Israel Mobile Summit 2013 – סיכום

דף הבית >> חדשות סטארטאפים >> Israel Mobile Summit 2013 – סיכום
Israel Mobile Summit 2013 – סיכום
מאת: גיא חורש, 12.6.13 20:00גיא חורש
 
תעשיית אומת הסטארטאפים במסר חד משמעי למפתחי המובייל: אנחנו רוצים אתכם, תביאו רעיון וצוות טוב ואנחנו נדאג לכל השאר.
 
באירוע מושקע ביס פלאנט, עתיר נציגי תעשיית הסטארטאפים, שאורגן על ידי Mobile monday tel aviv, הציגו אתמול יזמים את מרכולתם למגוון רחב של נציגים מחברות הון סיכון, משקיעים פרטיים, נציגי חברות מובילות כגון גוגל, מייקרוסופט, אמדוקס, קוואלקום, יאהו, נוקיה, דויטשה טלקום, סינגטל ועוד. ו ... לא, לא פגשתי אף אחד מ-Waze היום. כנראה החברה' הרשו לעצמם לקחת קצת חופש ... מגיע להם.
 
מבחינת מבנה, הלובי של האירוע הכיל ביתנים בהם הציגו הפיינליסטים את המיזמים שלהם והאירוע עצמו נתן מענה רחב למגוון נושאים, שהתחלקו ל-3 מסלולים: Innovation , Monetization ו- Dev & UX. נכחתי במסלול ה-Innovation, שהעביר מסר חד משמעי למפתחי המובייל: התעשייה העולמית לא רק מכירה בישראל כאומת הסטארטאפים אלא מושיטה יד (ואפילו שתיים) לכל יזם, שיש לו רעיון חזק, שעונה על צורך אמיתי, כזה שמישהו ישלם עליו כסף.
  
נשאלת השאלה: מה הסיבה, שכל ה"שחקנים הגדולים" משקיעים הרבה תשומת לב ומשאבים במדינת ישראל באמצעות קרנות ונציגויות, פתיחת תכניות האצה ואינקובטורים ונציגים המסתובבים באירועים ועושים Scouting? התשובה היא: "יתרון יחסי" – כולם רוצים וחייבים להוביל במלחמת ה- Innovation.

אז מה יש לוונדורים הגדולים לומר על תעשיית המובייל בהקשר של אומת הסטארטאפים?
 
קוואלקום, למשל, מבקשת להציע לעולם טכנולוגיות ופתרונות עבור המשתמשים, אבל כאלו, שאנשים "מחפשים לפני שהם יודעים שהם מחפשים". "המשתמש הממוצע מסתכל מאה וחמישים פעם ביום בטלפון שלו ושליש ישנים עם הנייד ליד המיטה" הסבירה קיארן קושינג, מנהלת פיתוח עסקי בקוואלקום העולמית, שהגיעה לישראל להציג באירוע. קושינג הוסיפה, ש"קוואלקום צופה, שב-2016 יהיו כ-3 מיליארד סמארטפונים. לכן, קוואלקום פונה לקהילת מפתחי המובייל ומאפשרת להם לקחת את הרעיון שלהם ובאמצעות כלים של קוואלקום לפתח טכנולוגיה מצוינת". קיארן קושינג התייחסה גם לשווקים מתפתחים וניצלה את האירוע על מנת להזמין מפתחי מובייל עם אפליקציות לשווקים מתפתחים להיות בקשר עם קוואלקום, כי משם יגיע הגידול בשנים הקרובות.
 
קיארן קושינג ציינה, ש"המובייל הביא לטרנספורמציה בעולם הבריאות והרפואה ו-45% מאחוז התמותה פחת (על פי משרד הבריאות הבריטי). זאת, באמצעות שימוש בטכנולוגיות ניידות ומרוחקות -  Mobile Health. בתחום החינוך הביא המובייל אפשרויות לימוד לתלמידים חסרי יכולת להגיע פיזית למרכזי לימוד. כיום זמינים חיישנים וטכנולוגיות מבוססות מיקום הלומדות את דפוסי ההתנהגות של המשתמשים ומפעילות אפליקציות הלומדות את המשתמש ויודעות מתי הוא ישן, מתי הוא נוסע לעבודה, מתי הוא נמצא בבית ומתאימות לו פעולות רלבנטיות. הטרנד הנכון הוא לשלב, למשל, בין צפייה בטלוויזיה בתכניות ספורט לבין העדפות אישיות והשתתפות במשחק ...".
 
יאהו מנסה למצב עצמה מול המתחרה גוגל ולדברי ברונו פרננדו רואיז, סמנכ"ל פרסונליזציה ושיווק: " אנחנו ביאהו לוקחים תוכן, עושים לו פרסונליזציה ויוצרים את השילוב המושלם בין תוכן למודעות. על פי יאהו, לא הדמוגרפיה כי אם ההתנהגות, היא הרכיב החשוב ביצירת קמפיינים פרסומיים אפקטיביים, תוך כדי שימוש בתמונות יותר מאשר בטקסט (רמז לרשת ה-search של גוגל). רואיז נתן דוגמא לפרסומת אפקטיבית, למשל, לחנות רהיטים אונליין, פרסומת המאפשרת לחיצה על פריטים שונים בתמונה במובייל. לחיצה זו תפתח תמונה חדשה עם כל הנתונים אודות הפריט, מעין "קריאה ויזואלית לפעולה".
 
מצגות נוספות של נציגי גוגל, נוקיה ובלאקברי הוסיפו לאחידות המסר: "אם אתה מפתח מובייל מוכשר אנחנו מאד רוצים לשמוע ממך". הוונדורים בעצם מעוניינים לתת למפתחים את התשתית להצליח באמצעות אספקת פלטפורמות, שמאפשרות למפתחים לפתח את המיזם שלהם. זה מכנה משותף של כל הוונדורים המציעים תכניות מימון, מנטורינג וטכנולוגיות בחינם, והכול על מנת שמפתחים יפתחו את הדבר הגדול הבא בסביבת הפיתוח שלהם.
 
יאניק דבופט מנוקיה טען, ש"חל שינוי מבני. מיזמים עם אופי עסקי מצרפים אליהם טכנולוג ולהיפך, מפתח המובייל חדל להיות 'הגורו הטכנולוגי' והופך להיות יזם של ממש". דבופט הוסיף: "יותר מכל זקוקים המפתחים לקבל גישה לקהל עבור האפליקציה, שהם מפתחים, ולקבל נתונים אנליטיים אודות הביצועים של האפליקציה, הורדות וסטטיסטיקות. לכן, בעלי החנויות אונליין כגון אפל, נוקיה ועוד, שמחליטים אלו אפליקציות תעלינה, הם השותפים החשובים ביותר. המשתמש מתעניין ביישומים איכותיים רלבנטיים ובעלי ממשק משתמש מצוין, ונוקיה מעוניינת לחבר בין מפתחים ובין איכות ותאפשר את הגישה ל-Marketplace".
 
בהקשר זה חשוב לציין, כי מיקרוסופט ונוקיה משתפות פעולה ומעניקות מימון לפרויקטים, ולאחרונה מימנו שמונה פרויקטים בישראל כגון www.jointhemossad.com, פרויקט שעבר מנטורינג וליווי במאיץ שלהם. מבחינת נוקיה המומנטום הוא עכשיו ובישראל. 
 
בפאנל נוסף נכחו נציגים של חברות כגון דויטשה טלקום, סינגטל וקוואלקום, שנשאלו: מדוע המיקוד לפיתוח הוא בישראל? תשובתם: בגלל יכולות הפיתוח, מוסר העבודה, החשיבה היצירתית הישראלית והאקוסיסטם הייחודי המאפשר קיום כה פורה של קהילת הסטארטאפים. השירות בצבא הישראלי (עם רמז עבה ליוצאי 8200 וממר"ם) והמציאות הישראלית תורמים לפיתוח יצירתי וייחודי של מיזמים. בנוסף, האנרגטיות והרצון של הישראלים, הפתיחות לפעול בסביבה רב תרבותית והיכולת לבנות אלגוריתמים הצופים התנהגות עתידית, מצדיקים תשומת לב ייחודית לישראל בהקשר הזה.
 
על משקיעים, הון סיכון וטיפים ליזמים
בהמשך האירוע התקיים פאנל בנושא השקעות בהנחיית יזהר שי מנכ"ל כנען פרטנרס ובו השתתפו משקיעים ואנשי הון סיכון כגון ז'אק בנקוסקי מ-US Venture Partners, עדן שוחט, וג'ף רובינסון.
 
יזהר שי ביקש מהנוכחים לתת כמה טיפים למפתחי מובייל המחליטים להיות יזמים ולהקים סטארט אפ: במה עליהם להתמקד ב-12 החודשים הראשונים? המשקיעים נעתרו והנה עיקרי הדברים:
 
עדן שוחט: "אני מחפש את האנשים שיכולים להרים באמת את הרעיון שמביא פתרון לצורך קיים. יזמים רבים פונים ישירות למשקיעים וקרנות מחו"ל וזאת טעות. קיימים הרבה קרנות הון סיכון קטנות, אנג'לים ואנשי מקצוע בתחום ההשקעות, שמחוברים עם קרנות ומשקיעים מחו"ל ומקיימים עמם יחסי עבודה הדוקים. להגיע דרכם זה הדבר הנכון לחברות סיד ופרה סיד. אין טעם ללכת ישירות אלא עדיף לעבוד מול מקצוענים, שיובילו למקומות הנכונים".
  
ג'ף רובינסון: "אני מציע לבנות מה שאנשים צריכים ומוכנים לשלם עבורו. אם הצלחתם לבנות מיזם כזה אז תסדרו את הניירת שלכם, תכניות עסקיות, מצגות משקיעים, תקצירי מנהלים ומסמכים. תצליחו אם תייצרו תוכן וטכנולוגיה, שאנשים ישתמשו וישלמו לכם עבורם כי זה עונה על צורך אמיתי".
 
ז'אק בנקוסקי: "צריך לבנות את המסר נכון לפני שפונים לקרן הון סיכון. קל למצוא את המשקיע. אולם, על מנת שיצא מזה משהו, יש בדיוק 30 שניות בהן המשקיע קורא את המייל ואם המייל לא עניין אותו מספיק אזי לא תהיה תגובה. העיקר זה איכות ולא כמות וכדאי להשקיע יותר זמן לפני שמקימים חברה, כדי שתהיינה פחות חברות אבל יותר איכותיות. גם זמן הוא משאב יקר וחשוב. לכן, לפני שמשקיעים זמן וכסף יש לערוך מחקר מעמיק ולדבר עם אנשים, ורק אם הרעיון באמת מדהים 'ללכת על זה'. תמיד יש להיות מוכנים לשנות את המודל, אם קיים צורך".
 
יזהר שי מנחה הפאנל סיים בעצה מטעמו: "עליכם להכין טוב את שיעורי הבית. לימדו היטב ותכננו בקפידה את העסק אותו החלטתם לבנות. ואז, 'לכו על זה' בכל הכוח, האמינו בעצמכם ואל תרימו ידיים. אף פעם אל תיכנעו. ההצלחה מחכה אי שם בסוף הדרך, למי שיתמידו וינווטו את עצמם בתבונה ובעקשנות עד לקו הגמר".
 
לסיכום
כנס "פסגת המובייל הישראלי 2013" היה מוצלח, וזה המקום לשבח את תרומתו של אופיר לייטנר מ-Mobile monday tel aviv. המדובר במכונה יעילה לסטארטאפים. אם יש לכם רעיון וצוות מנצח והחומרים שלכם בנויים כמו שצריך, ניתנת לכם הזדמנות של ממש לעשות את זה ובגדול.
 
גיא חורש
מנכ"ל טארגט ייעוץ וליווי עסקי
כנס מובייל 2013 
 
Bookmark and Share


 

לוח מודעות
חג חרות שמח ובריא, לכל הקוראים והקוראות באשר הם!!!!

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

18-20/5/21 - EcoMotion 2021

7-11/6/21 - SelectUSA Investment Summit 

הכי ניצפים 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת ההונאה הגדולה שהובילה לכך שמוצרי התקשורת יקרים יותר בישראל - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: חשיפת "דבר ראשון" בעניין היועמ"ש - היבטים חמורים חדשים - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי המאת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

חשיפה: סלקום אספה ומכרה במשך שנים את כל נתוני לקוחותיה לרבות מיקומם - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

שר התקשורת חתם על הטבה רגולטורית של מאות מיליוני ש"ח ל-3 טייקונים! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן


 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים