המהפכה הדיגיטלית: הדבר הקבוע היחיד בעולמנו הוא השינוי

דף הבית >> סקירות טכנולוגיות >> המהפכה הדיגיטלית: הדבר הקבוע היחיד בעולמנו הוא השינוי
המהפכה הדיגיטלית: הדבר הקבוע היחיד בעולמנו הוא השינוי
מאת: חיים חביב, 9.12.17 ,18:10דניאל מלכה

העולם משתנה בקצב גובר והולך. המתעכבים או המהססים להפנים ולהתייצב בחזית הטכנולוגיה, החדשנות והיצירתיות, אחת דינם - להיכחד מן העולם העסקי החדש כאחרוני הדינוזאורים.
 
יבמ ישראל קיימה השבוע במרכז 'נא לגעת' בנמל יפו את המפגש החמישי של IBM Cognitive Cafe. מאות משתתפים - מנכ"לים, אנשי אסטרטגיה, מומחי דאטה, טכנולוגיות מידע, אנליטיקה, בינה מלאכותית וצ'טבוטים - השתתפו באירוע וזכו להרצאות קצרות וממוקדות בסגנון TED (בהנחיית דרור גלוברמן) מפי עמיתיהם, ש'העזו' ובחרו בפתרונות החדשניים של יבמ. לצד האירוע התקיימה סדנת הדגמות של היכולות הקוגניטיביות המתקדמות של פלטפורמת ה-Watson.

מחקר עדכני של IBM Institute for Business Value מאוקטובר 2017 מצביע, שארגונים מובילים בעולם רואים בטכנולוגיות AI אבן פינה ופועלים כיום להרחבת יכולות, דאטה, ושיתופי פעולה מגוונים.

כמו כן, הם מצויים במרוץ אחר שיפור חווית לקוח והפיכתה לפרסונלית יותר. האירוע נתן הזדמנות לארגונים בארץ להצגת המתרחש מכמה זוויות - מנכ"ל, אנשי האסטרטגיה, הדאטה וטכנולוגיות המידע.

דניאל מלכה, מנכ"ל IBM ישראל (בתמונה למעלה משמאל): "ארגונים ממגזרים שונים ממציאים את עצמם מחדש כדי להתמודד עם מגוון אתגרים. בעשור האחרון, ניתן להבחין בש-3 מגמות מובהקות (Mega Trends): כמות עצומה של דאטה, IoT וענן. הקומבינציה ביניהם יצרה מהפכה דיגיטלית.

גם במהפכה הזו, כמו בכל מהפכה, יהיו מנצחים ומפסידים. חברות, שתדענה לנצל את השילוב בין ה-Mega Trends תמנפנה את המודלים העסקיים שלהן. בעשור האחרון, IBM המציאה את עצמה מחדש כחברה לפתרונות קוגניטיביים.

עד סוף 2017, ווטסון, מערכת הבינה המלאכותית המתקדמת של IBM, תיגע בחייהם של יותר ממיליארד אנשים בעולם ובארץ".

רן גוראון, (בתמונה משמאל), רן גוראוןמנכ"ל פלאפון: "שוק הסלולר עובר מהפכה מטלטלת, שמחייבת חברות רבות להמציא את עצמן מחדש. הצלחנו לשבור את הפרדיגמה וכיום אנו אחת מ-2 החברות הצומחות ביותר בשוק.

החברה עוברת כיום טרנספורמציה דיגיטלית מאוד משמעותית. ה-IoT המציא את הסלולר מחדש. מיליוני מכשירים, שמחוברים יחד, דורשים שירות אחר, זה פוגש אותנו כלקוחות עסקיים וכאנשים פרטיים. זו מהפכת האינטרנט השלישית ואנו נחושים להוביל אותה.

"טרנספורמציה דיגיטלית היא אתגר גדול מאד לארגונים, אך עם זאת, לא ניתן להתעלם מכך, שאחוז משמעותי מאוד מהצרכנים מעדיף לבצע את פעולותיו דרך עולמות הדיגיטל.

זהו אתגר גדול גם מבחינה פנים ארגונית, בדיגיטל חייבים לדחוף את הארגון למים. כל הארגון צריך לקחת חלק ברמת הלקוחות, ברמת הטיפול וברמת האפליקציה. הדיגיטל הוא מורה עם סבלנות מאוד מוגבלת, אם אתה לא עומד בקצב (הלימוד) - הוא מעיף אותך מהכיתה.

התנגדות למהפכות כאלו נמצאת בכל אחד מאתנו - גם בי. חלק צודקים, חבל לשנות משהו שעובד. הצרה עם הדיגיטל היא, שעד שקיבלת החלטה - הוא משתנה. חייבים לנהל את זה בצורה של תהליך, בכל שנה יש לייצר מעבר של אחריות לתחומים אחרים, שלא בהכרח עוסקים בכך. בחוויית לקוח תמיד צריך לשאול - האם זו חווית הלקוח, שאני הייתי רוצה לעבור?"

זאב קלימי, (בתמזאב קלימיונה משמאל), מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה: "כחברה הדואגת לבדוק תכופות שינויים בהרגלי הצרכנים זיהינו, שישנם חסמים צרכניים הדורשים תשומת לב מיוחדת.

כך, הגענו לשיתוף הפעולה עם IBM, שהוביל לפיתוח מזגן חכם מבוסס בינה מלאכותית.

אנו פוגשים את IBM ברמת השירות: לקחנו את הקשר עם ווטסון והפכנו אותו לערך אמיתי, שמבסס את היתרון התחרותי שלנו על חדשנות, תחרותיות ואיכות.

היום אני יכול לשבת בעבודה ולהבין, שיש לי בבית חסימה בפילטר המזגן או מחסור בגז, ולהזמין טכנאי, שיודע בדיוק מה התקלה.

החלטנו להטמיע שיטות חדשניות בארגון ובתוך כך ביצענו השקעות במספר תחומים, כמו - IoT, התייעלות אנרגטית ומוצרי צריכה.

צריך לראות את המציאות המשתנה כהזדמנות, לייצר שותפות ושיח עם עובדים כמו גם עם יזמים ושותפים".

שירה באום, (בתמונה משמאל), שירה באוםמנהלת מח' אסטרטגיה, פיתוח עסקי וחדשנות בלאומי קארד: "יותר מ-50% מהפעולות הבנקאיות מתבצעות כיום בדיגיטל, והדבר דורש מאתנו ללמוד ולהכיר היטב את הזירה הזו. אחת הדרכים להתפתח היא לעבוד עם סטארטאפים.

יצרנו מודל של 4 שלבים, שלוקח את מערכת היחסים עם הסטארטאפים ומייעל אותה. ניהלנו 12 POC, שעליהם עשינו חקירה לעומק וולדיזציה. בגלל שאנו גוף פיננסי, מגבלות רגולציה לא מאפשרות לנו לעבוד בענן.  

בעקבות פניות רבות שלנו  לבנק ישראל, כיום קיים תהליך המאפשר לקבל מבנק ישראל אישור נקודתי לניהול POC ולהטמעה של מוצר כזה או אחר, עם עבודה בענן. ב-2016, כמעט 70% מהפניות לבנק ישראל מכל המערכת הבנקאית הפיננסית היו מלאומי קארד- זה מראה על עשייה.

אחד האתגרים, שניצבו בפני החברה, הוא לקחת תעשיה המושתתת על תשלום מזומן, ולשנות אותה לתעשייה המושתתת על תשלום דיגיטלי. במהלך מרתון תל אביב (Night Run), חולק אמצעי תשלום לרצים בצורת צמיד של לאומי קארד, שייתר את הצורך בארנק או כרטיס אשראי.

זמן שווה כסף. לעתים צריך לדעת לומר להם לא, ולשחרר אותם לדרכם. כשעובדים עם סטארטאפים צריך לחשוב גם על הערך, שאני מביאה לו ולא רק על הערך שהוא מביא לי".

גבי זודיק, דירקטור, מנהל טכנולוגיות ופיתוח Watson IoT במעבדת המחקר של יבמ בחיפה: "קיימים היום סוגים רבים של צ'טבוטים, כאשר המשותף להם הוא, שכולם פועלים על עיקרון דומה - פעולה בתגובה לבקשה של המשתמש. רובם מאד פשוטים ועונים על שאלות בסיסיות.

ב-IBM הבינו, שאף צ'טבוט לא באמת משפר את חוויית הלקוח והחליטו ללכת צעד קדימה. המערכות של IBM מתקשרות עם כולם. העוזר האישי, שאנו בונים, הוא פרואקטיבי, הוא חושב והוא מספק תובנות למשתמש. המטרה שלנו היא לייצר עוזר אישי אלקטרוני, שיהיה צמוד אלינו 24/7 , יספק לנו מידע רלבנטי בכל רגע נתון ויטפל בכל צורך או בעיה, שצצים לפנינו במהלך היום.

דוגמא: הוא מעיר אותי בזמן המתאים לפי יומן הפגישות שלי, לאחר שלקח בחשבון את מצב התנועה בכבישים וגם את מזג האוויר. הוא גם יודע מה פשר הנורה הצהובה (חיווי), שנדלקה כרגע ברכב שלי, מסוגל להעריך את הזמן  שיידרש לתיקון, ומציע מסלול חדש ובו מוסך לתקן את התקלה.

אנו משקיעים גם המון תשומת לב באיכות השיחה. הרבה מוטרדים מנושא הפרטיות אבל IBM לא עושה שימוש במידע הזה. יבמ גם מתייחסת במלוא הרצינות לתקנות ה- GDPR האירופאיות".

התובנות המרכזיות שלי מהאירוע:
החברות הגדולות בעולם תרות ללא לאות אחר טכנולוגיות חדשניות, יישומים יצירתיים, ובעיקר אחר מודלים עסקיים חכמים, שימקמו אותן בחזית ה'מתפרצים' (disruption) - כיום, תנאי קיומי לשרידות ולשגשוג שלהן בעולם תחרותי ודינמי. מדובר במהלך הוליסטי, שחדשנות הטכנולוגית היא רק אחד ממרכיבי המודל העסקי לצד ניהול מתקדם והפעלה של יישומים חדשניים מניבי ערך.

כך לדוגמא, חברת המרכולים הענקית TESCO נכנסה לשוק ההלוואות כישות חוץ בנקאית. כמוה גם תאגיד הסלולר ,ORANGE שמגלה ענין בבנקאות קמעונאית או רשת בתי הקפה העולמית Starbucks שפיתחה פלטפורמת תשלומים p2p. לא נפקד גם מקומה של Apple, שפועלת במרץ על פיתוח ויישום שיטות תשלום חדשות.

בחזית החברות, שכבר אימצו מודלים מתפרצים והציגו הצלחה מוכחת, ניתן למצוא את UBER (עדיין לא בישראל, לצערי), את חברת ההשכרה Airbnb, את facebook ואת חברת הסחר האלקטרוני הסינית Alibaba, שמכרה ביום הרווקים הסיני ובלאק פריידיי האחרון במהלך יממה אחת בסכום עתק של 25 מיליארד דולרים (5 מיליארד דולרים רק ברבע השעה האחרונה) בלי שהיא מחזיקה אפילו בחנות פיזית אחת.

יש מטבע הדברים גם חברות, שלא השכילו להתחדש ו'להמציא' את עצמן מחדש, ונעלמו / נכחדו מהשוק. הדוגמאות הבולטות הן: חברת הצילום קודאק, שהחמיצה את עידן הצילום הדיגיטלי; יצרניות הטלפונים הסלולאריים בלקברי ו-נוקיה (ש'פיספסה' את האנדרואיד). לפי הנתונים, כמחצית מהחברות, שנכללו ברשימת תאגידי הענק, Fortune, נכחדו מן העולם מאז שנת 2000.
 
לעיתים תוכן העסקים של חברה מתחדשת שונה ביסודו מעיסוקה בעבר. זה לכאורה די מדהים, אבל כל עוד החברה שומרת על 'סל' הערכים הבסיסי שלה - שירות, הגינות, מוניטין והיצע של מוצרים ושירותים, שמעוררים תשוקה בלב הצרכנים,  הדבר יעלה בידה.

לשם כך עליה להסתייע בתבונה בכלים טכנולוגיים חדשניים, זמינים ומתפתחים, לטיפול במאגרי ה-Big Data של הפירמה, לצד שירותי ענן מתקדמים, שיטות מעולם ה-AI (תבונה מלאכותית), שימוש ביכולות מחשוב קוגניטיביות ואפילו שיח מחשבים 'אדם-מכונה' בשפת אנוש (NLP) וניהול פתוח ויצירתי.

כל אלה מהווים בסיס לפלטפורמת המחשוב הקוגניטיב, שפיתחה, מובילה ומקדמת יבמ מזה מספר שנים. בנוסף, נדרשת כיום כל חברה, גדולה ככל שתהיה, להכיר ביכולת המוגבלת שלה ליצור את כל הפתרונות ב'חצר הפרטית', דבר המחייב התנהלות בשת"פים עם סטארטאפים יצירתיים וגמישים, בשאיפה למתכונת עסקית הוגנת מבוססת Win-Win.

העולם משתנה בקצב גובר והולך. המתעכבים או המהססים להפנים ולהתייצב בחזית הטכנולוגיה, החדשנות והיצירתיות, אחת דינם - להיכחד מן העולם העסקי החדש כאחרוני הדינוזאורים.

קרדיט תמונות (שירה באום, רן גוראון): עידן סבח.
IBM 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.


 

הכי ניצפים 
חג שמח!!!!

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

חשיפה: כיצד עמית סגל הטעה את הציבור וסייע לתפירת תיק 4000 כנגד נתניהו - כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

עדכונים שוטפים שצריך לדעת ממשפט "תיקי האלפים" עם כתב האישום השקרי - כאן

עדכונים וחשיפות מבית המשפט המחוזי בירושלים על תיק 4000 התפור והמופרך - כאן

ביהמ"ש המחוזי בירושלים: עדכונים מרתקים ממשפט תיק 4000 המצוץ מהאצבע - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

החקירה הנגדית של חפץ: עדכונים מביהמ"ש המחוזי בי-ם לגבי תיק 4000 התפור - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

משפט תיק 4000: הסברים של אבי וייס ע"י סרטוני יוטיוב/מצגות ינואר 2022 - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים