בפעם הראשונה בתולדותיה בוגר "תלפיות". השינויים, עליהם הכריז המפכ"ל בתורת הלחימה בפשיעה, כוללים, בין השאר, איוש חטיבת הסיגינט החדשה ביוצאי מערכות המודיעין הממלכתיות של המדינה, צעד שיבטיח תרומה נוספת ומשמעותית ללחימה בפשיעה.

את הפעילות הקים והוביל אז רפ"ק, היום סנ"צ (עו"ד) מאיר חיון, מי שהיה ראש יחידת הסייבר בלהב 433. רוב פעילותה עלומה, אבל חשוב לדעת, שלזכות היחידה נזקפו פיצוחים של כמה מקרים בעלי הד ציבורי ואחרים, שנחשבו כמעט בלתי פתורים עד התערבותה.

הערה: יחידת חקירות הסייבר הועברת ללהב 433.

סיוע מבצעי:
רוב פעילות המדור (מדור טכנולוגיה ביחידת הסיגינט) אינה גלויה. המדור עוסק בסיוע ליחידות מבצעיות מיוחדות של משטרת ישראל. לוחמיו מצוידים במיטב הטכנולוגיה הרלוונטית והם בעלי ניסיון מבצעי רב. רובם יוצאי יחידות העילית של הארגון כגון "גדעונים" ('יח' 33') או מערכי העיקוב ('הסמויה'). במהלך הכשרתם הם עוברים קורסים והשתלמויות טכנולוגיות וכן אימונים ותרגילים מבצעיים. צוותים של המדור מתלווים לפעילויות הנמצאות בפסגת הצי"ח המשטרתי ותרומתם לפענוחי פשעים חמורים ולהרשעות עבריינים - רבת משמעות.

מדור טכנולוגיה:
בראשה עמד סנ"צ ברוך מזרחי (הועלה לדרגת נצ"מ אחרי הירצחו). הוא אותר ע"י משטרת ישראל ביחידה 8200, בה שירת מעל 25 שנים בתפקידים טכנו-מבצעיים שונים.

כמי שאמון על הטכנולוגיות של יחידת הסיגינט, היה ברוך מזרחי אחראי על איתור מערכות מתאימות לפעילות המיוחדת של היחידה, בדיקת התאמתן, רכישתן ועל הטמעתן המבצעית.

נעזר ביכולותיו הבין-אישיות הייחודיות השכיל ברוך מזרחי לשלב ולהשתלב בפעילויות מנהלת הטכנולוגיה של המשטרה מחד ולהפעיל את קשריו רבי השנים בשאר ארגוני הביטחון של ישראל עימם מקיים מדור הטכנולוגיות קשרי גומלין רבים ומשמעותיים מאידך.

בן 47 נרצח ברוך מזרחי, בערב ליל הסדר תשע"ד, ביום שני 14.4.2014 ע"י מחבל חמוש בתת מקלע בכביש 35, בדרכו עם אשתו וילדיו לסעודת החג בבית הורי אשתו בקרית ארבע.

לזכרו הכתבה.
ברוך מזרחי ז"ל
ברוך מזרחי ז"ל.

*הערות
  1. ביחידת הסיגינט פעילים עוד גופים, שאזכורם כאן נמנע מטעמי סודיות מבצעית.
  2. גם הסקירה הטכנולוגית של הכלים המבצעיים המצויים ביחידה אינה שלמה, מאותה סיבה.
 
מאת: דב לחמן, אפריל 2014.
הכותב שימש כיועץ טכנולוגי של יחידת הסיגינט של משטרת ישראל מימי הקמתה (2007) עד שנת 2011 והוא בעל חברת הייעוץ לחמן ייעוץ בע"מ – ייזום, תפעול וניהול פרויקטי תקשורת מורכבים.
 
סמל אגף חקירות ומודיעין משטרת ישראל 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
 

27.2.24 - Axis Tel Aviv 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים