נחשפה "כנופיית פשע ממשלתית"? מה שנחשף עד כה זה רק "כסף קטן"

דף הבית >> פטורים ממכרזים ICT >> נחשפה "כנופיית פשע ממשלתית"? מה שנחשף עד כה זה רק "כסף קטן"
הפרשה הענקית של חשד לקיומה של "כנופיית פשע ממשלתית" בראשות סגנית שר היא רק "כסף קטן" לעומת איי השחיתות הגדולים, בעשרות מיליארדי ש"ח לשנה, שמסתתרים בתחום "הפטורים ממכרזים", שהגיעו השנה ל-85% מכלל ההוצאות לרכש של תקציב המדינה.
מאת: אבי וייס, 27.12.14, 18:10מיכל עבאיד בויאנג'ו

אנו מביאים כאן ציטוט של תיאור מצב, אחד מכלל המקרים ששמענו, בעולם האמיתי, שבו זורם הכסף הציבורי בישראל בשנים האחרונות. השם של המדווח כאן שמור במערכת, אבל הוא ממש לא יוצא דופן. זה דיווח, שחוזר על עצמו במקרים רבים מאוד (רבים מדי), שאנו מקבלים בשנים האחרונות:

"בימים אלה אני עושה פרויקט עבור גוף ממלכתי גדול מאוד. כשהצעת המחיר שלי אושרה מיד, שאלתי: "אתם לא עושים לזה מכרז?". "לא צריך", אמר לי איש הקשר. "חוץ מזה, כסף יש פה כמו זבל".

בפרויקט אחר, התבקשתי לתת הצעת מחיר, ביחד עם עוד שתי הצעות מחיר. לא הבנתי. הסבירו לי - הם חייבים לעשות מכרז, אז הם מבקשים ממני "לסדר" הצעות מחיר פיקטיביות זולות משלי ולהגיש להם. הייתי בהלם. אבל הם הסבירו לי שככה זה עובד תמיד ובכל מקום. "הכל חארטה", הם אמרו. "ומה אכפת לך? אתה מקבל את העבודה".
 
בשבוע שעבר נחשפתי למכרז של משרד הביטחון לאספקת פריט ציוד עבור צה"ל. הזדעזעתי לראות מכרז המתאר פריט ספציפי במקום מפרט טכני. היה ברור שהוא "נתפר" לפריט מסוים מספק מסוים. יתרה מכך - הפריט שתואר הוא מיושן, בעל ביצועים חלשים ופועל עם בטריות ישנות, שעולות פי 4-5 מבטריות רגילות.

התקשרתי למשרד הביטחון ושוחחתי עם האחראית על המכרז. סיפרתי לה על הנושא והוספתי שאין ספק שיש כאן שחיתות ומישהו משלם שוחד כדי שיקחו ממנו פריטים ישנים שתקועים לו במחסנים. הדגשתי שחיילי צה"ל מקבלים ציוד מיושן ולא מקצועי... 

היא לא התרגשה, אמרה לי לשלוח פקס... ו"נעביר את זה לצה"ל". פניתי ישירות לקצין שחתום על המכרז ושאלתי אותו מדוע הם קונים ומציידים את חיילי צה"ל בפריט כה מיושן. הוא לא התרגש ו... הפנה אותי בחזרה למשרד הביטחון....

לפני זמן מה סיפר לי חבר מתוסכל שהצעות מחיר שלו לגופים שונים נדחות לטובת הצעות כפולות במחיר ועם מפרט גרוע, עד כדי כישלון הפרויקט. אין ספק שמישהו מקבל שוחד כדי להעדיף ספק מסוים. כולם יודעים ואף אחד לא עושה עם זה כלום
 
פאינה קירשנבאום (סגנית השר החשודה)? הצחקתם אותי. זו החברה בה אנו חיים".


איך בנויה "פירמידת הפטור ממכרזים" ואיך עובד "מסלול הכסף"?
"פירמידת" הפטור ממכרזים" הומצאה (איך לא) ע"י שר האוצר דאז, אברהם הירשזון, צדיק ידוע בדורו. זה קרה בסוף 2006. עד אז, "פטורים ממכרז" היו בהיקף של 1% עד 2% מכלל ההתקשרויות של הממשלה, רק במקרים מאוד מיוחדים או דחופים.

מאז שההמצאה הזו הומצאה, היא השתכללה והשיא שלה הגיע בעת כהונת שר האוצר הפורש - יאיר לפיד והחשכ"לית מיכל עבאדי-בויאנג'ו (בתמונה למעלה, עדיין בתפקיד), שהחליטו ביחד "להסיר כל רסן" מתחום הפטורים ממכרזים ולתת לכסף של משלמי המסים בישראל לזרום לו בנחת ובשטף וללא כל הפרעות (של מטרידים, כמו אתר זה, או פרופ' ירון זליכה). כל זאת במסלול של "פטורים ממכרזים", שהפך אצלם להיות פרוץ לכל תחום ולכל סכום.

כיום, על פי נתוני משרד האוצר עצמו, היקף הפטורים ממכרזים נע סביב ה-85% מכל ההתקשרויות הממשלתיות. מדובר בעשרות רבות של מיליארדי ש"ח לשנה, כשלפי החישובים, שפרופ' ירון זליכה ערך, מדובר בהפסד נטו לתושבי ישראל בהיקף של כ-30 מיליארד ש"ח לשנה. זה כסף מושחת המגיע למקומות הלא נכונים. לא סתם כתבנו שהפרשה הטרייה של סגנית השר היא רק "כסף קטן". 

איך עובר מסלול הכסף? הוא עובר ב"פירמידה" כשכל שלב בפירמידה מחפה על השלב הקודם לו:

השלב הראשון והתחתון: כאן מצויים הספקים והיצרנים המעוניינים שירכשו את המוצר או השירות שלהם בלי מכרז. ברור להם, שכדי שזה יתקיים, הם צריכים "לשמן את גלגלי הכרכרה"  וזה נעשה במגוון תצורות. הצורה הכי מקובלת היום: מעסיקים בפרויקטים אחרים לגמרי, שכביכול לא שייכים לפטור הספציפי אותו הם מקבלים, את אלה הנמצאים בשלבים הבאים בפירמידה. 

דוגמאות להמחשה: כדי לקבל פטור על פרויקט טכנולוגי ענק, מעסיקים מישהו מבני משפחתו של המחליט, שעומד בראש הפירמידה, בפרוייקט אחר לגמרי, שבו הוא רק עובד באופן פיקטיבי. דוגמה נוספת: כדי לקבל פטור על פרויקט מיחשוב ענק, מעסיקים את היועץ המשפטי ו\או את היועץ הטכנולוגי של ועדת הפטור, בגוף אחר לגמרי ובנושא אחר לגמרי ושם משלמים להם סכומי עתק כדי להבטיח את אישור הפטור. יש עוד כמה דרכים יצירתיות איך להעביר את הכסף ולא במעטפות מזומנים, כמו שנטען שעשה משה טלנסקי דרך שולה זקן לאהוד אולמרט (מי שהיה, בין היתר, ראש הממשלה וגם שר התקשורת...). 

שלב שני: שלב היועצים. בשלב הזה יש 2 סוגי יועצים: יועצים משפטיים, שנבחרים כמובן ב"פטור ממכרז", ויועצים טכנולוגיים, שנבחרים גם הם ב"פטור ממכרז", שמאושר ומגובה במסמכים, ע"י היועצים המשפטיים הללו (שנבחרו קודם לכן ב"פטור ממכרז"). 2 סוגי היועצים הללו חייבים חובת נאמנות רק לכסף, שכן הם אינם עובדי מדינה. לכן, "שתלו" אותם כשלב חשוב ומרכזי ב"פירמידת הפטורים". הם נהנים מ-2 העולמות: גם מהמדינה המעסיקה אותם וגם מהספקים, שמקבלים פטור, שמעסיקים אותם במקביל במקומות אחרים לגמרי, כדי לנסות לטשטש את הקשר בין הדברים. 

שלב שלישי: ועדות המכרזים, שמנפקות את אישורי הפטור ממכרז. כאן יש תערובת של עובדי מדינה ישרים, שלא יודעים מה קורה באמת סביבם, ואנשים מושחתים, שהם חלק ממסלול הכסף. יש גם כאלה, שיודעים מה קורה, אבל מעדיפי לשתוק כדי לשמור על מקום עבודתם ועל קשרי החברות שלהם עם שאר חברי הוועדה העובדים עימם באותו משרד. 

השלב הרביעי והעליון: מזמיני השירות או המוצר. זה יכול להיות שר, סגן שר, מנכ"ל, סמנכ"ל או כל בעל תפקיד בכיר אחר במנגנון הממשלתי. יש בהם אנשים רבים ישרי דרך ויש גם מושחתים. חלק משתפים פעולה עם השיטה וחלק פשוט מתעלמים ממנה. יש כאלה שאינם חלק מהשיטה, שפשוט מבקשים "נתח מהעוגה" גם לעצמם, ושותקים.

בכל מקרה, מדובר בתופעה רחבה מאוד. יש משרדי ממשלה וגופים ממשלתיים בהם רמת הפטורים הגיעה או מתקרבת ל-100%. אזי ברור, שזה לא יכול להיות מקרי. אין מצב כזה, שגם נייר הטואלט וגם כוסות הקפה יירכשו בפטור ממכרז בטענה של "ספק יחיד". ברור, שבמקרים כאלה, כולם משקרים ומחפים זה על זה מלמעלה עד למטה וכולם נמצאים ב"מסלול הכסף" המושחת.

באתר זה חשפנו כמה דוגמאות לגופים, שמתנהלים כמעט 100% בפטורים ממכרז. אחד הדוגמאות, שקוממו אותי באופן אישי זו הדוגמה של המאגר הביומטרי. רק בתחום זה יש באתר עשרות חשיפות. ויש עוד, בתחומים רבים. אגב, מי שקרא את החשיפות שלי בעניין המאגר הביומטרי בשנה החולפת, ימצא ש
סגנית השר, פאינה קירשנבאום, טיפלה אישית בעניין הביומטרי... לא פלא. 

האם ניתן להילחם בתופעה? כרגע לא. הסיבה פשוטה: צריך משאבים אדירים של חקירה וחשיפה, שאין כיום למשטרת ישראל. גם העיתונות שותפה בשתיקה לתופעה, למעט מקרים בודדים. יש מקרים בודדים של גופים, שמנסים להילחם בתופעה בבתי משפט, לרוב הם מפסידים, כי מי שבנה את "פירמידת הפטורים", דאג, שיהיו בה ניירות חתומים ובכמויות, ע"י יועצים משפטיים ויועצים טכנולוגים מהשלב השני והשלישי בפירמידה, שמכסים כל היבט של הפטור, ולשופטים אין את הכלים והזמן לחקור ולהתמודד מול המסמכים הללו. 

מעט מהפטורים המוזרים ביותר (ממש מעט) אנו מביאים באתר זה, וניתן לראות אותם ברשימה המתגלגלת כאן למטה. למעשה אנו נמצאים היום במצב של "איש הישר בעיניו יעשה". 


 

קב"ט משרד התקשורת בחוות דעת "ביטחונית" מופקרת כדי למנוע קיום מכרז

פורסם ב: 30/06/2021
כדי להתחמק מקיום מכרז לחניית עובדי משרד התקשורת בירושלים, חוות דעתו "המקצועית" של הקב"ט, אסף גרונדמן, "מחלקת" את ירושלים ו"קובעת", שההליכה בעיר מסוכנת לעובדים ומכאן גם לכלל הציבור. מאת: Telecom News

גיליתם "פטור ממכרז" שלא נתנו לכם אפשרות לגשת ולהתמודד בו? תערערו!

פורסם ב: 02/12/2020
כיום חל מהפך במערכות "הפטורים במכרזים", שעד 2016 הגיעו ל-80% מכלל הוצאות הממשלה העוברות דרך "מנהל הרכש" בחשכ"ל (משרד האוצר). כעת זה עומד על 18% בלבד. חשיפת מקרה אחד, שבו הערעור התקבל. מאת: אבי וייס

איך משרד הבינוי והשיכון עושה צחוק מיועצי התקשורת

פורסם ב: 14/05/2016
לא די בכך שמשרדי הייעוץ בתחום התקשורת נמצאים "בצלילה" (דוגמת רכישת החברה הגדולה בתחום: אגינקס), משרד הבינוי והשיכון מוסיף "שמן למדורה", תוך צפצוף על חוקי התכנון והבנייה וחוק המכרזים, מאת: אבי וייס

סלקום ובזק בינלאומי נהנות מפטורים ממכרז עד שפרטנר תספק שירות

פורסם ב: 05/06/2015
פרטנר זכתה במקום ראשון במכרז החשכ"ל לשירותי מפ"א (מפעיל פנים ארצי) למשרדי הממשלה. אולם, תהליך המעבר ייקח זמן, הרבה זמן. אז בינתיים החשכ"ל הוציא "פטורים ממכרז" לסלקום ולבזק בינלאומי. מאת:Telecom News

4 פטורים ממכרזים מטעם משרד התקשורת

פורסם ב: 07/01/2015
משאד התקשורת נתן פטור ממכרז לראובן גרונאו, לבן יוסף-מידר מהנדסים יועצים, לא. ת. אפיקי תקשורת ולזיו האפט.

איך "מכונת הפטורים ממכרזים" בממשל זמין עובדת

פורסם ב: 25/03/2015
"התלבשתי" על פטור אחד ממכרז של "ממשל זמין" (כיום יחידה במשרד ראש הממשלה. עד לאחרונה יחידה במשרד האוצר), פטור למערכת הגנה מפני התקפות סייבר ע"י ביזור שרתים, פטור מאוד מוזר, שניתן לאקמאי. מאת: אבי וייס

למה משרד הבינוי צריך מכשירי קשר יקרים של רשת החירום הלאומית?

פורסם ב: 06/01/2015
משרד ממשלתי נוסף הצטרף לפטנט החדש לעקוף את הצורך בקיום מכרזים: כל גוף ממלכתי וממשלתי מכריז על עצמו, שהוא חלק מרשת החירום הלאומית ורוכש מכשירי קשר יקרים לשומרים ולמאבטחים אצלו בלי מכרז. מאת: אבי וייס

עוד פטור שערורייתי ממכרז מטעם משרד ראש הממשלה בתחום קוד פתוח

פורסם ב: 21/01/2015
משרד ראש הממשלה נתן פטור ממכרז ל-2BOpen על סמך נימוקים המנותקים מהמציאות ומהווים מס שפתיים בלבד.

פטור ממכרז מטעם משרד התקשורת

פורסם ב: 05/01/2015
משרד התקשורת נתן פטור ממכרז לרותם אסטרטגיות עסקיות.

פטור ממכרז מטעם משרד התקשורת

פורסם ב: 05/01/2015
משרד התקשורת נתן פטור ממכרז לאבנת אבטחת נתונים.
יש 24 עמודים
1  2 3 4   לעמוד הבא   
 
ולסיום, נקנח קצת בהומור:  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות
הצלחה ורק בריאות, לכל הקוראים והקוראות באשר הם!!!!

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
רק בריאות, לכל הקוראים והקוראות של האתר, באשר הם!!!!

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

15-16/12/21 - Israel Mobile Summit LIVE
 

הכי ניצפים 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

חשיפה: כיצד עמית סגל הטעה את הציבור וסייע לתפירת תיק 4000 כנגד נתניהו - כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

עדכונים שוטפים שצריך לדעת ממשפט "תיקי האלפים" עם כתב האישום השקרי - כאן

עדכונים וחשיפות מבית המשפט המחוזי בירושלים על תיק 4000 התפור והמופרך - כאן

ביהמ"ש המחוזי בירושלים: עדכונים מרתקים ממשפט תיק 4000 המצוץ מהאצבע - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן
 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים