Telecom News - רק ב-3 מדינות בעולם הדומיינים מנוהלים ע"י "איגוד האינטרנט" המדינתי

רק ב-3 מדינות בעולם הדומיינים מנוהלים ע"י "איגוד האינטרנט" המדינתי

דף הבית >> דעות ומחקרים >> על סדר היום >> רק ב-3 מדינות בעולם הדומיינים מנוהלים ע"י "איגוד האינטרנט" המדינתי
חשיפת מה שאיגוד האינטרנט הישראלי מסתיר היטב: רק ב-3 מדינות בעולם (סודן, ארמניה וישראל) שמות המתחם (דומיינים) מנוהלים ע"י "איגוד האינטרנט" המדינתי. רוב מוחלט של הדומיינים (שמות המתחם) בעולם מנוהלים ע"י עסקים פרטיים. רוב שמות המתחם המדינתיים מנוהלים ע"י הממשלות וגופים התלויים בממשלה או שקיבלו זיכיון מהממשלה. פרק שני בסדרה: "איך עובדים בעיניים על חברי ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת".  
מאת: אבי וייס, 29.1.17, 13:52ח"כ אורי מקלב

בפרק הראשון בסדרה "איך עובדים בעיניים על חברי ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת" חשפנו כיצד הוועדה הנכבדה בכנסת, בראשותו של ח"כ אורי מקלב יו"ר הוועדה (בתמונה משמאל), הוטעתה בטיעון השקרי, שכללי הרישום (של דומיינים - שמות מתחם) עברו הליך של שימוע ציבורי.

כמו כן חשפנו איך הכסף של משלמי הדומיינים בישראל "עף באוויר" למטרות דימיוניות, שמעולם לא נערך לגביהן איזה דיון ציבורי או בכלל. בנוסף, חשפנו, שהרשות להגבלים עסקיים לא קיבלה את דו"ח הביקורת של רשות התאגידים במשרד המשפטים, למרות שבדו"ח הביקורת מצוין במפורש, שהוא אמור להיות מועבר לרשות להגבלים עסקיים להחלטתם. 

כאן נחשוף את מה שאיגוד האינטרנט הישראלי הסתיר מהציבור ומכנסת ישראל זמן רב, לרבות מה שהציג מנכ"ל איגוד האינטרנט הישראלי לוועדה הנכבדה בכנסת. הוא הציג נתונים מטעים (ולא במקרה, מייד נבין למה), לגבי השאלה: למה בכלל איגוד האינטרנט הישראלי מנהל את כל הדומיינים בישראל?

אגב, לשאלה הזו נתנו כבר תשובה ברורה כאן (שאין שום בסיס חוקי או כלשהו, לקיומו של המונופול הזה). אולם, חברי הכנסת קיבלו נתונים שגויים ושקריים וכאן נחשוף אותם בפעם הראשונה.

במצגת של מנכ"ל איגוד האינטרנט הישראלי (עו"ד יורם הכהן), שנחשפה בכתבה הקודמת, יש פסקה קצרה מאוד המתמודדת עם השאלה, שנשאלה (למה האיגוד מנהל את הדומיינים בישראל) ותצלומה מובא כאן (לחיצה על התצלום מגדילה אותו):

תצלום 1

המשפט הזה מטעה את הקוראים (בכוונה). זאת, משום שהוא מציג תמונה חלקית בלבד. התמונה המלאה היא:
  1. אין שום חובה, שדווקא איגוד האינטרנט הישראלי ינהל את המרחב המדינתי (ccTLD). ברוב מדינות העולם, המרחב המדינתי מנוהל ע"י הממשלות, גופים התלויים בממשלות (דוגמת אוניבסיטאות ציבוריות מדינתיות) וע"י עסקים פרטיים, שקיבלו זיכיון מהמדינה. רק ב-3 מדינות בעולם (סודן, ארמניה וישראל), כל הדומיינים המדינתיים מנוהלים ע"י "איגוד האינטרנט" - ISOC. 
  2. גם אין שום צורך, שכל שמות המתחם המדינתיים ינוהלו ע"י גוף אחד. ברוב מדינות העולם אכן זה כך (בשונה מישראל), שבהם שמות המתחם מדינתיים מנוהלים ע"י כמה גופים, כל גוף יש לו מאחד ועד כמה דומיינים בניהולו, באותה מדינה ולעיתים בכמה מדינות. דוגמה הכי בולטת ומוכרת זו ארה"ב: ה-US וה-Biz מנוהל ע"י NeuStar, הדומיינים: Com, Gov, Edu, Net מנוהלים ע"י VeriSign שמנהלת עוד כמה דומיינים מדרג ראשון ו-Org מנוהל ע"י PIR שקיבל הסמכה בהסכם מ-ISOC. כך, זה כמעט בכל מדינות המערב, שבהן הדומיינים השונים מדרג ראשון (לרבות הדומיינים המדינתיים מדרג ראשון), מנוהלים באותה מדינה ע"י גופים שונים ולא ע"י גוף אחד המנהל את כל שמות הדומיינים (מדרג ראשון).
בנוסף למצגת של מנכ"ל איגוד האינטרנט לוועדת הכנסת הנכבדה, הוגש לוועדה גם מסמך משפטי, שהוכן ע"י הלשכה המשפטית של הכנסת (מצוי כאן), מסמך, שחולק לחברי הכנסת. מדובר במסמך שגוי לחלוטין, מייד יובן למה.

לא ברור מדוע הלשכה המשפטית של הכנסת לא ניגשה לנתוני המקור, כלומר: לרשימת הדומיינים מדרג ראשון הקיימים בעולם (Root Zone Database - כאן), או להסבר ולניתוח של הרשימה הזו בוויקיפדיה (כאן) ואז היה מתברר להם, שכמעט כל מה שהם כתבו זו טעות ואי הבנה אחת גדולה. 

למה הלשכה המשפטית של הכנסת שגתה? הנה ההסבר בתצלום מתוך המסמך שהפיצה (לחיצה על התצלום מגדילה אותו):
צילום 2

כלומר: הלשכה משפטית של הכנסת פנתה לקבל מידע מאיגוד האינטרנט, איגוד האינטרנט (גם במפורסם באתר האיגוד) הטעה את הכותבים הנכבדים מהלשכה המשפטית של הכנסת לחשוב, שברוב מדינות העולם הניהול של הדומיינים נעשה ע"י גופים נייטרליים ללא מטרות רווח (או שיקולים פוליטיים או מסחריים), כביכול דוגמת איגוד אינטרנט הישראלי. כ"כ, הם נשלחו ע"י האיגוד (או שהחליטו בעצמם, ללא כל סיבה נראית לעין), לבדוק רק 4 מדינות ויצאו די מבולבלים מהתוצאה של הבדיקה. לכן, לא יכלו להמליץ המלצות הגיוניות ונכונות המבוססות על ניתוח משווה נכון, לחברי הכנסת.

כדי להביא את הנתונים הנכונים לציבור, פנינוסרג'יו רוזנצוויג ליועץ התקשורת סרג'יו רוזנצוייג (בתמונה משמאל), Telecom Policy & Regulation Expert וביקשנו ממנו, שינתח את כל מאגר המידע הגלוי הנמצא ב-Root Zone Database ויפלח לנו את הנתונים לפי השאלה החשובה הבאה: מי מנהל את שמות המתחם הקיימים כיום, בכל מדינות העולם.   

הניתוח שלו (שדף אחד לדוגמה ממנו מצוי כאן ב-PDF), נעשה בטבלאות אקסל עם מערכת מיונים, שהוא בנה לצורך חילוץ הנתונים, ממאגר הנתונים המלא. (אנו מוכנים להעביר את הניתוח המלא לכנסת, אם נתבקש, ללא עלות). 

סרגי'ו עבד על בסיס מאגר הנתונים המעודכן ליום 26.1.17, מאגר, שכולל את רשימת כל הדומיניים ברמה הראשונה הקיימים בעולם במאגר של IANA, ובאמצעות טבלת פענוח של קודי מדינות הידוע בשם ISO3166.

סה"כ במאגר נמצאו 1,560 דומיינים מהם חלק מיועד לרזרבה, לצרכי Tests וכיו"ב. כך, שסה"כ זוהו על ידו 1,057 דומיינים, שברור מבסיס הנתונים מי מנהל אותם כיום

אלה עיקרי הנתונים, על פי הניתוח מבסיס הנתונים של IANA:
  • רוב הדומיינים המדינתיים (יש בעולם 249 מדינות בעלות דומיינים מדינתיים) מנוהלים ע"י הממשלות: ב-64 מדינות הדומיינים מנוהלים ע"י המדינה עצמה (משרד ממשלתי או גוף סמך ממשלתי), כולל לא מעט מדינות מערביות הדומות לנו דוגמת: פינלנד, קנדה, מונקו, סרביה, דרום קוריאה ועוד. ב-49 מדינות הדומיינים מנוהלים ע"י מוסד אקדמי, שתלוי בממשלה (דוגמת אוניברסיטה ציבורית - לאומית), ב-20 מדינות זה מנוהל ע"י חברת תשתיות תקשורת מקומית בזיכיון מהמדינה, ב-16 מדינות זה מנוהל ע"י חברות טלקום (כמעט כולן אלו "חברות בזק" מדינתיות) בהרשאה מהמדינה, ב-26 מדינות זה מנוהל ע"י גופים פרטיים - עסקיים, שקיבלו זיכיון או הסמכה מהמדינה. כפי שציינו כבר בתחילת הכתבה, רק ב-3 מדינות זה מנוהל ע"י מלכ"ר בדמות "איגוד האינטרנט הישראלי" - ISOC.  
  • בגלל שבשנים האחרונות עלתה והחמירה בעיית "גניבת זהויות" וארגונים ציבוריים (מלכ"רים), שמנהלים דומיינים לא נתנו מענה נכון לבעיות הרבות שהתעוררו, יש מדינות, שהפקיעו את הסמכות \ הפיקוח לרישום דומיינים והחזירו אותה לידי המדינה (דוגמת מה שקרה בשבדיה). לכן, המגמה, שהממשלה תשלוט בדומיינים, או שהיא זו שיתן זיכיון לגופים פרטיים לניהול דומיינים, זו המגמה הקיימת כמעט בכל מדינות העולם, כולל במולדת האינטרנט: ארה"ב. זה הרקע למספרים, שאנו חושפים כאן, שמדברים בעד עצמם. אביא כאן רק דוגמה נוספת אחת מני רבות: בבלגיה, הרגולטור הבלגי לתקשורת התערב לאחרונה בנושא ניהול הדומיינים והודיע כך: The Belgian Institute for Postal services and Telecommunications is also a member of the Board of Directors of DNS Belgium  - registration of domain names in Belgium
  • רוב מוחלט של הדומיינים הקיימים מכל הסוגים (זוהו כאמור במאגר העולמי 1,057 דומיינים, שברור לנו מבסיס הנתונים מי מנהל אותם), דומיינים ברמה הראשונה, כולל הדומיינים המדינתיים, והם מנוהלים ע"י גופים פרטיים. מתוך ה-1057 דומיינים, 887 דומיינים (כ-84%) מנוהלים ע"י חברות פרטיות עסקיות (מתוכן 665 דומיינים מנוהלים ע"י חברות בע"מ, שזה כולל חברות גדולות והמוכרות בעולם, וכל השאר אלו חברות עסקיות קטנות עד בינוניות). רק לשם המחשה: חברת אמזון מנהלת 60 דומיינים בכמה מדינות ברחבי העולם, VeriSign מנהלת 18 דומיינים בכמה מדינות וכך הלאה והלאה. אם נצרף לרשימה הזו את חברות תשתיות התקשורת וחברות הטלקום (חברות הבזק), שכולן למעשה חברות עסקיות, נגיע למספר של 923 דומיינים המנוהלים ע"י חברות עסקיות (מכלל 1,057ׁׂׂׂ), אלו חברות שמנהלות את רוב דומיינים בעולם. כלומר: 87.3% מכלל הדומיינים הקיימים כיום בעולם מנוהלים ע"י גופים עסקיים מכל המינים. כל השאר אלה גופים ממשלתיים וציבוריים ומעט מלכ"רים. 
​כלומר: הטענה של איגוד האינטרנט, כפי שנמסרה ללשכה המשפטית של הכנסת - היא פשוט שקרית. רוב מוחלט (87.3%) מכלל הדומיינים, שבדקנו במאגר המידע העולמי, מנוהלים ע"י גופים עסקיים והיתרה אלה גופים ממשלתיים וציבוריים (דוגמת אוניברסיטאות), עם מספר זעום ואפסי של מלכ"רים ובסך הכל יש רק 3 מלכ"רים מסוג ISOC ("איגוד אינטרנט") המנהלים דומיינים מדינתיים בעולם. זו המציאות ולא שום דבר אחר. 

למה זה לא קרה בישראל (שיהיה גיוון של מנהלי דומיינים ברמה הראשונה, לרבות ע"י עסקים פרטיים וציבוריים)? זה די ברור, למי שקורא את האתר הזה. כמה אנשים (ממש מספר מצומצם) "חיים טוב" ובמשך שנים על בסיס הכסף הציבורי הזה, שהפך בידם להפקר, ללא כל בסיס חוקי משום סוג. ככה מתנהג כל מונופול, כשלא מפקחים עליו. למה לשנות את זה? 


זה עדיין לא הסוף. אולם, את החלק הבא והלא פחות מרתק ומסעיר נחשוף בפרק הבא בסדרה, שהתחילה בשבוע שעבר תחת הכותרת: "איך עובדים בעיניים על חברי ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת".  

הטעיה 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
24-25.6.24 - כנס הרצליה 2024

26-27.6.24 - AI WEEK 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים