Telecom News - איך ניתן להציל את שוק הסלולר הישראלי המצוי בתהליכי קריסה?

איך ניתן להציל את שוק הסלולר הישראלי המצוי בתהליכי קריסה?

דף הבית >> חדשות הסלולר והמובייל >> איך ניתן להציל את שוק הסלולר הישראלי המצוי בתהליכי קריסה?
איך ניתן להציל את שוק הסלולר הישראלי המצוי בתהליכי קריסה ואיבד את הכיוון?
מאת: אבי וייס, 1.5.16, 11:29עזריה סלע
 
לעזריה סלע מטלזר יש הצעה חדשה, שיכולה לשנות את סדרי התחרות בשוק הישראלי ולהמשיך לקיים תחרות בכללים חדשים. מדובר בגישה בשם Full MVNO עם שת"פ אנטנות. האם אנו עומדים בפני מהפכה בסלולר?
 
"אני מאמין, שמשרד התקשורת אמור לאפשר ליזמים כמוני, ישראליים מקוריים ושורשיים, לספק תחרות וליזום בשוק הסלולר", טוען עזריה סלע, מנכ"ל טלזר-019. "אחרי שיקבעו סף כניסה ל-MVNO, שיפעל במודל שת"פ אנטנות, ספק במודל של Full MVNO יהיה השלב הבא של התחרות בשוק הסלולר הישראלי. זו המהפכה הבאה, שתציל את השוק הזה ותבטיח תחרות על ליבו וכיסו של הצרכן, לשנים הבאות".
 
קיימתי ראיון בלעדי עם עזריה סלע (בתמונה), כדי לשמוע על מימוש הרעיון של תחרות באמצעות ספק סלולר מסוג Full MVNO, משולב עם הסדר מסוג שת"פ רשתות ואנטנות סלולר ((Infrastructure Sharing.
 
כפי שחשפנו, עזריה סלע פנה למשרד האוצר ולמשרד התקשורת בבקשה להיות מפעיל סלולר חמישי בישראל, במקום גולן טלקום, וביקשנו להבין מה הניע אותו להגיש את הבקשה הזו. 
 
המודל הרגולטורי, שעזריה סלע מציע, מוכר בעולם וקיים במדינות רבות דוגמת: מלטה, הולנד, נורבגיה, ספרד, סינגפור ואוסטרליה. אנליסטים מובילים לתחום שיתוף רשתות סלולר (דוגמת Analysys Mason), מדגישים שבשנים האחרונות התפתחו מודלים חדשים של שת"פ תשתיות סלולר באירופה, כמענה לצרכים מדינתיים מקומיים. כך שאין שום סיבה להיצמד לגישה מיושנת וייחודית שהוגדרה בישראל, ע"י מי שאינו בעל מקצוע בתחום הזה
 
בתחתית המאמר מצורפים 2 מסמכים רשמיים טריים של ה-OECD וארגון GSMA, שבהם מתוארים ומנותחים המבנים הרגולטורים השונים הקיימים בעולם בתחום ה-Infrastructure Sharing ובכללם שילוב של מפעילים סלולריים בגישת ה-Full MVNO ביחד עם מפעילי סלולר וותיקים ובעלי תשתיות.
 
התשתיות הסלולריות הללו מוחזקות לעיתים ע"י צד ג', שמתמחה באחזקת ותפעול תשתיות סלולר, עבור כל המפעילים במדינה. המודל הזה, של ספק מתמחה בבניית ותחזוקת תשתיות סלולר ואינו מפעיל שירותי סלולר, מאוד מקובל במדינות רבות, במיוחד בארה"ב.
 
בישראל, חח"י (חברת החשמל לישראל) ואחריה Unlimited הציעו למשרד התקשורת להיות המפעיל של תשתיות סלולר עבור כל חברות הסלולר, אך הצעה זו נדחתה בחוסר הבנה מוחלט ע"י מנכ"ל משרד התקשורת הקודם, אבי ברגר. "בכיה לדורות".  
 
שאלה: מהיכן צמח הרעיון, שטלזר-019 תהיה מפעיל סלולר חמישי בישראל?
עזריה סלע: "כשסיימנו את כל ההכנות למעבר ל-LTE על רשת פרטנר, ובחנתי מה השקעתי במהלכים שלנו בתחום הסלולר, הגעתי למסקנה מאוד ברורה: התחרות בטווח ארוך בסלולר במדינת ישראל תגיע רק מהכיוון של חברת טלזר.
 
כיום ברור לכולם, שגולן טלקום חיה על זמן שאול. מרתון מחפשת את עצמה ועדיין אין לה כלום. על רמי לוי תקשורת אני מעדיף לא לדבר כעת (בגלל החקירה – א.ו.) והוט מובייל הולכת יד ביד בשת"פ עם פרטנר.
 
ההוצאות של מתחרה חדש בשוק הסלולר כל כך גבוהות, כך, שהיום ברור לכולם, שהכנסת מתחרה חדש לגמרי לשוק הסלולר, דוגמת גולן טלקום, הייתה טעות. זו הייתה טעות ענקית, שנותחה ע"י הרשות להגבלים עסקיים, בהתנגדות שלה לרכישת גולן ע"י סלקום.
 
גם הסדר 'שת"פ האנטנות', שהוכן במיוחד למרתון וגולן טלקום, היה טעות. רק הוט מובייל ופרטנר מנסות כמעט שנה ליישם את המודל הזה, וזה לא כל כך הולך להן. עד רגע זה אין שת"פ מעשי ברשת PHI (הרשת המשותפת להוט מובייל ולפרטנר – א.ו.). 
 
019 מובייל זו החברה היחידה, שלקחה את רישיון MVNO, שקיבלה ממשרד התקשורת, בצורה רצינית ועניינית והקימה מערכת מלאה, מה שמכונה בשם: ,Full MVNO מה שלא נעשה ע"י שום MVNO שקדם לנו. החברה השקיעה בציוד הטוב ביותר הקיים בשוק ובמערכות בקרה בצורה מלאה. ל-019 יש את הכול חוץ מאנטנות.
 
הוכחנו, שאנו מחוללי תחרות בכל תחום שנכנסנו אליו. טלזר קמה ב-1992 וחוללנו אז מהפכה בתחום שירותי החיוג לעובדים זרים. בהמשך, חוללנו מהפכה בתחום השיחות הבינלאומיות. כיום אנו מחוללי מהפכה גם בשוק הסיטונאי והעיקר: בשוק הסלולר.
 
אנו שנים בשוק התקשורת ושרדנו את כל מהפכות הרגולציה, שהיו בשוק הזה והוכחנו, שאנו יודעים לתת ערך ללקוחות שלנו. זו בדיוק הסיבה, שצמחנו מאפס והיום אנו עם מעל ל-120 עובדים.
 
כל השנים לא זנחנו את העקרונות שלנו: אנו שומרי מסורת ומקפידים על שמירת השבת. אנו זוכרים היטב מאיפה הגענו ולאן אנו הולכים. לכן, לאחרונה העברנו את מוקד השירות שלנו לאופקים, לפי בקשת ראש העיר אופקים. כי אנו רואים בזה שליחות וציונות לסייע לפריפריה.
 
זו לא חוכמה למכור קו סלולר ב-1 ₪ למשך חודש של מבצע. זה דבר לא הגיוני, כי זה מצביע, שאתה מציע את הסחורה שלך במחיר של זבל.
 
אתה מביא את הלקוחות לחשוב, שהסחורה שלך היא לא יותר מזבל, שלא שווה יותר מ-1 ₪. לטווח ארוך, אתה הורס לעצמך את השוק וגם את הלקוחות. אין שום נאמנות לקוחות במצב הזה. ברור, שאי אפשר להתקיים במחירים כאלו.
 
הנורמות הפסולות הללו, שחדרו לשוק הישראלי, השפיעו על כולם וזה הלחיץ את כולם, גם אותנו.
 
אבל, אנו החלטנו לא לכופף את הראש ולא לחקות את מבצעי 'הכל בשקל'. אני מודה לאלוהים, שלא נפלתי בבור הזה".
 
שאלה: ממה נובע הביטחון שלך, שאתה תוכל להחליף את המקום של מיכאל גולן כמחולל תחרות?
תשובה: "במשך 16 שנה בנינו במו ידינו את מה שאתה רואה. אני קם כל בוקר בשעה 05:00, כמו שהייתי רגיל עוד מהזמנים שהייתי חקלאי, כדי לתת שירות נאמן ללקוחות שלנו ולהמשיך ולפתח את החברה.
 
אנו 2 אחים המנהלים את החברה בהרמוניה. התחלנו ממש מאפס, עסק משפחתי קטן מאוד, שזיהה נישה פנויה בשוק והיום אנו, כפי שציינתי, עם מעל ל-120 עובדים וצומחים כל הזמן.
 
אין מאחורינו שום טייקון .לא 'נפלנו משמיים' ולא הבטחנו מהפכות של בן-גוריון. הכל עשינו בעצמנו ובנינו במו ידינו, בעבודה קשה ומתוך אמונה מלאה בדרך, שבחרנו בה. התפתחנו לאט וכך אנו יודעים מה אנו עושים ולאן אנו הולכים.
 
רק לאחרונה, המרנו את כל הרישיונות שלנו, לפי הצעת משרד התקשורת, ל"רישיון אחוד". כך, שיש לנו את כל מה שצריך מבחינת הרישיונות, לתת את כל שירותי התקשורת ללקוחותינו.
 
אנו נספק הכל, גם שירותי עסקיים, שכעת התחלנו בהם, שירותי מרכזיות עסקיות בענן, SMS עסקי ועוד. הכל מבסס על כך, שיש לנו מערכות מלאות. יש לנו פשוט הכל: מתגים, HLR, בילינג, שרתים בענן ועוד. בנינו את הכל, למעט מתג ה-,HLR במו ידינו, באמצעות צוות המתכנתים, שעובדים אצלנו במסירות ומספקים תוצאות מדהימות.
 
אין היום 'המצאות של מיליון דולר' בשוק הסלולר. צריך לעבוד מאוד קשה, כדי להרוויח בשוק הזה.
 
מה שיפה בשוק הזה, שכיום לאיש לא חשוב באיזה רשת הוא נמצא. המוצרים הסלולריים הם אותם מוצרים אצל כולם עם אותן טכנולוגיות. מה שמבדל בין החברות המתחרות זה השירות, ולכן השירות זה התחום הכי חשוב עבורנו".  
 
שאלה: איך אתה תופס את תהליך הכניסה שלך להיות מפעיל סלולר חמישי בישראל?
תשובה: "כאן בישראל, עברנו את השלב של בניית והקמת אנטנות הסלולר הגדולות. ברור לכולם, שכבר אי אפשר לפרוס עוד רשת אנטנות ארצית עם אנטנות סלולר גדולות. זה בלתי אפשרי גם מבחינה כלכלית וגם מבחינת התנגדות הציבור והרשויות המקומיות.
 
לכן, אנו צריכים להסתכל על השוק הסלולרי כמו שמסתכלים עליו בעולם: לשתף תשתיות סלולר. אולם, לא בשיטה שמשרד התקשורת יצר במכרז האחרון לתדרים. זה נכשל. בגישה שלנו, יש מקום לשחקן חדש כמונו, שיהיה שותף לתשתיות הסלולר, שנבנו כבר ע"י 3 חברות הסלולר הוותיקות.
 
אין כל סיבה, שאני אשתתף במימון בניית הרשתות הללו, כי החברות הסלולריות כבר החזירו את ההשקעה האדירה בבניית הרשתות הללו, במיליארדי ש"ח של דיבידנדים, שחילקו כל החברות הסלולריות לבעלי המניות של החברות, בשנים שעברו.
 
אם חברה השקיעה למשל מיליארד ₪ בהקמת רשת סלולרית וחילקה לבעלי המניות שלה 5 מיליארד ₪ דיבידנדים, ברור לכל אחד, שההשקעה הזו כבר החזירה את עצמה. כך, שאני כבר לא צריך לשלם על זה.
 
כלומר, כל מה שאני צריך לשלם למפעיל הוותיק זה 2 דברים בלבד:
 
1. להשתתף בחלק היחסי של כמות הלקוחות הקיימת על הרשת, בעלויות התחזוקה השוטפת של הרשת. אפשר ורצוי לעשות זאת במדרגות של 100 אלף לקוחות.
 
למשל: אני אשלם על עלות של 100 אלף לקוחות חלקי 4 מיליון לקוחות, שזה כמות הלקוחות הקיימת ברשת פרטנר והוט מובייל המשותפת. אם יהיו לי 200 אלף לקוחות, אשלם על 200 אלף חלקי 4 מיליון או איזה כמות לקוחות שתהיה להוט מובייל ולפרטנר באותה עת על הרשת. 
 
2. להשתתף בחלק היחסי של שדרוגי הרשת. למשל אם עוברים ל-LTE-A או לדור חמישי (5G). התשלום גם כאן יהיה פרופורציוני לכמות הלקוחות שיש לי על הרשת מול שאר השותפים ברשת.
 
צריך להבין, שקרה דבר בלתי הפיך בעולם התקשורת: ללקוחות לא חשובות התשתיות, חשוב להם השירות. זה קיים בכל העולם, גם בתשתיות הסיבים, שכל העולם עבר לתשתיות הללו.
 
לכן, ללקוחות, התשתיות זה דבר שקוף. מכאן, שת"פ ברשתות זה דבר מתבקש וטבעי מהמצב הזה.
 
צריך ליצור שיטה רגולטורית חדשה, של שיתוף חלקי ברשתות, שבנוי על תמחור לפי כמות הלקוחות של המפעיל החדש, מול כמות הלקוחות של המפעילים הוותיקים הקיימים כבר על הרשת.
 
אנו מוכנים לשלם גם על תדרים, אם זה יעזור למחזיקים כיום ברשת. לכן, אפשר להפקיע את התדרים, שגולן טלקום לא משתמשת בהם ואנו נרכוש אותם. המשרד גם יכול להציע עוד תדרים בחבילות של 5 מגהרץ, כמו שעשה קודם. אני אמרתי למשרד, שידרשו מחירים של כמה מיליוני ש"ח בודדים לחבילת תדרים ולא עשרות ומאות מיליוני ₪, כמו שהיה עד כה. העלות הזו נופלת הרי על הלקוחות. זה עוד מס על הציבור.
 
לכן, צריך לפעול גם בתחום התדרים בהיגיון כלכלי. גם בתחום התדרים אפשר לעבור למודל של תשלום יחסי עפ"י היקף לקוחות היחסי על הרשת.
 
אולם, התדרים הם לא העיקר. יש היום עודף תדרים בישראל ותדרים לא מנוצלים (של גולן טלקום ומרתון - א.ו.). העיקר זה השת"פ בניהול ובתחזוקת הרשתות. המודל של 50% כמו שיש ברגולציה הקיימת - אינו הגיוני. צריך לבצע מדרגות של תמחור לפי כמות המנויים, במדרגות של מאות אלפי מנויים, מ-100 אלף מנויים ומעלה".
 
שאלה: איך מקבלים זאת במשרד התקשורת?
תשובה: "אני מדבר איתם והם מקשיבים לי. זה נראה לי מאוד מבטיח.
 
אנו באנו למשרד התקשורת ואמרנו להם, שיש צורך להפריד בין התשתיות לבין השירות. זה כלל, שצריך היה להפעיל אותו גם על בזק בתשתיות הקוויות. בלי הפרדה בין התשתיות לשירותים, תמיד יהיו 'סיבסודים צולבים'. תמיד יהיו חסמי כניסה לשוק. לכן, צריך לחסל את המכשולים הללו.
 
כרגע אנו מרוכזים בתחום הסלולרי, ולכן הצענו הצעות מעשיות למשרד התקשורת בתחום הזה. אנו ממשיכים לדבר איתם והם מקשיבים לנו.
 
במדינות רבות בעולם, תשתיות סלולר נבנות ומתוחזקות ע"י חברות המתמחות בתחום הזה. למה זה לא יכול להיות אצלנו? למה חברת סלולר צריכה לעסוק בזה, כשליבת העסק שלה זה מתן השירותים ללקוחותיה?
 
לכן, צריך לבנות מודל שירות כלכלי בסלולר, שכולם מכירים מתחום שירותי הענן: תשלום לפי צריכה בפועל. אני אשלם על הרשת הסלולרית לפי השימוש שלי בה. כך, ייפתח שוק חדש של מפעילים סלולריים מתחרים.
 
זה שוק שיכול להתאים רק למפעילים מסוג Full  MVNO, כי רק מפעילים כאלה יכולים לתת שירות מלא ללקוחותיהם. חברות MVNO רזות, תלויות לחלוטין בספק הסלולר עליו הן רוכבות. לעומת זאת, ספק Full MVNO הוא עצמאי בכל דבר. לכן, הוא מחולל תחרות עצמאי בשוק.
 
אני משוכנע, שזה מה שיציל את שוק הסלולר. רק כך ניתן לבנות מחדש את שוק הסלולר בישראל ולהמשיך בתחרות. גם צריך לבטל כל מיני איסורים כמו האיסורים על שירותי WiFi למפעילי תקשורת. יש לאפשר מודלים חדשים בשוק הסלולר גם בתחום הרשתות והאנטנות.
 
הדרך הקודמת לא עבדה כי היא הייתה המצאה ישראלית ייחודית. לכן, מצב רשתות הסלולר 'על הפנים'. צריך להסתכל מה עובד בעולם וללכת בדרך הזו. לא צריך 'להמציא את הגלגל' מחדש".  
 
שאלה: האם אתה לא נרתע מהתחרות מול ספקי הסלולר הגדולים?
תשובה: "ממש לא. היה לי פחד, שהם יחנקו אותי, כי אני MVNO. לכן, בניגוד ל-MVNO האחרים, התחלתי לבנות את כל פלטפורמות הסלולר הנדרשות, למעט פריסת האנטנות. לכן, בניתי הכל ויצרתי מערכת מלאה כולל NOC המאויש 24 שעות ביממה.
 
אנו נלך עד הסוף. לא נוותר. מה שאנו מציעים זה המהלך הכי הגיוני בשוק.
 
אני אומר למשרד התקשורת: כיום, מי שרוצה ממש להתחרות בחברות הסלולר הוותיקות, צריך להיות Full MVNO, עם כמות מינויים מינימלית ואיתנות פיננסית כדי לקיים תחרות.
 
הצעתי שמשרד התקשורת יקבע כללים מינימליים של 'ספק מתחרה' על הרשת, ובלי זה אותו ספק לא יקבל גישה לשת"פ אנטנות. בלי מספיק הכנסות ובלי ציוד אי אפשר ליצור תחרות. אני בטוח, שמשרד התקשורת ילך אתנו. זה העתיד של שוק הסלולר והתחרות בישראל.
 
ספקי MVNO, שלא הבינו את זה, נרכשו בקלות ע"י הספקים הוותיקים כדי לסלק אותם מהשוק.
 
ספקים, שהם MVNO בלי כלום, יכולים לעשות רעש בשוק בטווח זמן קצר, אבל לאורך זמן הם לא יכולים לחולל תחרות. אנו רואים את כל השוק בטווחי זמן ארוכים. לכן, אנו הולכים צעד אחרי צעד בזהירות ומציגים תוצאות.
 
אנו הספק היחיד בשוק המבטיח מחיר בסלולר ל- 3 שנים קדימה. למה אין את זה אצל המתחרים שלנו? כי הם רואים רק חודש קדימה. אנו מסתכלים 3 שנים קדימה.
 
לקוחות חברות אחרות, שחוששים מעליית מחירים, או חוששים מעתיד החברה בה הם מצויים כיום, יכולים למצוא אצלנו את החבילה המתאימה לצרכים שלהם ולתקציב שלהם. אנו נכנסו לשוק התקשורת עם ראייה לטווח ארוך. אנו לא הולכים להיעלם בשום מצב.
 
אנו מאמינים, שאנו מחוללי תחרות בשוק הישראלי ולא באנו "לעשות סיבוב" על הלקוחות ולהיעלם. אנו גם לא נצא למבצעים של הפסדים במחיר לא הגיוני".
 
שאלה: מה החלום שלך?
עזריה סלע: "אני מאמין בחלום שלי. זה חלום להיות מפעיל הסלולר החמישי בישראל. אני מאמין, שהחלום הזה יתממש.
 
אנשים רציניים מקשיבים לי, גם במשרד התקשורת. אפשר, תוך חצי שנה, לפתור את כל הבעיות של שוק הסלולר בישראל בשיטה, שאני מציע.
 
אני אזרח ישראלי, משלם מיסים בישראל, שרתתי בצבא ואני תורם לחברה. אני מאמין, שמשרד התקשורת אמור לתת את האפשרות לאנשים כמוני להצליח. אני בדיוק כמו כל סטארטאפ ישראלי.
 
אני חושב ומאמין, שהמדינה צריכה לטפח יזמים כמוני, שרוצים לקדם את השוק הסלולרי, שהוא שוק התקשורת החשוב ביותר בישראל, היום ומחר.

אי אפשר להשלים עם המצב, שרק טייקונים, שמתחלפים כל הזמן, חלקם בכלל לא ישראלים, יישלטו בשוק הזה.
 
אני מאמין, שתפקיד הממשלה לתת ליזמים ליזום, אם יש להם יכולת מוכחת לבצע את מה שהם יוזמים ומבטיחים לשוק. אני הוכחתי, שאני מסוגל לבצע ואני מוכן לאתגר את השוק הסלולרי, אם ייתנו לי את הכלים להתחרות בגדולים, כמו שאני מצהיר היום בקולי ובכתב ידי, כפי שפרסמתי בגלוי לציבור בישראל".
 
MVNO 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
24-25.6.24 - כנס הרצליה 2024

26-27.6.24 - AI WEEK 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים