Telecom News - קטע מהספר "בשבי המצרי"/אבי וייס עורך טלקום ניוז לזכר סמ"ר חיים אביטל

קטע מהספר "בשבי המצרי"/אבי וייס עורך טלקום ניוז לזכר סמ"ר חיים אביטל

דף הבית >> מאגר כתבות ראשיות >> קטע מהספר "בשבי המצרי"/אבי וייס עורך טלקום ניוז לזכר סמ"ר חיים אביטל
קטע מהספר "בשבי המצרי" מאת אבי וייס עורך Telecom News לזכר סמ"ר חיים אביטל ז"ל
מאת: אבי וייס, 6.5.19 ,11:00סמ"ר חיים אביטל

הפרק הפותח את ספרו של אבי וייס עורך Telecom News - "בשבי המצרי במלחמת יום הכיפורים – יומנו של שריונר", שיצא לאור בהוצאת משרד הביטחון ב-1998 ב-2 מהדורות, הובא ביום הזיכרון לחללי צה"ל תשע"ה - כאן.

ביום הזיכרון לחללי צה"ל תשע"ו, הובא קטע מתוך פרק ג' בספר - כאן, לתיאור נפילתו ולזכרו של מפקד הטנק סגןניסן כץ   ז"ל, סטודנט בטכניון בחיפה, (בן 25 בנופלו), מגדוד 410 חטיבה 600, שהבת שלו נולדה בתזמון מדהים באותן הדקות בהן נהרג בקרב.

ביום הכיפורים תשע"ז, הובא קטע מתוך פרק ד' בספר - כאן, שמתאר את רגעי הקרב האחרונים עד לנפילה בשבי ב"מתחם מיסורי" ב"חווה הסינית", קרב של חטיבה 600, בו נהרג (בן 25 בנופלו) הסמ"פ סרן מנדי פלד (פייביש) ז"ל, סטודנט בטכניון בחיפה, שקטע את טיולו בארה"ב כדי לחזור לארץ ולהילחם.

ביום הזיכרון לחללי צה"ל תשע"ז, הובא  כאן קטע  מתוך פרק ה' בספר, שמתאר חלק מהיום הראשון בשבי המצרי, לזכר סמל מאיר טובול ז"ל, נהג טנק מגדוד 410, שנפל בשבי המצרי בקרב של חטיבה 600  ב"מתחם מיסורי" ב"חווה הסינית", והלך לעולמו (בן 26 בנופלו) בשבי המצרי. 


לרגל יום הכיפורים תשע"ח ו-44 שנים למלחמת יום הכיפורים, הובא - כאןקטע מתוך פרק ה' בספר, שמתאר את תלאות השבי, לכבוד פדויי השבי הגיבורים, ששרדו את התופת וממשיכים לשאת בגופם ובנפשם את צלקות העינויים שעברו.
 
לכבוד 70 שנות עצמאות ולרגל יום הזיכרון לחללי צה"ל תשע"ח, הובא - כאן, קטע מתוך פרק ז' בספר, שמתאר את תלאות השבי.


לרגל יום הכיפורים תשע"ט ו-45 שנים למלחמת יום הכיפורים הובא - כאןקטע מתוך פרק ט' בספר, שמתאר חלק משגרת היום השני של המעבר לכלא עבסייה מהכלא הקודם, לזכר סמ"ר דורון גרינוולד ז"ל, סטודנט בטכניון בחיפה, מפקד טנק מגדוד 410, שנהרג (בן 23 בנופלו) בקרב של חטיבה 600 בגזרה המרכזית, מדרום-מזרח לאיסמעיליה ומצפון-מזרח לאגם המר הגדול, ליד "החווה הסינית".

כעת, לרגל יום הזיכרון לחללי צה"ל תשע"ט מובא להלן קטע מתוך פרק י"א בספר, שמתאר חלק מחוויית החזרה הביתה מהשבי המצרי, לזכר סמ"ר חיים אביטל, סטודנט בטכניון בחיפה, מפקד טנק מגדוד 410, שנהרג (בן 23 בנופלו) בקרב של חטיבה 600 סמוך ל"מכשיר".

הספר "בשבי המצרי", שכולל 108 עמודים, נכתב בביתן 30 בבית החולים תל-השומר במהלך החודש הראשון לאחר החזרה מהשבי המצרי (במהלך דצמבר 1973), כאשר כל הפרטים היו עדיין טריים וזכורים היטב, ופורסם ב-1998, לאחר שכתב-היד היה מונח 25 שנה במגירה.

הספר הוא יומן מפורט המהווה תעודה אנושית מזעזעת, על קורותיו של תותחן טנק בקרבות מלחמת יום הכיפורים בסיני ולאחר נפילתו בשבי המצרי ב"חווה הסינית" במתחם "מיסורי". בספר תיאור אמיתי של מה שהתרחש בכלא המצרי: עינויים, מעללים נפשעים של הסוהרים, חקירות אכזריות, ואפילו הרג שבויים. זאת, מול מאמציהם של השבויים לשמור על צלם אנוש. תוך כך מתוארות גם דמויותיהם של חיילים וסוהרים מצרים וזוטות-ההווי, המחרידות והמגוחכות כאחד, של בתי הכלא המצריים.

16 בנובמבר 1973

"...
לקול הקריאות "היי, הופ," התרומם המטוס ואנחנו השקפנו על קאהיר מן האוויר- עיר ענקית, היושבת על הנילוס וסביבה מדבר. הקברניט הנרגש הסביר באנגלית, כי נטוס לאורך חוף הים ישירות לתל-אביב. האחיות השוויצריות שירתו אותנו באדיבות רבה והגישו לנו משקאות וסיגריות.

קיבלנו גם חפיסות סיגריות משבויי מלחמת ההתשה עם חתימותיהם למזכרת מרגעים מאושרים אלה. התלוצצנו, סיפרנו בדיחות והחלפנו חוויות. הסתבר, שכולנו עברנו ייסורים קשים, ועמדנו בהם.

צלעתי לשירותים והסתגרתי בתא הקטן. עמדתי מול הראי דקות ארוכות כדי לעשות היכרות מחודשת עם הפנים שנשקפו אלי, שאותם לא ראיתי זמן רב. הייתי המום. מן הראי הביט אלי פרצוף קירח בעל שפם דקיק. פני היו מלאות חבורות קטנות וצלקות, ואת עיני עיטרו עיגולים שחורים.

התקשיתי להכיר את עצמי. במקום בחור בעל ממדים גדולים נשקפה מולי דמותו הרזה והשפופה של פלח מצרי. הערכתי, שאיבדתי כ-30 ק"ג בחודש בו הייתי בשבי. חשתי שאני קודח מחום, ולכן חזרתי למושבי וביקשתי מהאחיות כדורים להורדת החום. אולם אלה לא עזרו ואני המשכתי לרעוד על אף שהיה חם במטוס.

'רואים חוף' צעק מישהו מירכתי המטוס. נצמדנו לחלונות ובלענו את נוף הארץ: ירק, בתים ומגדל 'שלום', המזדקר אל-על. נשמתי עמוקות וניסיתי לשלוט ברגשותי. 'האם שוש והמשפחה יחכו לי?' הירהרתי. קלוש החליט להיות שוב סמל דת והחל להתפלל. ענינו אחריו בדבקות 'אמן!'

מעולם לא הייתי קרוב לדת, ואפשר לומר שהייתי אפיקורס מושלם, אולם ברגעים הקשים של הייסורים, כשהרגשתי שכלו כל הקיצין ושאני אמות בעינויים, מצאתי את עצמי לוחש: 'שמע ישראל, ה' אלוהינו ה' אחד.' גם עתה, היתה לתפילות משמעות מיוחדת.

נחתנו בשלום בשדה התעופה. הבטתי בפלתר. הפעם היה על פניו חיוך רחב ומאושר. עוד מעט יראה את אשתו מטווח אפס. גם אני הייתי מאושר. עוד מעט אראה את שוש ובני משפחתי מאותו הטווח.

גולדה מאיר ורעיית הנשיא, נינה קציר, עלו למטוס וחיבקו ונישקו אותנו. מאיר אמרה לנו, שכל העם בישראל מחכה לנו בכיליון עיניים. דמעות זלגו מעיני רוב השבויים. הרב מרדכי פירון, הרב הצבאי הראשי, חילק לנו ספר תהילים קטנטן.

הייתי מטושטש בגלל חומי שעלה. התחלנו לרדת מן המטוס. קהל רב, שנאבק בשוטרים, ניסה להתקרב אלינו. צלמי טלוויזיה ועיתונות עטו על המטוס. חיכיתי לרגע שבו ארד ממנו. החלו להקריא את השמות.

כשהוזכר שמי, נשמתי עמוקות, זקפתי את גווי, אחזתי בצרור הפרחים שקיבלתי מאשת הנשיא והחלטתי להגיע לאמבולנס בכוחות עצמי למרות החום והכאבים. ירדתי אט אט במדרגות וחייכתי אל המצלמות.

הקהל שאג משמחה ומחא כפיים. רבים בכו. הקצינה בפתח המטוס אמרה: 'ראו, כיצד כל אהבת מדינת ישראל מקיפה אתכם.' הגעתי אל האמבולנס מטושטש. חשתי חולשה עצומה ברגל וקצינה סייעה לי לעלות אליו. ניפנפתי חלושות דרך החלון לקהל שבחוץ, והאמבולנס זינק והחל לנסוע.

מייד עם תחילת הנסיעה פנה אלי אדם, שישב בתוכו, והציג את עצמו כאיש ביטחון. הוא אסר עלי לספר על כל מה שעבר עלי בקרבות ובשבי. 'החליטו לסתום לנו את הפה,' הירהרתי. חתמתי בלב כבד על טופס ההצהרה שהגיש לי. הייתי שלו ומאושר שאני בבית והחלטתי, שאכתוב במהרה את קורותי כדי שאזכור את רוב הפרטים.

קודח מחום ציפיתי לפגוש את שוש והמשפחה ותיארתי לעצמי, כי עבר עליהם סבל רב. ידעתי מהי המשמעות של אי-הוודאות הטמונה במילה 'נעדר', וחשבתי כמה קשה להיות במצב כזה תקופה ממושכת. אך העיקר שחזרתי הביתה, אמנם פצוע בגופי, אך בריא בנפשי. נשארתי שפוי.

האמבולנס חלף ברחובות ביללות סירנה, ונכנס לתחומי בית החולים 'תל השומר'. קהל עצום נדחף מאחורי המחסומים. הבטתי  באנשים וראיתי פנים מאושרות, אולם גם ייאוש ניבט בעיניהם של חלק מהאנשים שמסביב. ידעתי, שאלה הם קרובי המשפחות של החללים, או הנעדרים, שלא הופיעו ברשימות, ושלא יחזרו. הם נשארו בשדה הקרב טרף לעוף השמיים ולחיית הארץ.

ידעתי, שאזדקק לכוחות נפש עצומים כדי להתמודד עם משפחות חברי לפלוגה, שלא חזרו מן המלחמה. 'אני חי' דיברתי אל עצמי, 'אני חי, אחרי עשרים ושבעה ימים, שנראו כמו נצח, וזה העיקר'. חייכתי לקהל מבעד לחלון וניפנפתי בידי. האמבולנס עצר מול חדר המיון.

ירדתי ונעמדתי מול ההמון הרב. מעולם לא הוקפתי בשפע כזה של חיבה והערצה. לפתע, מתוך דחף פנימי לא ברור, הזדקפתי והצדעתי. ההצדעה הייתה לחברי, שלחמו בגבורה מול המצרים, בקרבות מרים ואכזריים, ומסרו את נפשם למען המדינה. הצדעתי גם לאלה שלא נותר להם אלא להיכנע והם נשבו חיים והומתו בשבי, וגם לאלה שנשבו, עמדו בייסורים והצליחו לשרוד.

צלעתי לאט לעבר חדר המיון ושם התמוטטתי מהמתח, מההתרגשות, מהכאבים ומהחום. מייד נשאו אותי אל המיטה. הרופאים בדקו ומצאו: חתכים בידיים במקומות שבהם הייתי קשור בחוטי הטלפון, פצע גדול ברגל שמאל וזיהום הדורש ניתוח מיידי ברגל הימנית הנפוחה - הרגל שסמכתי עליה ושנשאה אותי במצרים כאשר רגלי השמאלית היתה פצועה ומשותקת.

רגלי הימנית היתה תקוותי ועתה התהפכו היוצרות: דווקא רגלי השמאלית הולכת ומחלימה, ורגלי הימנית דורשת ניתוח. בצילומי הרנטגן נמצא, שכל עצמותי שלמות. זאת למרות שבימים בין 22 ובין 29 באוקטובר הטיחו אותי אין-ספור פעמים, בקיר ובסלעים, זרקו אותי ממשאית, היכו אותי באלות, במוטות ברזל, בקתות רובים ובשוטים, הכו בקת רובה על שיני ולסתי תוך כוונה לשבור אותן, הכו על צלעותי במטרה לפצחן, אך לא יכלו לי. עצמותי נשארו שלמות. אולם, הרעב, המזון הדל והזוהמה הרבה בכלא גרמו לזיהומים בגופי ולאנמיה. הניתוח נקבע לשעות הערב...".

אחרית דבר: ב-9.10.73, בצאתו לקרב סמוך ל"מכשיר", נפגע הטנק וסמ"ר חיים אביטל נהרג. סמ"ר חיים אביטל ז"ל הובא למנוחת עולמים בבית העלמין בקריית-שאול. השאיר אחריו הורים, אח ואחות. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל-ראשון.
 
בשבי המצרי

   
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
24-25.6.24 - כנס הרצליה 2024

26-27.6.24 - AI WEEK 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים