מחדל אבטחת הסייבר הוא אדיר, לרוחב כל התעשייה

דף הבית >> חדשות אבטחה ועולם הסייבר >> מחדל אבטחת הסייבר הוא אדיר, לרוחב כל התעשייה
בלעדי: מחדל אבטחת הסייבר הוא אדיר, לרוחב כל התעשייה, בכל פינה. הפקרות בחסות המדינה וחברות התקשורת.
אבטחת סייבר
מאת: אבי וייס
16.03.13, 23:30
 
חשיפת ההפקרות בתחום האבטחה של מכשירי הסלולר ובתחום שמירת הפרטיות, ניפוץ אשליית האנונימיות ב- Tor וב- Torrent ובמכשירים הסלולריים הפרוצים לכל, שאיבת המידע האישי ע"י YNET ו-וואלה! והשאלה של האבטחה ברשתות ארגוניות וציבוריות ובעננים: רשמים מכנס Cyberday 2013.
 

הכנס המקצועי בישראל לתחום הסייבר ואבטחת המידע

בפקולטה למדעי המחשב בטכניון נערך ביום 13/03/13 הכנס השנתי לתחום הסייבר (Cyberday 2013) בהשתתפות מאות מרצים, מומחים וסטודנטים לתארים מתקדמים. את הכנס ארגנו פרופ' אלי ביהם וד"ר שרה ביתן, מהפקולטה להנדסת מחשבים בטכניון. תמצית ההרצאות באנגלית מצויה באתר הפקולטה.
 
בפרס העבודה המצטיינת מטעם הפקולטה למחשבים בטכניון זכתה עבודת מסטר, שהוכיחה שניתן לזהות ודי בקלות כל מי שמשתמש במנגנוני (I2P (Invisible Internet Project, מערכת המכונה גם: Anonymizing Network, שהיא הבסיס למערכות גלישה והחלפת קבצים אנונימיות דוגמתTor  ו- Torrent. ניתן לזהות, בכמה דקות, באופן חד-ערכי כל גולש. המערכות הללו הן בכלל לא אנונימיות, הן רק מספקות אשליה של אנונימיות.
 
פרופ' אלי ביהם, דיקן הפקולטה להנדסת מחשבים בטכניון: "אני גאה ששפי גולדווסר ממכון וייצמן זכתה (ביחד עם פרופ' סילביו מיקלי מהמכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס), בפרס טיורינג, שהוא 'פרס נובל' של עולם המחשבים והאינטרנט, על הישגיה פורצי הדרך בתחום תורת ההצפנה. זה הישג יפה לה ולישראל.
 
עולם הסייבר שינה את עולם האבטחה. כל התורות הקודמות חוסלו. אני מציג לשם דוגמה מקום עבודה גדול בברזיל, שם החלו להשתמש בטביעת אצבעות, כדי לזהות את העובדים בשערי המפעל. הם החלו להשתמש באצבעות מסיליקון, שמזייפות טביעות אצבע, כך שאנשים מזדהים כמה פעמים, גם בשם אחרים שלא הגיעו לעבודה. זיוף טביעת אצבע הפך בברזיל למלאכה קלה ביותר. לכן, כל הפרויקט הביומטרי של מדינת ישראל, הוא בדיחה אחת גדולה. צריך להפסיק לחשוב במונחים הללו של זיהוי ביומטרי. הם עברו מן העולם, מזמן. הממשלה והכנסת חיים באשליות בתחום הזה".
 
ד"ר שרה ביתן, הפקולטה להנדסת מחשבים בטכניון: "היום, כולם מדברים על אבטחה בענן. זה המוח של כמעט כל המערכות המודרניות. גם מדברים על הגנה של הביג-דאטה, שגם הוא נמצא בענן. אבל, מעטים מבינים מה יש לעשות. אנו מחפשים מערכות חדשניות. יש בישראל שפע של סטארט-אפים הטוענים, שפתרו את הבעיות של אבטחה בענן. יש לפחות 50 חברות כאלו. אבל אלו פתרונות בוסר.
 
הדרך הנכונה לאבטח בענן היא בחומרה בטוחה ותוכנה בטוחה. זה עדיין אין בנמצא. עובדים על זה, ולא בחברות הסטארט-אפ הללו. אין עדיין פתרון אחד אמין. אסור להשלות איש בנקודה הזו".
 
ד"ר ערן טרומר, אוניברסיטת ת"א: "האתגר הגדול ביותר בעידן המודרני הוא אבטחת התקשורת הניידת, בעיקר סמארטפונים וטאבלטים. אולם, זה לא רק המכשירים. יש בתוכם וסביבם אין ספור של סנסורים, מצלמות מיקרופונים, GPS, מסכי מגע, חיישנים ועוד. כל מכשיר כזה הוא מערכת מלאה של מוצרים מגוונים. כל המוצרים הללו מספקים, כל הזמן, מידע על המחזיק במכשיר, כולל מיהו, היכן הוא, מה הוא עושה ועשה. גם כשמכבים את רכיב ה- GPS במכשיר, הוא ממשיך לדווח, כי שאר הסנסורים והחיישנים שיש במכשיר - לא ניתן לכבות אותם בקלות או בכלל.
 
המידע הנצבר במכשיר הנייד הוא עצום. לא רק מידע על פרטי הקשר, אלא מידע על כרטיסי אשראי, הרגלי קנייה, הרגלי תנועה, לוחות זמנים, חשבונות בנק, אתרים מועדפים, דוא"ל, מה מחפשים, לאן הולכים, היכן מבלים, מה מצלמים ועוד. הבעיה קיימת לא רק במכשיר שנגנב או נאבד. ממש לא. אפשר לקבל מידע מהמכשיר במגוון דרכים, כולל ב- WiFi, NFC, בלוטוס' ורשת הסלולר.
 
ה- SMS הוא הדבר הכי לא מוגן במכשיר. אין בו בכלל הגנות. אפשר להכניס דרכו כל דבר למכשיר. לשתול סוסים טרויאניים ולגנוב מידע או להשתלט על המכשיר באופן סמוי מרחוק. כל הפניות שלי לחברות הסלולר לסגור את הפרצות ב- SMS לא נענו. הם מעדיפים לספור את הכסף שמגיע משירותי SMS ולא להגן על הלקוחות.
 
בנוסף, אפשר בקלות להתחזות למגדל סלולרי, באמצעות ציוד שניתן לרכוש באינטרנט ולחטוף את השיחות בטווח הקליטה של המגדל המזויף. ניתן להאזין לכל השיחות בכל מקום. כל ההגנות שיש - לא שוות התייחסות. הן נפרצו מזמן ולא תיקנו את הפרצות הללו.
 
החידוש: ניתן לחדור בקלות למכשיר הסלולר דרך חיבורי ה- USB, שמשמשים גם לטעינת המכשיר. עושים זאת במולים, שדות תעופה ובכל מקום שמציבים בו שקעים להטענת מכשירי סלולר. אין שום הגנה על המכשיר בחיבור הטעינה ב- USB. חודרים בקלות למכשיר דרך החיבור הזה. אין צורך בכלל בפריצה. זו 'דרך פנויה' לגמרי לחדירה בלי שום הגנה, אפילו לא מינימלית. חברות הסלולר והיצרנים יודיעם מזה וכנראה לא אכפת להם בכלל להגן על המשתמשים.
 
בנוסף, כל מכשיר סלולר מחובר כיום לפחות לענן אחד. החל מהעננים של אפל וגוגל וכלה באין סוף עננים פרטיים וציבוריים. זה מקום בטוח לאסוף בו מידע על המשתמשים. קל לפרוץ עננים. אפילו השרתים המאובטחים של הבלקברי חשופים לממשלות. זאת, כי בלקברי נכנעה לרגולציה ומסרה את מפתחות ההצפנה לכל ממשלה, במדינות בהן היא פועלת.
 
בניגוד למיקרוסופט, שמדווחת למשתמשי מערכת ההפעלה שלה מה היא מעדכנת במחשב, במערכות ההפעלה הסלולריות אין כל אינדיקציה על עדכונים. אפל וגוגל מעדכנות את המערכות מרחוק, בלי ליידע בכלל את המשתמשים. גם חברות הסלולר נוהגות כך. המכשיר הסלולרי הוא טריטוריית הפקר בעיני כולם. כל אחד יכול להיכנס למכשיר הנייד, כל הזמן.
 
הפתרונות הקיימים היום להגנה בנויים על עיקרון ה- Sand Boxing והאימות, לרבות בחנויות האפליקציות. אלו תרופות שווא. זו בכלל לא הגנה. הפורצים צוחקים על מי שמשתמש בזה. ההגנות באפל לא טובות יותר מאחרים. זו רק אשליה שבאפל זה יותר מאובטח.
 
אצלנו יש תופעות חמורות מקומיות. למשל: למה YNET וואלה! בסלולר דורשות בעת התקנת היישום שלהן אישור להשתמש ולספק מידע ל- YNET ולוואלה! על המיקום של בעל המכשיר? בלי אישור ההרשאה הזו ע"י המשתמש, התוכנה לא תעבוד. אנשים מאשרים אוטומטית את כל ההרשאות שמבקשים מהם. למה הם אוספים מידע כזה על המשתמשים? למה אי אפשר לקרא חדשות באינטרנט הנייד בלי שייאספו עלינו מידע על מקום המצאנו? [הערת אגב של העורך: מה הם כנראה עושים עם המידע הזה, קיבלתי בכנס "אי-סייבר", כפי שחשפתי, אך לא מכבר].
 
חברות המפתחות את מערכות ההפעלה לסלולר מודעות לבעיות הללו. לכן, הן מציעות הצפנה למשתמשים. אולם, מעטים יודעים למשל איך להפעיל את ההצפנה באנדרואיד. אני מזמין את המתעניינים בתחומים בהם אני עוסק, להצטרף לפורום האבטחה המנוהל על ידי".
 
מגמות חדשות בעולם הסייבר
 
ד"ר גדעון גרזון, אינטל ישראל: "בסקר בקרב 800 אנשי IT, עלו החששות מפני בעיות האבטחה בעננים, הפרטיים והציבוריים. גם בענן פרטי יש חוסר בהירות היכן המידע מצוי, מה הגנות עליו, מי שולט בו. הווירטואליזציה והענן הרסו את כל סביבות האבטחה המוכרות.
 
יש היום מגמה לתקוף את ה- Bios במחשב, עוד לפני שמערכת ההפעלה עולה, כדי לשנות את הקונפיגורציות של המערכות. כך שהמשתמשים לא ירגישו בשינויים שנעשו במיפוי הזיכרון. אחד הפתרונות שיש הוא טכנולוגיה חדשה של אינטל בשם TXT. היא מספקת יכולת להאמין בחומרה, שהיא מקונפגת נכון והאפליקציות נמצאות במקום הנכון בזיכרון. TXT משמעו: Trusted eXecution Technology, והיא כעת בתהליכי שיתוף קהיליית המפתחים להרחיב את הפתרון הזה".    
 
ירון שפר, Porticor: "כ- 80% מכלל שוק העננים הציבוריים בעולם מצוי בידיים של אמזון, בענן המבוזר ב- 8 מרכזי ענק בעולם. המרכז הקרוב ביותר אלינו נמצא באירלנד. אולם, למשתמש הקצה אין צל של מושג היכן המידע שלו מצוי. בנוסף, לאמזון יש אין סוף של שירותים נלווים ולכן היא כה פופולרית, וזה מגביר את התסבוכת של ההגנה. אולם, לאמזון יש מערכות הגנה מתקדמות, שאין לזלזל בהן.
 
רוב העננים הפרטיים הם של VMware. גם היא מונופול לא מוכרז, כמו אמזון. למרות שמדובר בפתרונות פרטיים, הם פחות מאובטחים מהפתרון של אמזון. שלא תהיה לאיש אשליה. לעומת זאת, הניראות היכן המידע, טובה יותר במערכות של VMware. אפשר לראות היכן המידע יושב באופן פיזי ולשנע אותו ממקום למקום. ההתקפות על עננים מכל הסוגים קיימות וגורמות לנזקים, שלא תמיד נראים ולא תמיד מדווחים.
 
הפתרון הבסיסי של פורטיקור הוא Virtual Appliance, שנמצא בין היישום לבין ה- Storage. למרות זאת, אני מסכים, שאנו עדיין במרחק של שנים עד שהעננים יהיו מאבטחים כראוי".
 
מולי בן-יהודה, דוקטורנט בטכניון: "מערכות ההפעלה החדשות רצות על מערכות וירטואליות וחלקן בכלל בענן. מודל הווירטואליזציה קיים כבר כ- 40 שנה. הוא הומצא ע"י פופיק וגולדברג. זה אותו מנגנון שקיים עד היום. כבר ב- 2006 הציגו Hypervisor level Rootkit בשם Bluepill. זה נטען בקלות בכל מערכת הפעלה ונראה בדיוק כמו Hypervisor.
 
יש ויכוח באקדמיה אם ניתן לזהות Rootkit מסוג Bluepill בכך שהוא מתחזה ל- Hypervisor. זו עדיין שאלה פתוחה. די בטוח שארגונים ומפעילי מערכות ההפעלה עם וירטואליזציה לא יודעים ולא יכולים לזהות Bluepill.
 
יש כמה פתרונות שנקראים ELI, שטרם מיושמים בתעשיית הווירטואליזציה והענן. התעשייה הזו לא יודעת לסגור פרצות אבטחה, שקיימות מ- 2006".
 
עופרה בכור, Green Hills Software: "אנו מציגים מערכת הפעלה מאובטחת לחלוטין בשם Integrity. זה מיועד בעיקר לסביבות פיתוח ולעולם הסלולר. המערכת הזו מופעלת כבר בתעשיות קריטיות רבות דוגמת התעופה, החלל, הרובוטיקה, הצבא, הרפואה והסלולר. בין היתר, הגרסה החדשה מאפשר ליצור שתי ישויות באנדרואיד. סמסונג כבר החלה להפיץ את האופציה הזו לארגונים".
 
גיא מזרחי, Cyberia: "אנשי אבטחת מידע מגינים על העסקים והארגונים מפני התקפות, שהיו נכונות לפני עשור ויותר. אין להם מושג מה זה אבטחה וסייבר. הם בכלל לא מבינים את מושגי האבטחה של היום, של עולם הסייבר. מדובר במחדל אדיר לרוחב כל התעשייה".
 סייבר
 


המלצה לגולשים באתר TelecomNews:
חומר חדשותי נוסף לדף הבית נמצא בתפריטים המשניים. אתר חדשות זה בנוי כמו עיתון, בו כתבות רבות נמצאות בדפיו הפנימיים. באתר יש כבר כאלף (!) פריטי מידע וכתבות. בדף הבית מצויות, כמו בכל עיתון, רק הכתבות הראשיות. לכן, מומלץ להקליק על התפריטים בסרגל העליון ולמצוא את תחומי העניין. שפע מידע בלעדי ומעניין מצוי בתפריטי המשנה. 
  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

הכי ניצפים 
חג שמח!!!!

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

חשיפה: כיצד עמית סגל הטעה את הציבור וסייע לתפירת תיק 4000 כנגד נתניהו - כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

עדכונים שוטפים שצריך לדעת ממשפט "תיקי האלפים" עם כתב האישום השקרי - כאן

עדכונים וחשיפות מבית המשפט המחוזי בירושלים על תיק 4000 התפור והמופרך - כאן

ביהמ"ש המחוזי בירושלים: עדכונים מרתקים ממשפט תיק 4000 המצוץ מהאצבע - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

החקירה הנגדית של חפץ: עדכונים מביהמ"ש המחוזי בי-ם לגבי תיק 4000 התפור - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

משפט תיק 4000: הסברים של אבי וייס ע"י סרטוני יוטיוב/מצגות ינואר 2022 - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים