Telecom News - ההסדר החדש של דמי הקישוריות בטלפון הקווי והנייד: מהן המשמעויות לעסקים?

ההסדר החדש של דמי הקישוריות בטלפון הקווי והנייד: מהן המשמעויות לעסקים?

דף הבית >> חדשות עולם המרכזיות ומוקדי השירות >> ההסדר החדש של דמי הקישוריות בטלפון הקווי והנייד: מהן המשמעויות לעסקים?
ההסדר החדש של דמי הקישוריות בטלפון הקווי והנייד: מהן המשמעויות לעסקים?
מאת: מיכאל פנחס, 16.10.21, 18:47מיכאל פנחס
 
מהו הסדר המחירים החדש לדמי הקש"ג (קישורי גומלין בחיוג בין ספקי התקשורת הקווית והסלולרית)? מה זה אומר לעסקים ומה ניתן לעשות נוכח השינויים הדרסטיים? מהן ההמלצות המרכזיות בתחום זה לעסקים בעידן "העבודה ההיברידית"?
 
1. מה התחדש בתחום הקישוריות הקווית והסלולרית?
עלויות התקשורת לכלל הציבור ובמיוחד לעסקים, מושפעות בראש וראשונה מדמי הקישוריות (עלויות תעבורת השיחות בין חברות תקשורת), בעיקר בין החברות הקוויות והסלולריות. כיום, הקישוריות עומדת על כ-1 אג' לדקה בקווי וכ-7 אג' לדקה בסלולרי.
 
זה גם החסם הגדול ביותר לקיום שיחות ללא הגבלה, וגם החבילות של "ללא הגבלה" הקיימות בעיקר המגזר הפרטי והעסקי הקטן, מוגבלות בכמות דקות השיחה, שניתן לקיים במסגרת החבילות "ללא הגבלה" הללו.
 
כמובן, שבשיחות לחו"ל ומחו"ל יש ספירה של דקות, ואין תעריף של "שיחות ללא הגבלה", גם בגלל דמי הקישוריות.
 
המחיר של כל חבילת תקשורת הוא פונקציה של עלות העברת השיחה אצל ספק התקשורת בו אתה מחובר, בתוספת לעלות דמי הקש"ג, שהספק משלם (והתשלום הזה מגולם במחיר) כשהשיחה עוברת ליעד, שנמצא אצל מפעיל אחר.
 
כך, שהמחיר של הקש"ג הוא מרכיב משמעותי בעלות השיחה. זאת, כי עלויות הפנימיות של ספק להעברת שיחות אצלו בתוך הרשת הן אפסיות (כל הספקים עברו בתוך הרשת שלהם לתעבורת IP - שאין בה משמעות של ספירת דקות שיחה, אלא רק עלות התעבורה). כשהקש"ג נספר לפי דקות, זה מחסום כלכלי לשיחות בכמות דקות גדולה.
 
שר התקשורת החליט להוריד את החסמים הללו ומשרד התקשורת פרסם בספטמבר 2021 שימוע תחת הכותרת: "קישור גומלין – שינוי משטר התעריפים".
 
עד סוף 2021 ההסדר החדש ייכנס לתוקף, והיישום שלו ייקח כ-3 שנים.
 
2. מהו הסדר המחירים החדש לדמי הקישוריות הקווית והסלולרית?
לאחר 12 חודשי היערכות של חברות התקשורת, תבוצע הפחתה של תשלום הקש"ג (קישורי גומלין) לשיחה המסתיימת ברשת סלולר (רט"ן) לתעריף בגובה 4 אג' לדקה ולשיחה המסתיימת ברשת קווית (מפ"א) לתשלום מרבי בסך 0.7 אג' לדקה.
 
לאחר שנה נוספת, תבוצע הפחתה של תשלום הקש"ג לשיחה המסתיימת ברשת סלולר לתשלום מרבי בגובה 2 אג' לדקה ולשיחה המסתיימת ברשת קווית לתשלום
מרבי של 0.4 אג' לדקה.
 
לאחר שנה נוספת ובסיומן של 3 שנים של מתווה הפחתה הדרגתית זה, תיקבע הוראה על פי חוק של שר התקשורת לפיה כל מפעיל תקשורת יישא בעלויותיו ולא תהיה עוד העברת תשלומים בעד קישור גומלין בכל הנוגע לדקות שיחה הן ברשתות סלולר והן ברשתות קוויות. כלומר: הקש"ג יהיה אפס. גם בקווי וגם בסלולרי.
 
בכל הנוגע לשוק השיחות הבינלאומיות (מב"ל):
א. עם כניסת תיקון התקנות לתוקף, יוסר הפיקוח על מקטע ההשלמה בישראל של שיחות בין-לאומיות נכנסות מחו"ל, וכל מפעיל יוכל לקבוע מחיר כרצונו (כלומר: תתפתח תחרות חריפה עוד יותר מהקיים בין המפעילים לסוגיהם על שיחות מחו"ל לישראל).
ב. מקטע היצירה של שיחות יוצאות מישראל לחו"ל יוצמד למתווה ההפחתה המפורט לעיל בקווי ובסלולר, בהתאם לרשת בה נוצרת השיחה לחו"ל: קווי או סלולרי. כלומר: הקש"ג לשיחות חו"ל יהיה זהה לקש"ג בתוך ישראל וירד אחרי 3 שנים לאפס. גם זה אמור להוזיל את השיחות היוצאות לחו"ל (בתלות ביעד השיחה).
 
הקש"ג בתחום המסרונים (SMS), למרות שהוא זעום וקרוב כבר היום לאפס (עד כ-0.14 אג' למסרון), לא יחול בו שינוי, כדי למנוע הצפה של הלקוחות במסרוני זבל ופרסומות.
 
המחיר של SMS בכמויות עסקיות תלוי בהיקף המסרונים המוזמן ע"י העסק. בתחום שליחת כמויות גדולות עד עצומות של מסרונים לחודש, ניתן לקבל מחירים היורדים עד מתחת ל-1 אג' למסרון, בכמויות של מאות אלפים ומעלה, או סביב ה-1 אג' למסרון, בכמויות של מאות מסרונים עד עשרות אלפים מסרונים.
 
3. מה כל זה אומר לעסקים ומה ניתן לעשות נוכח השינויים הדרסטיים הללו?
היות ומדובר בתהליך שינוי רגולטורי ענק, שייקח כ-3 שנים, כל עסק יכול להיערך נכון לשינויים ואף לנצל אותם לטובתו אם ייערך נכון.
 
מהן ההמלצות המרכזיות בתחום זה לעסקים?
א. אין לחתום מעתה והלאה על שום חוזה טלפוניה עם מי מספקי התקשורת, חוזה של יותר משנה.
 
אם יש כיום לעסק חוזה רב שנתי, או בלתי מוגבל בזמן - עם ספק תקשורת, יש לפעול בדחיפות לבטל אותו ולהחליף אותו בחוזה לשנה אחת בלבד. זאת, כי התעריפים ישתנו אחרי שנה ולא ניתן לצפות כעת, מה תהיה השפעת ירידת הקש"ג על התעריפים העתידיים והחבילות, שספקי התקשורת יציעו אחרי שנה והלאה.
 
תשומת לב, שמחירי חיבורי VPN, קווי או סלולרי, אמורים גם הם לרדת קרוב לאפס, ובמיוחד שממילא תעבורת כל ספקי התקשורת בישראל תהיה IP והפעלת VPN על רשתות IP היא דבר פשוט ביותר מבחינה טכנית וכמעט ללא עלות.
 
ב. אין להסכים לקנסות יציאה בסיום השנה הזו של תוקף החוזה ואין להסכים לשום כבילה (Locked-In) משום סוג. למשל, כבילה של החוזה דרך עלות המכשירים שנרכשו, או הושאלו מהספק: מכשירי הטלפוניה הקווית ו\או הסלולרית הנמצאים בעסק, או כבילה דרך הסכם חיבורי התמסורת של העסק לספק התקשורת. שום קנסות יציאה משום סוג.
 
יש לנהל מו"מ קשוח בנושא זה ואם הספק לא מסכים להורדת תנאי הכבילה וקנסות היציאה, יש לנטוש אותו כבר כעת. זה לא סוג ספק התקשורת, שעסק אמור לקיים עימו קשר עסקי.
 
ג. לעסקים, שמספקים שירותי מידע, תשומת לב, שהורדת הקש"ג לאפס מאפשרת לשלוח הודעות (הודעות קוליות. אין המדובר ב-SMS, שהקש"ג שלו נשאר ללא כל שינוי), בכמויות אין סופיות ללקוחות קיימים ופוטנציאליים. זאת, בכפוף כמובן ל"חוק הספאם".
 
גם עלויות קבלת שיחות למוקדי שירות אמורות לרדת עד כמעט לאפס וניתן יהיה לזנוח את המסלולים היחסית יקרים (לעסקים) של 1-700 ו-1-800, אם הספקים לא יורידו המחירים של שירותים אלו לעסקים.
 
ניתן לנצל את הקש"ג של אפס, לשליחת הודעות בהיקפים גדולים ובמחירים אפסיים, בכמה תחומים, שהוחרגו חלקית מ"חוק הספאם", דוגמת עמותות צדקה (או כל עמותה ואף כל ארגון) המבקשות תרומות. כך, גם לגבי שידורי תעמולה וגם לגבי כל סוגי ההודעות של המדינה ומוסדותיה. מומלץ להתייעץ בתחום זה כדי להימנע מתביעות לפי "חוק הספאם".
 
ד. לכל מי שמחובר בתמסורת ישנה (לרבות PRI) בתחומי התקשורת העסקית, יש לשקול לעבור לחיבורי SD-WAN כבר כעת. אם הפתרון הזה לא מוכר לבעלי העסק, מומלץ להתייעץ במומחה תקשורת.
 
המונח SDN (ר"ת: Software Defined Network) הוא המונח המקביל של עולם התקשורת למעבר של שרתים בעולם המחשוב, משרתים פיזיים לשרתים וירטואליים. שרתים וירטואליים הם הבסיס לשירותי ענן.
 
כיום, אין עסק, ארגון או אפילו אדם פרטי, שלא משתמש קבוע בשירותי ענן. למעשה, כל האפליקציות, שנמצאות אצל כל אחד בסמארטפון, מבוססות על שירותי ענן. זה שקוף, פשוט לתפעול, אמין, זמין, קל לתפעול וזול.
 
מאוד קל לממש את חיבורי ה-SDN: פשוט מתקינים בנקודת הקצה, שיכולה להיות בארגון, במשרד ואף בבית, קופסת נתב קטנה (הנקראת SDN Controller), שמתחברת אוטומטית לענן ובזה נגמרה ההתקנה והחיבור לרשת האינטרנט.
 
זה אפשרי למימוש על כל תשתית הקיימת כבר בעסק או בבית (מומלץ FTTH – תשתית סיבים), או במעבר לתשתית חדשה, של ספק שירותי SDN. זה קל, שקוף, אמין, לא יקר, מאובטח קצה לקצה, קל לתפעול ולא דורש שום התערבות או קונפיגורציה ממשתמשי הקצה.
 
לעסקים, שחשובים להם האמינות, רמת האבטחה קצה לקצה, קלות התפעול, המחיר הנוח, השרידות וההגנה על חיבורי האינטרנט שלהם, מומלץ לשקול חיבוריSD-WAN  לאינטרנט. רוב הספקים הגדולים יעברו ממילא להציע חיבורים כאלה, משום שהעידן של הרשתות הוותיקות - מת. חיבורי נל"ן, SDH, IPVPN, IP-PRI וכיו"ב, שייכים לעבר ואינם עונים על צרכי ההווה והעתיד, שכוללים "עבודה מרחוק ו"עבודה היברידית". אין צורך להבין בכל המונחים הללו, כי ממילא מומלץ להיעזר במומחה המבין בתחומים הללו.
 
המעבר של השוק לכיוון SD-WAN מביא טכנולוגיה חדשה, שמשנה את כל מה שהכרנו עד היום בתחום התקשורת. הפיכת הרשתות לווירטואליות גם בתחום ה-WAN (הרשת המרחבית שמחוץ לעסק) זו מהפכה של ממש. אין יותר צורך בחיבורי ה-WAN היקרים מאוד והמסורבלים של העבר.
 
ה. למי שלא עבר ל"תקשורת אחודה" (UC - Unified Communications) ושיחות בענן, זה הזמן לעבור, כי בהיעדר קש"ג, התעבורה הטלפונית אמורה להיות במחיר קרוב לאפס, לא רק ביישומי אינטרנט, אלא בכל רשת קווית וסלולרית.
 
בכל הרשתות החברתיות הפועלות ברשת האינטרנט יש כיום אופציה של קיום שיחות (קוליות ו\או וידיאו), החל מווטסאפ, דרך מסנג'ר, אינסטגרם, ג'ימייל וכלה בטלגרם. זאת, בנוסף לכלים הנפוצים לשיחות אודיו ווידיאו של: זום, סקייפ, Teams וכיו"ב.
 
המחירים של השימוש ביישומים האינטרנטיים הללו אפסיים, נוחות השימוש ובמיוחד בסמארטפונים היא מצוינת. האיכות, האבטחה והיציבות של המערכות הללו הן כיום די טובות ואף מצוינות, במיוחד בחיבורים על תשתיות הסיבים, שמתפשטות כיום בכל פינה בישראל.

https://www.xn----9hcbbmdejomb6a2c8b8a.org.il/clou
 
שורה תחתונה בתחום ההיערכות להורדת דמי הקישוריות הקווית והסלולרית לאפס:
עולם התקשורת נע מהר קדימה, והלקוחות העסקיים עוברים לרשת "תקשורת אחודה" (הכל על תשתית האינטרנט הציבורי או על תשתית אינטרנט פרטית), עם שימוש בכל סוגי התקשורת - OmniChannel ("רב ערוצי") מכל תצורה, במערכת אחת המעבירה עליה גם Data וגם טלפוניה\וידאו ומשמשת בסיס לשירותי ענן, מכל סוג ולכל מכשיר קצה, לרבות סמארטפונים.
 
הורדת דמי הקישוריות לאפס, מסייעת להורדת העלויות של התקשורת לעסקים, במיוחד במצב של "עבודה היברידית" ומעודדת את המעבר של עסקים ל"תקשורת אחודה".

מאת: מיכאל פנחס, מהנדס תקשורת, אוקטובר 2021.

טלפוניה

 
  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים