Telecom News - התנהגות אישית בארגונים כבסיס לרישוי ולציות לרגולציה

התנהגות אישית בארגונים כבסיס לרישוי ולציות לרגולציה

דף הבית >> חדשות סטארטאפים >> התנהגות אישית בארגונים כבסיס לרישוי ולציות לרגולציה
התנהגות אישית בארגונים כבסיס לרישוי ולציות לרגולציה
מאת: אבי וייס, 6.10.13, 21:30משה פנצר
 
בלעדי: הרשאות, רישוי מערכות, ניטור סיכונים וציות לכללי הרגולציה, תוך הפרדת תפקידים, הם מהנושאים הקשים המהווים "חור שחור "בארגונים. לא עוד, עם הפתרונות של חברת הסטארט-אפ אקספנדיון.
 
"הנקודה המרכזית, שראינו בלתי פתורה: בניית פרופילים של התנהגות אנושית. זה לא היה דבר ברור וזה הלב של הרגולציה הפיננסית", מדגיש משה פנצר, מנכ"ל אקספנדיון (Xpandion) (בתמונה). "ראינו, שיש צורך לזהות עובדים, שעושים דברים, שהם לא במסלול הרגיל של עבודתם. לא היה פתרון כזה בשוק".
 
קיימתי ראיון בלעדי עם משה פנצר, כדי לשמוע מה חדש בעולם הרישוי והרגולציה בארגונים, לאור המהפכות המהירות המתחוללות ממש מול עינינו בתחומים הללו והמעבר של מערכות התוכנה הארגוניות לענן.
 
שאלה: מה אקספנדיון מפתחת?
משה פנצר: "קמנו ב- 2007, לאחר ניסיון רב שנים בתחום ה-SAP  ומערכות המידע ולאחר אקזיט של כמה חברות בעולם ה- SAP ושירותי המידע. ב- 2007 הבשילו התנאים, שלפיהם נראה לי ולשותף שלי לרעיון – יואב מיכאלי (כיום מנהל הפיתוח של אקספנדיון) להיכנס לתחום הרגולציה הפיננסית. זה תחום, שהתחיל להתפתח בשנות האלפיים, אבל לקח שנים לא מעטות עד שהבשיל.
 אקספנדיון
בחרנו בשם של עוף הצופה מרחוק, שיודע לזהות דג במים מגובה רב, לצלול אליו ולשלוף אותו מהמים. ה- X בתחילת השם בא מאותו רעיון: אנו באים לזהות משתמשים החורגים מהנורמה שלהם.
 
לקח לנו שנתיים וחצי להוציא מוצר ראשון. זה לא היה פשוט. אולם, ראינו, שזה שוק לא גדול ולא רווחי, ואז עשינו תפנית לכיוון ה- GRC, שזו הרגולציה העכשווית. ה- GRC וה- SOX מגיעים מהרגולציה האמריקאית והתפשטו לכל העולם. החוקים הללו מדברים בעיקר על כך, שתהיה בארגון הפרדת תפקידים, הגדרת תפקידים ותיעוד מלא של הפעילות בארגונים. זה בדיוק מוצר ההמשך של מה שכבר פיתחנו. ויכולנו לבוא לשוק עם פתרון מלא המתאים לרגולציות החדשות".
 
שאלה: מה הבעיה ברגולציה שבאתם לפתור?
תשובה: "הפרדת תפקידים היא לב הבעיה והמוקד של הרגולציה החדשה בעולם הארגוני. כל אחד מהמתחרים שלנו, שעוסקים בעולם הרגולציה, לא יודע לפתור את הבעיה הזו בצורה קלה ונוחה לארגונים.
 
אנו מבצעים השוואות של פרופילים לכל מה שעושה כל עובד כל הזמן. כך, אנו מובילים לתוצאה בה יש פחות טעויות. אנשים עושים טעויות כל הזמן, אבל צריך לזהות את הטעויות ולדעת להפריד זאת מפעולות חריגות.
 
כך, אנו מורידים 80% מהעבודה של צוות הרגולציה בכל ארגון. זה היתרון היחסי שלנו. אנו מזהים באופן אוטומטי מה דורש הפרדת תפקידים, ומציגים המלצות מה מפרידים ואיך. אחר כך בודקים איך העובדים מתנהגים לאור ההרשאות שלהם.
 
למעשה, אנו בוחנים כל הזמן מה עושה כל עובד ברשת העסקית. אנו מנסים להבין מה דפוס הפעולה שלו והאם זה מתאים להגדרת התפקיד שלו ולהרשאות שלו. זו מערכת לומדת, מערכת מאוד חכמה היודעת להתמודד עם תהליכי העבודה ולהבחין בדפוסי העבודה של כל משתמש. כך, שניתן להבחין בחריגים וניתן לבצע הפרדת תפקידים ברורה, כנדרש ברגולציה".
 
שאלה: האם יש לכם עוד פיתוחים בתחום הרגולציה?
תשובה: "בהחלט. הלקוחות גררו אותנו לתחום חדש, תחום הרישוי. אנו מסתכלים על מערכות עסקיות מכל סוג הקיימות בארגון, ורואים את כל סוגי הרישוי לכל סוגי העובדים והמנהלים. כיום, זה כאוס אחד גדול.
 
חברות גדולות משלמות על רישוי, שנקבע ביום בו נחתם ההסכם הראשון עם ספק התוכנה, בלי לדעת מה השתנה מאז ומה השימוש האמיתי של העובדים במוצרים השונים של הספק. למעשה, חברות משלמות על רישיונות באופן עיוור, בלי לדעת מאומה על מה הן משלמות מידי שנה.
 
הרי השימוש ברישיונות משתנה כל הזמן. אם החברה לא יודעת מה היא צריכה ולא מעוניינת לשלם על מה שהיא לא צריכה, אזי ברור, שהיא זקוקה לכלי, שידווח לה מה קורה כל הזמן.
 
יש במערכות הארגוניות המון מידע לנתח כדי לתת תשובה לשאלות הללו. כל עובד משתמש בכמה מערכות במקביל כל הזמן ולעיתים תכופות מחליף מערכות תוכנה ורמות שימוש. בתוכנות דוגמת אורקל או סאפ, יש צורך להתאים את הרישוי המתאים לכל אחד, לפי רמת השימוש שלו בתוכנה. יש חברות בחו"ל המשלמות עשרות מיליוני דולרים ברישיונות, למשל לסאפ, בלי שיש להן איזה כלי, שיבחן את ההוצאה הזו. כאן, אנו מבצעים אופטימיזציה של הרישוי הנדרש לחברה. לעיתים אנו מגיעים כמומחים אם יש חילוקי דעות בין החברה לספק התוכנה. אנו למעשה מספקים כלי עבודה מאוד חשוב לארגונים בתחום הרישוי של מערכות תוכנה.
 
תחום הרישוי הפך כה חשוב, עד כי חברת גרטנר שמה בשנה החולפת את הפתרון שלנו בשם License Auditor בקטגוריה של 'חברה מבטיחה' – Cool Vendor ברמה העולמית. יש כאן מעט מאוד מתחרים".  
 
שאלה: מה אתה מוכר למעשה לארגונים?
תשובה: "אני מוכר גם תוכנה וגם שירות בענן. ה- GRC דורש בחינה ובדיקות ברמה שנתית או רבעונית של הרישוי שניתן לארגון. אנו חלק מהתהליך הזה. את הפתרון לרגולציה ואת הפתרון לרישוי תוכנות אנו מספקים בענן (בענן של אמזון) למי שמעוניין בפתרון בענן.
 
יש כאלו שמבקשים את הפתרונות בהתקנה מקומית, מטעמים של אבטחת מידע ברמה גבוהה. יש לנו כבר מעל ל- 100 לקוחות ברחבי העולם, כך שנראה, שיש כבר הבנה בעולם לחשיבות הפתרונות הללו".
 
שאלה: מה הדבר שהכי מציק היום לארגונים?
תשובה: "אנו מוצאים, שבארגונים רבים יש בלגן שלם של הרשאות, שנבנו טלאי על טלאי במשך שנים. הם לא יודעים לצאת מזה ולשלוט בזה. לכן, אנו באים ומציעים להם לבנות מחדש את עולם ההרשאות, כי זו המומחיות שלנו. אנו רואים את ההתנהגות של האנשים במערכות ויודעים מהניסיון שלנו מה כל בעל תפקיד צריך מבחינת הרשאות ויכולים לבנות לו את פרופיל ההרשאות באופן דינמי.
 
אדם חדש, שנכנס לארגון, פותחים לו User במערכת שלנו והוא מקבל את ההרשאות מהמערכת לפי התפקיד שלו. עי"כ שומרים על תאימות לרגולציה. הרגולציה הופכת להיות מבוססת על ניתוח התנהגויות. המערכת בוחנת את ההתנהגות של האדם בכל המערכות כל הזמן ובוחנת את הסיכונים. זה הייחוד שלה".
 
שאלה: לאן אתם מתפתחים?
תשובה: "אנו התחלנו עם פתרון לסאפ, כאשר ישראל שימשה לנו כבטא. משם התפשטנו לתחומים של מערכות Salesforce, אורקל ועוד. השוק הזה פשוט עצום. רק בתחום ה- SAP יש בעולם כ- 100 אלף לקוחות פוטנציאליים. זה שוק רחב כדי להתפתח בו. אנו רק בתחילת הדרך לחדור לשוק הזה.
 
אני בא למנהלים ואומר להם: אני לא מבין איך חברה מנהלת מו"מ על כסף בהיקפים גדולים, שקשור להרשאות ולרישיונות, בלי להבין על מה משלמים, מה הארגון צריך באמת ומה השימוש האמיתי של העובדים בארגון בסוגי הרישיונות השונים.
 
הרי גם SAP עוברת לענן. אז למה אי אפשר לבחון את הרישוי בענן? לכן, אנו בוחנים את הפעילות של העובדים בכל מקום, גם בתוך הארגון וגם בענן.
 
הפתרונות שלנו משלימים את התהליכים הארגוניים ותהליכי העבודה, בכך, שהם מספקים יכולת לבחון לגבי כל אדם מה הצרכים שלו, מה ההיסטוריה של העבודה שלו במערכות השונות, מה המגבלות החלות עליו, מה הסיכונים הקיימים בהרשאות שלו וכך הלאה. אלו יתרונות, שהארגון זקוק להם ומקבל אותם מאתנו".
 
שאלה: מהם כיווני הפיתוח החדשים שלכם?
תשובה: "אנו הולכים בפיתוח שלנו בשני כיוונים ראשיים:
א. העמקת היכולת להעביר את כל המערכות לענן. זה תהליך הלוקח שנים, אך הכיוון שלו ברור: הכל עובר לענן. יש בעיות לא פשוטות של רישוי בענן ורישוי של 'מנועים' המופעלים ע"י הארגון בעננים השונים.
 
ב. אנו מפתחים הרחבה לתחום התהליכים הארגוניים. בקרוב נציג פתרונות נוספים לתחום הניתוח של תהליכים ארגוניים, שיכולים לחסוך כסף לארגונים בתהליכים הללו".
 
שאלה: מה החלום המקצועי שלך?
משה פנצר: "הרבה זמן הסתובבתי עם החיידק, שמנהל אותי כבר כמה שנים: אני מעוניין וחולם, שלפחות 70% או 80% מהחברות המשתמשות במערכות תוכנה מורכבות, תהיינה להן תובנות לגבי ההתנהגות של המשתמשים שלהם במערכות הללו. זה לא יכול להמשיך להיות 'חור שחור' עבור הארגונים. אני חושב, שהם יכולים לצאת מהעיוורון הזה. זה חלום מאוד מצומצם שיש אצלי, חלום ממוקד במטרה אחת.
 
אנו חברה רווחית כבר משנת 2010, כך שיש לנו את היכולות להמשיך ולהתפתח. אנו פועלים לשכנע את הארגונים, שהם חייבים לקבל החלטות על בסיס מידע מוצק, לא על בסיס השערות. מעטים מוכנים להתעסק בתחומים של פיתוח מערכות כמו שיש לנו, לתחום הרישוי וההתנהגות של משתמשים במערכת הארגונית. לכן, אנו נחשבים כמובילי שוק בתחומים הללו". 
רגולציה בענן 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות


למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
2.6.24 - BlockchainB7  


6.6.24 - Israel Mobile Summit 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים