Telecom News - חדשות תקשורת בעולם הנייד שלא תמצאו בישראל, גם לא בשנה הבאה

חדשות תקשורת בעולם הנייד שלא תמצאו בישראל, גם לא בשנה הבאה

דף הבית >> חדשות הסלולר והמובייל >> חדשות תקשורת בעולם הנייד שלא תמצאו בישראל, גם לא בשנה הבאה
בסין החל שלב המו"פ לקראת פיתוח תקני רשתות 6G (הדור הבא אחרי 5G, שכבר מופעל בסין) סביב תפיסת ה-IoT. חברת ורייזון (ארה"ב) החלה לפרוס רשת 5G ב-LA, העיר השנייה המקבלת מורייזון כיסוי מסחרי של 5G בטכנולוגיית FWA. סמארטפונים תומכים ב-5G בדרכם לשוק (מתחילת 2019). נראה סמארטפונים התומכים ב-VR, AR ו-MR.
מאת: מערכת Telecom News, 21.5.18, 07:20שר התעשייה וה-IT, סין

מדינת ישראל היא אי מבודד (ומפגר) מבחינת הטכנולוגיות והשירותים הניידים לתושבים ישראל (הפריסה של דור 4 טרם הסתיימה וכעת מתחילים לשדרג את הרשתות ל-LTE-A, כשבעולם מזמן התקדמו לטכנולוגיות גיגהביט באוויר). נציג כאן לקוראינו את מה שהם לא ישמעו עליו בישראל, גם לא בשנה הבאה:
 
1. הכנות למעבר ל-6G (דור שישי בסלולר).
תקני דור 5 נמצאים בישורת האחרונה של תקנון ויציאה לשוק. מעל ל-100 ספקי תקשורת סלולרית ברחבי העולם כבר מיישמים את התקנים המוקדמים של 5G (על אחד מהם נדווח בסעיף הבא). בסין, בה כבר כל ספקי הסלולר הגדולים בעולם התנסו והחלו ליישם טכנולוגיות של 5G, לא ממתינים בשקט ומעוניינים להוביל את המעבר לדור הבא של עולם הסלולר: 6G.

כל 3 ספקי הסלולר הגדולים בסין: China Mobile, China Telecom & China Unicom מזמן הכריזו על תוכניות הפריסה שלהן ל-5G והן החלו לממש זאת הלכה למעשה בניסויים טכנולוגיים וניסויים שיווקיים מוגדרים בערים המרכזיות בסין. לדוגמה: China Mobile החלה לספק 5G בערים הבאות: Hangzhou, Shanghai, Guangzhou, Suzhou & Wuhan. 

Miao Wei, (בתמונה למעלה משמאל), שר התעשייה וה-IT (טכנולוגיית המידע) של ממשלת סין (בסין כמעט הכל נקבע ע"י הממשלה), הודיע, שממשלת סין החליטה להשקיע במו"פ לפיתוח טכנולוגיות של הדור הבא בסלולר: 6G, כשהכיוון הכללי, שהמומחים בסין סבורים, הוא: רשת 6G תהיה מבוססת סביב תפיסת ה-IoT (ר"ת: Internet of Things). זאת, כי כמעט כל המתחברים לרשתות הניידות בחצי השני של העשור הבא יהיו סנסורים ומוצרי IoT (כולל בני אדם, שיהיו עם סנסורים, וכמובן מכוניות וכל מוצר אלקטרוני מכל סוג). 

הבעיה המרכזית, שרשת 6G אמורה לפתור, כך לדברי השר הסיני, היא התפוצצות היקפי המידע היוצא מהסנסורים והצורך במענה בזמן אמת ליישומים קריטיים. למשל: כל רכב אוטונומי ייצר מידע ממאות ואלפי סנסורים, שיהיו ברכב הזה ובכמויות אדירות, עם צורך בזמני תגובה של קרוב לאפס. מערכות הסלולר צריכות לספק מענה לא רק לרכב אוטונומי אחד, אלא לכל הרכבים בכביש, כולל תקשורת ישירה בין הרכבים, תקשורת בין הרכבים למה שיש בכביש וסביבו, והתאמה אישית של הנהיגה, המסלול ושאר השירותים לכל נהג ולכל רכב, הכל בזמן אמת. זה דורש שירותי אינטרנט ניידים מסוג IoT באיכות ושרידות ברמה הגבוהה ביותר שניתן לצפות ותחת עומסים אדירים, מה שרשתות 5G לא תוכלנה לספק בצורה מספקת. 

עדכון 15.10.20: הוקמה התאגדות בשם Next G Alliance, לקידום דור שישי בסלולר - 6G. בין מייסדי הארגון הזה יש את כל השמות הגדולים בתחום התקשורת בעולם, החל מ-AT&T וכלה בסמסונג. קבוצות העבודה שתוקמנה על בסיס ההתארגנות הזו תחלנה לפעול בתחילת 2021, כדי לקדם את התקינה והסטנדרטים לקראת המעבר ל-6G בעשור הקרוב, עם מטרה מוצהרת שארה"ב תהיה בין המובילות של 6G. 

2. ורייזון (Verizon) הכריזה על תחילת פריסה של שירותי 5G ב-LA (לוס אנג'לס).
ורייזון הייתה בין ספקיות הסלולר הראשונות בעולם (כבר ממחצית 2015), שהחלה להתנסות ואח"כ לספקLowell McAdam, ורייזון שירותים מסחריים של ממש ללקוחות הקצה ב-5G, על בסיס התקנים המוקדמים של 5G.

זאת, בדגש על טכנולוגיות FWA (ר"ת: Fixed Wireless Access). המדובר בביצועים של לפחות 1.8 גיגה סל"ש (בעתיד הקרוב יגיע עד ל-10 גיגה סל"ש) בערוץ היורד. המשמעות היא: פס רחב מאוד באוויר, מאנטנות הסלולר לתוך הבתים והעסקים (כתחרות ובמקום חיבורי סיבים לבתים ולעסקים).

תדרים ל-5G כבר הוקצו מזמן בארה"ב (במכרזים, לא במתנה כמו שחברות הסלולר בישראל רוצות), ע"י ה-FCC (הרגולטור לתקשורת). 

לאחר ניסויים ב-11 ערים ברחבי ארה"ב, עם מאות אנטנות ועשרות אלפי נסיינים, ורייזון עברה לשלב השירות הממשי והמסחרי ללקוחותיה. 2 הערים הראשונות שנבחרו הן סקרמנטו כראשונה ואחריה העיר הענקית LA. במהלך החודשים הבאים (עד סוף 2018) הפריסה תתרחב ל-4 ערים גדולות ברחבי ארה"ב. כך, לדברי מנכ"ל ורייזון, Lowell McAdam (בתמונה משמאל).

ורייזון פורסת ומשדרגת ברחבי LA כאלף אתרי סלולר ובכך ורייזון תהיה הספק הראשון, שמספק שירותים מסחריים מלאים של 5G בהיקף שירות מלא (שלא בניסוי), לעיר משמעותית וגדולה בארה"ב. מתחרותיה של ורייזון דוגמת at&t, כבר הכריזו על תוכניותיהן לפריסת 5G בחודשים הבאים, כדי לא להישאר מאחור ולא להפסיד נתחי שוק - לטובת ורייזון. 

3. המעבר ל-5G נייד תלוי בזמינות סמארטפונים, שיגיעו לשוק העולמי ב-2019.
בניגוד לשירותי 5G בגישת ה-FWA, שמתחברים לנתבים בבתים ובעסקים, שירותי 5G ניידים תלויים גם בבשלות התקנים (שנמצאים בתהלכי אישור) וגם בזמינות של סמארטפונים התומכים ב-5G.

כיום, כל הסמארטפונים המתקדמים המצויים בשוק תומכים ב-Gigabit LTE, דהיינו: בחיבורים של 1 גיגה בערוץ היורד. אולם, זה לא מספיק ל-5G.

כל יצרני מכשירי הסלולר הגדולים בעולם נמצאים כעת במרוץ ומאמצי פיתוח ניכרים, כדי לפתח ולייצר טלפונים סלולריים לדור 5 וב-2019 נראה כבר בשוק העולמי כ-2 מיליון מכשירים כאלה. זה יצמח עד ל-1.5 מיליארד מכשירים תומכי 5G, שיימכרו בשוק העולמי ב-2025, כמופיע בגרף התחזית הבא:
תחזית גידול במכירת מכשירי 5G

הצפי הוא, שנראה בשוק (בגלל ההתפתחות המהירה של הרשתות הסלולריות), סוג חדש של סמארטפונים התומכים ב-AR, VR,  ו-MR (מה זה? ראה כאן).

לדברי אלון מלכנר, (בתמונה משאלון מלכנרמאל), מייסד ומנכ"ל Mixed.Places, העתיד הנייד הוא ב-MR (ר"ת: Mixed Reality), וזו המהפכה הגדולה של עולם ה-VR (ר"ת: Virtual Reality), וכן של עולם ה-AR (ר"ת: Augmented Reality), שהתפתח מה-VR.

לדבריו, הם (כיזמים ישראליים), היו כבר לפני שנים עם פיתוחים ופתרונות בתחום ה-VR, ולדעתו AR וגם VR הם רק שלבים בהתפתחות האבולוציונית של התעשייה הזו, לכיוון MR.

אלון מלכנר: "אם שואלים אותי, 
התחזית שלי, שאייפון 12 לא היה מכשיר סמארטפון, כמו שאנו מכירים אותו.

אייפון 12 יהיה, למיטב הערכתי, 
משקפיים עם MR בתוכם, ולא סמארטפון.

הפיתוחים שלנו, בסיוע האקוסיסטם, שאנו מקימים סביב הטכנולוגיה הזו, מספקים את התשתיות לפתח תכנים ויכולות לכיוון ההתפתחות המדהימה הזו, שכבר עומדת בפתח".

4. את המהפכה הזו מובילים הצעירים, שגם נוטשים את המודלים הישנים של צפייה בווידיאו וטלוויזיה.
הכיוון הזה (של התפתחות הסמארטפונים לכיוון MR, כמופיע בסעיף הקודם), מאוד מתאים לתהליכי התפתחות של השימוש בסמארטפונים ע"י הצעירים (Millennials).

חברת Nielsen בדקה את השינוי בדפוסי השימוש בסמארטפונים בארה"ב בין 2016 ל-2017 והיא מצביעה על כך, שהצעירים עוברים לצפות בווידיאו ולהשתמש ברשתות חברתיות בסמארטפונים, כשימוש עיקרי במהלך חיי היום יום שלהם, כמופיע בגרף הבא:

שימוש בסמארטפונים

על פי הממצאים והמחקרים השוטפים, שפורסמו ב-nScreenmedia, הדור הצעיר נוטש את הצפייה בטלוויזיה ובמחשב, לטובת צפייה בסמארטפון. זה תהליך שהחל והוא בלתי הפיך. כבר כיום, 1 מתוך כל 5 צעירים בארה"ב לא משתמש לחלוטין במחשב נייח או נייד והכלי המרכזי שלו הוא הסמארטפון.

בסוף 2017 נמצא, שכ-90% מהצעירים גולשים באינטרנט בסמארטפון שלהם ושני שליש מהם צופים בווידיאו מהסמארטפון, למשך של לפחות 40 דקות ביום, כפול בהיקף הדקות של הצפייה בווידיאו בסמארטפון ב-2016. זאת, לעומת הממוצע של 231 דקות צפיה בטלוויזיה בכלל האוכלוסיה בסוף 2017. כך, שהפערים בין צפייה בטלוויזיה לבין צפייה בסמארטפון הולכים ומצטמצמים.

לדברי חלק מהאנליסטים המובילים בעולם, הנטייה של הצעירים לצפות בטלוויזיה תישאר רק לגבי טלוויזיות מסוג Smart TV, טלוויזיות המתנהגות ונראות בדיוק כמו הסמארטפון שלהם (וגם הסמארטפון שלהם יהיה מחובר לטלוויזיה החכמה הזו). כך, שהמודלים הישנים של חברות הכבלים והלוויין יצטרכו להתאים את עצמם, ככל שהצעירים יתפסו מקום הולך וגובר בקרב אלה המשלמים על שירותי הטלוויזיה (וכבר לא תלויים בהורים שלהם). כל המחקרים מראים, שמערכת ההפעלה, שתשלוט בטלוויזיות החכמות בעולם גם בעתיד הנראה לעין תהיה מבוססת על הפיתוחים של גוגל (אנדרואיד). הפלטפורמה של LG תהייה שולית בשוק העולמי. חברת אפל לא הצליחה לתפוס מקום חשוב או משמעותי במשבצת הזו, למרות כל מאמציה

מחקרים מרתקים נוספים על התפתחות העולם הנייד (סלולר ו-WiFi) יש בלינקים כאן מתחת לתמונה:
6G 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות


למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
6.6.24 - Israel Mobile Summit


24-25.6.24 - כנס הרצליה 2024 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים