Telecom News - כיצד לבחור ספק אינטרנט בתחרות הדרמטית העומדת בפתח? – מדריך לעסקים

כיצד לבחור ספק אינטרנט בתחרות הדרמטית העומדת בפתח? – מדריך לעסקים

דף הבית >> סקירות טכנולוגיות >> כיצד לבחור ספק אינטרנט בתחרות הדרמטית העומדת בפתח? – מדריך לעסקים
כיצד לבחור ספק אינטרנט מוביל בתחרות הדרמטית העומדת בפתח? – מדריך לעסקים
מאת: מיכאל פנחס, 11.9.13, 23:30מיכאל פנחס
 
התחרות בתחום הפס הרחב עם סיבים לכל פינה קורמת עור וגידים. המחירים ייפלו  בקרוב בצורה חדה. כיצד מנהלים צריכים לקבל החלטות בתוך המהפכה של הפס הרחב בישראל?
 
עולם התקשורת העסקית הקווית נמצא בתזזית חזקה מאוד. כניסת חברת IBC (ר"ת: Israel Broadband Company), לעולם ה- FTTH (ר"ת: Fiber to the home) משנה את כל כללי המשחק. זו חברה משותפת לחברת החשמל וקבוצת משקיעים. בראש קבוצת המשקיעים עומדת חברת ויה אירופה השבדית, כשהבעלות בחברה שייכת לקבוצת משקיעים עם 60% ולחברת החשמל עם 40%. חברת IBC (שם זמני, שם המותג יפורסם בקרוב) תמכור חיבורים סימטריים של 1 ג'יגה סל"ש במחירים זולים באמצעות ספקי תקשורת (דוגמת הקבוצות סלקום ופרטנר ושחקנים קטנים נוספים דוגמת Triple C, גולן טלקום ואולי רמי לוי תקשורת ועוד). כ"כ, היא תמכור חיבורים רחבי פס בסיבים ישירות לחברות גדולות, שהכנסותיהן עומדות על 30 מיליון ₪ לפחות, למשרדי ממשלה, לרשויות מקומיות ולגופים המתוקצבים ע"י המדינה.
 
המשמעות: מחירי התקשורת של בזק והוט ייפלו לרמה, שתוכל להתחרות במחירי IBC, שיהיו כמה מאות ₪ לחודש.
 
עד היום, בזק והוט מספקות חיבורים של 1 ג'יגה למגזר העסקי (שירות "מטרו אתרנט לעסקים"). אולם, המחיר הוא של עשרות אלפי ₪ לחודש (בין 13 אלף ₪ ל- 28 אלף ₪, תלוי בקצב העולה, בשימושים ובטופולוגיה של החיבורים) + כ- 6,000 ₪ דמי התקנה. ברור, שהמחיר הזה ייעלם ברגע בו מיזם IBC יחל לקרום עור וגידים. מדובר בנפילת מחירי אינטרנט דרמטית ומהירה, שתתרחש בחודשים הקרובים.
 
למעשה, הפריסה של IBC תחל כבר ב-1 בנובמבר 2013. העיר הראשונה תהיה באר שבע, והפריסה בפריפריה תהיה מלאה ומקבילה לפריסה בערים המרכזיות. לפי תנאי הרישיון, הפריסה המלאה תושלם תוך 20 שנה, אולם, לפי ההערכות, היא תושלם בפרק זמן קצר בהרבה בגלל מוטיבציה עסקית של היזמים. על פי תנאי הרישיון, IBC מחויבת לפריסת 45%-65% משטח המדינה תוך חמש שנים ו- 75% תוך 15 שנה. היא תקבל מענק של 150 מיליון ₪ מהמדינה אם תעמוד ביעדים הללו של הפריסה. די ברור, ש- IBC תפרוס בעדיפות סיבים לעסקים גדולים ואפילו בינוניים, כיוון שהם יהוו מטרה ראשונה לשיווק של שירותי הפס הרחב עקב ההפרש העצום בין מחירי הפס הרחב של בזק והוט לבין אלו הצפויים של IBC.
 
במקביל, כניסת שירותי הענן מזעזעת את כל התפישות המוכרות של עולם המחשוב. תוך פחות מעשור, עקב התפשטות שירותי הענן לכל תחום מחשובי, נייח או נייד, הכוח והמבנה של חברות ה- ICT המובילות בעולם והרגלי העבודה השתנו לגמרי. אנו מצויים בתוך השינוי האדיר הזה. חברות התקשורת הגדולות כבר מציעות "חבילות תקשורת" משולבות נייח-נייד. זה העתיד בעולם התקשורת.
 
אם לא די בכך, טכנולוגיות חדישות בעולם התקשורת נמצאות בדרכן לשוק הנייח והנייד, כחלק ממהפכת הווירטואליזציה, האינטרנט והענן. בראשן מצויה טכנולוגיית ה- WebRTC (ר"ת: Web Real Time Communications). זה הדור החמישי של עולם הטלפוניה לעסקים, שכבר נמצא בדרכו לשוק העולמי והמקומי, עם טכנולוגיית ה- WebRTC המשחררת את המשתמשים מכל צורך לטעון איזו תוכנה במחשב \ מכשיר הסלולר, גם לא תוכנת VoIP. שכן, הטכנולוגיה החדשה עובדת היישר מהדפדפן, בקלי קלות, כמו כל אתר אינטרנטי. כל דור טכנולוגי חדש הוא זול יותר, קל יותר לתפעול ומתקדם יותר מהדור הטכנולוגי שקדם לו.
           

מיהם הספקים המובילים בשירותי אינטרנט במגזר העסקי?

בניגוד לנעשה במגזר הפרטי, בו כמות הספקים גדולה, במגזר העסקי כמות הספקים אינה גדולה. אולם, בשנתיים האחרונות חל טשטוש מוחלט בין ספק אינטרנט למגזר הפרטי לבין זה של המגזר העסקי. הסיבה: חיבורי 100 מגה סל"ש, שמספקות גם בזק וגם הוט, מתאימים לרוב צרכי האינטרנט של רוב העסקים. בקרוב הן תצענה חיבור א-סימטרי של עד 200 מגה, במחירים דומים למחירים של ה- 100 מגה.
 
מכאן, שהשוק של שירותי האינטרנט מתחלק לשני סוגי ספקים: ספקים זולים וספקים יקרים. אין הבדלים גדולים ביניהם. הטענה, שמחיר נמוך משמעותו שירות ירוד, אינה עומדת במבחן המציאות. גם הספקים היקרים ביותר נותנים כיום שירות ירוד. הסיבה די ברורה: הרווחים משירותי אינטרנט צנחו ממש לתחתית, ואין יכולת להשקיע במערכי שירות כמו בעבר.
 
כ"כ, כל ה- ISP (ספקי האינטרנט) מספקים חבילות משולבות (תשתית + אינטרנט) בחבילה אחת. המשמעות: תשלום לספק שירות אחד במקום שניים. הוט משווקת גם חבילות משולבות (עד רמת חבילות טריפל). לבזק זה אסור כרגע מבחינה רגולטורית.
 
א. ספקי אינטרנט זולים:
 
1) פאסט - Fast. מספקת שירותי אינטרנט א-סימטריים עד 100 מגה בתשתיות הוט ועד 30 מגה בתשתיות בזק במחיר של 5 ₪ לחודש. לפאסט לקוחות עסקיים רבים, כולל צה"ל. פאסט מספקת שירותי סימטריים בכל קצב, עד 1 ג'יגה (13 אלף ₪ לחודש ל- 1 ג'יגה סימטרי).
 
2) הוט-נט (חברת בת בקבוצת הוט). מספקת פס רחב א-סימטרי עד 100 מגה בתשתיות בזק והוט במחיר של 20 ₪ לחודש. להוט-נט חיבורים עסקיים סימטריים לפי המחירון של הוט.
 
3) Triple C מספקת פס רחב א-סימטרי כאשר חיבור של 30 מגה עולה 36.90 ₪ וחיבור של 100 מגה על 2 מגה עולה 120.90 ₪. לטריפל סי מגוון חיבורים עסקיים סימטריים וא-סימטריים עד 1 ג'יגה סימטרי.
 
4) אינטרנט בינת. לחברה מגוון רחב של שירותי אינטרנט זולים בכל תצורה עד 1 ג'יגה סימטרי.
 
5) אקספון-018. מספקת פס רחב א-סימטרי כאשר חיבור של עד 100 מגה (כולל) עולה 35 ₪. לאקספון אין כרגע חיבורים עסקיים סימטריים. על פי תוכניותיה, אקספון-018 תיכנס בקרוב לספק שירותי תקשורת חדשים על רשת הסיבים הארצית המתוכננת של IBC. 
 
6) אורנג' (יש לה עדיין רישיון נפרד ל- ISP מזה של 012-סמייל). מספקת פס רחב א-סימטרי כאשר חיבור של עד 30 מגה (כולל) עולה 25 ₪ לחודש. לאורנג' מגוון חיבורים עסקיים סימטריים, מסופקים בשת"פ עם 012-סמייל.
 
יש בשוק עוד כמה ספקי תקשורת לאינטרנט זעירים וזולים דוגמת: טלזר-019, קוויק-לינק, שדפאנה, ספוטנט, ארידור תקשורת, אומניטק, אילת אינטר, אינטרספייס ועוד. השפעתם בשוק זניחה.
 
ב. ספקי אינטרנט יקרים (יחסית).
ברשימה זו מופעים כל הספקים שמחיריהם מעל ל- 50 ₪ לחודש עבור אינטרנט א-סימטרי של 30 מגה, שזו כיום חבילת האינטרנט המקובלת והמינימלית בקרב עסקים קטנים עד בינוניים.
1) בזק בינלאומי.
2) 012-סמייל.
3) נטוויז'ן-013, לרבות חברת הבת שלה: אינטרנט רימון.
4) סלקום.
 
איך מבצעים בחירה של ספק שירות אינטרנט?
כאשר ברור, שהשוק הזה עומד בפני מהפך, עקב כניסת חברת IBC לחיבורי סיבים במהירות של 1 ג'יגה סימטרי לכל פינה בארץ (התשתית שלה תומכת בעד 100 ג'יגה סימטרי, מעל ומעבר לצרכים של הארגונים הכי גדולים במדינה), אין טעם להתחייב לשום ספק מעבר לשנה. למעשה, באזורים שונים בארץ (למשל בבאר-שבע) אין טעם בכלל לבחור ספק אינטרנט כעת. הסיבה: בעוד כמה חודשים ספורים ניתן יהיה לקבל חיבור של 1 ג'יגה סימטרי על תשתית הסיבים מ- IBC במחירי רצפה.
 
די ברור, שגם בזק והוט תיכנסנה למרוץ של פריסת סיבים כדי לא להפסיד לקוחות. לכן, רצוי אולי להמתין, ולתת לתחרות להתחיל להשפיע על המחירים בשוק. דהיינו: אין כל צורך לבחור כעת ספק אינטרנט אם אין בכך צורך מידי.  
 
לכן, בטרם קבלת החלטה אודות בחירת ספק שירותי אינטרנט, מומלץ לבצע תהליך של ניתוח צרכים ולקבל החלטות בנקודות הבאות:
 
א. האם יש צורך בהחלפת ספק כעת, או האם ניתן להמשיך עם הספק הנוכחי (תוך ניהול מו"מ להורדת עלויות על ידו), עד שהתחרות בשוק תוריד את המחירים בצורה ניכרת ואז לבצע בחירה מחודשת?
ב. האם יש כדאיות לשלב שירותי תקשורת משולבים באותה מסגרת התקשרות (מפ"א/תקשורת קווית, מב"ל, שירותי אחסון, טלפוניה/מרכזיית טלפון, סלולר ועוד...)?
ג. מהם הצרכים של העסק לשירותי אינטרנט במבט של 5 שנים קדימה, כדי לתכנן את התפתחות התשתיות בתוך הארגון \ העסק (רשת, מתגים ונתבים, אמצעי אבטחה וכיו"ב).
ד. מה רמת הגיבוי \ המשכיות עסקית שנדרשת מרשת האינטרנט העסקית? במידה ודרישות הגיבוי \ התאוששות מאסון \ המשכיות עסקית הן גבוהות, יש לשקול להתחבר לשני ספקים במקביל, בשתי מערכות תשתיות בלתי תלויות זה בזה.
ה. הדבר הכי חשוב זה SLA. ספק רציני מספק ללקוחותיו SLA (הסכם רמת שירות) ברור, קפדני, ומפורט, כולל החזרים כספיים, במידה ואין עמידה מצדו בהסכם. אם אין הסכם SLA עם ספק האינטרנט, זה הזמן לדרוש הסכם שכזה.
ו. שיפור ההסכמים הקיימים או חידוש הסכמים קיימים בתנאים משופרים. עברו הימים בהם ספקי אינטרנט יכלו להכניס לקוח עסקי ל"חתונה קתולית". לכן, מומלץ לפתוח כבר כעת את ההסכמים עם ספקי תקשורת הנתונים \ תמסורת לעסקים הקיימים, בין אם הם עם בזק והוט או עם סלקום ופרטנר ואחרים. אין להסכים בשום צורה למחירים הגבוהים הקיימים בשוק זה.
 

טיפ

התחרות העומדת בפתח מחייבת את העסקים להתנהל בחוכמה מול ספקי תקשורת הנתונים \ אינטרנט \ תמסורת לעסקים הקיימים. הנקודה החשובה ביותר: אין לחתום על שום הסכם לטווח ארוך ו\או הסכם שיש בו קנסות יציאה. הסכם בתחום זה חייב להיות לשנה אחת, לכל היותר. תוך שנה, תנאי השוק ישתנו לחלוטין. מי שמתחייב לתקופה ארוכה יותר "ילכד" אצל הספק הוותיק עם מחירים גבוהים ויפסיד כסף רב על שירותי תקשורת. מי שכבר מצוי בתוך התחייבויות לטווח ארוך, מומלץ שימצא את הדרך החוקית והעסקית הנכונה להשתחרר מהתחייבות אלו, ללא קנסות יציאה מיותרים.
 
מאת: מיכאל פנחס, מהנדס תקשורת, ספטמבר 2013.
מחבר המדריך לחיסכון  בהוצאות התקשורת ולרכישת מרכזיות טלפון לעסקים
 
אינטרנט ישראלי 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות


למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
 

23.5.24 - Google Cloud Summit 

6.6.24 - Israel Mobile Summit 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים