"הבהלה לזהב" חזרה: מאות הסתערו אמש על ויטליק בוטרין (ממציא האתריום)

דף הבית >> פורומים וביטקוין >> חדשות עולם הביטקוין >> "הבהלה לזהב" חזרה: מאות הסתערו אמש על ויטליק בוטרין (ממציא האתריום)
מני רוזנפלד עם ויטלי בוטרין - אתריוםהגעתו של ויטליק בוטרין (הממציא, היזם ושותף-מייסד של האתריום) מארה"ב לישראל הובילה למפגש מהיר שעבר מפה לאוזן, אליו הגיעו מאות יזמים, משקיעים ומפתחים נלהבים, כדי לשמוע ממקור ראשון על השלב הבא במהפכת הביטקוין והבלוקצ'יין: אתריום ו-ICO. 
מאת: אבי וייס, 8.9.17, 12:38

בעוד שממציא ומייסד הביטקוין (ופרוטוקול התקשורת בלוקצ'יין) - סטושי נקמוטו אינו ידוע (לא בטוח אפילו אם זה השם הנכון שלו), הממציא של השלב הבא במהפכת המטבעות הקריפטוגרפיים - ויטלי (ויטליק) בוטרין, ידוע והוא הגיע מארה"ב לישראל, כדי להשתתף בכנס גדול, שייערך בטכניון בשבוע הבא (על הכנס - בסוף הכתבה).

ויטליק בוטרין (בן ה-23 בסך הכל), הוא גם חבר של מני רוזנפלד, יו"ר איגוד הביטקוין הישראלי, (בתמונה משמאל, מני נמצא מימין) ומני תכנן מפגש סגור ואינטימי של ויטלי עם פעילי וחברי קהילת הביטקוין בישראל ותכנן לבצע זאת ב"שגרירות הביטקוין" (מול הבורסה בת"א).

אולם, ההרשמה למפגש (הרשמה "שעברה מפה לאוזן"), הובילה את מני להעתקת המפגש למתחם מספיק גדול, שנתרם ע"י חבר בכיר בקהילת הביטקוין - אייל שגב. כך, שמאות הצעירים הנלהבים שהגיעו, יוכלו לראות ולשמוע את ויטליק בוטרין, פנים אל פנים, ולשאול אותו שאלות באופן חופשי, ולקבל תשובות היישר מפי מי שהמציא, פיתח ומוביל את מהפכת האתריום וה-ICO בעולם, ביחד עם קהילה עצומה של מפתחים, יזמים ומשקיעים.

למי מקוראינו שלא מבין על מה המהומה, איך נולדה "הבהלה לזהב" הזו ומה זה אתריום (Ethereum), מומלץ לקרוא את הכתבות: כאן וכאן. למי שלא מבין מה זו "מהפכת הנפקות ה-ICO", מומלץ לקרוא את הכתבות: כאן, כאן וכאן.

ללא ספק, מדובר במהפכה אדירה, שהפכה ל"שיגעון" בקרב היזמים והמשקיעים בעולם הפינטק ובתחומים רבים נוספים, תחומי פיתוח ויזמות, שויטליק הדגיש בדבריו. המהפכה הזו מתרחשת גם כעת בישראל והנהירה של יזמים, מפתחים ומשקיעים לאירוע, היא עדות ברורה לכך. 

ויטליק בוטרין: "זה כבוד עבורי להיות כאן ולא בפעם הראשונה בישראל ואני נפעם מקבלת הפנים שערכו לי הפעם. אני בשבוע הבא ארצה בטכניון בחיפה על האתריום וכל מה שנעשה מסביב לאתריום, וכל מי שמעוניין ללמוד לעומק על הנושאים הללו - מוזמן לטכניון (הכניסה חינם). 

אני עוסק רבות בתחום ומה שאני חש ורואה, שיש בתחום הזה התפתחויות רבות ודי מהירות, גם בצד הטכנולוגי וגם ברמת האפליקציות. זה פשוט מלהיב, שכל כך הרבה מפתחים ויזמים נרתמו לפתח סביב האתריום, פיתוחים חדשים לגמרי.

יש כיום מעל ל-5 אלף מפתחים ברשת המפתחים שלנו, של קהילת האתריום, מה שמצביע על הכוח העצום, שנוצר כאן בתחום הפיתוח, בכל רחבי העולם. זה מספר ההולך וגדל כאשר הרוב הם מפתחים הגרים בארה"ב וחלק בסין, יפן ודרום קוריאה וגם מכמה מדינות נוספות בדרום מזרח אסיה. אירופה די דומה לישראל, זה בתחילת הדרך, עם צמיחה מהירה של היקף המפתחים, צמיחה שמתחילה רק כעת, גם כאן בישראל, ולכן הגעתי לכאן, כדי להגדיל, להדריך ולעודד את הקהילה הזו. 

ממה שאני רואה, יש המון סטארטאפים בתחום האתריום וזה גם הוביל ללא מעט הנפקות - ICO, ואני בטוח ומאמין, שזה תחום שיילך ויגדל. בארה"ב, יש כבר כעת המון פעילות סביב האתריום. כרגע ארה"ב היא המרכז העולמי של האתריום, כאשר דרום מזרח אסיה נמצאת בעלייה יפה וצמיחה חזקה, מה שאולי בעתיד ייאים על ההגמוניה של ארה"ב. אולי אצטרך בעתיד לעבור לסין... 

מתכנתים בכל העולם כרגע עובדים בכמה תחומים, שאנסה לתמצת אותם בקצרה:
  • שיפור בפרוטוקולים של רשתות התקשורת, מערכות שנעשות יותר נגישות, יותר מהירות ויותר זולות.
  • שימושים חדשים מעל לבלוקצ'יין, תוך שימוש באתריום בטכנולוגיות חדשות דוגמת: AI, ביו, IoT, רישום נכסים ועוד. אני מאמין שתחום הביו-טכנולוגיה הוא תחום בעל הפוטנציאל הגדול ביותר לצמיחה בעתיד הנראה לעין. אני מאוד מאמין, שיזמים, שילכו לשילוב של הבלוקצ'יין, האתריום והביו-טכנולוגיה, יצליחו. 
  • יש התפתחויות בתחומים רבים, לרבות בתחומים מסורתיים דוגמת: תעשיית החלל, תעשיית התעופה, עולם הפיננסים (המון מוסדות פיננסיים נכנסים לזה), בתחום העירוני, בתחומי ממשל מקומי, בתחומי המסחר ועוד.
  • יש התפתחויות מרתקות בתחום הפרוטוקולים להגנה על התעבורה ושמירה על הפרטיות. אני חושב שזה הדבר הכי חשוב לתעשייה, שקמה סביב האתריום. מאוד חשוב לכולם להגן על המידע שעובר ברשתות, לשמור על הפרטיות של כל מי שנרשם בבלוקצ'יין, מדובר בתחומים המתפתחים במהירות, כי זה גם נדחף ע"י כוחות כלכליים גדולים וגם ע"י הרגולטורים, שדורשים את זה מאתנו.
כיום כבר ברור לכל האקוסיסטם שהקמנו, שהאתריום זה העתיד, כי הוא פותר בעיות, שלא הצליחו לפתור בביטקוין. אולם, יש לנו עוד המון עבודה. אנו רק בתחילת הדרך. מפתחים היום המון כלים חדשים ומאוד מעניינים. דוגמה אחת: פרויקט Metropolis, שכעת מפותח ביוזמה שלנו ע"י הקהילה. אני מעריך, שזה יבשיל סופית עד תחילת 2018. 

אני מעודד את הקהילה לבנות הצפנות חזקות על בסיסי מידע גדולים וליישם עליהם כלי הצפנה חדשים וחזקים. אולם, חשוב לא לפגוע בביצועים כאשר מוסיפים עוד שכבות הצפנה ולא להוביל להגדלת העמלות שנגבות, משום שיש כאן עלויות פיתוח ותחזוקה של מערכות חדשות וכבדות. יש כאן אתגרים למפתחים ואני מאמין, שאנו בדרך הנכונה להגיע לאיזון עולמי בכל התחומים.

ברור כיום, גם לממשלות, שהשוק של מטבעות וירטואליים - מטבעות קריפטוגרפיים, הוא מספיק גדול, שהוא יתנהג כמו שוק כלכלי עולמי רגיל. אין שום דרך לעצור את זה, או לחסל את זה, כי אין מקום כזה הנקרא אתריום או בלוקצ'יין. אלה פרוטוקולים הנעים ברשת העולמית וברשתות פרטיות. אי אפשר לסגור את כל העולם.

אולם, אני מאמין, שהמטבעות הקריפטוגרפיים לא יחליפו בטווח הזמן הנראה לעין את מטבעות הפיאט (המטבעות הרגילים), כי אנשים מחפשים יציבות במטבע, וזה דבר שלוקח המון זמן במטבעות הקריפטוגרפיים.

אני רואה, שיש כרגע המון הייפ סביב ה-ICO, אני מקווה וגם מאמין, שנגיע לשפיות ולאיזון גם בתחום הזה. 

אני כבר הספקתי להכיר כמה סטארטאפים ישראליים בתחום, ואני מקווה, שבשבוע הבא כשאני בטכניון, אפגוש עוד יזמים ומפתחים ואוכל לבחון כיצד ניתן לעזור ליזמים הישראלים לפרוץ לעולם הרחב. 

מה שאני מצפה מהקהילה הגדולה המאמינה בנו: תפתחו טכנולוגיות ופתרונות, שיביאו לשינויים דרמטיים בהתפתחות של התחום ובתחומים נוספים. אני מאמין, שיש מקום למיזמים רבים בתחום, כי יש המון בעיות לפתור בתחומים רבים סביב האקוסיסטם הנבנה סביב האתריום. 

דוגמה בולטת היא התפתחות הקיימת כעת באסטוניה, שיש בה שימוש נרחב במטבעות קריפטוגרפיים לצרכים מגוונים. אני מאמין, שעם התפתחות התחום ועם הזמן, יותר ויותר ארגונים וממשלות יאמינו במטבעות קריפטוגרפיים וכמובן האמון בתחום הזה מצד הציבור הרחב - יגדל.

בטווח הקצר אני סבור, שתהיינה כמה ממשלות, כמו מה שכבר קרה בסין, שתנסנה לעצור את הנפקות ה-ICO, מחוסר הבנה מה זה, ותהיינה ממשלות, שתתערבנה במהלכי ה-ICO. אולם, בטווח היותר רחוק, המגמה הזו תצליח, כי האמון בתהליך הזה יגבר. בנוסף, האימוץ של הטכנולוגיות הללו ובמיוחד הבלוקצ'יין ע"י מוסדות פוננסיים גדולים (כולל בישראל), יוביל את הממשלות לשינוי בגישה של הרגולציה לגבי המטבעות הקריפטוגרפיים. כך, שלטווח ארוך אני מאוד אופטימי לגבי ההתפתחות של התחום בו אני עוסק". 

הכנס בטכניון: "מטבעות קריפטוגרפיים מבוזרים ובלוקצ'יין" :
מרכז המחקר לאבטחת סייבר ע"ש הירושי פוג'יווארה בטכניון יקיים בשבוע הבא כנס, שיעסוק באחד מהנושאים הטכנולוגיים החמים ביותר בעולם היום: "מטבעות קריפטוגרפיים מבוזרים ובלוקצ'יין", במסגרתו ירצו מספר מומחים מהמובילים בעולם בתחום. בהם:  
ויטליק בוטרין (Vitalik Buterin) מייסד האת'ריום. פלטפורמת קוד-פתוח מבוססת בלוקצ'יין. האית׳ריום זינק במהלך 2017 ב- 2,800% והגיע לשיא של כל הזמנים.
זוקו וילקוקס - Zooko Wilcox): ZCash) – מערכת השומרת על פרטיות המשתמש במערכות של כסף מבוזר. הפרויקט התחיל במחקר, שהתניע פרופ' בן ששון מהטכניון, בשיתוף עמיתים מ-MIT, אוניברסיטאות ברקלי, תל-אביב וג’והן הופקינס. 
•  קתרין הון (Kathryn Haun) – תובעת פדרלית מארה"ב, שחשפה בעבר הן את העבריינים, שהשתמשו במטבעות קריפטוגרפיים לצורך מימון פשעים בשווי מיליונים באתר "דרך המשי" (ב"רשת האפלה"),  והן  את בלשי ה-FBI, שמעלו במטבעות הקריפטוגרפיים, שהוחרמו מאותו אתר.
פיטר ון ולקרברג (Peter Van Valkenburgh) – עו"ד ומומחה למטבעות קריפטוגרפיים, שהעיד בנושא גם מול הקונגרס האמריקאי.
•  פרופ' ג'וזף בונאו (Joseph Bonneau) מאוניברסיטת ניו יורק.
• פרופ' רפאל פאס (Rafael Pass) מאוניברסיטת קורנל.
• פרופ' זוהר אביב מהאוניברסיטה העברית.
• פרופ' אלי בן ששון מהטכניון, שפיתח את הפלטפורמה המדעית-טכנולוגית מאחורי Zcash

מארגני הכנס הם פרופ' אלי ביהם, ראש מרכז המחקר לאבטחת סייבר ע"ש פוג'יווארה בטכניון ופרופ' אלי בן ששון, חבר סגל בפקולטה למדעי המחשב בטכניון המתמחה בנושא.

תחרות בינ"ל ליזמים מתחום הפינטק:
בשבוע הבא תחל תחרות בינלאומית ענקית (עם פרסי ענק) בשם EDGE 196: Global Startup Challenge 2017: FinTech.
פרטים נוספים אודות התחרות יפורסמו בשבוע הבא.
אתריום
TLV-GENERATOR 
 
Bookmark and Share


 

לוח מודעות

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

15-16/9/2020 - ChipEx2020  

15-21/11/2020 - שבוע היזמות העולמי    

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם לנובמבר 2019 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת ההונאה הגדולה שהובילה לכך שמוצרי התקשורת יקרים יותר בישראל - כאן

בלעדי לקוראי האתר: 1 ש"ח ליום שיחות וגלישה ללא הגבלה בחו"ל... - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: חשיפת "דבר ראשון" בעניין היועמ"ש - היבטים חמורים חדשים - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי המאת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

חשיפה: סלקום אספה ומכרה במשך שנים את כל נתוני לקוחותיה לרבות מיקומם - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

שר התקשורת חתם על הטבה רגולטורית של מאות מיליוני ש"ח ל-3 טייקונים! - כאן


 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
PIXABAY
 
Telecom Experts
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים