Telecom News - לקשר ערים בענן: עיר חכמה היא שיתופית עם חיישנים ואזרחים מעורבים

לקשר ערים בענן: עיר חכמה היא שיתופית עם חיישנים ואזרחים מעורבים

דף הבית >> שירותי עננים ואחסון מידע >> לקשר ערים בענן: עיר חכמה היא שיתופית עם חיישנים ואזרחים מעורבים
לקשר ערים חכמות בענן: עיר חכמה אמיתית היא עיר שיתופית עם חיישנים ואזרחים מעורבים
מאת: ג'וליו סורו, 29.7.16, 13:22ג'וליו סורו

שימוש בענן הוא המאפשר יצירת עיר שיתופית חכמה. זה חשוב כי ערים חכמות המטמיעות IoT תייצרנה פטה-בייטים של נתונים בחודש. כבר כעת ערים יכולות למנף הפצת מערכות נתונים פתוחים ותשתיות קיימות כמו חניה חכמה ואיסוף מידע ע"י אוטובוסים ומוניות. זה מאפשר למפתחים עצמאיים ועסקים לפתח יישומים משלהם. ערים צריכות לצייד מחדש תשתית קיימת כדי לסייע באיסוף נתונים. דוגמאות מהשטח.

בשנים האחרונות דובר רבות על ההבטחה בערים חכמות, אך רק עתה ההבטחה הטמונה בהן מתחילה להבשיל. הסיבה לכך היא, שעכשיו יש לנו הקישוריות לרשת, האחסון הארגוני ותשתית המחשוב כדי לממש את מלוא הפוטנציאל שלהן. זו בשורה טובה לעיריות וגופים ממשלתיים, וחדשה טובה לא פחות לתושבים, שעבודתם וחיי היום יום שלהם הופכים קלים יותר עם ערים מחוברות.

לא רק שהיבטים מסוימים של ערים חכמות הם כבר מציאות, אלא שערים שיתופיות, בהן מפתחים עצמאיים ותושבים עובדים ביחד ליצירת אפליקציות ושיתוף מידע, יכולות להיות המפתח לערים מוצלחות ויעילות יותר בעתיד.
 
קריטיות הענן
תשתית ענן חזקה היא גורם חיוני המאפשר קיום ערים חכמות וערים שיתופיות. אם לנסח זאת בפשטות, שימוש בענן הוא זה המאפשר הטמעה של עיר חכמה. הדבר חשוב במיוחד מאחר שערים חכמות תייצרנה פטה-בייטים של נתונים בחודש.

כל המידע הנדון צריך להיות מאוחסן ומאובטח, כאשר הסקלאביליות של פתרון הענן מפחיתה את הצורך לשדרג כל הזמן את קיבולת האחסון כדי לעמוד בשיטפון המתמיד של נתונים. לא פחות חשוב הוא כוח המחשוב בענן - היכולת לנתח כמעט בזמן אמת מספר עצום של מערכי נתונים בסביבת העיר, כדי לשפר את תנאי החיים של תושביה.

דוגמא בולטת לכך ניתן למצוא בשיקגו, שהיא אחת הערים הראשונות, שהטמיעה ברחביה חיישנים, שמודדים בקביעות את איכות האוויר, עוצמת התאורה, גובה הצלילים, טמפרטורה, ממטרים, עוצמת הרוח ותנועה. נתוני חיישנים אלה זורמים לתוך הענן, שם הם מנותחים כדי למצוא דרכים לשפר את חיי תושבי העיר. מערכי הנתונים הנאספים מ'מערך הדברים' ( (Array of Thingsשל שיקגו, זמינים בענן עבור חוקרים, מפתחים ויזמים, כדי למצוא דרכים חדשניות לניתוח הנתונים.

לאותן עיריות, שרוצות לחקור יישום של עיר חכמה, תרחיש טיפוסי של עיר כזו מבוסס על אינטרנט של דברים - IoT, וכרוך בפריסת חיישנים וגלאים מקושרים רבים ברחבי האזור, כדי לאסוף מידע. הבעיה עם גישה זו טמונה בכך, שהיא עשויה לדרוש השקעה ניכרת בחיישנים ייעודיים. במקום זאת, יש לעודד לשקול שימוש בחלופות אחרות, אותן ניתן למנף כדי להפיח חיים בכל עיר.
 
חניה חכמה
חלופה אחת כזו יכולה להיות מינוף חיישנים קיימים, שאולי כבר עומדים לרשות עיריות. דוגמא של איך זה יכול לעבוד, היא חניה חכמה, כשאנשים יכולים להשתמש באפליקציית מובייל כדי לראות מקומות חניה זמינים בקרבת מקום בעת ניווט בעיר. עם זאת, ניתן להשיג אותה תוצאה גם בשימוש במצלמות וידאו, שכבר קיימות בעיר.

ע"י הפעלת אפליקצית חניה חכמה, עירייה יכולה לספק מידע על חנייה, שמבוסס על ניתוח צילומים ממצלמות וידאו, ולהשתמש בכך כדי לקבוע האם יש מקומות חניה תפוסים. מפרצי חניה כאלה מוצגים במפה, כשמקומות תפוסים מצוינים באדום ומקומות זמינים בכחול. משתמשים יכולים לגשת למידע זה באמצעות אפליקציית מובייל, שמאפשרת להם לקבוע בכל זמן נתון היכן יש בעיר חניה זמינה.
 
מידע מכל מקום
דרך נוספת למנף תשתית קיימת היא ע"י הצמדת חיישן זול בהספק נמוך לאוטובוס או לתאורת רחוב, לדוגמא, והפיכתו למכשיר איסוף מידע יעיל בפני עצמו. במקרה כזה, בעיר גדולה כמו לונדון יוכלו אוטובוסים המצוידים בחיישנים, לאסוף בעת חציית העיר נתונים על נושאים כמו זרימת תנועה, רמות פחמן דו-חמצני, טמפרטורה ורעש. תוך שימוש באנליטיקת ענן, ניתן יהיה לבצע אומדן משוער של מידע זה וניתוחו, כדי לקבוע היכן עלולים להתרחש פקקי תנועה, או תאונות דרכים, או היכן זיהום האוויר עולה לרמות מסוכנות וניתן לעדכן את התושבים באמצעות אפליקציית מובייל.

לעתים קרובות אנשים מדברים על ערים כישויות חיות ונושמות, וזה יכול להיות יעיל לעיר כמו סריקתMRI  בזמן אמתדבר דומה יכולות לעשות אפליקציות של מוניות, עם איסוף מידע על זרם התנועה ונתונים אחרים, בזמנים מסוימים במשך היום ובימים מסוימים במהלך השבוע.

בעתיד נוכל לראות שימושים דומים של טכנולוגיות כאלו גם בישראל. עם יותר ויותר מערכות תחבורה ציבורית בתל אביב וגוש דן, כולל רכבת, מוניות, אוטובוסים, וההשקה העתידית של הרכבת הקלה, יש הזדמנות מצוינת להפוך כלי תחבורה אלה לחיישנים. על ידי הוספת התקנים למדידת מהירות נסיעה, רמות CO2 ונתונים אחרים, נוכל להתחיל למדוד את הדופק של עיר כמו תל אביב. במדינה עם שטח מצומצם, הנתונים שייאספו יוכלו לעזור למתכנני ערים לנצל באופן יעיל יותר את הקרקע ולקבל החלטות מושכלות יותר עם המשך התרחבות הערים בישראל.

חדשנות במיקור חוץ
חיבור חיישנים אינו האמצעי היחיד לשימוש בענן כדי לקדם עיר שיתופית חכמה. ניתן להשיג זאת גם ע"י הפצת מערכי נתונים פתוחים. נחזור לדוגמה של שיקגו. העיר מפרסמת גיליון אקסל עם התאריך, תיאור וקואורדינטות GPS  של רחובות בהם מתוכנן להתבצע ניקוי. מכוניות החונות ברחובות אלה בעיר, צפויות להיגרר ובעליהן ייקנסו. לאור זאת, השתמשו מפתחים עצמאיים במערך הנתונים, כדי ליצור אפליקציה, שאפשרה למשתמשים לראות מתי ינוקה רחוב מסוים, ולקבל התראת אימייל במידה והם גרים או עובדים באזור.

אחד היתרונות הגדולים של שיתוף מערכי נתונים, טמון בכך שהוא מאפשר למפתחים עצמאיים או לעסקים קטנים לפתח יישומים משלהם, אותם הם יכולים למכור תמורת תשלום פעוט, או להרוויח מפרסום. זה מזין את מאגר האפליקציות הקיים, ומטפח חדשנות מתמדת.

אנו כבר רואים דוגמאות של מיקור חוץ של חדשנות הזוכות להצלחה, כמו במועצת העיר של פטרבורו בבריטניה, שהתקינה תחנות מזג אוויר בבתי ספר ברחבי העיר. החיישנים משמשים לניטור פעילות מטאורולוגית ואקלימית. הנתונים, שנובעים מהתקנות אלה, יכולים לשמש בכל רמות החינוך ובמגוון תחומים: ממדע, דרך טכנולוגיה, עד מחקרי התנהגות חברתית, שמתגברים את תוכניות הלימוד בבתי ספר מקומיים ומאפשרים למידה כמעט בזמן אמת.

המועצה גם מצאה, שפתיחת קוד הנתונים מתחנות מזג אוויר אלו ומתן אפשרות למפתחים למנף אותם, סייעו לטפל במחסור במפתחים ייעודיים במועצה. לשיתוף מערכי נתונים באופן זה יש גם פוטנציאל מעניין. לדוגמא, ע"י שיתוף מערכי נתונים של תחנות מזג אוויר ואשפוז בבתי חולים, העיר יכולה לקבוע האם יש מתאם בין ירידת טמפרטורות מתחת לנקודה מסוימת, לאשפוזים מוגברים בתקופה נמדדת, ולנקוט אמצעי זהירות מראש.
 
יתרונות הענן
עיר חכמה אמיתית היא עיר שיתופית, שיש לה לא רק חיישנים צוברי נתונים, אלא גם אזרחים מעורבים, שמסייעים באיסוף נתונים כדי להוסיף אותם למערכת, שמיטיבה עם אחרים.

בין ערים חכמות וטכנולוגיית ענן יש התאמה טבעית. בעוד העיר החכמה משתנה כל הזמן, ומתאימה עצמה לצרכי תושביה, הענן מסוגל להתאים עצמו במהירות לצרכים המתפתחים של המשתמשים.

ממשלות ועיריות לא צריכות לחשוב על ערים חכמות רק במונחי פריסת גלאים וחיישנים, כדי ללכוד מידע. במקום זאת, הן צריכות לשים לב כיצד ניתן לצייד מחדש תשתית קיימת כדי לסייע באיסוף נתונים.

ערים צריכות גם לראות בתושבים לא רק אספני מידע, אלא יוצרי יישומים בעצמם, המשתמשים במערכי נתונים פתוחים. את המידע המסופק ניתן לנתח בשימוש בטכנולוגיות ענן מאובטחות. זה לא רק מיטיב עם העיר, אלא גם מגשים את ההבטחה אותה מביאות איתן ערים חכמות, מה שמאפשר לתושבים ליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר.
 
מאת: ג'וליו סורו, יולי 2016.
ארכיטקט פתרונות עיר חכמה, Amazon Web Services
 
  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
16.7.24 - CIO FOCUS 2024

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים