למה נשים מרוויחות פחות מגברים? כי הן עובדות מרצונן פחות מגברים!

דף הבית >> דעות ומחקרים >> על סדר היום >> למה נשים מרוויחות פחות מגברים? כי הן עובדות מרצונן פחות מגברים!
סדרת הצהרות נוקבות ומרתקות מפי עדי סופר תאני, מנכ"לית פייסבוק ישראל, אחת המנכ"ליות הבולטות והמצליחות ביותר בישראל, שנותנת גם טיפים להצלחה עבור יזמים ומפתחים. בנוסף: חשיפת 3 סטארטאפים חדשים (2 מהם בוגרי אקסלרטור TheHive מאשדוד ו-2 מנוהלים ע"י נשים) והצגת הסטארטאפ בתחום המצגות, שזכה ב"בחירת הקהל" במפגש Startup Grind ליזמים ומפתחים.
מאת: אבי וייס, 29.5.16, 08:00רם יוניש

קהילת Startup Grind שלוחת תל אביב שנולדה לפני למעלה משנתיים, נמצאת בצמיחה מואצת, מונה כיום כבר למעלה מ-3,000 איש (גם בפייסבוק), מיוזמתו של שחר מטורין. כ"כ, שחר מטורין הוא הדירקטור (המנהל) של Startup Grind בישראל, ושלוחת תל אביב מנוהלת בניהול משותף עם רם יוניש (בתמונה משמאל), סמנכ"ל שיווק ומכירות במטריקס גלובל.

באירוע ביום 24.5.16 בלאומיטק בתל-אביב התקיים מפגש מרתק עם עדי סופר תאני, מנכ"לית פייסבוק ישראל, בהשתתפות של מעל ל-130 יזמים (בעיקר יזמיות), מנטורים ומשקיעים. בתחילת המפגש נחשפו 3 סטארטאפים חדשים, כשהקהל הצביע ובחר מי הסטראטאפ החביב עליו. כך, שיזכה לחשיפה מלאה ב-Startup Grind במפגש הבא.

רם יוניש: "האירוע הזה הוא האירוע ה-26 של קהילת Startup
יפעת אורון Grind בת"א. המיקוד שלנו היה ונשאר סביב הנטוורקינג בין המשתתפים.

החודש הוא חודש היזמות הנשית ולכן אנו מארחים את מנכ"לית פייסבוק בישראל (עדי סופר תאני) שתרואיין ע"י יפעת אורון, (בתמונה משמאל), מנכ"לית לאומיטק

אני מודה לצוות המתנדבים הגדול שלנו, וכמובן לתומכים, לספונסרים ונותני החסות, שבלעדיהם לא היינו יכולים לקיים את האירועים המלהיבים הללו.

היום אנו מציגים 3 מיזמים, ששניים מהם הם בוגרי האקסלרטור TheHive מאשדוד, ושניים מתוך שלושת המיזמים מנוהלים ע"י נשים. כ"כ, ניתן את הבמה למיזם Wekast, (הסטארטאפ הוא בוגר TheHive Ashdod). שזכה כ"חביב הקהל" באירוע הקודם. זה סטארטאפ, שפיתח מערכת להצגת מצגות ישירות מהסמארטפון על כל מסך (ללא כל מחשב), במהירות וללא תסבוכת. במקריות מדהימה לחודש היזמיות, גם הסטארטאפ הזה נוסד ומנוהל ע"י אישה: נעמי אליאל

3 סטארטאפים המאוד מעניינים, שבחרנו להציג היום הם:
  • Sidekix, אפליקציית ניווט להולכי רגל למסלולי הליכה מומלצים בכל רחבי העולם. נאסף מידע רב מהרשת ומרשתות חברתיות על מסלולי הליכה מומלצים וטיפים בכל מסלול, שנבנה לפי העדפות אישיות. (הסטארטאפ הוא בוגר TheHive ת"א).
  • Woorlds, פלטפורמה לסיוע למותגים ולארגונים ללמוד ולהבין את הרגלי ההתנהגות והשימוש היום-יומיים של הלקוחות הקיימים והפוטנציאליים שלהם. מספקים קוד המשתלב באפליקציה קיימת של המותג, מה שיוצר מערכת של Engagement בין המותג ללקוחותיו ומספק מידע מדויק ומנותח למותג, על בסיס ניתוחים, שנשאבו מתחום מדעי ההתנהגות. 
  • Timingg, מערכת ניווט 'מרובת תחנות', למשל לטכנאים המספקים שירות ללקוחות רבים באיזור טריטוריאלי נתון. המערכת מאפשרת לצמצם את הזמן, שאנשים מחכים בבית לטכנאים, ומצמצמת את זמני הנסיעה של הטכנאים ע"י אופטימיציה של מסלולי השירות של הטכנאים הללו במהלך יום העבודה שלהם. כך, הלקוחות יודעים בדיוק של כמעט דקה מתי הטכנאי יגיע לבית שלהם לספק שירות.  (הסטאטראפ הוא בוגר TheHive Ashdod).
בחירת הקהל: המיזם Woorlds". 

שחר מטושחר מטוריןרין (בתמונה משמאל): "אנו קהילה הגדלה מהר בזכות הספונסרים שלנו, הפעילות ההתנדבותית של השגרירים שלנו ושל חברי הקהילה העובדים ונרתמים לפעילות בהתנדבות. באמצעות החבורה הנפלאה הזו של אנשים. אנו בקהילת Startup Grind מגיעים לכל פינה בעולם.

בפברואר החולף היה לנו המפגש העולמי בסיליקון ואלי והאירוע העולמי הבא ייערך ב-15 ביוני בלונדון. זו הזדמנות נהדרת ליזמים הישראליים להיחשף לקהילת המשקיעים והשותפים הענקית הקיימת באירופה.

לפני 3 שנים החלטנו להקדיש את חודש מאי ליזמיות, כולל מנכ"ליות ומשקיעות. לפני שנתיים ראיינו את ד"ר ארנה ברי מ-EMC ולפני שנה ראיינו את מירב אורן, (בתמונה למטה), היזמית של WMN, שכעת יש במתחם שלה כבר 18 סטארטאפים, שיש בהם לפחות אישה אחת ברמת הניהול. 

לאחרונה עברנו למשרדים החדשים שלנו בתוך מתחם הסקלרטור Lighthouse ברעננה ובקרוב נחנוך את המתקן החדש הזה. המיקוד החדש והמשופר שלנו יאפשר לנו לתת שירות טוב יותר לכל היזמים שמחפשים קשרים ברחבי העולם. 

​היום, המנחה של האירוע, יפעת אורון, מנכ"לית לאומיטק. היא גם אחת הספונסריות של פעילות Startup Grind ונעביר לה את שרביט המשך ניהול המפגש". 

יפעת אורון (בתמו
Startup Gindנה משמאל, מצד שמאל): "מדינת ישראל היא מקום שני ויש הטוענים מקום ראשון, אחרי הסיליקון ואלי, מבחינת עולם היזמות. אולם, כמו שם (בארה"ב) גם כאן, לא רואים מספיק יזמיות. אין מספיק נשים בתעשיית ההייטק.

יש מספיק נשים באוניברסיטאות ואפילו בטכניון, אבל כשמסתכלים על תפקידי הניהול ועל עולם היזמות, המספרים מאוד נמוכים.

לי עצמי, בבנק לאומי, לא היה כל חסם בהתקדמות, כי אצלנו בבנק, נשים נמצאות בכל שכבות הניהול, מלמעלה עד למטה. אני מקווה, שנוכל להעתיק את המשוואה הזו לכל הגופים בישראל. אולם, די ברור לי ,שזו לא משימה פשוטה. נשמח לשמוע את נקודת המבט של מנכ"לית פייסבוק ישראל בתחום זה". 

עדי סופר תאני, (בתמונה
מנכ"לית פייסבוק ישראלמשמאל), מנכ"לית פסייבוק ישראל: "נולדתי ברמת-גן והייתי בצעירותי די מרובעת. אני תבנית של ההורים שלי וזה מה שלקחתי איתי לכל החיים. השירות הצבאי שלי היה אחד הדברים הכי חשובים בחיי ועיצב לי את השקפת העולם איך לקבל החלטות ולהניע אנשים.

למדתי בשירות שלי את חשיבות תהליכי קבלת ההחלטות המבוססות על Data מצד אחד ועל הכרת האדם, שניצב מולך, מצד שני. השילוב של מידע, מדע ואנשים, מלווה אותי מאז השירות הצבאי ועד היום. 

אחרי השירות הצבאי הלכתי ללמוד בברקלי בקליפורניה. זו הייתה תקופה משוגעת של הימים הראשונים של צמיחת הסיליקון ואלי. אולם, הורי רשמו אותי ללמוד משפטים בארץ וחזרתי לישראל ולמדתי משפטים. אולם, בסיום הלימודים הבנתי, שזה לא בשבילי והצטרפתי לחברת קידום.

משם הקריירה שלי נסקה מהר, כי קיבלתי די מהר לנהל מיזם פנימי, שנולד בקידום, 
Wall Street Israel, וגדלנו מהר מאוד מאפס לכ-400 עובדים. למדתי אז המון איך להקשיב לצרכנים ואיך לתת פתרונות לצרכנים. אח"כ למדתי MBA, שזה היה חיוני להמשך הקריירה שלי, שעברה דרך מנכ"ל קבוצת קידום, מנכ"ל ב-888 ועוד תפקידי ניהול. 

במקביל גם הפכתי למשקיעה, אנג'ל. רוב ההשקעות שלי לא היו מוצלחות, אבל למדתי מזה המון לקראת התפקיד שלי בפייסבוק. אני מאמינה, שההצלחות שלי מקורן בכך, שאני שמה את הדגש על ההקשבה והמענה לצרכנים. פייסבוק מצליחה בעיקר בזכות הגישה הזו. אנו רואה יזמים רבים, שקודם מחפשים פתרונות טכנולוגיים, במקום לחפש מה הצרכנים צריכים.

בעשור האחרון שוק היזמות השתנה לגמרי, גם בישראל. בתחילת העשור הקודם הדגש היה על יזמות המתמקדת בעולם ההייטק בפתרונות B2B, דהיינו, פתרונות שכוונו לארגונים גדולים, לחברות התקשורת הגדולות וכיו"ב. בשנים האחרונות זה נגמר והדגש עבר לתחום האינטרנט עם פתרונות מהירים לצרכנים. החברות, שמפתחות פתרונות לארגונים, הפכו למיעוט די מבוטל בשוק היזמות בישראל. 

ביזמות מוכוונת צרכנים יש אתגר גדול. האתגר הוא ליצור 'מסחר אלקטרוני' שיעבוד. כל מה שנוגע לצרכנים כולל עסקים קטנים מסתובב סביב המושג E-Com. זה כולל הכל, החל מפינטק, וכלה בסייבר. אנו בישראל חזקים ב-E אבל מאוד חלשים ב-Com. אנו חייבים להבין, שאנו לא מפתחים פתרונות טכנולוגיים אלא פתרונות לאנשים, לצרכנים.

השוק נע במהירות למושג CPG (ר"ת: Consumer Packaged Goods), זה מה שמניע את הכלכלה. מה שחשוב כאן זה: איך אנו מקבלים החלטות? הצרכנים מקבלים החלטות המונעות מרגשות, חלק מושפע מהשיווק וחלק בגלל שאנו בוחרים במוכר לנו - במותגים. 

פעם העולם נחלק בין פפסי לקוקה קולה, שהיו מותגים של מוצרים פיזיים. כיום, העולם נחלק בין אנדרואיד ו-iOS, שהם וירטואליים. זה עולם ה-CPG. עברנו לצרוך אלקטרונים, בדיוק כמו שבעבר צרכנו מוצרים פיזיים. אולם, המותג של היום חייב להיות נאהב. זה לא השתנה עם השנים. 

כשאני בוחנת היום סטארטאפים, ואני רואה המון, אני בוחנת 3 דברי מרכזיים, שהיו ונשארו:
א. האם זה רעיון מספיק גדול. האם הרעיון פותר בעיה גדולה?
ב. האם החברה יודעת לנוע מהר קדימה?
ג. מי הצוות שמפתח. זה המפתח להצלחה. כמעט כל הכשלונות מגיעים מהנקודה הזו.

מה שהשתנה בשנים האחרונות זו המשמעות של הצוות ועבודת הצוות. כיום, בפייסבוק ישראל אנו מחפשים API, שיחברו ביננו לבין השוק המקומי בכל תחום. החלק הכי חשוב בעיסוק שלי זה העיסוק בקהילת היזמות הישראלית. אנו רוצה להוביל את הסטארטאפים הישראליים במסלול, שפייסבוק הלכה והולכת בו. אנו כיום עם 1.6 מיליארד משתמשים, אבל אם נבחן זאת לעומק, למספר הגדול הזה אין משמעות, כי כמעט הכל הם משתמשים מקומיים בשפה המקומית. 

אנו כישראלים מחפשים את העולם הגדול, ולכן רבים מגיעים אלינו או לגוגל, כי אנו נמצאים בכל מקום בעולם ויודעים לפתוח את הדלתות הנכונות. כדי להצליח, צריך להבין את השוק, את הפלטפורמות הקיימות כבר בשוק ואת הצרכנים והצרכים שלהם. אניי מאמינה, שאלה התחומים, שאנו יכולים לסייע לעולם היזמות הישראלי.

לדעתי, נשים לא מגיעות לעמדות ניהול באחוזים גדולים ולא נמצאות כמעט במועצות מנהלים, בעיקר בגלל בעיה אחת: הקמת משפחה. זה לא עניין של אפלייה. אין אפלייה בשוק. זה היה מזמן וזה נעלם, בטח במדינת תל-אביב.

אני אוהבת לבחון מספרים ואנשים ואלה הנתונים שאני מכירה. נשים מוותרות. נשים מרוויחות פחות כי הן עובדות פחות, כי הן רוצות הקלות. הן מאיטות את היקף העבודה שלהן ואף מפסיקות לעבוד, בגילאים הכי קריטיים בקריירה של עולם ההייטק. זה לא משהו שתלוי בגברים. זה תלוי רק בנשים.

לכן, צריך לחשוב על פתרונות בהם לא תהיה התנגשות בין הקמת משפחה לבין קריירה, לרבות בהקמת סטארטאפ. בעולם היזמות, מי שלא נע מהר - נופל. זה לא מתאים לתפיסה, שאישה מחליטה לקחת הפסקה בקריירה, או להאט את הקריירה שלה. איש לא מחכה לה. אנו בפייסבוק החלטנו להסיר לגמרי את המושגים המוטעים הללו דוגמת 'משרות לנשים - אימהות'. אין אצלנו דבר כזה. 

פיתחנו בפייסבוק פילוסופיה שלמה על שותפות בגידול ילדים. במקרה האישי שלי, בעלי, שפיתח קריירה מצליחה משל עצמו, הצליח יותר ממני בגידול הבנות שלנו. כנראה במקרה שלנו הגבר הוא יותר מוצלח בתחום הזה. לכן, אסור לוותר על השותפות במשפחה ואסור לוותר על הקריירה. אישה, שמצמצמת את שעות העבודה שלה בגלל שהיא אמא, פוגעת במו ידיה בסיכויי הקידום שלה. היא נותנת פחות תפוקה למעביד וזה דבר מהותי עבור כל מעביד, גם עבורי. זה החסם של הנשים והוא תלוי רק בנשים

אנו בפייסבוק ישראל פועלים כדי לקרב קהילות, שאינן ממדינת תל-אביב. אנו מעוניינים לשלב את כל שכבות האוכלוסייה בעולם היזמות, כולל חרדים, ערבים ותושבי הפריפריה. זה היופי של ה-Startup Nation, שניתן לשלב את כולם. הציונות החדשה היא לפתוח את הדלתות בפני כולם. האינטרנט צריך להיות נגיש לכולם והיזמות צריכה להיות בכל מקום.

אני ממליצה לכל סטארטאפ ללמוד קודם כל את הצרכים של הלקוחות העתידיים שלו. חשוב שלמיזם, כבר מתחילת דרכו, יהיה בעל תפקיד ניהולי בכיר, שתפקידו להתרכז בצרכנים ולא בטכנולוגיה. זה הרבה פחות חשוב מה מפתחים, מול מציאת הדרך להשיג צרכנים ולענות על הצרכים שלהם. הטיפול בצרכנים הוא לא פחות חשוב מאנשי הפיתוח והמהנדסים במיזם.

רבים לא מבינים את החשיבות של העניין הזה ואני מוצאת מיזמים רבים ללא כל אלמנט ניהולי המטפל בצרכנים. ממה שאני רואה, כמעט כל המיזמים לא יודעים ולא מבינים מה זה צרכנים. זה חור, שהיזמים חייבים לתקן אותו, אחרת אין סיכוי שהם יצליחו". 

בתמונה: צוות Startup Grind תל-אביב עם הסטארטאפיסטים (סטארטאפיסטיות) ועדי סופר תאני:
Startup Grind
בתמונה: מירב אורן (משמאל) עם עדי סופר תאני (מימין)
Startup Grind
  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות
שנה טובה ורק בריאות, לכל הקוראים והקוראות באשר הם!!!!

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
שנה טובה, גמר חתימה טובה ורק בריאות לכל קוראינו באשר הם!

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

5-7/10/21 - VMworld 2021

7-13/11/21 - שבוע היזמות הגלובלית 2021

17-18/11/21 - iHLS INNOTECH 2021 
 

הכי ניצפים 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

חשיפה: כיצד עמית סגל הטעה את הציבור וסייע לתפירת תיק 4000 כנגד נתניהו - כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים