Telecom News - תגובה להצעה לטיפוח השחקנים הקטנים והחדשניים ע"י שר התקשורת הבא

תגובה להצעה לטיפוח השחקנים הקטנים והחדשניים ע"י שר התקשורת הבא

דף הבית >> דעות ומחקרים >> אנליסטים >> תגובה להצעה לטיפוח השחקנים הקטנים והחדשניים ע"י שר התקשורת הבא
תגובה להצעה לטיפוח השחקנים הקטנים והחדשניים ע"י שר התקשורת הבא
מאת: ערן יעקובי, 6.12.14, 17:45ערן יעקובי
 
איך אפשר לבנות מודל עסקי בתנאי רגולציה סותרים, מבלבלים וללא חזון ועתיד? האם יש היום חברות קטנות וחדשניות המצליחות להרוויח כאן כסף? בדוק את מצבן של המפעילות הווירטואליות, שהתפתו להיכנס לשוק על סמך הבטחות משרד התקשורת. הבעיה של Unlimited היא לא רק ניהול כושל. ניהול גם מהסוג הטוב ביותר היה נדון לכישלון מראש לפי תנאי הרישיון של המיזם. בינתיים אתה ואני שופכים כסף מכיסינו על הניסיון הזה והמדינה מעבירה כסף מכיס אחד שלה לכיס אחר, שרק מעטים נהנים ממנו (=חברת חשמל).
 
ראשית, ארצה להודות למערכתTelecom News  על הבמה הנוחה והפתוחה לדיונים מהסוג הזה. שנית, אני מבקש להודות לאותו בכיר בשוק התקשורת, שבחר להישאר בצל, על ההזדמנות לשפוך אור על עבודת האנליזה שלי תחת הכותרת: "הצעות לשר התקשורת הבא לפתרון הפלונטר בו מצוי שוק התקשורת", ועל האתגר שהציב כאן.
 
אני חייב להודות, שאיני נוהג להגיב לטוקבקים מהטעם הפשוט, שכל אחד יכול להעלות בטוקבק כל העולה על רוחו מבלי להיחשף וכשכך לעיתים אין גם גבול לרוע ולבורות. אני בחרתי להשמיע דעתי בפומבי עם שמי, הטייטל שלי ושם החברה בה אני עובד. התגובה של בכיר בשוק מבחינתי דומה לכל טוקבק אחר, שכאמור איני נוהג להגיב אליהם. אולם, אם המערכת החליטה להעלות את תגובה זו, אני סומך עליה, ולכן אגיב בפירוט לכל הטענות, גם לסגנון, להאשמות וגם למהות התוכן שפרסמתי.
 
העובדה, שאני אנליסט בשוק ההון, גלויה לחלוטין ושקופה. לכן, מי שרוצה להיות זהיר יכול לבחור כך, כי כתבתי מי אני. "בכיר בשוק התקשורת" זו הצהרה, שאין מאחוריה כלום, גם אם רוצים להיזהר, לא יודעים ממה. את מי אתה מייצג ומה האינטרסים שלך, רק אתה יודע. בכלל אני מציע לך לא לקבל את דעתו של אף אחד בעולם "כתורה מסיני".
 
עכשיו קצת אור על עבודת האנליזה: תפקידי הוא לנתח את כל המגמות, התהליכים והאירועים המתרחשים בסקטור אותו אני מסקר (אגב כבר מעל 10 שנים). אני משרת כ-80% מהשוק המוסדי המנהל גם את הפנסיות שלך בשוק ההון המקומי. כאן המקום להדגיש – אין לי כלום מלבד המוניטין שלי. להשקיע בניירות ערך אסור לי, תחת חוקי הרגולציה הישראליים בכלל ואלו של מקום העבודה שלי בפרט. כך, שאיני נמצא בניגוד עניינים (ואם כן, אני מחויב להצהיר על כך עפ"י הרגולציה בשוק ההון), כפי שטוקבקיסטים לא פעם כותבים על המלצות אנליסטים (אמרתי לעיתים אין גבול לרוע ולבורות). לא פעם אני טועה כי מעולם לא הבטיחו לי מונופול על השכל.
 
עם זאת, אני מקפיד להיות מקצוען, ללמוד בלי סוף על המתרחש מעבר לים, לנסות להשליך מהידע הנצבר על המתרחש כאן וכך לנתח לעומק את הסקטור עליו אני מופקד. לאחר 10 שנים בשוק התקשורת אני יכול לספר עם מלוא הצניעות הנדרשת, כי לא פעם אני מתבקש לסייע ולייעץ לפעילים בשוק ההון כדי לקבל החלטות השקעה על סמך הידע שצברתי. אם הייתי מונע מצרות אינטרסים הייתי יכול המשיך ולפרסם את הגיגיי בערך רק לעצמי. כאמור, אין לי כלום מלבד המוניטין שלי. לכן, לא היית צריך להדגיש היכן אני עובד, כתבתי בעצמי.
 
עוד קצת על האינטרסים שלי: השנים האחרונות בשוק התקשורת לא היטיבו עם האנליסטים המכסים אותו. מדוע? כי אנליסט המופקד על סקטור עשיר, עתיר בחברות ועניין, שפתאום כל כולו מתכווץ ל-3 חברות בלבד (בזק, סלקום ופרטנר הנסחרות בבורסה), חווה חוויה לא נעימה ומודאג מעתידו כאנליסט מומחה. היה לי הרבה יותר כיף ומעניין כאשר שוק התקשורת המקומי מנה כ-8 חברות נסחרות (כולל HOT, נטוויז'ן, סמייל, וואלה ותפוז) והתקווה שלי הייתה, שגם גולן טלקום תהפוך לבורסאית יום אחד ואפילו מיזם Unlimited יגיע לבורסה.

אני מקווה, שהעברתי את הנקודה שלי, שכאנליסט עדיף שתהיה רמת תחרות גבוהה, הרבה חברות מכל הגדלים והסוגים ולא מעט בעלי הון. אין לי על מה להתרפס בפניהם (תוכל לשאול חלק מהם על עצמאות דעותיי, גם כשהייתה מופנית כנגד החברה שלהם). בקיצור, הלוואי ועוד חברות תקשורת תגענה לבורסה, יהיה לי יותר עניין, יותר הזדמנויות לייצר עסקאות עבור לקוחותיי ויותר הגיגים לכתוב עליהם מאמרים.
 
עכשיו תגובה עניינית לכתוב במאמר שבעילום שם: אם התחרות בקווי/טלוויזיה מספקת כדבריך, מדוע עוסקים במדינה במיזם חדש ובשוק סיטונאי? בכלל איך אפשר להגיד, שיש תחרות מספקת, אם צרכן הבוחר באיכות המקודשת אינו יכול לקבל שירות טריפל פליי אמיתיים. למעשה, אין לו בחירה. ברור לך, שהצרכן היה מעדיף לשלם פחות על שירות מלא ואיכותי יותר מהמוצע היום, ואת הבחירה הזו אין לו כרגע. אם הוא רגיש למחיר, הוא לא יכול לבחור בשירות איכותי/סביר, כי אין תחרות מלאה. במצב של תחרות אמיתית, המחירים יירדו והתחרות תהיה גם על שירות איכותי, אחרת חברות כמו HOT פשוט תיעלמנה אם לא תשתפרנה.
 
לגבי התחרות בסלולר, זו פשוט בדיחה. היא החלה לא רע אך גם עם לא מעט ביקורת (כולל שלי והתוצאות נראות היום לעין). תחרות ראויה היא מבורכת. אולם, היא לא יכולה להיות הוגנת אם חברות, שהשקיעו כאן מיליארדי שקלים, לא יכולות להתחרות בשחקנים חדשים המקבלים פרסים על "השקעת חסר" בחסות המדינה. העידוד הנובע מכך הוא להשקיע כמה שפחות ולדרדר את השירות לרמת מינימום על מנת לשרוד. כאן חשוב לזכור, כי אנו מצפים מאותן חברות המנסות לשרוד ולייצר תחרות בקווי/טלוויזיה, אבל זה יהפוך לבלתי אפשרי.

אף שחקן בענף הזה, כולל , שבה אתה בכיר, אם יש כזאת, אינו מלכ"ר. כלומר, כל שחקן רוצה לראות תשואה סבירה על ההון המושקע ואת זה הוא יכול לעשות רק אם ישקיע וירוץ קדימה בתנאים ברורים והוגנים. כולנו נהנה מכך. אני סבור, שהרווחיות הצפויה לחברות הסלולר בשנת 2015 תהיה כל כך נמוכה, עד שחלק מהמפעילים עלולים לקרוס ואז נצפה במגמה של מיזוגים ורכישות ושוב נחזור למעט שחקנים פעילים בענף. טוב לצרכן? אולי בטווח הקצר בלבד.
 
מה שהצעתי, הוא בדיוק מה שאתה מבקש. קשה להאמין, שבמצב הנוכחי אתה רואה עתיד כלשהו לחברות קטנות וחדשניות. איך אפשר לבנות מודל עסקי בתנאי רגולציה סותרים, מבלבלים וללא חזון ועתיד? האם יש היום חברות קטנות וחדשניות המצליחות להרוויח כאן כסף? בדוק את מצבן של המפעילות הווירטואליות, שהתפתו להיכנס לשוק על סמך הבטחות משרד התקשורת, לפני שאתה עונה.
 
בהתייחס להתערבות הרגולטור וההלאמה, שאתה מדבר עליהן, הרי הצעתי את ההיפך. הצעתי לקבוע מראש תנאים ברורים ומסגרת רגולטורית תחרותית ידועה מראש לכולם, על מנת שגם חברות קטנות וחדשניות, אם יש להן מה להציע, תוכלנה לכלכל את עתידן בזהירות. הצעתי, שלאחר קביעת תנאים אלה, ימשוך הרגולטור את ידיו החוצה (דה-רגולציה בענף תחרותי יותר מכפי שהוא היום). אז הרגולטור יצטרך רק לפקח על תהליכים הוגנים ולא על מחירים, אסטרטגיות, תלונות הציבור, תוכן וכד'.
 
דוגמא טובה לכך יכולה להיות בדמות סוג של נטפליקס ישראלית. אבל דוגמא זו תתאפשר רק אם התנאים יהיו ברורים גם כאשר רק 4 חברות תשתית פעילות בשוק זה.
 
הבעיה של Unlimited היא לא רק ניהול כושל. ניהול גם מהסוג הטוב ביותר היה נדון לכישלון מראש לפי תנאי הרישיון של המיזם. בינתיים אתה ואני שופכים כסף מכיסינו על הניסיון הזה והמדינה מעבירה כסף מכיס אחד שלה לכיס אחר, שרק מעטים נהנים ממנו (חברת חשמל).
 
בחרת להתייחס רק לגזר שהצעתי מתוך האינטרס הצר שלך. הדגשתי במאמר את חשיבות המקלות, את הדרך להשתמש בהם ואת העלויות הנמוכות יותר של מנגנונים כאלה, לעומת הבזבוז המשווע, שאנו רואים כעת ורק מוביל לבעיות נוספות. תאמין לי, שכתבתי את מה שכתבתי לאחר התבוננות עמוקה ומעמיקה בשוקי המערב. היתרון שלי כאנליסט ישראלי הוא, שהמדינה שלי נמצאת בפיגור טכנולוגי ורגולטורי אחרי המערב, כך שהכישלון כאן לאור השטויות של המשרד, שאתה אפילו מציין, ידוע מראש.

את המאמר שכתבתי, כתבתי מתוך אכפתיות נטו. לא משלמים לי עליו והוא לא משיג כלום עבורי, מלבד מוניטין כאמור, וכמובן הניסיון לעזור לשנות כאן דברים. קיבלתי תגובות רציניות ולא בעילום שם. איך אני יודע שהמאמר מאוזן והוגן? חלק מהאינטרסנטים בענף שיבחו אותו, אבל כל אחד מהם הדגיש, שאני טועה בנקודה הכואבת לו. גם אתה יכולת לעשות כך במקום לתקוף.
 
מעולם לא סירבתי להיפגש עם אף דמות משוק התקשורת גם כאשר היו לי ויכוחים עם חלקן. נהפוך הוא, מכל ויכוח אני לומד כי הרי אמרתי, שאין לי מונופול על השכל. מהתגובה שלך אני לא למד כלום למעט העובדה, שבחרת מטעמיך להישאר בצל. שוב מודה למערכת ולך על שהכנסתם עניין לסוף השבוע שלי וכמובן, שגם במקרה זה לא אסרב לפגישה לצורך לימוד שלי וחשיבה מחדש.

אנליזה 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות


למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
6.6.24 - Israel Mobile Summit


24-25.6.24 - כנס הרצליה 2024 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים