Telecom News - גלעד ארדן בדרך לחסל את "עידן+"

גלעד ארדן בדרך לחסל את "עידן+"

דף הבית >> חדשות >> חדשות עולם הטלוויזיה >> גלעד ארדן בדרך לחסל את "עידן+"
ניתוח: ועדת הכלכלה אישרה את הרפורמה בשידורי הטלוויזיה, שהציג בפניה השר גלעד ארדן (למעט סעיף אחד: היתר ל-HOT ו-YES לפתוח שידורי חדשות). מדובר בתכנית שאינה מהווה רפורמה ומבוססת על דימיון והנחות שגויות, שנזקה יהיה גדול מתועלתה.
מאת: אבי וייס, 20.7.13, 22:00גלעד ארדן

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה ביום 18.7.13 את הרפורמה, שהציג בפניה השר גלעד ארדן, במסגרת חוק ההסדרים במשק לשנים 2013-14, כמתואר כאן. מתווה הרפורמות, שהציג השר גלעד ארדן, הן לא פחות מאסון לכלכלת ישראל, והמלצנו לפרק את משרד התקשורת (שממילא אינו תורם מאומה לכלכלת ישראל, אלא רק גורם נזקים של עשרות מיליארדי ש"ח בפעילותו).

השר המציא רפורמות, שהמקום שבו הן מתקיימות הוא בפייסבוק, תוך "יריות באוויר" ומיחזור הודעות לציבור, מתוך הנחה, שממילא הציבור אינו זוכר מי אמר מה ומתי. אם לא די בתכניות השר גלעד ארדן העלולות לחסל את תעשיית הסלולר בישראל, כעת השר מפעיל תכנית העלולה לחסל את תעשיית הטלוויזיה ולחסל קודם כל את שירות "עידן +" הציבורי, שהיווה עד היום חלופה יחידה וחינמית לשידורים המועברים ע"י HOT ו- YES.

במקום לעסוק בתכניות דמיוניות, השר היה אמור לקדם את תעשיית הטלוויזיה הרב-ערוצית כחלק מעולם התקשורת, בכמה צעדים מאוד חשובים וחיוניים, שלא בוצעו ולא יבוצעו (בהיעדר הקשבה לציבור) ועיקרם:

א. לקבוע מדיניות לתחום ה-IPTV\OTT. בלי זה, לא תהיה תחרות בתחום הטלוויזיה הרב- ערוצית. למה אין מדיניות ורגולציה לטלוויזיה על רשת האינטרנט עד היום? זה לא ברור. 
ב. להרחיב את "עידן +" על חשבון המדינה ולהפוך את "עידן +" לתשתית מתחרה נוספת דו-כיוונית (הערוץ העולה יהיה ערוץ הסלולר) בתשתיות התקשורת שיש בישראל.
ג. "לבטל את האגרה" ולפרק את "רשות השידור", שאיש אינו צופה בשידוריה. להקים תחתיה ערוץ ציבורי רזה, זריז יעיל ומודרני. גלעד ארדן "הקפיא" את הרפורמה ברשות השידור אך לא קבע כל דרך חלופית לפתרון הבעיה החמורה הזו. די ברור שאין לו שום תכנית ריאלית לבצע רפורמה של ממש בשידור הציבורי הגוסס. 
ד. ליישם LTE בישראל כדי שניתן יהיה לשדר וידיאו וטלוויזיה על רשתות הסלולר, לסמארטפונים ולטאבלטים, בצורה נרחבת וטובה
ה. לעודד פריסת רשתות WiFi ציבוריות בישראל, כדי שניתן יהיה להזרים עליהן וידיאו וטלוויזיה בצורה טובה בכל מקום, גם כשיטה להורדת העומסים (Offload) מרשתות ה- LTE.
במקום להרחיב את השימוש ב- WiFi, מתכוון גלעד ארדן דווקא לצמצם את השימוש ב- WiFi. "גאון הדור". 
ו. עידוד מיזם פריסת הסיבים לבתים - FTTH של חברת החשמל (תחת השם הזמני: Israel Broadband Company), סיבים שעליהם תוזרם טלוויזיה מתחרה. זאת, ע"י ביטול הרעיון ההזוי של "השוק הסיטונאי" ודחיפת קבוצות סלקום ופרטנר לכיוון מיזם זה (וכך גם יקרה לכל שאר השחקנים הרוצים להכנס לתחום, דוגמת גולן טלקום ואקספון). אם הרעיון שכל המתחרים "ירכבו" בזול על רשתות בזק והוט יתממש, לא יישאר מי שירכוש חיבורים ממיזם ה- FTTH של חברת החשמל.
ז. להעביר את הרדיו האנלוגי בישראל לרדיו דיגיטלי, כך שלא נהיה המדינה האחרונה בעולם בה שידורי הרדיו הם אנלוגיים, בטכנולוגיה של המאה ה- 19.  

כאמור, כל זה לא קרה. כל מה שנעשה ע"י השר גלעד ארדן ואושר ע"י ועדת הכלכלה של הכנסת נעשה בדיוק בכיוון ההפוך. "ככה לא בונים חומה".

דבר אחד הצליחה הוועדה בכנסת לקלוט בחושיה ולבלום: את התכנית של גלעד ארדן לאפשר ל-HOT ו-YES להקים ערוצי חדשות חדשים משל עצמן. בכך, גלעד ארדן רצה להצטרף למשרדי הממשלה האחרים ובראשם משרד האוצר, שמצטיינים לכאורה בהתעלמות מוחלטת מחוק המכרזים של מדינת ישראל והפיכתו לצחוק (המצטיינים האחרים כיום בעשיית צחוק מהחוק הזה הם: מפעל הפיס, רכבת ישראל ובנק ישראל. פירוט חלקי לשערוריה הקשה הזו מצוי כאן).

חברי הכנסת מהאופוזיצה בוועדת הכלכלה הצליחו להביך את השר, כשלא קיבלו הסבר למה אין מכרז לערוצי חדשות נוספים, כמו שהחוק במדינת ישראל מחייב. השר לא הצליח להסביר למה הוא רוצה לתת "מתנות" לבעלי HOT ו- YES בלי כל מכרז ובניגוד לחוק התקשורת עצמו (סעיף 6כ2 וסעיפים נוספים באותו חוק), בניגוד גמור לחוק הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו (סעיפי חוק רבים, חלקם תחת סימן ד' לחוק, העוסק בסוגיית ערוצי החדשות), שלא לדבר על חוק המכרזים.

שוק העיתונות הישראלי נשלט ברובו על ידי גורמים כלכליים עם אינטרסים מגוונים במשק והלוואות במיליארדים מהמערכת הפיננסית הריכוזית (במבנים פירמידאליים המסתירים חובות עתק), או חיבור אסטרטגי עם כאלה. התוצאה: עיתונות וטלוויזיה שהיא לא יותר מכלי תקשורת של "תוכן שיווקי", כפי שנותח בהרחבה כאן וכאן. לבעלי השליטה בתקשורת ולשותפיהם הגלויים והסמויים אין שום אידיאולוגיה, חוץ מרצון לצבור כוח כדי להשיג כסף - או לצבור כסף כדי להשיג כוח, לעצמם. לכן, הצורך הוא לא לייצר עוד מאותו סוג, של עוד "תוכן שיווקי", אלא ליצור תחרות של ממש, שאפשרי לייצר אותה באמצעות מכרז פתוח וגלוי, בהתאם לחוק. 

המכרז האחרון לערוץ חדשות היה לפני כ- 13 שנה, מכרז שכשל בסופו של דבר. מאז, לא בוצעה כל עבודה כלכלית, רגולטורית או אחרת, לבדוק אם יש צורך בישראל בעוד ערוצי חדשות מעבר לקיים (בערוצים: 1 ,2 ,10, ערוץ החדשות המקומיות [המקרטע] וחדשות בערוצי הרוסית והערבית. שלא להזכיר את ערוץ החדשות הישראלי-בינלאומי החדש שעלה לאוויר אך בשבוע החולף, תחת השם: i24news, המשדר מנמל יפו עם כ- 150 עיתונאים, אנשי צוות, הפקה וצילום). ככה זה שעושים הכל "חפיף", לא משתפים את הציבור בשיקול הדעת ולא בודקים עד הסוף את העובדות. 

הדחיה של נושא הענקת ערוצי חדשות חדשים [ל- HOT ול- YES בוועדת הכלכלה של הכנסת] נעשתה בתרגיל פרלמנטרי בשם "נושא חדש", שלא יכול להיכנס ב"חוק ההסדרים" המוצע. אולם, השר גלעד ארדן יכול לנסות להעביר את הנושא הזה בהליכי חקיקה רגילים של הכנסת. אני מקווה שחברי כנסת שהיושרה הציבורית חשובה להם, ימנעו את המהלך המשונה והבלתי חוקי הזה. 

למה ההחלטות האחרונות של גלעד ארדן שנמצאות כעת בדרך למליאת הכנסת "לקריאה שנייה ושלישית" על פי אישורי ועדת הכלכלה, תחסלנה ודי בקרוב את "עידן +"?
כמה סיבות מרכזיות בקצרה:
א. מערך השידורים יעבור להיות ב- HD בעוד שרוב הממירים, שנרכשו ע"י הציבור בישראל בשנים האחרונות, אינם תומכים ב- HD.
ב. אין ממירים התומכים ביכולת גבייה עבור צפייה בשידורים, שניתן יהיה לגבות עליהם כסף, לפי הרפורמה שאושרה. מכאן, שאין כל דרך מעשית לערוצים, שאינם פתוחים וחופשיים גם היום (10, 1, 2, 99, 23, 3, 33), לגבות דמי מנוי מהאזרחים הצופים ב"עידן +". 
ג. לערוצים, שמתוכנן שייעלו על "עידן +", אין את הכסף לרכוש את ה"עלייה" הזו על הרשת. המדינה לא מסייעת בשום תמיכה כספית או אחרת. העלות השנתית של "עליית" ערוץ אחד ל"עידן +" יכולה להגיע לכ- 5 מיליון ש"ח. עולם הטלוויזיה הוא עולם מפסיד ולא ברור מהיכן יגיע הכסף הזה. 
ד. "עוגת הפרסום" בטלוויזיה הולכת ופוחתת (וחלק ממנה עובר לאינטרנט ולמובייל). כך, שאין מקורות כספיים שמקורם בעולם הפרסום היכולים להחזיק ערוצים גם ב"עידן +" וגם בתשתיות השידור האחרות הקיימות של HOT ו-YES. 
ה. הרשות השנייה אינה מסוגלת לתפעל את המערך המורחב המתוכנן של "עידן +". ממילא הרשות השנייה אמורה להתמזג עם מועצת הכבלים והלוויין, נושא כאוב בפני עצמו. כך,שבכאוס השלטוני, שייווצר במהלכי האיחוד הללו, אין סיכוי לקדם את "עידן +". דהיינו: הצורך בהפרטת המערך הזה עולה ולא ברור אם ומתי זה יקרה. יש גם שאלה: האם יש מישהו שיהיה מוכן בכלל לקחת על עצמו את המערך הזה, שאין לו מקורות הכנסה ברורים ויציבים? יש יותר סימני שאלה מתשובות.

לכן, רוב הסיכויים, שבשנה הבאה שירות "עידן +" יעמוד בפני שוקת שבורה. הערוץ היחיד, ש"ייעלה" עליו בוודאות ב- HD, יהיה הערוץ הראשון - HD1, שממילא לא משלם "דמי עלייה" לערוץ (שלא לדבר על כך שאיש לא צופה בערוץ 1, ראה סעיף ג' בתחילת הכתבה). כך, גלעד ארדן יצליח תוך זמן קצר ביותר, למוטט ולהרוס את התחרות בתחום הטלוויזיה הרב-ערוצית, שנוצרה ע"י שירות "עידן +", שיזם והגשים שר התקשורת הקודם - משה כחלון
 
כשלון 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024 

21.8.24 - רוח אחרת - כנס חירות ישראלי

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים