המהפכה הבאה בעולם הסלולר: החלפת מפעילי סלולר בלי החלפת סים?

דף הבית >> חדשות סטארטאפים >> המהפכה הבאה בעולם הסלולר: החלפת מפעילי סלולר בלי החלפת סים?
המהפכה הבאה בעולם הסלולר: החלפת מפעילי סלולר בלי החלפת סים?
מאת: אבי וייס, 18.8.13, 20:30יוסי דגן
 
בלעדי: הסוף למחירי הנדידה (Roaming) היקרים והבלתי נשלטים. כך מבטיחה לנו חברת ההזנק Cell-Buddy מתל-אביב. העברת חופש הבחירה לידי הלקוחות, זה הסוד של הפיתוח המהפכני. החלפת מפעיל סלולר בלי להחליף סים.
 
"שוק הנדידה העולמי הוא שוק של כ- 50 מיליארד דולרים לשנה", מדגיש אופיר פז, יו"ר Cell-Buddy. "אולם, זה לא שוק חופשי. זה שוק המתחלק שווה בשווה בין הספקים לפי ההסכמים ביניהם. כל השוק הזה תלוי בהסכמים הנעשים בלי לשאול את רצון הלקוחות ובלי שהם יודעים מה יש בהסכמים. אין ללקוחות כיום שום דרך לדעת ב- Real Time כמה הם מוציאים בנדידה, כאשר הם עם מכשיר הסלולר מחוץ לארץ המוצא שלהם. הם גם לא יכולים לעבור ספק, כאשר רמת השירות של ספק מסוים לא נראית להם. הם חייבים לרכוש סים ולהחליף את הסים במכשיר. ככה לכדו אותם ספקי הסלולר עם המכשיר".
 
קיימתי ראיון בלעדי עם אופיר פז היו"ר ועם יוסי דגן המנכ"ל (בתמונה), כדי לשמוע על התפנית בפיתוח הפתרון לנדידה שקופה בחו"ל בבחירת הנודד עצמו. את Cell-Buddy חשפנו בעבר, כשהפתרון התבסס על שרוול (Sleeve) עם מודם בתוכו, שהתלבש על הסמארטפון. בגלל ריבוי הגדלים של הסמארטפונים והתחלופה המהירה של דגמים, הגיעו ב- Cell-Buddy למסקנה, שהרעיון של "שרוול" אינו ריאלי ויש לחתור לפתרון אחר, קל ומהיר יותר ליישום, למשתמשי הקצה הנודדים עם מכשיר הסלולר שלהם בעולם.
 
שאלה: מה התחדש ב- Cell-Buddy?
אופיר פז: "לאחר שני אקזיטים הגעתי למסקנה, לאור הרקע שלי כמהנדס אלקטרוניקה, שיש בעיה בשוק הנדידה הדורשת פתרון. החברות הקיימות בשוק מפרסמות את עצמן או על פי המחיר או על פי רמת מהירות הגלישה. אולם, די מהר הבנתי, שהמחיר זה לא הפרמטר הכי חשוב בשוק הזה. מה שחשוב ללקוח זה השירות: איכות השירות של הקשר הסלולרי. הלקוח לא מוכן לסבול ניתוקים, חשבונות לא מובנים וחוסר גמישות בחבילות. למעשה, הלקוח הממוצע כלל לא מבין את החבילות, שהוא רוכש או משתמש בהן בצאתו לחו"ל.
 
הבעיה הכי רצינית של הלקוח: הוא לא יכול לעבור בין מפעילים בחו"ל. הספק מהארץ קובע לו עם מי הוא יכול להתחבר. או שהוא קנה סים של חברה מסוימת ונתקע אתה, גם אם אין לה כיסוי טוב במקום בו הוא נמצא.
 
תעשיית הסלולר זו תעשייה של טריליון וחצי דולרים לשנה. דהיינו: כחצי דולר ליום לאדם לכל אחד מ- 7 מיליון בני האדם על כדור הארץ. למרות שזו תעשייה אדירה, ללקוח הקצה אין שום 'חופש בחירה'. הוא שבוי של ספק הסלולר שלו, במיוחד כאשר הוא יוצא לחו"ל. זה שונה בטכנולוגיות אחרות, למשל ב- WiFi, שאתה יכול לבחור ולשנות על הסמארטפון שלך ולקבוע לאיזה ספק WiFi  תתחבר. אין כזה דבר ברשתות הסלולר. בכל תעשייה אחרת בכל תחום יש ללקוח חופש בחירה. כאן – אין.
 
כשאתה בחו"ל, אתה נעול גם על הספק וגם על המחיר הגבוה, לרוב עם איכות רשת נמוכה. הסיבה לכך די ברורה: הייתה עסקה בין הספק בארץ לבין הספק בחו"ל. זה לוכד אותך בתוך ההסכם הזה, למרות שאתה לא יודע מאומה עליו. כך, אתה נעול בין שני ספקים ומשלם עד פי 20 מהתעריף הרגיל".
 
שאלה: למה החלופות הרבות, שישנן בעולם הנדידה הסלולרית, לא מספקות את הנודד המצוי?
תשובה: "כי כל החלופות אינן מאפשרות חופש בחירה. אתה תקוע, איך שלא תעשה מניפולציות, עם ספק אחד. הסים, זה שיש לך במכשיר, מגביל אותך לספק אחד מסוים. גם אם יש כמה ספקים במדינה מסוימת, אלו ספקים שעשו הסכם עם ספק הבית שלך. רק איתם ודרכם אתה יכול להתקשר.
 
אני מאמין בחופש הבחירה. זה העתיד של עולם הסלולר".
 
שאלה: איך מספקים את חופש הבחירה?
תשובה: "החזון שלי הוא ליצור מעין שוק, שבו כל אחד יראה על המסך שלו את כל הספקים הקיימים במקום בו הוא נמצא, את איכות הרשת שלהם, את הדירוג שלהם, את מחירי החבילות שלהם. זה לא רק ספקי סלולר רגילים ו- MVNO, אלא גם Resellers וספקי WiFi המאפשרים שירותי טלפוניה ניידים.
 
כדי לאפשר את יצירת המסך הזה, בנינו אפליקציה לסמארטפון, שבו ברגע שהאדם נוחת \ נכנס \ מגיע לארץ היעד ופותח את המכשיר, המכשיר שלו שואל אותו דבר ראשון: 'לכמה זמן אתה כאן'. זה קובע את סוגי החבילות שיוצעו לו. מיד עולה לו מסך עם רשימת כל הספקים, שמהם הוא יכול לבחור את החבילה המתאימה לו, עם תמהיל הדקות, מסרונים וגלישה לפי הצרכים שלו. במסך הוא גם רואה את האיכות של הרשת.
 
לאיכות הרשת יש משמעות גדולה באזורים שונים בכל מדינה. לא לכל הספקים יש כיסוי טוב בכל מקום. זה לא כמו בארץ, שיש חובה לכיסוי ארצי מלא לכל ספק וגם בארץ יש איכות רשת שונה לספקים השונים באזורים שונים.
 
אתה כמשתמש, יכול כל יום להחליף את החבילות שלך, לפי המיקום שאתה נמצא ואיכות הרשת של הספק שבחרת. ההחלטה היא שלך.
 
אין כיום אפליקציה כזו בשוק. למה? כי מפעילי הסלולר לא איפשרו את זה. הם רוצים שתחליף סים בכל החלפת ספק. אי אפשר לייצר אפליקציה של בחירה בין ספקים, כשאתה צריך להחליף סים לכל ספק, ולרכוש בנפרד כל סים מול כל ספק".  
 
שאלה: איך הפתרון שלכם עוקף את בעיית החלפת הספקים הסלולריים בלי החלפת סימים?
תשובה: "הפתרון שלנו לא דורש הסכמה של המפעילים לאפשרות שהלקוח יחליף ספק. אנו בנינו 'שרת סימים' בענן בשם ID-SIM, שיש בו סימים, שרכשנו מה- Resellers לכל מפעיל בעולם. הלקוח מקבל את הזהות של הסים של הספק, שהוא בחר, דרך הענן והרת הסלולרית בהליך מהיר ושקוף, ברגע בחירת המפעיל. הוא לא צריך להחליף סים. המערכת עושה זאת עבורו.
 
אנו נצא עם הפתרון בשני שלבים. בשלב הראשון הלקוח שלנו יקבל סים שלנו ומעין מחזיק מפתחות קטן, שיחזיק בכיס ושיהיה מחובר בבלוטוס' אל הסמארטפון. הלקוח יטעין את האפליקציה שלנו על המכשיר שלו. לא ניתן להפעיל את האפליקציה בלי הסים שלנו ולהיפך. כך שיש כאן קשר חד ערכי ביניהם.
 
בשלב השני, לא יהיה צורך במחזיק מפתחות הקטן בכיס, אלא רק החלפה לסים שלנו, והמשתמש יקבל את הגישה להחלפת ספקים מפורטל הספקים שיש באפליקציה".
 
שאלה: למה שספקי הסלולר יסכימו לשיטה הזו?
תשובה: "לטווח הארוך הם יראו, שיש כאן גם הזדמנות עבורם. שמענו זאת מיותר מספק סלולר גדול אחד בקנה מידה עולמי.
 
ברור, שהספקים קטנים ישמחו לראות את הפתרון הזה, שנותן להם הזדמנות שווה להתחרות בספקים הגדולים מול כל לקוח.
 
המפעילים הגדולים יכולים להשפיע על מסך הבחירה, כי אנו נפעל בדיוק כמו שגוגל עושה במנוע החיפוש שלה, שמי שמשלם לה יותר הוא למעלה ברשימה".
 
שאלה: איך זה עובד?
תשובה: "כל ספק תקשורת מקבל את ההזדמנות להופיע בפורטל הספקים ולפרסם את עצמו, או להציע הצעות טובות יותר מאחרים. מי שיהיה ראשון ברשימה הוא זה שישלם לנו יותר מאחרים. יחד עם זאת, הלקוח יכול לבחור כל אחד מהרשימה, גם ממי שלא שילם לנו על מיקום ברשימה. בכל מקרה הבחירה תהיה בידי הלקוח.
 מסך בחירה של ספקים על הסמארטפון
זה מאפשר ללקוח לתכנן תוכניות לגבי השימוש במכשיר הסלולר שלו. כי יש ספקים שונים במקומות שונים בהם הוא נמצא. לעיתים הספקים מתחלפים בין עיר לעיר ואפילו באותה עיר, בגלל חבילות שונות של שירות ורמות שונות של שירות מהרשת הסלולרית. דוגמה למסך בחירה בצרפת לנודד שישהה בצרפת שבוע - בתמונה משמאל. 
 
בנוסף, אנו יכולים להציע למשתמשים חבילות תפורות לפי צרכים מיוחדים. למשל: 'חבילה ירוקה', שתספק מינימום של קרינה סלולרית ומקסימום חיי סוללה. השיטה: הלקוח תמיד יהיה מחובר לאנטנת הסלולר של הספק החזק ביותר הנמצא באזור בו הוא מצוי, כך שמכשיר הסלולר שלו לא יזדקק לעוצמת שידור גדולה, ועל ידי כך הסוללה תחזיק יותר זמן.
 
הוצאנו גרסה ראשונה לאנדרואיד, גרסה לאייפון תצא בקרוב. נספק למשתמשים חופש אמיתי בבחירת הספק הסלולר שלו בכל מקום בו הוא נמצא.
 
כדי להשיג את זה, פיתחנו סים מאפס. זה מה שמאפשר לנו לספק סים משל עצמנו".
 
שאלה: איך תימנעו מתחרות בהמצאה שלכם?
תשובה: "כתבנו כבר 4 פטנטים הנמצאים בשלבי רישום ואנו בשלבי כתיבה של עוד שני פטנטים.
 
בנוסף, למדנו, שלא קל ליישם את הרעיון שלנו. רבים ניסו את זה, ברעיון דומה של סימים בשרת ענן ונכשלו. יש כאן בעיות קשות של תקנים, הצפנות ואימות משתמשים.
 
אנחנו הולכים בצעדים מדודים כדי לתת ללקוחות פתרון שעובד".
 
שאלה: איך השוק קיבל אתכם?
תשובה: "הוצאות הנדידה הוא נושא קשה לכל אחד, במיוחד לארגונים ולעסקים ובמיוחד לגדולים. ההוצאות כאן הן פשוט 'חבית בלי תחתית'. למה שאנשים יהיו מופתעים בסוף החודש מהחשבון שהם מקבלים על שירותי הנדידה? למה שזה לא יהיה במודל פשוט של Pre-Paid, שאתה יודע בדיוק ובזמן אמת כמה זה עולה לך?
 
כאשר הראנו לחברות ענק עולמיות את הפתרון, הן התלהבו ממנו והן רוצות להפעיל אותו כבר בשלב הבטא. זה יהיה להיט.
 
המערכת שלנו עובדת כמו ארנק אלקטרוני, שמשלמים עליו בדיוק כמו בגישת ה- Pre-paid. אתה יודע כל הזמן כמה כסף הוצאת וכמה עוד תוציא בחבילה שבחרת. אתה יכול לשנות את החבילה בכל רגע ולבחור מפעיל אחר. יש באפליקציה שלנו מחוון מאיר עיניים המראה את ההוצאות שלך. לא יהיה לך שום הפתעה בחשבון החודשי. אתה תשלוט בהוצאות ב- 100%.
 
גם הארגון ידע כמה מוציא כל עובד כשהוא בחו"ל, בזמן אמת".
 
שאלה: מה החלום המקצועי שלך?
אופיר פז: "אני רוצה ללכת לכל מקום בו אנשים רוצים את חופש הבחירה. אני מאמין, שאני יכול לתת שירות חדש לציבור בכל העולם. אני מעוניין להיות הספק העולמי של שירותי נדידה. פשוט, להיות ה- PayPal של העולם הסלולרי בנדידה.
 
אני מאמין, שאנו יכולים להוביל את מהפכת הסלולר הבאה. זה יקרה עם הסים שלנו והאפליקציה, שתיטען בסמארטפון שלך.
המוטו שלנו הוא: Freedom to Connect וזה מה שניתן לכל אחד בכל מקום בעולם".  
 
Bookmark and Share


 

לוח מודעות
רק בריאות, לכל הקוראים והקוראות באשר הם!!!!

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

18-20/5/21 - EcoMotion 2021

7-11/6/21 - SelectUSA Investment Summit

22/6/21 - ISREAL INVESTMENT SUMMIT 2021

19-22/7/21 - Cyber Week 2021 


 

הכי ניצפים 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת ההונאה הגדולה שהובילה לכך שמוצרי התקשורת יקרים יותר בישראל - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: חשיפת "דבר ראשון" בעניין היועמ"ש - היבטים חמורים חדשים - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי המאת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

חשיפה: סלקום אספה ומכרה במשך שנים את כל נתוני לקוחותיה לרבות מיקומם - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

שר התקשורת חתם על הטבה רגולטורית של מאות מיליוני ש"ח ל-3 טייקונים! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן


 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים