Telecom News - "מגן הצרכנים" (סיני ליבל) מכה שוב: יעצור ספאם טלפוני של חברת ביטוח

"מגן הצרכנים" (סיני ליבל) מכה שוב: יעצור ספאם טלפוני של חברת ביטוח

דף הבית >> צרכנות >> צרכנות לפרט >> "מגן הצרכנים" (סיני ליבל) מכה שוב: יעצור ספאם טלפוני של חברת ביטוח
סיני ליבל תבע את חברת הביטוח הבינלאומית הענקית AIG על כך, שהיא מפרה את "חוק הספאם" בחוק התקשורת ואילצה לקוחות, שהתקשרו למוקד השירות שלה בכל עניין, להסכים בלי יכולת סירוב - לקבל פרסומות. בהחלטת השופט מדובר בניצחון צרכני משמעותי נוסף בסדרה (אם ההחלטה השיפוטית תמומש).
מאת: אבי וייס, 23.11.17, 18:22סיני ליבל
 
בלעדי: בסוף מרץ 2017, סיני ליבל (בתמונה משמאל) הגיש תביעה בבית המשפט לתביעות קטנות בת"א בסך 5 ₪, כנגד חברת הביטוח הבינלאומית הענקית הפועלת גם בישראל – AIG, על כך, שכל המתקשרים למוקד השירות של החברה, שומעים הודעה מוקלטת בטרם השיחה עוברת למוקד, הודעה, שאין הם יכולים לסרב לה (אם הם רוצים ליצור קשר עם מוקד החברה בכל עניין) בזו הלשון: "לידיעתכם, שיחות הטלפון מוקלטות ונשמרות. המידע שתמסרו לנו כעת, או בעתיד, נמסר מרצונכם ובהסכמתכם, ונשמר במאגר המידע של החברה, לשם הצעת שירותים נוספים בעתיד והעברתו לנותני שירותים לחברה ולמבוטחיה".
 
לדברי סיני ליבל, מדובר בהפרה של "חוק "הספאם" (סעיף 30 בחוק התקשורת, מצוטט בסוף המאמר), ויש כאן כפייה בעניין הסכמת המתקשרים לחברת הביטוח (1-800-400-400) לקבל "הצעת שירותים" מהחברה עצמה, או ממי מנותני השירותים האחרים הקשורים בחברה, לפני האפשרות של פנייה לנציג שירות.
 
פירוט כתב התביעהשופט אריה דורני-דורוןה, פרוטוקול הדיון בתביעה ופסק הדין מצויים במלואם כאן – למתעניינים. הדיון התקיים בפני כבוד הרשם הבכיר אריה דורני-דורון, (בתמונה משמאל), המוכר כבר לקוראינו מהפסיקות הצרכניות המעניינות שלו (למשל כאן).
 
כך תמצת סיני ליבל את טענתו בכתב התביעה (כאן): "קריאת תמלול ההקלטה של השיחה שלי למוקד AIG הינה עילת התביעה".
 
מוסיף סיני ליבל: "הטענה שלי היא כנגד המשפט 'לשם הצעת שירותים בעתיד'. למה שאני אסכים לספאם שלהם? על מה ולמה? מה הסמכות החוקית לכפות עלי ספאם שלהם של כל החברות הקשורות איתם?"
 
טענת נציג הנתבעת בדיון – לפרוטוקול: "חוזר על האמור בכתב ההגנה, הכל בו אמת. מדובר על מענה ממוחשב והוא [סיני ליבל] יכול לנתק [את השיחה] אם הוא לא רוצה. זה סוג של הצעה".
 
סיני ליבל השיב לפרוטוקול: "חטא היוהרה – האם בית המשפט רוצה לומר שהתנייה לשם הצעת שירותים נוספים בעתיד זה לגיטימי? האם בית המשפט רוצה לומר, שאני מתקשר לברר על עניין אחר, אני כבול בהסכמה...?".
 
כב' הרשם הבכיר אריה דורני- דורון (הזכור לטוב בגישתו הצרכנית ופסקי הדין בעניין "תעלול הסים" של סלקום, והפעלת מוקדי השירות בחסר של הוט מוביל), ובהעדר סמכות לתת פסק דין הצהרתי בתביעה קטנה (בה ליבל תבע 5 ₪...), יצא בהצהרה: "בקריאה של בית המשפט כי במסגרת הודעה קולית זו תינתן אפשרות סירוב לפונה".
 
כב' הרשם הבכיר אריה דורני – דורון, ששמע בקשב רב כהרגלו ודרכו לכבד את כל המתדיינים לפניו - במשך למעלה משעה את הצדדים, הבהיר בדיון לסיני ליבל כי: "נוכח העובדה כי בית המשפט אינו בעל סמכות למתן פסק דין הצהרתי, ובהעדר כל ראיה בפן הנזקי, להפרת סעיף בחוק התקשורת, או בחוק הגנת הפרטיות", מומלץ להגיע לפשרה. למעשה, הסעד שליבל תבע (5 ₪) והבקשה לסעד לפסק דין הצהרתי, בהודעה הקולית, הייתה לב העניין. שכן, ליבל לא טען ולבטח לא יכול להוכיח את מקור המידע למציעי שירותים, ששלחו ספאם, שהגיע למכשירו הסלולרי, לכן סיני הסתפק בקול הקורא של בית המשפט לפיו: "בקריאה של בית המשפט כי במסגרת הודעה קולית זו תינתן אפשרות סירוב לפונה" והסכים לדחיית התביעה (כמובן ללא צו להוצאות).
 
פסק הדין שקיבל את הסכמת הצדדים קבע: "בית המשפט נותן תוקף של פסק דין להסכמת הצדדים. פרוטוקול זה יועבר באמצעות נציג הנתבעת אל המחלקה המשפטית לבחינת האמור".
 
כך, בית המשפט לא קבע כי ההודעה שאינה מאפשרת זכות סירוב לנמען (באותה דרך של הקביעה כי: "המידע שתמסרו לנו כעת, או בעתיד, נמסר מרצונכם ובהסכמתכם") אינו מפר את חוק הספאם, אלא קבע רק: "נוכח העובדה כי בית המשפט אינו בעל סמכות למתן פסק דין הצהרתי, ובהעדר כל ראיה בפן הנזקי להפרת סעיף בחוק התקשורת או בחוק הגנת הפרטיות", הושגה הסכמה על שינוי ההודעה ע"י חברת הביטוח, וזו הפשרה, שאושרה בפסק הדין.
 
אם לא די בכך, נציג AIG אמר בדיון לפרוטוקול: "התקליט [של ההודעה בפנייה למוקד החברה] עבר את הרשות למשפט וטכנולוגיה, שהיא אחראית על חוק המידע והפרטיות. הנוסח אושר על ידה ועל ידי עו"ד חיצוניים של החברה ולא משהו פנימי".
 
לכן סיני ליבל פנה (עמוד 6 במסמך כאן) למשרד המשפטים (שבו נמצאת יחידת "הרשות למשפט וטכנולוגיה"), כדי לבדוק אם אכן הרשות אישרה את ההודעה הזו של AIG (טענה קצת מוזרה, בלשון המעטה, מצד AIG). כשתתקבל תגובת משרד המשפטים – נעדכן בהתאם. כרגע יישום פסק הדין וההתייחסות של משרד המשפטים אליו, נמצאים בתהליכי ברור ראשוניים.
 
בהערת אגב נציין, שכבר פנינו ל-AIG בעניין זה, כשהוא רק החל, באפרשמילה מימוןיל 2017 (כאן), ולא הצלחנו לקבל תגובתם. ככל שתתקבל תגובה, נעדכן בהתאם.

גם משרד התקשורת לא השיב לנו בעניין ולא טיפל בכלל בהפרת החוק הזו, למרות שמשרד התקשורת הוא הממונה על אכיפת סעיפי חוק התקשורת. באופן ספציפי שמילה מימון (המנכ"ל בפועל של משרד התקשורת, בתמונה משמאל), הוא הממונה מאז תחילת העשור הנוכחי על אכיפת החוק הזה ועוד חוקים רבים, שבכלל לא מעניינים אותו, כפי שהציבור והאינטרסים הציבוריים כנראה לא מעניינים אותו.
 
שורה תחתונה:
אזרח אחד בעל מודעות צרכנית יוצא ואומר בדיון משפטי, שהוא יוזם (על חשבונו וזמנו הפרטי), בצורה חדה את דעתו על מאשרי נוסח התקליט (ההודעה למתקשרים ל-AIG) לפרוטוקול, בפתח הדיון (לפני ששמע על תרומתה המכרעת הנטענת על ידי נציג AIG, של  הרשות למשפט וטכנולוגיה לנוסח ההודעה המוקלטת): "החברה, בעזות מצח של יועצים משפטים, אומרת, שאני בעצם הוא זה שהתקשרתי אליהם 'לקבל הצעה' [של ספאם]. אני מסכים ל-3 דברים: הראשון, שהמידע, שנמסר כעת נמסר מרצוני, השני, שכל מידע, שאמסור בעתיד נמסר מרצוני, והכי בזוי זה, שהם יעבירו את זה לצדדים שלישיים".
 
סיני ליבל מסכם את פרשת התביעה: "מדובר בסוגיה עקרונית, מהי הסכמה של צרכן כדי לקבל ספאם. אין לי דבר נגד AIG, והבהרתי לפרוטוקול כי אני לקוח מאוד מרוצה מהשירותים של חברה זו.
 
אם AIG יתקנו את נוסח ההודעה המוקלטת המקומם, למתקשרים למוקד שלה: 1-800-400-400 – יפה. אם לא, אני אפנה שוב לבתי המשפט להכריע אם מדובר כאן בהפרת חוק הספאם, כדי שתקבע הלכה לכל עם ישראל ולכל החברות העסקיות, מה מותר ומה אסור לכל מחזיקי מאגרי מידע במדינת ישראל לעשות עם המידע הנמסר להם, כשהצרכן בסך הכל פונה בבקשה לקבל הצעה לקבלת שירותים או שירות כלשהו ממוקד השירות שלהם".
 
  
נספח: תזכורת לצרכנים:
חוק התקשורת  סעיף 30 (חוק הספאם) קובע בסעיף 30 א':
(ב)  לא ישגר מפרסם דבר פרסומת באמצעות פקסימיליה, מערכת חיוג אוטומטי, הודעה אלקטרונית או הודעת מסר קצר, בלא קבלת הסכמה מפורשת מראש של הנמען, בכתב, לרבות בהודעה אלקטרונית או בשיחה מוקלטת; פנייה חד-פעמית מטעם מפרסם לנמען שהוא בית עסק או לנמען לשם קבלת תרומה או תעמולה, באחת הדרכים האמורות בסעיף קטן זה, המהווה הצעה להסכים לקבל דברי פרסומת מטעמו, לא תיחשב הפרה של הוראות סעיף זה.
    (ב1) על אף האמור בסעיף קטן (ב), משלוח דבר פרסומת באמצעות דואר אלקטרוני לשם קבלת תרומה או תעמולה על ידי מפרסם שהוא עמותה או חברה לתועלת הציבור, לא יהווה הפרה של הוראות סעיף קטן (ב), ובלבד שהנמען לא הודיע על סירובו לקבל את דבר הפרסומת לפי הוראות סעיף קטן (ג)(2) או (ד).
    (ג) על אף הוראות סעיף קטן (ב), רשאי מפרסם לשגר דבר פרסומת כאמור באותו סעיף קטן אף אם לא התקבלה הסכמת הנמען, בהתקיים כל אלה:
(1)   הנמען מסר את פרטיו למפרסם במהלך רכישה של מוצר או שירות, או במהלך משא ומתן לרכישה כאמור, והמפרסם הודיע לו כי הפרטים שמסר ישמשו לצורך משלוח דבר פרסומת מטעמו, באחת הדרכים האמורות בסעיף קטן (ב);
(2)   המפרסם נתן לנמען הזדמנות להודיע לו כי הוא מסרב לקבל דברי פרסומת כאמור, דרך כלל או מסוג מסוים, והנמען לא עשה כן;
(3)   דבר הפרסומת מתייחס למוצר או לשירות מסוג דומה למוצר או לשירות האמורים בפסקה (1).
           (ד)  הסכים הנמען לקבל דברי פרסומת לפי הוראות סעיף קטן (ב) או לא הודיע על סירובו לקבלם לפי הוראות סעיף קטן (ג), רשאי הוא, בכל עת, להודיע למפרסם על סירובו לקבל דברי פרסומת, דרך כלל או מסוג מסוים, ולחזור בו מהסכמתו, ככל שניתנה (בסעיף זה – הודעת סירוב); הודעת הסירוב לא תהיה כרוכה בתשלום, למעט עלות משלוח ההודעה; הודעת הסירוב תינתן בכתב או בדרך שבה שוגר דבר הפרסומת, לפי בחירת הנמען.
 
הטרדות טלפוניות
עדכון 3.8.22: הרשות השופטת \ הנהלת בתי המשפט, באמצעות הדוברות, סרבה לטפל בתלונות של סיני ליבל ושלי וענתה תשובות מתחמקות ולא לעניין - כאן 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
24-25.6.24 - כנס הרצליה 2024

26-27.6.24 - AI WEEK 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים