Telecom News - ספקי אינטרנט (ISP) בישראל בורחים מיישום IPv6 בתירוצים מוזרים

ספקי אינטרנט (ISP) בישראל בורחים מיישום IPv6 בתירוצים מוזרים

דף הבית >> סקירות טכנולוגיות >> ספקי אינטרנט (ISP) בישראל בורחים מיישום IPv6 בתירוצים מוזרים
וינט סרף, בערב שכולו אינטרנט, הציג את תפיסת עולמו היכן רשת האינטרנט נמצאת ולאן היא הולכת. נייטרליות הרשת ו- IoT בשילוב IPv6 עם פרוטוקולי חלל חדשים, הם הנושאים הבוערים, שעל סדר היום (לדעתו), בעולם האינטרנט.
מאת: אבי וייס, 10.11.13, 20:30וינט סרף

וינט סרף, מי שנחשב ל"אבי האינטרנט", הגיע לארץ, הופיע באירוע רב משתתפים בבית גוגל בת"א ב- 7.11.13, הציג את משנתו והשיב לשאלות רבות. לפני האירוע נפגש וינט סרף עם שר התקשורת גלעד ארדן, דיווח מלא על פגישה זו - כאן.

בין היתר, התייחס וינט סרף בדבריו (באירוע בבית גוגל) למה שהוא מצא כאן בביקורו בישראל: "המחשב נהיה חלק מאיתנו וזה היופי של שילוב הכוח של האינטרנט למכשירים ניידים. העתיד של IoT (ר"ת: Internet of Things) הוא חלק מהמהפכה הזו. לכן, חשוב לעבור לעולם של ה- IPv6. לא רק בגלל המחסור בכתובות IP אלא גם בגלל היכולות הנוספות של IPv6 המתאימות לעולם הנייד.

משום מה, ספקי האינטרנט (ISP) בישראל בורחים מהיישום של הפרוטוקול הזה, בתירוצים מאוד מוזרים. הם טוענים, שאין ביקוש. מה הם עושים כדי שיהיה ביקוש? הרי הם בעצמם צריכים ליצור את הביקוש ואמורים להוביל את השוק. המטרה העיקרית שלהם כספקי אינטרנט היא: לקדם את הטכנולוגיה של האינטרנט ולא להתעלם ממנה. לפזר NAT בכל מקום זה לא פתרון נכון לרשת האינטרנט". בהחלט דברים חשובים ונוקבים. 

נביא כאן את שאר משנתו של וינט סרף: "התחלתי עם האינטרנט לפני כ- 40 שנה, ההיסטוריה הזו די ידועה. החלק המעניין הוא, שב- 1973 החלו לספק שירותי תקשורת ניידת. חברת AT&T החלה לספק טלפון נייד למכוניות, על בסיס מכשיר של מוטורולה. הוא שקל כמה קילוגרם והחזיק מעמד פחות מחצי שעה. אז, לא ידענו לאן עולם הסלולר יגיע. זה היה פספוס מצידי, כי במקביל המצאתי את ה- TCP/IP עבור האינטרנט הקווי, לחבר בין מחשבים נייחים. לא ידענו אז, שהאינטרנט והסלולר, שהומצאו באותה שנה, יתאחדו ויתמזגו אחרי 30 שנה. כיום, הסלולר הוא הפלטפורמה הכי משמעותית לעולם האינטרנט. אולם, אנחנו לא תיכננו את רשת האינטרנט עבור הסלולר. 

בשנות ה- 60 כבר שיחקנו הרבה עם מסרים, דואר אלקטרוני, קול, וידיאו, הכל על רשתות ממותגות שבנינו. כך שאין כל חדש ב- VoIP וביישומי המסרים הקיימים היום. כבר אז, במעבדה שלי בסטנפורד, ראינו את הפוטנציאל העצום של ה- IP, של העברת מידע במנות - Packets על רשתות תקשורת. היופי בכל הדבר הזה הוא, שהרשת לא יודעת מה עובר עליה. היא מעבירה את הכל. זה היה החידוש הכי חשוב שלנו. דבר נוסף שעשינו: לא רשמנו פטנטים על הפיתוחים שלנו. כך, ה- IP נשאר רכוש הציבור ולא נמצא בידיים פרטיות וסגורות. זה מנע הקמת רשתות אינטרנט סגורות ויקרות.

הרעיון שלנו לבש צורה בפרוייקטים של משרד ההגנה - DARPA, שעבדתי בשבילם תקופה די משמעותית. אולם, אנחנו לקחנו את הפיתוחים הללו לתחום האזרחי ולא היה אכפת להם מההתפתחות הזו. זה ממש לא הפריע להם. בהמשך, ראינו, שזה טוב יותר להעביר את המנות על אור, על סיבים, וכך נולד האינטרנט על הסיבים. 

אינטרנט בחלל
ב- 1997, כשהחללית הראשונה נחתה על המאדים, קויימה תשדורת ותקשורת מהמאדים לכדור הארץ ב- IP. זו הייתה נקודת מפנה, שהביאה לרעיון ליצירת רשת IP בחלל, רשת IP בין כוכבים. בגלל המרחקים העצומים בין הכוכבים, היינו צריכים לשנות את ה- TCP. השיהוי היה גדול מדי. לכן, פיתחנו פרוטוקול חדש לעולם ה- IP ממש מאפס. הוא כבר רץ במערכות מדעיות ובחלליות הנשלחות מכדור הארץ. הקוד החללי החדש פתוח לכל וניתן להורדה מהרשת. 

הפרוייקט הזה של החלל הוא פרוייקט אישי שלי, שאני מקדם אותו, וכעת אנו מפתחים גרסה חדשה המיועדת לחללית, שתיכנס למסלול של כ- 100 שנה, חללית שמטרתה להגיע לכוכב מחוץ למערכת השמש. יש בפיתוח הזה בעיות רבות, בינהן תקשורת ושליטה מכדור הארץ למרחקים כה גדולים. לכן, אנו מפתחים כלים חדשים לגמרי לתקשורת למרחקים הנמדדים בשנות אור. בהתחלה חשבנו לשלוח את המידע בפולסים של לייזר. אולם, ראינו, שהקרן מתבזרת יותר מדי בחלל. לכן, חשבנו לבנות מערכת אחרת. זה עדיין בפיתוח ראשוני. זה מימוש של מדע בדיוני במונחים הנדסיים המתפתחים כל הזמן. אם למישהו יש רעיונות בתחום הזה, אשמח לשמוע.

ההתפתחות הטכנולוגית של האינטרנט
אם נסתכל לאן הטכנולוגיה הולכת, אני מעוניין לתת נקודת מבט מעט אחרת. השאלה, שיש לדעתי לשאול: האם ההתפתחות עוזרת לנו לעשות דברים בצורה יותר טובה? לכן, מבחינתי, משקפי גוגל הם התפתחות מעניינת, כי המשקפיים הללו יכולים להיות חלק מהאדם. יש כאן הזדמנות לאחד יכולות ולהביא יכולות מחשוב ישירות על גוף האדם, עם קישור חיצוני לאינטרנט. הטכנולוגיות החדשות יכולות לקשר בין בני אדם המדברים שפות שונות והם יבינו זה את זה, כי המערכת תתרגם בזמן אמת את הדיבור בין בני אדם. המחשב נהיה חלק מאיתנו וזו ההתפתחות הכי חשובה באינטרנט. 

יש גם כמה פתרונות חדשים, שהם הייפ. למשל ה- SDN. זה למעשה מושג שיווקי ולא טכנולוגי. התקשורת  מאז ומתמיד הייתה מבוססת על תוכנה. אין כאן כל חידוש כאילו מעבירים את התקשורת על תוכנה. זה היה מהיום הראשון. הוסיפו לזה כעת כמה פי'צרים חדשים וקוראים לזה 'מהפכה'. זו לא מהפכה, אבל זו גישה טובה, כי היא מקדמת את עולם התקשורת. ה- SDN מצויין ל- Data Centers, אבל הוא עדיין לא מתאים בכלל לרשתות האינטרנט הגדולות הקיימות בכל מקום.

תחום האבטחה
בעולם הסייבר, אני מאמין וחושב, שעל הממשלות להקים יחידות כמו 'כיבוי אש' או 'מד"א' או 'משטרה', כדי שיטפלו בבעיות של התקפות הסייבר במגזר הפרטי. כיום, הממשלות הקימו יחידות הגנה רק על המערכות הצבאיות והממשלתיות והפקירו בכך את הציבור. צריך יחידות 'כיבוי אש' לעולם הסייבר, שתדענה למנוע ולנטרל התקפות, גם במגזר הפרטי. זו פגיעה קשה יותר משריפה או פריצה. אם לעסק יש שריפה או פריצה, הוא קורא למכבי אש או למשטרה. אם יש פריצה למחשבים, אין לו למי לקרוא. זה סוג של איום, שיש לתת לו מענה ממלכתי, מענה כולל של המדינה, שיסופק באופן שיוויוני לכולם. 

נייטרליות הרשת
זה נושא מאוד מרכזי בעולם בו אנו חיים. נייטרליות הרשת זו דוגמה קלאסית כיצד מונופולים הורסים או מנסים להרוס את הרעיון של 'רשת חופשית'. אין ספק, שמי ששולט ביישום מסויים ונותן לו עדיפות על פני יישומים אחרים, היישומים האחרים ייפגעו. לכן, אסור לספקי התקשורת להתערב בתחרות בין ספקי התוכן ובבחירה החופשית של משתמשי הקצה. חשוב, שכל מנת מידע תוכל להגיע לכל אחד. אפשר לקחת יותר כסף על רוחבי פס יותר גדולים, אפשר לקחת כסף על מתן 'איכות על הרשת', אבל אסור בשום פנים ואופן לאפשר למישהו לחסום או לתעדף אפליקציה מסוימת, רק בגלל שבעליה שילמו יותר כסף לספק האינטרנט.

פיתוחים ברשת האינטרנט
האינטרנט הוא מקום מצוין למפתחים. רואים את זה בסיליקון ואלי בארה"ב ובישראל. לדעתי, עדיין התיכנות הקיים בעולם האינטרנט הוא ברמה מאוד נמוכה. יש יותר מדי טעויות בתהליכי פיתוח תוכנות עבור האינטרנט. אני חושב, שצריך למצוא ולפתח שפות תכנות חדשות, קלות יותר, פחות מסובכות ויותר אפקטיביות. 

נקודה חשובה לפיתוח היא ייצוג של ביטים, כך שהביטים הללו יחיו לנצח, או לפחות כמה מאות שנים. ביטים כיום הם חסרי משמעות בלי התוכנה הרצה מעליהם ומייצגת את הביטים הללו. אולם, שפות תכנות ותוכנות מתות מהר מדי. כך, אנו מאבדים את המשמעות של הביטים, שהיו באותן שפות ותוכנות. לכן, אני מחפש מפתחים, שידעו לנתק את הקשר בין המידע הקיים בביטים לבין מערכות ההפעלה שמעל, שמפרשות את הביטים. זה אתגר, שאני מזמין את קהילת המפתחים הישראלית להתמודד איתו". 
 
חיבור כדור הארץ
וינט סרף עם שר התקשורת 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים