Telecom News - הוט מוכנה ל"שוק סיטונאי" במגזר העסקי. בזק בסכנה. התרגיל הבא בפתח

הוט מוכנה ל"שוק סיטונאי" במגזר העסקי. בזק בסכנה. התרגיל הבא בפתח

דף הבית >> חדשות >> חדשות השוק הקווי >> הוט מוכנה ל"שוק סיטונאי" במגזר העסקי. בזק בסכנה. התרגיל הבא בפתח
משרד התקשורת החליט כמה החלטות בחטף, שמשנות את כל הגישה של "השוק הסיטונאי", וכרך בהחלטה אחת רגולציה בשם SLU והחלטה, שהשוק הסיטונאי (גם במתכונת הקודמת - ULL) יחול גם על המגזר העסקי. הוט, במקום להילחם, פרסמה מחירון... בזק יכולה להתרסק בקלות. 
מאת: אבי וייס, 11.3.15, 23:50אבי ברגר

ניתוח: מעטים בישראל שמו לב, שהסיפור המכונה בשם המטעה "שוק סיטונאי", קיבל תפנית מעניינת לפני כשבוע, כאשר לקלחת הזו נוספו 3 אלמנטים מאוד חשובים, כפי שחשפתי כאן: מנכ"ל משרד התקשורת מציין באזני כל מי ששואל אותו, שזה החלק (כמפורט להלן) הכי חשוב ברפורמת "השוק הסיטונאי". הוא, אגב, צודק (עקרונית) באמרה הזו. כולם מתעסקים בשטויות כגון: שיטת העברת לקוחות מבזק ל-ISP, במקום לעסוק בעיקרי: האם יש כאן איזו בשורה צרכנית וטכנולוגית? לבשורה קוראים SLU ועוד כמה שמות מוזרים. 

למה לא שמעתם על זה בשום אמצעי תקשורת? מיד נסביר. 

א. שירות SLU. עקרונות השירות מצויים כאן, שאר המסמכים מצויים באתר משרד התקשורת תחת השם "אס אל יו". קצת הזוי לכתוב בעברית שמות באנגלית. אולם, מי שיצליח לקרא את 7 המסמכים הללו עד תומם (מה שאני עשיתי...), ולא ירדם משיעמום, יוכל להבין למה אין כל סיכוי ל-SLU להתרומם, מעבר לניירות ההזויים הללו. זה התחלת ההסבר למה לא יצאה שום "הודעה לעיתונות" בעניין הזה, וגם לא בעניין של שני הסעיפים הבאים.
 
כדי לא לסבך את הקוראים במונחים הטכניים, שיכולים לבלבל כל אדם, אציין ,שהעיקרון הבסיסי של ה-SLU הוא: ספקי התקשורת המתחרים בבזק (ה-ISP), יפרסו ארונות בדיוק כמו של בזק, עם אותו ציוד שיש לבזק, ליד הארונות של בזק (יש לה אלפים רבים ברחבי הארץ) וימשכו את חוטי הנחושת המגיעים מבתי הלקוחות, עבור אלה שירצו לעבור לספקים המתחרים, מהארון של בזק לארון של ה-ISP.

יש עוד חלופה: בזק תמצא מקום בארון הקטן שלה ברחוב, ותכניס לשם את הציוד של הספק המתחרה בה, ותחבר אליו את חוטי הנחושת המגיעים מבתי הלקוחות. בניירות יש גם כללים לכל המקרים, שיכולים אולי להתרחש, למשל, אם 2 ספקים מתחרים (ISP) יבנו 2 ארונות ליד הארון של בזק, או 2 ספקים ירצו להכניס ציוד משלהם לארון הקיים של בזק, את מי מחברים ראשון לחוטי הנחושת? 

היות ומדובר בנושא מורכב מדי כדי לסכם אותו בכתבה אחת, אשאיר את העניין הזה לקוראים להחליט ולהציע לנו את התשובה: מי מספקי ה-ISP במדינת ישראל יפרוס ארונות וציוד כמו של בזק בכל השכונות ברחבי הארץ, במקביל לבזק?...

מי שיקפוץ וייענה: Unlimited, ירדו לו נקודות על תשובה לא נכונה (לגבי Unlimited יש הצעות אחרות, איך אולי ניתן להציל אותה, ראה כאן).

המשך יבוא, עם פתרון השאלה ששאלתי, בכתבה הבאה.

ב. שימוש בתשתיות פיזיות של בזק (והוט), מכל סוג. ממש הכל. החל מסיב אפל, דרך השחלת סיבים, הקצאת סיבים, הקצאת כל דבר, אפילו ברגים וצינורות, לטובת המתחרים, בתשלום סביר... המסמכים המרכזיים לכך פורסמו כאן וכאן

בעניין זה יש לי בשורה משמחת לכל עורכי הדין המתמחים ברגולציית התקשורת ואלה העובדים כבר היום עבור חברות התקשורת הגדולות בישראל: צפו להכנסות יפות, ממש יפות בשנה הקרובה. זאת, עד שהעניין הזה ימות "מות נשיקה". באירופה, זה לקח שנתיים (עד 3 שנים בכמה מדינות) עד שזה מת, אחרי התכתשויות רבות בבתי המשפט, על אין סוף סעיפים וסעיפי משנה בתחום הזה.

למעשה, משרד התקשורת מפעיל כאן את עקרונות רגולציית ה-Resale הישנים של אירופה, בכפייה על בזק, בלי כל מנגנוני העידון שנקבעו באירופה, שמטרתם הייתה: לעודד את חברת הבזק להמשיך בהשקעות ופיתוח תשתיות. שכן, אם כל השקעה שחברת הבזק תעשה, בזק חייבת להעביר חלק מהתשתיות החדשות הללו לרשות מתחרותיה, שיעשו בהם כרצונם, ברור שהשקעות כאלו - לא יהיו. 

מה הצרכנים ירוויחו מזה? כלום. זה נושא, שיש לו מטרה אחת ברורה: לדאוג לעודפי עורכי הדין שיש בישראל. זה הכל. את ההפסדים של הצרכנים כבר חשפתי בסדרה שלמה של כתבות, שהחלה כאן

ג. השוק הסיטונאי הוא לא רק על המגזר הפרטי הוא חל גם על המגזר העסקי. החלטה זו נכנסה משום מה לתוך מסמך רגולציית ה-SLU, אבל זה הדבר הקטן בתסבוכת הזו.

בכלל, משרד התקשורת, בגלל שאין לו "מושג ירוק" מה הוא עושה, בילבל בין 7 סוגי רגולציות שונות בעולם התקשורת, שהתפתחו במשך למעלה מ-20 שנה באירופה, והפך אותן ל"סלט ירקות", כאילו זו רגולציה אחת.

כך, ה-BSA (זו רגולצייה הוותיקה ביותר בשרשרת) התערבב עם ה-ULL\LLU, ואחריו ה-SLU, אחריו ה-VULA, אחריו ה-Resale (בטלפוניה של בזק זה נקרא - Reselling), אחריו ה- WLR, שקיים רק בהכרזות, וכעת הגיע גם "רגולציית השוק הסיטונאי למגזר העסקי".

למה לרגולציה (השביעית) הזו אין שם באנגלית, או אפילו בעברית-אנגלית כמו ה"אס אל יו?" התשובה: אין לרגוציה של השוק הסיטונאי על המגזר העסקי שם באנגלית, אפילו לא בסינית או יפנית, כי אין דבר כזה בשום מקום בעולם.

אולם, היות ואנו "אומת הסטארטאפים - Startup Nation", ראשי משרד התקשורת החליטו להצטרף לטרנד ולהקים סטארטאפ חדש ששמו "שוק סיטונאי למגזר העסקי". היועצת המשפטית של משרד התקשורת, שמומחית בהמצאות (למשל: איך חשודים בפלילים יקבלו הגנה מכספי הציבור במקום מכיסם, ועוד המצאות דומות), תרשום על זה בקרוב כמה פטנטים. 

אני מציע למיזם הזה שם מקוצר ומאוד קליט באנגלית: Abub (ראשי תיבות: Avi Berger Unbundling the Businesses). 

הוט מיד הבינה "לאן נושבת הרוח", ובמקום להילחם, פרסמה בשקט את המחירון שלה ל-Abub ושלחה אותו בפקס למשרד התקשורת. שום התנפלות של איזה מתחרה לא הייתה על המחירון הזה. אבל, השלב הבא די ברור. בקרוב, לפתע יוכרז, שיש שירות סיטונאי עסקי על רשת הוט (שירות Abub), מצד איזה ספק שירותי תקשורת עסקיים. תרגיל על תרגיל.. 

אני מציע להוט ולתדיראן טלקום, שאך לאחרונה חתמו על הסכם שירותים חדשים למגזר העסקי, להכריז, שהשירות הזה הוא במסגרת "שוק סיטונאי עסקי" דהיינו: Abub, ולסגור את העניין הזה בשקט. "עם ישראל חי". גם הוט ושותפיה יודעים להמציא סטארטאפים.. לדוגמה: ההכרזה, ששוחררה בעניין השוק הסיטונאי במגזר הפרטי על רשת הוט (ראה כאן, כאן וכאן). 

הוט לא מתרגשת מהאיומים של מנכ"ל משרד התקשורת (אבי ברגר, בתמונה למעלה),  שהוא "עוד יראה להוט". מה זה המחירונים שהיא פרסמה ושהיא עושה "צחוק ממשרד התקשורת" ומהרפורמות שלו.

למה הוט לא מתרגשת (כמו בזק) מכל העניין? כי הם קראו (כאן וכאן אצלי) שימיו של אבי ברגר ספורים.... 

לעומת זאת, בזק נמצאת בפינה. ממש בפינה. הם כנראה חושבים שאבי ברגר יישאר לנצח, עם כל הניירות הללו... וגם אם יילך, מחליפו יגשים את מה שכתוב בניירות הללו.

חמור מכך. בעוד שברגולציית ה-BSA\ULL בזק יצאה כמנצחת (ראה כאן, כאן וכאן), בסעיף הזה ובשילוב קודמיו, היא מפסידה בגדול. יש כאן חלקים מעקרונות של VULA שאמורים לפעול בשילוב כל העקרונות האחרים, בלי הגדרה של גבולות גזרה, שירותים ומחירים, ובלי מנגנוני הגנה ואיזון. כל מה שיש במגזר העסקי הוכנס ל"שוק סיטונאי". גם התמסורת לצה"ל ולבנקים, כל מערכות הטלפוניה העסקית מכל סוג, כל ה-Data Centers, כל השירותים העסקיים, הכל.... איך? שבזק תשבור את הראש מול מתחרותיה... 

כך, אם הרפורמה החדשה ששמה: SLU\Resale\Abub תצא לדרך וכל מה שיש בניירות יוגשם, בזק יכולה להתרסק. החלום של מתחרותיה ממש במרחק פסיעה מהתגשמות.... מכאן, התכניות של "החפרפרות" יוגשמו ואולי בזק תיפול או תימכר... אולי ל-Unlimited..... קצת דמיוני, אבל הרגולציה החדשה של ה-SLU\Resale\Abub ובניתוח כל המשמעויות הנגזרות שלה, אם יתגשמו - אלו מהלכים מדהימים.

אבי ברגר צודק שזה החלק החשוב יותר של הרפורמה. לא החלק הראשון שכבר מופעל, עם 4 ספקים - ISP, זההחלק של ה-BSA\ULL שנוגע לצרכנים הפראיירים, שלא מבינים לאן הם נפלו. כאן, רק בזק תיפול, לא מתחרותיה ולא הצרכנים. 

האם בזק תגיש עוד בג"צים בגלל 3 "ההנחתות" החדשות שנפלו על ראשה, שציינתי כאן לעיל, שלא עברו שום שימוע ציבורי מסודר ושם תהליך הגיוני של קבלת החלטות, עם שמיעת עמדות הציבור ו\או נציגיו המוסמכים? 

לכן, פניתי לבזק בשאלות: "1. מה עמדת בזק לגבי מדיניות ה-SLU החדשה שפורסמה (נותחה על ידי בעוקצנות יתרה כאן: http://j.mp/MOC-SLU). 
2. האם בזק תשתף פעולה בקיום "שוק סיטונאי" במגזר העסקי?"

תשובות לא הצלחתי לקבל. אם אקבל - אפרסם.... כנראה שעורכי הדין של בזק ומנהליה עסוקים בהכנת הבג"צים...אין להם זמן לענות ... 
 
ביזיון 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות


למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
 

23.5.24 - Google Cloud Summit 

6.6.24 - Israel Mobile Summit 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים