Telecom News - הפלופ של פריסת סיבים לבתים בלי רישיון ע"י פרטנר בחסות משרד התקשורת

הפלופ של פריסת סיבים לבתים בלי רישיון ע"י פרטנר בחסות משרד התקשורת

דף הבית >> חדשות >> חדשות השוק הקווי >> הפלופ של פריסת סיבים לבתים בלי רישיון ע"י פרטנר בחסות משרד התקשורת
משרד התקשורת התמחה בעידוד תחרות בשוק תוך רמיסת חוק התקשורת, תקנות התקשורת ורישיונות חברות התקשורת. הבעיה: תמיד זה נגמר רע. רע מאוד (דוגמאות בולטות: IBC\Unlimited וגולן טלקום). כעת, הגיע התור של פרטנר לספק שירות ללא רישיון, בעידוד מפורש של מנכ"ל משרד התקשורת. עדכונים בגוף הכתבה. 
מאת: אבי וייס, 24.7.16, 07:00שלמה פילבר

קבוצת פרטנר הודיעה למשרד התקשורת לפני כחודש על כוונה לפרוס סיבים לבתים (FTTx). הודעה זו התקבלה ב"הודעת שמחה ועידוד" של מנכ"ל משרד התקשורת (שלמה פילבר - בתמונה).

בקושי עבר חודש מההודעה הזו, וכבר פרטנר דיווחה, שהיא חיברה בניין ראשון ברמת-גן לרשת הסיבים החדשה שלה, בחיבורים בני 1 גיגה לכל דירה.

לאור ההודעה הזו, מיהרתי ושיגרתי את השאלה הבאה למנכ"ל משרד התקשורת (וגם לפרטנר):
"בהמשך להודעת פרטנר ולהודעתך מהיום על ניסוי טכנולוגי של חיבור סיבים לבתים, חיפשתי באתר משרד התקשורת ולא מצאתי שום רישיון או היתר של משרד התקשורת לביצוע ניסוי (או שירות) שכזה.
היכן הרישיון לניסוי טכנולוגי של פרטנר?"

את תגובה ממשרד התקשורת לא הצלחתי לקבל (די ברור למה). ככל שאקבל - אעדכן בהתאם.

למי שלא בקי בחוק, חוק התקשורת אומר (סעיף 2-ב), שאי אפשר לספק בישראל שום שירות תקשורת ללא רישיון. מי שעובר על הסעיף הזה דינו 3 שנים מאסר או קנס כבד. כ"כ, חובה להחרים את כל הציוד, ששימש למתן השירות ללא רישיון הזה. 


תגובת חברת פרטנר לשאלתי: "אנחנו פועלים על פי רישיון מפ"א".

עדכון 14:30: עדכון תגובת פרטנר: "קבוצת פרטנר פועלת על פי הרישיונות אשר הוענקו לה על ידי משרד התקשורת ובהתאם להוראות החוק. הגדרת המונח תמסורת בהוראות הרישיון כוללת מפורשות העברת אותות אלקטרומגנטיים לרבות אותות אופטיים.
בניגוד לטענתך, אין מדובר בשירות חדש מבחינת הוראות הרישיון של פרטנר. בנוסף, ובניגוד לאמירות חסרות הבסיס אשר בחרת לפרסם בעניין, פרטנר מחזיקה בסמכויות כניסה למקרקעין אשר הוענקו לה מכוח חוק התקשורת."

דהיינו: גם אחרי התגובה המעודכנת של פרטנר, מדובר ב"ישראבלוף" נוסף בשוק התקשורת, בחסות צמרת משרד התקשורת, שהתמחתה ב"אפלייה האכיפה".

למה "ישראבלוף"? כי לפרטנר (או למי מחברות הבנות שלה) אין בכלל "רישיון מפ"א"... 

העובדות במקרה, שנדון כאן, הן כאלו:

א. כל הרישיונות של קבוצת פרטנר (למעט רישיון הסלולר שלה, שלא רלבנטי לעניין פריסת הסיבים לבתים), לרבות רישיון המפ"א שלה, הוחלפו בתחילת 2016 ל"רישיון אחוד".

ב. לקבוצת פרטנר יש כיום 3 "רישיונות אחודים", שנמצאים בידה בתוקף מפברואר 2016 ל-20 שנה קדימה: רישיון אחד ניתן ל"פרטנר פתרונות תקשורת נייחים שותפות מוגבלת" - כאן, ו-2 רישיונות ניתנו לחברות הבנות שלה: 012 טלקום (כאן) ו-012 סמייל טלקום (כאן).

ג. ב-3 הרישיונות הטריים (יחסית), שיש לקבוצת פרטנר, אין שום זכר להיתר לספק שירות של FTTx (סיבים לבית או עד ליד הבית). זה לא השירותים הרגילים שפרטנר סיפקה עד היום לפי רישיונה. זה לא "שירות תמסורת" (המיועד למגזר העסקי). היא החלה כאן לספק "שירותי תשתית אינטרנט בסיבים לבתים" - FTTH. שירות חדש לגמרי. 

כ"כ, קבוצת פרטנר לא קיבלה רישיון לניסוי טכנולוגי או שיווקי (שיכול להתבצע מחוץ לרישיון הקבוע), בהתאם לתקנות של רישיונות לניסוי טכנולוגי ומסמך המדיניות לניסוי שיווקי.  

הרישיונות, שיש לקבוצת פרטנר, בכלל לא דומים לרישיונות ספקי המפ"א, שיש להם רישיונות מפ"א: בזק (כאן), הוט (כאן) ו-IBC (המוכרת לציבור כ-Unlimited) (כאן). אגב, ל-IBC/Unlimited יש עוד רישיון מפ"א (כאן וכאן). למה יש לה 2 רישיונות מפ"א? הסבר  יבוא בכתבה נפרדת. בכל מקרה, הרישיון הכי קרוב למה שפרטנר עשתה ברמת-גן הוא הרישיון של IBC/Unlimited. זה לא "רישיון אחוד", אלא סוג רישיון אחר לגמרי בשם: "שירותי בזק פנים-ארציים נייחים (תשתית)", שיש בהם סעיף מפורש ל-FTTx

אם לא די בכך, בהודעתה המעודכנת של פרטנר, היא טוענת שההיתר שיש לה ב"רישיון האחוד" לספק "תמסורת" מאפשר לה גם לספק FTTH ללקוחות פרטיים בבתים. זו טענה ש"לא מחזיקה מים", מפני שכל מי שלמד קורס מבוא לתקשורת יודע ש"תמסורת" זה שירות עסקי - תקשורתי של הרשת, ולא שירות אינטרנט לבתים פרטייים. בנוסף, החוק בעניין זה ברור ביותר, ויש סעיף בחוק שמגדיר מה זה "תמסורת" וזה מופיע כמה פעמים בחוקים ותקנות שונים ובמסמך החוקי הכי טרי זה מופיע בתקנות התקשורת ל"רישיון אחוד" (כאן) והנה צילום ההגדרה הכי טרייה ועדכנית בחוק ובתקנות מה זו "תמסורת":
הגדרת תמסורת
אפילו ילד שלא מבין בהנדסת תקשורת וברגולציית תקשורת יוכל להבין מהניסוח כאן ש"תמסורת" זה בין מתגים שונים ברשת של מפעיל התקשורת וללקוחות עסקיים וארגוניים ("מתקני בזק"), ולא "שירותי תשתית פס רחב לבתים" (כאמור בניסוחים דומים ברישיונות של בזק, הוט ו-IBC). 

אם לא די בכך, אך לפני חודש (ב-28.6.16) תוקן ועודכן "הרישיון האחוד" החדש של פרטנר (כאן) והתיקון הטרי ביותר הזה מאשר לפרטנר לספק 2 שירותים: 1) "שירותי גישה לאינטרנט כמפורט בנספח ב'3 לרישיון" עם הערה בתחתית העמוד המסבירה שזה שירות של "שוק סיטונאי" ומדבר במפורש שזה שירות שרוכב על מי שיש לו "שירות תשתית לאינטרנט" (דהיינו: כרגע הסדר "שוק סיטונאי" חל על בזק ותיאורטית גם על הוט), 2) "שירותי נס"ר בהתאם לנספח ב'4 לרישיון". כלומר: אך לפני חודש עודכן הרישיון של פרטנר לעניין מתן שירותי גישה לאינטרנט - ISP, אבל אין בו שום היתר ל"שירותי תשתית לאינטרנט". אין דבר ברור מזה. 

למה זה בכלל חשוב?
כי בתנאי הרישיון ל-FTTx (או לניסוי FTTx, ניסוי טכנולוגי או ניסוי שיווקי), משרד התקשורת היה אמור להחליט ולהגדיר (בד"כ אחרי שימוע), אם השירות החדש הזה יהיה בגישת ה-Open Access, כאמור בחוק התקשורת, אם לאו.

זו החלטה קרידנלית, שיכולה "להרוג" את ה-ROI של פריסת FTTX ע"י פרטנר. אם לא הבנתם את המשפט האחרון, תשאלו את IBC/Unlimited, שלא הבינה עד הסוף את הקטע הרגולטורי החשוב ביותר הזה, ונפלה חזק לתהום

ד. יתרה מכך. פרטנר הפרה סעיפים רבים ב"רישיונות האחודים" הקיימים ברשותה, שאומרים בקצרה: 1) כל שירות חדש דורש היתר ספציפי ואין להתחיל לספק שום שירות חדש בלי היתר ספציפי. 2) כל שירות חדש יתבצע רק לאחר שהוגש למשרד התקשורת "תיק שירות", שיש לו מתכונת מאוד מובנית בעניין הצגת השירות החדש, "תיק שירות" זה יאושר ע"י המשרד בהליך מאוד מוגדר ורישיון החברה יתוקן / יעודכן בשירות החדש שאושר. 3) שום שירות חדש לא יחל להינתן ללקוחות בשום צורה, אלא לאחר שהתקבל אישור בשם "אישור הפעלה" ממשרד התקשורת.

שום דבר מהתהליכים הללו, המוגדרים ברישיונות של קבוצת פרטנר, לא בוצע במקרה שנדון כאן. 

ה. מהתמונות שפרטנר שלחה על מה שביצעה ברמת-גן (תמונה אחת מהסדרה, שפרטנר שלחה, מוצגת כאן), עולה, שהיא סגרה לפרק זמן מסוים את המדרכה הציבורית בעיר רמת-גן, יצקה "בור תקשורת" די גדול במדרכה הזו והעבירה ממנו סיבים לבית (בנוסף לקו הסיבים, שחפרה ברחוב, שמוביל אל "בור התקשורת" הזה):

סיבים של פרטנר

כדי לבצע עבודות כאלו במדרכה ציבורית, יש צורך באישור מהעירייה וייתכן גם מהמשטרה. גם מבלי שיש בידיה את האישורים הללו של עירייית ר"ג ומשטרת ר"ג, אני מניח, שהגופים הללו היו משוכנעים, שלפרטנר (מגישת הבקשה לחפור במדרכה), יש רישיון לבצע את העבודה הזו. אם הם היו יודעים שלפרטנר אין רישיון, פרטנר לא הייתה יכולה לבצע את מה שאנו רואים כאן בתצלום

ו. פרטנר אינה יכולה להסתמך בשום אופן על "קריאות העידוד" להפרות החוק, שקיבלה ממנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר. תזכורת לבעלי זיכרון קצר: שלמה פילבר עודד בהכרזותיו את סלקום לרכוש את גולן טלקום. סלקום התעלמה מאזהרותי לא להקשיב לספינולוג הזה (למה? פירוט כאן וכאן וגם בדו"ח מבקר הליכוד).

כך, סלקום לא הקשיבה לאזהרותי (ולאזהרות כמה אנליסטים) ו"נפלה בפח". כשהגיע "רגע האמת", רוה"מ ושר התקשורת לא אישר את רכישת גולן טלקום ע"י סלקום והמשרד צרף לזה אוסף של מסמכים מפוברקים, להצדקת הסירוב.

יתרה מכך. שלמה פילבר יודע "לשלוף מהמגירה" סעיפים שוליים מרישיון התקשורת של חברות התקשורת, כשזה משרת את מטרותיו. הוא עשה זאת אך לאחרונה כשפסל את הסכם גולן-טלקום עם הוט-מובייל, בגלל סעיף שולי שגוי ברישיון של הוט-מובייל.  כלומר: כפי שהדגשנו לא אחת, מדובר בספינולוג, שאין לסמוך על שום מילה היוצאת מפיו ושאינה מגובה במסמכים חוקיים.  

במאמר נפרד אנתח את הפרות החוק המרכזיות, שנעשו ב-5 השנים האחרונות בשוק התקשורת הישראלי, הפרות חוק, שנעשו בחסות ראשי משרד התקשורת ואנתח בקצרה לאן הפרות החוק הללו הובילו את השחקנים המשתתפים בהפרות החוק הללו: IBC/Unlimited, סלקום (בשירותי סלקוםtv) וגולן טלקום (ספר שלם של הפרות חוק מתמשכות).  

חשוב להדגיש. שאין יכולת להצליח בשיטה של "אפלייה באכיפה" ו"עצימת עין" מהפרות חוק, שהופכת את שוק התקשורת לכאוס אחד גדול. התוצאות של הגישה הזו ברורים לעין ואך היום פרסמנו, שישראל הידרדרה במהירות למקום 35 במדד ההשוואה העולמי של ITU (ארגון התקשורת העולמי של האו"ם). ככה זה כשמנהלים את שוק התקשורת כמו "רפובליקת בננות". 

שורה תחתונה:
פרטנר, שהגישה בג"ץ ומחאות קולניות (ובצדק) כנגד הפרות החוק והרישיון הרבות של גולן טלקום, עושה כעת בדיוק אותו דבר: גם כן מפרה חוק ורישיון בחסות משרד התקשורת.

בעשור האחרון, כל הפרות החוק הללו נגמרו בבכי. אין שום דרך להצליח בשיטה העקומה הזו. אם החוק לא נכון \ לא מעודכן \ לא רלבנטי, יש לשנות את החוק בהליכי חקיקה בכנסת ולא ע"י רמיסתו בראש חוצות.

אין שום תקומה למצבנו העגום (בכל קנה מידה השוואתי עולמי), אם רגולציית התקשורת בישראל תישאר כאוטית, בגישת "איש הישר בעיניו ייעשה". 
כאוס 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
24-25.6.24 - כנס הרצליה 2024

26-27.6.24 - AI WEEK 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים