Telecom News - דרמה בשוק הסלולר: האם שת"פ אנטנות בסלקום ובפלאפון עומד לקרוס?

דרמה בשוק הסלולר: האם שת"פ אנטנות בסלקום ובפלאפון עומד לקרוס?

דף הבית >> חדשות הסלולר והמובייל >> דרמה בשוק הסלולר: האם שת"פ אנטנות בסלקום ובפלאפון עומד לקרוס?
דרמה בשוק הסלולר: האם שת"פ אנטנות בסלקום ובפלאפון עומד לקרוס?
מאת: מערכת Telecom News, 27.6.15, 20:20ח"כ איתן כבל
 
ועדת הכלכלה (בשת"פ ועדת העבודה והרווחה) בכנסת מבקשת לבטל לאלתר את הוצאת עובדי הסלולר לתאגיד חיצוני כעובדי קבלן. בימים הקרובים סלקום ופלאפון תצטרכנה לקבל החלטות ברורות (וקשות), שתכאבנה לגולן טלקום ולמרתון (018-אקספון). משרד התקשורת הוצג במערומיו ללא כל טיעונים מקצועיים מתקבלים על הדעת.
 
במשרד התקשורת לא ביצעו כל מהלך של "תחקור הפקת לקחים" בעקבות פיטורי המנכ"ל (אבי ברגר) ואולי קיוו, שההחלטות המוטעות של המשרד תישכחנה. אולם, המציאות אינה כזו.

ההמצאה הייחודית והלא הגיונית (שלא לומר מפוברקת) של "שת"פ אנטנות" עם חברות בלי אנטנות, לא יכולה לרדת מסדר היום, כי היא פשוט לא ברת ביצוע וגם יש מאחוריה: עובדים, כסף ואינטרסים.

יתרה מכך. לאור הקדימות המוחלטת של שת"פ פרטנר-הוט (שת"פ בשם PHI), החברות סלקום ופלאפון תצטרכנה ודי מהר לקבל החלטות, אולי אף כואבות. הכי יכאב לאלה, שחשבו "למצוא זהב" בשת"פ הזה: מרתון (018-אקספון) וגולן טלקום.
 
המהלך המפוקפק של משרד התקשורת להוצאת עובדי ההנדסה והטכנולוגיה בסלקום ובפלאפון לתאגידים חיצוניים (מיזם/jv) כעובדי קבלן במסגרת שיתוף הרשתות - נבלם לפי שעה ע"י ועדת הכלכלה בכנסת, אשר התכנסה לדון בסוגיה בשיתוף עם ועדת העבודה והרווחה ביום 23.6.15.

בתום דיון סוער ונוקב הביעה הוועדה (בראשותו של ח"כ איתן כבל, בתמונה) עמדה חד-משמעית ונחרצת כנגד הקמת התאגיד והוצאת העובדים להעסקה כעובדי קבלן. בנוסף, נזפה הוועדה במשרד התקשורת על מדיניותו התמוהה והכושלת בנושא וקבעה, שעליו לפעול לאלתר לביטול הצורך בתאגיד חיצוני בהתייחס לאיחודים העומדים על הפרק. אחרת תחל הוועדה בהליך חקיקה, שיכפה על המשרד את ביטול התאגיד.

במהלך הדיון תקפו חברי הכנסת בזה אחר זה את התנהלות משרד התקשורת ומדיניותו התמוהה וחסרת ההיגיון, והודיעו בלשון ברורה, שיפעלו בכל הכלים הפרלמנטרים העומדים לרשותם לביטול התאגיד. את המהלך מובילה חברת הכנסת, מיכל בירן ("המחנה הציוני"), שהודיעה, שלא תרפה מהסוגיה עד פתרונה המוחלט והשארת העובדים במקומות עבודתם.

כבר בפתיחת הדיון תקף חבר הכנסת איתן כבל, יושב ראש הוועדה, את משרד התקשורת על החלטתו לשלוח לדיון נציג זוטר ביותר, שאינו בעל הסמכות הראויה לדיון בנושא כה חשוב. הטענות הקלושות והמקוממות, שהציגה נציגת משרד התקשורת במהלך הדיון המחישו עד כמה הייתה נזיפתו של חבר הכנסת כבל במקומה. עמדתה של נציגת משרד התקשורת שיקפה את חוסר המקצועיות וקלות הדעת בה קיבלו הגורמים המקצועיים במשרד את ההחלטה להקמת התאגיד החיצוני. בדומה לנציגת משרד התקשורת, אף נציגת הממונה על ההגבלים העסקיים התקשתה להסביר את הצורך בהקמת התאגיד, וסיפקה תשובות מגומגמות ולא ענייניות, שנהדפו מיד.

מהדיון עלתה תמונה מדאיגה המצביעה על התנהלות שלומיאלית של הרגולטור וחוסר מקצועיות משווע של הדרגים המקצועיים במשרד, שעלולים להוביל לפיטורי מאות עובדים והעברתם לעבודה קבלנית. המדאיג והמטריד מכל היא העובדה, שהדרישה להקמת תאגיד במסמך המדיניות לא עודכנה חרף השינויים המהותיים בשוק התקשורת מאז כתיבתה במאי 2014, ולמעשה, היא מנותקת כיום מהמציאות הקיימת בשוק הסלולר. (מאז כתיבת המסמך במאי 2014 פירקה גולן טלקום את מרבית הרשת, ובנוסף, מאז כתיבת המסמך נכנס לשוק שחקן חדש, אקספון-מרתון, אשר אין בבעלותו עובדים ולא רשת, או אפילו שרטוט של רשת).

לכן, כיום ההתייחסות במסמך המדיניות של משרד התקשורת לנושא אינה עדכנית, אינה מתיישבת עם המציאות החדשה בשטח ואינה רלוונטית לתצורת האיחוד שעל הפרק. אולם, איש במשרד לא טרח לעדכן את הדרישה המיותרת לתאגיד ולמנוע את המהומה המיותרת. לאור זאת, בדיון הסוער נראתה החלטת משרד התקשורת להוצאת העובדים לתאגיד חיצוני כשליפה מהמותן, שאינה מבוססת על כל טיעון מקצועי מתקבל על הדעת.

מי שדבריו הציגו את משרד התקשורת באור מגוחך ביותר הוא לא אחר מנציג חברת סלקום בדיון, ניר יוגב סמנכ"ל הרגולציה, שהביע את תמיהתו על הדרישה להקמת תאגיד חיצוני, את חוסר ההיגיון שבדרישה, ואת התנגדותה הנחרצת של הנהלת סלקום למהלך.
 
ניר יוגב: "סלקום אינה מתנגדת להצעת העובדים. לא אנו ביקשנו את הקמת התאגיד, לא אנו בקשנו להעביר עובדים לעובדי קבלן. צודקים העובדים, שדין סלקום-גולן אינו כדין הוט-פרטנר. במקרה של סלקום וגולן, רוב אם לא כל הנכסים יהיו נכסים של סלקום ורוב אם לא כל, העובדים יהיו עובדים של סלקום. אנו חושבים, שהחשש התחרותי במקרה זה הוא זניח עד לא קיים. ואני מזכיר כי גם כיום יש שיתוף (בין החברות). מנויי גולן גולשים על רשת סלקום, שעובדי סלקום הקימו ומתחזקים במקצועיות, ואין כל חשש תחרותי".

עמדה זו, שהציג ניר יוגב, מפתיעה מאוד, שכן הוצאת העובדים לתאגיד נתפסה כמהלך, שנרקם מאחורי הקלעים בין הגורמים המקצועיים במשרד להנהלות של החברות הסלולריות, שראו במהלך הזדמנות פז לפיטורי עובדים. נראה, שהנהלת סלקום הבינה, שלאור ההתנגדות הנחרצת של ועדי העובדים והטיעונים החלשים להצדקת הצורך בתאגיד, נועד המהלך לכישלון ומשום כך "יישרה קו" עם העובדים.

הנהלת פלאפון, לעומת זאת, שנקלעה למלכוד בעניין, שכן היא לא מצאה כל טיעון ענייני להגן על הצורך בתאגיד, ומאידך נמנעה מעמדה, שתקומם עליה את ועד העובדים, החליטה "לעצום עיניים" ולא להופיע כלל לדיון. על כך זכתה אף היא לגינוי חמור מצד יושב ראש הוועדה, ח"כ איתן כבל. חברת הכנסת בירן אמרה בנושא: "זה, שהנהלת פלאפון לא כאן, זו חוצפה, שאין כדוגמתה. זה לא מקרה, שאותה חברה, שגררה לעובדים רכבים, בחרה לא להגיע".

האבסורד הגדול הוא, שכל המהומה המיותרת, שיצר משרד התקשורת, היא על לא מאומה ומקפלת בתוכה סיפור חלמאי עגום, שמתווסף לאופן קבלת ההחלטות השנוי במחלוקת וחסר המקצועיות, שנוקט המשרד. נדמה, ששוב נולדה התסבוכת מהתעקשותו של מנכ"ל המשרד היוצא, אבי ברגר, "לאחוז בקרני המזבח" של אחת ההחלטות הביזאריות והאטומות, שהוציא המשרד תחת ידיו.   

נסביר במה דברים אמורים: בהמשך ל"רפורמת כחלון" עודד וקידם המשרד את נושא איחוד הרשתות בין המפעילים במתכונת mocn. כבר נכתב באתר הזה רבות על הנושא (למשל כאן). זה היה חלק מהתרגיל של "מכרז התדרים ל-LTE". 

במסמך המדיניות, שפרסם המשרד במאי 2014, קבע הרגולטור, שבשל חששותיו הנוגעים להגבלים עסקיים, ביניהם החשש מפני פגיעה בתחרות, זליגת מידע וכד', על החברות המשתפות רשת חלה חובה להקים תאגיד חיצוני בבעלות משותפת בו יועסקו כל הגורמים ההנדסיים, שיעסקו בעבודות ההקמה והפיתוח של הרשת (תמהיל משותף של עובדים מ-2 החברות). במסמך הגדיר המשרד במפורט, שחובה זו להקמת תאגיד חלה במקרה של איחוד רשתות בין חברה ותיקה, שבבעלותה רשת בפריסה מלאה, ובין חברה קטנה בעלת פריסת רשת חלקית, שמן הסתם, מעסיקה כוח אדם בהיקף הנדרש לכך.

חברות פרטנר והוט מובייל, שעונות בדיוק להגדרת הרגולטור, קיימו כלשונו את הוראת מסמך המדיניות ובימים אלה עוסקים שם בהקמת התאגיד המדובר. נדגיש,  שלהסכם שיתוף זה הגיעה חברת הוט, המעסיקה מאות עובדי הנדסה, כשבבעלותה רשת בפריסה חלקית המונה מאות רבות של אתרי שידור. בתצורה זו, אכן נראה כי התבקשה הקמת התאגיד, כפי שנוסח במדיניות, למניעת פגיעה בתחרות ושיתוף מידע בין עובדי 2 החברות.

אלא, שכאשר בוחנים מקרוב את 2 השיתופים האחרים, בין זה של סלקום לגולן טלקום ובין פלאפון למרתון (018-אקספון), זועקת לשמיים ובולטת מיד העובדה שהדרישה להקמת תאגיד בתצורה זו, ששונה מפרטנר-הוט, מגוחכת ומופרכת מיסודה. חברת מרתון, כמו גולן במתכונתה הנוכחית, "הבליחה לשוק" כשבאמתחתה מצבת כוח אדם מפוארת של אפס עובדים ברשת, כולם עונים לשם "דני דין הרואה ואינו נראה", בעלי תארים מתקדמים בהנדסה מהטכניון שעל הירח, שמטפלים במרץ ובמקצועיות ברשת מאסיבית המונה אפס אתרי שידור. כן, זו לא שגיאת הקלדה. אפס אתרי שידור ואפס עובדים.

לפיכך, כל חשש, שהעלה הרגולטור במסמך המקורי מפני העברת מידע ופגיעה בתחרות, נראה באור מגוחך, אינו רלוונטי לדרישה המקורית ודורש תיקון בהול. המסמך נכתב במאי 2014. מאז שינתה גולן את פניה, מפעיל חדש נוסף בא לשכונה עירום ללא רשת ועובדים - אבל הסעיפים הרלוונטיים הנוגעים לתאגיד במסמך המדיניות לא שונו ולו במילה אחת.

אם נביט במציאות, שנוצרה עקב מדיניות "הטלאי על טלאי", נבחין, שבאופן מעשי שיתוף הרשתות עם חברות כמו גולן טלקום ואקספון, מעבר לתדר ורישיון המפעיל, שהן מחזיקות ברשותן, אינו שונה משיתוף עם כל מפעיל וירטואלי - MVNO. לאף אחת מהן אין רשת עצמאית ולא מצבת עובדים משמעותית. וכזכור, מעולם לא העלה הרגולטור בקשה להקמת תאגיד במקרה של מפעיל ווירטואלי - MVNO. אין דבר כזה בין רמי לוי לפלאפון ולא צריך להיות כזה בין אקספון לפלאפון.

גם כאשר בוחנים את הסוגיה בשוק התקשורת הקווי, בשיתוף המפעילים בתשתית בזק (שוק סיטונאי), מעולם לא דרש הרגולטור הקמת תאגיד דומה מבזק (או מהוט, שחמקה עד כה מהשוק הסיטונאי) ולא העלה את חששו מפני פגיעה בתחרות וזליגת מידע. שיקוליו עמו, מניעיו נסתרים. מה שבטוח, הם אינם בהכרח ענייניים ומקצועיים.

חששם של העובדים, שנשען על מידע מוצק ומבוסס הוא, שהסכם המדיניות בכלל והפרק הנוגע להקמת בתאגיד בפרט, נתפרו במידה רבה למידותיהן הצרות של ההנהלות. הן, שהקימו קול זעקה והפחדה מפני השלכות הקשות של הרפורמה על רווחיהן, דרשו בתמורה הקלות עקיפות, כאשר אחת המשמעותיות ביותר, שמשחקת לידיהן, היא חובת הקמת התאגיד. המשרד הקשיב בקשב רב להנהלות, דחה על הסף כל אפשרות לשמוע את עמדת העובדים והציבור, ולעזאזל השיקולים המקצועיים והמציאות בשטח.

במציאות המעוותת שנוצרה, הדרישה להוצאת עובדי החברות הוותיקות לתאגיד חיצוני לא רק שאינה נדרשת מכל היבט מקצועי וחוקתי, אלא שהיא בגדר חלמאות של ממש, שלומיאליות מקצועית, או אם תרצו, אטימות הנגועה בשיקולים זרים ומוזרים, שקיבלו הגורמים המקצועיים הלא נכונים במשרד התקשורת. במצב הכאוטי, ששורר במשרד התקשורת, אין זה פלא. איש אינו יודע משמאלו ומימינו, כפי שהתברר מדברי נציגת משרד התקשורת בדיון בוועדת הכנסת. הוואקום הגדול שנוצר, ללא שר ממונה המטפל מקרוב בנושאים הבוערים, ללא הממונה על ההגבלים העסקיים, שכשל בטיפול בשוק התקשורת והתפטר מתפקידו, עלול לגרור את המשק לאחד המאבקים המיותרים שידענו. 
 
תגובת ברק לוי, יושב ראש ועד עובדי חברת פלאפון: "מאבקנו צודק. לא נסכים להעברת עובדים לתאגיד חיצוני. אנשי מקצוע מדברים על תאגידים, מיזמים, אבל בסופו של דבר כולם מבינים, שזה בעצם העברת עובדים לעובדי קבלן. היום רוצים לעשות את זה בשוק הסלולר, מחר יעשו את זה בשוק אחר במשק. לא ניתן לכך יד. כל מי שנכח בדיון בוועדת הכלכלה מבין, שאין כל הגיון או הצדקה למהלך המפוקפק הזה".

תגובת יו"ר ועד עובדי חברת סלקום, מיה יניב: "שיתוף הרשתות שמשרד התקשורת מעודד, בין גולן לסלקום ובין אקספון לפלאפון, יעביר בעיקר את עובדי פלאפון וסלקום לחברות קבלן. עובדים עם ותק של 10–20 שנה יעברו להיות עובדי קבלן בתאגיד שאין לו עתיד והוא יהיה קיים רק כל עוד שיתוף הרשתות יתקיים״.

עוד אמרה מיה יניב כי: ״כל חברי הכנסת שנכחו בדיון הבינו את האיוולת במדיניות משרד בתקשורת בדבר העברת עובדים אל התאגיד החדש. נמשיך להיאבק עם כלל האמצעים העומדים לרשותנו כנגד מדיניות זו״.
 
את תגובת משרד התקשורת לא הצלחנו לקבל. ככל שתתקבל, נעדכן.
משבר 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
16.7.24 - CIO FOCUS 2024

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים