Telecom News - האם שר האוצר יצליח לפתור את הפלונטר של התקנת אנטנות סלולריות קטנות?

האם שר האוצר יצליח לפתור את הפלונטר של התקנת אנטנות סלולריות קטנות?

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> האם שר האוצר יצליח לפתור את הפלונטר של התקנת אנטנות סלולריות קטנות?
שר האוצר משה כחלון הניח בשקט (ובאיחור רב) הצעה חדשה על שולחנה של ועדת הכלכלה של הכנסת, הצעה לתקנות חדשות בנושא אנטנות סלולריות קטנות (הקרויות "מתקן גישה אלחוטית לתקשורת בשיטה התאית"). האם זה הפתרון לפלונטר, שתקוע כבר שנים רבות בבג"ץ?
מאת: אבי וייס, 4.1.18, 11:00משה כחלון

חוק התקשורת סיפק בסיס חוקי לפטור מהצורך בהיתרי בניה להתקנת אנטנות סלולריות קטנות בבתים פרטיים ובמוסדות פרטיים (במרפסת או על הגג, כמוגדר ב"סימן ה' מסעיף 27א והלאה" בחוק התקשורת). היה צורך רק ב"היתר בטיחות קרינה" מהמשרד להגנת הסביבה לפני התקנת אנטנות כאלו על הגג, בשיפולי הגג, או במרפסת בבתים פרטיים, כמקובל בכל העולם.

אולם, הנושא הזה הסתבך קשות בבג"ץ וע"י היועץ המשפטי לממשלה ונתקע בבג"ץ כמעט עשור. במהלך השנים, נעשה ניסיון מאוד משמעותי לעקוף את החסימה של בג"ץ והיועמ"ש בעניין זה, ע"י היתר מוגבל בזמן לשחקנים החדשים בתחום הסלולר, שנכנסו לשוק (בזמנו: גולן טלקום והוט-מובייל), כדי שהחברות הצעירות הללו תוכלנה לפרוס במהירות אנטנות קטנות, ללא צורך בהיתרי בנייה (תהליך ארוך, יקר ומסורבל, שמוביל ברוב המקרים לאי אישור התקנת האנטנות הללו, ע"י הרשות המקומית. מצב הפוך למה שקורה בכל העולם המערבי, לאור הצרכים הגוברים והולכים לפריסה סלולרית רחבה בערים וברחובות).

אך גם מהלך זה (של פטור זמני לגולן טלקום ולהוט מובייל), הסתבך וסופו היה מאוד רע מבחינה ציבורית ומבחינת רגולציית שוק הסלולר: גולן טלקום פרקה בסתר את כמעט כל האנטנות שהתקינה ברחבי הארץ. אחרי שנים של התעלמות מהפרת החוק הבוטה הזו, מנכ"ל משרד התקשורת בנבצרות (שלמה פילבר) הטיל על גולן טלקום קנס ענק של 31 מיליון ש"ח בצורת "חילוט ערבות", שאחרי ערעור הומר ע"י השר איוב קרא לקנס של 28 מיליון ש"ח ב-3 תשלומים.

אולם, עד היום גולן טלקום לא שילמה את הקנס הזה (כי שלמה פילבר, בתרגיל לא חוקי, אישר לה לא לשלם את הקנס, עד שלא מוצו כל הליכי הערעור על הקנס הזה, וההליכים הללו עדיין תקועים בבג"ץ). מנגד, שמילה מימון (המנכ"ל בפועל, שהחליף את שלמה פילבר) החזיר לגולן טלקום 46 מיליון ש"ח, שהם כספי ציבור, כאילו גולן טלקום עמדה בכל תנאי המכרז לתדרים, בזמן שבמציאות היא צפצפה על כל תנאי המכרז ואף לא שילמה את הקנס, שהוטל עליה

כעת, בשקט ובאיחור רב (המסמך של שר האוצר משה כחלון המצוי כאן נחתם על ידו ב-28.8.17, אך הונח על שולחן ועדת הכלכלה של הכנסת רק בשבוע שעבר, ב-25.12.17), נעשה ניסיון נוסף לפתור את הבעיה החמורה הזו. למסמך של שר האוצר (שקיבל את הסמכויות בתחום התכנון והבניה משר הפנים), צורפו תקנות חדשות (המצויות כאן, למתעניינים), תקנות האמורות להסדיר את הפלונטר, שנוצר בבג"ץ, בעניין אנטנות הסלולר הקטנות.

טרם נקבע מועד לאישור התקנות החדשות הללו בוועדת הכלכלה של הכנסת (אחרי הדיון המקדמי בתקנות שנערך ב-25.12.17 בוועדה), ומצד שני על שולחן הכנסת יש הצעת חוק הפוכה לגמרי (מצויה כאן), שמציעה לבטל כליל את הפטור לאנטנות סלולריות קטנות (פטור מקבלת אישור בנייה). כך, שטרם ברור מה יגבר: ביטול הפטור, או קיבוע והסדרת הפטור באמצעות תקנות חדשות של שר האוצר. 

תזכורת קצרה: ב-2008 הגיש פורום החברות הסלולריות, יחד עם המרכז לשלטון המקומי ועם עיריות הרצליה, רעננה ורמת גן, עתירה לבג"ץ בה דרש לבדוק את חוקיות התיקון לחוק התקשורת משנת 2001, הקובע כי מותר להתקין אנטנה סלולרית קטנה, שמידותיה 30/50/80 ס"מ, ללא הליך אישור תכנון ובנייה. עוד ב-2009 קבע היועץ המשפטי לממשלה דאז, מני מזוז, שלא ניתן להמשיך להקים בפטור מהיתר בנייה "מתקני גישה אלחוטית" נוספים מבלי שיותקנו על ידי שר הפנים תקנות "מאזנות". ועדת הכלכלה של הכנסת קיימה בשנים 2011-2010 לפחות 3 דיונים בטיוטת תקנות "מאזנות". הטיוטה הובאה לאישורה של הוועדה, אולם היא לא אישרה אותן עד היום, בשל מחלוקת בין משרדי הממשלה השונים. שופטי בג"ץ אשר גרוניס, סלים ג'ובראן ויצחק עמית הוציאו ביום 16.9.2010 צו ארעי האוסר על הקמת "מתקני גישה אלחוטיים" לתקשורת סלולרית בפטור מהיתר בנייה. הם קבעו שהצו יעמוד בתוקפו עד לכניסתו לתוקף של ההסדר הקבוע בטיוטת תקנות תכנון והבנייה החדשות. מאז ועד היום, אנו תקועים עם הצו הארעי הזה...

בנוסף, התקנות החדשות (לעניות דעתי), לא תפתורנה את הבעיה של בניית אנטנות סלולר קטנות במהירות או בכלל. הבעייה העיקרית בתקנות החדשות היא אפשרות הערעור של כל אחד מהשכונה (וגם מחוץ לשכונה) על התקנת אנטנה קטנה. ברור שיהיו ערעורים, כי התקנות מחייבות להודיע לכולם (במכתבים רשומים לכל השכנים, במודעות בעיתון, בפרסום באתר האינטרנט של הרשות המקומית ובשלט גדול ובולט בבניין), שיש אנטנה סלולרית חדשה על הגג או המרפסת בבית מסוים בעיר. על מה יש להם לערער? זה סתם לחץ מיותר על הוועדה המקומית לתכנון ולבניה וגם לחץ ברור על מי שהסכים להציב אנטנה על הגג או המרפסת שלו (גם ברור שהעיתונות המקומית ו\או הארצית תפרסם את העררים הללו, עם "פרשנות מלומדת" של הכתבים ו"מומחים לרגע"...). הרי אם הכול עומד בתקן, אין מקום להתחשב בדעה של השכנים, שהיא בסך הכול דיעה לא מקצועית הנובעת מפחדים מדומים, שמטפחים ומפיצים ארגונים אנרכיסטיים וארגונים "ירוקים" שונים ומשונים (וגם כמה מכלי התקשורת, שאין להם צל של מושג על מה מדובר). 

אם המכשיר הסלולרי מוביל לסרטן, או כל פגיעה אחרת בראשו של מי שמשוחח בטלפון סלולרי (בשנים שבהם השימוש בסלולר היה כמעט רק בהצמדתו לאוזן), זה היה אמור להשפיע על כמות מקרי הסרטן הללו באוכלוסיה. והנה הנתונים הללו מארה"ב, שמדברים בעד עצמם. כלומר: מדובר "בשטויות במיץ עגבניות". לא רק שאין שום עלייה בהיקף חולי הסרטן או מקרים חדשים של סרטן בראש, יש אפילו ירידה קלה, כמופיע בגרף הבא:
מקרי סרטן ראש בארה"ב

בנוסף, יש בתקנות החדשות של שר האוצר המוצעות, סעיף שמגביל את מספר האנטנות הקטנות החדשות לכל חברה סלולרית ל-10 בשנה (כולל העתקת אנטנות מבית לבית). מדובר במגבלה דרקונית ולא הגיונית, שלא מתאימה לעידן של הצורך במעבר לדור 5 בסלולר. 

הבעיה של כולנו היא: הרשויות לא מצליחים להעביר את המסר החשוב ביותר בתחום זה לציבור ולנבחרי הציבור (זו בעיה ישראלית ייחודית): ככל שיהיו יותר אנטנות, תהיה פחות קרינה ותהינה פחות "סכנות קרינה" (אם בכלל יש סכנות כאלו). הבעיה בתחום הקרינה בכלל לא מצויה באנטנות. הן בטוחות לחלוטין ומנוטרות כל העת מרחוק ע"י המשרד להגנת הסביבה. הבעיה מצויה (אם בכלל) במכשירי הסלולר שבידי המשתמשים והמוצמדים לראש (כלומר: בעבר הוצמדו לראש, כיום הרוב משתמשים במכשירי הסלולר מול הפנים בטווח קריאה). איש עוד לא הציע להגביל שימוש במכשירי הסלולר עצמם (למעט כמה מגבלות שיש לגבי שימוש במכשירים סלולריים בכיתות בבתי ספר ולהבדיל אלף הבדלות, בבתי הסוהר). אז נטפלים לאנטנות, כאילו הבעיה מצויה (אם היא בכלל קיימת) באנטנות ולא במכשירי הסלולר עצמם. 

להלן ההמלצה המסכמת, המדברת בעד עצמה, מדו"ח מקצועי ביותר של המשרד להגנת הסביבה, במחקר שנערך ביחד עם המכון הטכנולוגי חולון - HIT (המחקר המלא נמצא כאן):
המלצות המשרד להגנת הסביבה
מידע מוסמך בנושא הקרינה מצוי בישראל בפורטל מיוחד שהוקם ע"י מיטב החוקרים העוסקים בתחום: אתר תנודע

יש שאלה נוספת העולה מהעובדה, שהתקנות החדשות מוגשות לוועדת הכלכלה דווקא כעת, בנושא, שנסחב כבר כמעט עשור: האם התקנות החדשות לא נדחפו דווקא כעת, כדי לסייע לחברת "קיו אר פי בע"מ", שקיבלה אישור ממשרד התקשורת ל""ניסוי טכנולוגי על רשת גישה אלחוטית"? החברה הזו עורכת כעת ניסוי ברעננה, שבו מחברים פס רחב לבתים ולעסקים מהעמודים של חברת החשמל באמצעות חיבור אלחוטי - סלולרי (חיבור המתחרה בפתרון של Siklu שהופעל כבר ברחובות ובעוד ערים). הפטור בתקנות החדשות למעשה נועד גם "להכשיר" את הקיום של האנטנות הקטנות (יחסית) הללו, על עמודי חברת החשמל. 

בהערת אגב אציין, שקשה לראות את העניין הזה מתקדם, כאשר ה"ישראבלוף" של משרד התקשורת השתרבב לתוך המסמך של שר האוצר. כלומר: המתחזה כסמנכ"ל בכיר, ממשיך להציג את עצמו ככזה בכל מקום, גם במסמך של שר האוצר, והנה הצלום הקטע ממכתב שר האוצר עם הדגשה באדום של הפיברוק:
צילום מסמך שר האוצר

למי שלא יודע, נתי שוברט הוא לא סמנכ"ל בכיר במשרד התקשורת. הוא נוהג להתחזות כבעל תפקיד שלא קיים (למרות הנחיות נש"מ מפורשות בעניינו). התפקיד הנכון שלו במשרד התקשורת הוא: סגן מנהל מינהל הנדסה (ספקטרום), 2 דרגות מתחת לתפקיד, שלא קיים, בו הוא מתהדר בכל מקום.
 
אנטנות סלולריות 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות


למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
2.6.24 - BlockchainB7  


6.6.24 - Israel Mobile Summit 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים